Διαχείριση κοιν. δικτύου ευεξίας

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Εδώ μέσα δεν είναι ούτε το μπλογκ σας ούτε το ημερολόγιό σας ούτε το φεησμπουκ σας ούτε ο χώρος που λέγεται "ελάτε να συμφωνήσουμε σε όλα".
Ελεος, το νημα δεν ειναι ιδιοκτησια κανενος. Μπορεις να μεινεις και μαλιστα να διαφωνεις με ολα. Αλλά μην προσβαλλεις προσωπικά, γιατι κι ο άλλος θα αντιδρασει, λογικο ειναι, και μετα τεντωνονται τα νευρα όλων μας.

σας αφήνω να συζητήσετε τα δίκτυα του wellness απρόσκοπτα. Με το καλό και thread για τη φραπελιά και μην τυχόν μπει εκεί μέσα κανείς και ειρωνευτεί, είναι σοβαρό θέμα η φραπελιά. Over and out.
Το wellness ειναι trillion dollar business στο USA, ενω στη Γαλλια αυξανεται με ρυθμους 7% το χρονο. Για το UK που μενεις δεν εχω στοιχεια. Ο λογος που το εχεις παρει στραβα ειναι έλλειψη ενημερωσης.

https://www.statista.com/statistics/270720/market-size-of-the-wellness-industry-by-segment/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ήδη από την στιγμή που περιμένεις να σου υποδείξει κάποιος κάθε βήμα του πως να ζεις, τι είδους "wellness" θα έχεις? Όταν δεν έχεις καν την λογική να πάρεις θεμελιώδεις αποφάσεις στην ζωή σου και ρωτάς άλλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Το wellness ειναι trillion dollar business στο USA, ενω στη Γαλλια αυξανεται με ρυθμους 7% το χρονο. Για το UK που μενεις δεν εχω στοιχεια. Ο λογος που το εχεις παρει στραβα ειναι έλλειψη ενημερωσης.

https://www.statista.com/statistics/270720/market-size-of-the-wellness-industry-by-segment/

Το ότι κάνει λεφτά τι σημαίνει ακριβώς; Εδώ υπάρχουν μοντέλα που ασφαλίζουν τον πισινό τους για εκατομμύρια δολλάρια. [Λεβέντης] Ζούμε σε μια εποχή κενότητας γενικώς [/Λεβέντης] και το τι είναι καλή μπίζνα και κάνει λεφτά δεν το καθιστά ουσιώδες για τον άνθρωπο.

Δηλαδή κοιτάω τις τρεις πρώτες μπάρες στο λινκ σου, το πρώτο είναι "ομορφιά", το δεύτερο "υγιεινή διατροφή" και το τρίτο "τουρισμός wellness". Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι ξεχωριστά αυτά και ειδικευμένα στον τομέα του γουελνες, δηλαδή τι είναι η "ομορφιά wellness", τι είναι η "υγιεινή διατροφή wellness"; Ο "wellness τουρισμός" φαντάζομαι θα ειναι σε μέρη τύπου σπα ή ήρεμα μέρη και τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Θα είμαι λίγο άκυρη, αλλά αν κατάλαβα από τα λίγα posts που διάβασα σε αυτό το θέμα θα πρέπει κάποιος να διαθέσει αρκετά χρήματα για να γίνει μέλος σε όλο αυτό που έχει δημιουργήσει. Γιατί όμως αφού πιστεύεις ότι έχεις να προσφέρεις κάτι πολύτιμο και να δημιουργήσεις μια νέα τάση η οποία μπορεί να βελτιώσει την νοοτροπία πολλών, είσαι διατεθειμένη να την δώσεις μόνο σε άτομα που μπορούν να πληρώσουν ένα μεγάλο ποσό; Επιχειρηματικότητα θα μου πεις, δούναι και λαβείν... Ωστόσο θα μπορούσες να σκεφτείς διαφορετικά και ίσως να κερδίσεις κι εσύ περισσότερα.

Είσαι αρκετά επιλεκτική. Η μαγκιά θα ήταν να ξεστραβώσεις αυτά τα κολλημένα άτομα που λες, που χρειάζονται περισσότερη βοήθεια για να βγουν από τον μικρόκοσμο και το λήθαργό τους και όχι τους ήδη συνειδητοποιημένους ανθρώπους.

Θα σου πρότεινα επίσης να βρεις έναν τρόπο να το παρέχεις δωρεάν όπως με βίντεο στο youtube ή μέσω κάποιου blogg, να τα ανεβάζεις με μορφή post και να επωφελείσαι από τις διαφημίσεις και τον αριθμό των μελών, των προβολών κλπ. Αν καταφέρεις να βάλεις μέσα στην όλη προσπάθεια πολλά άτομα και κερδίσεις κοινό, με πολύ κόπο και πολύ υλικό ίσως βγάλεις χρήματα. Εξαρτάται όμως από τη δουλειά που έχεις καταβάλει.

Εσύ να δίνεις και τα άτομα στα οποία θέλεις να απευθυνθείς θα καταλάβουν τί έχεις να δώσεις, απλώς μπορεί να κάνεις και ένα παραπάνω καλό και σε κάποιο άτομο που δε φαντάζεσαι, δεν μπορείς να ξέρεις το κάθε μέλος σου προσωπικά για να μάθεις αν ταιριάζει στη νοοτροπία σου. Αν υπάρχει ωστόσο κάποιος αρκετά ενοχλητικός, μπορείς να τον διαγράψεις.

Μπορείς σε μία αρχική σελίδα του Blogg σου ή σε αυτό που έχεις δημιουργήσει το οποίο δε γνωρίζω τί ακριβώς είναι, να γράψεις τις προϋποθέσεις με λίγα λόγια που πρέπει να τηρούνται για να υπάρχει μια ομαλότητα μεταξύ των μελών (πίστεψέ με κανείς δε διαβάζει τους όρους χρήσης, ποτέ, απλά τσεκάρουν το κουτάκι και πατούν οκ).

Αυτά, από μένα, ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.

*Συγγνώμη αν είναι άτοπη η τοποθέτηση, δεν γνωρίζω πολλά για το δίκτυο που θέλεις να στήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Ήδη από την στιγμή που περιμένεις να σου υποδείξει κάποιος κάθε βήμα του πως να ζεις, τι είδους "wellness" θα έχεις? Όταν δεν έχεις καν την λογική να πάρεις θεμελιώδεις αποφάσεις στην ζωή σου και ρωτάς άλλους?
Πολυ καλη ερωτηση. Το εχω αναφερει κι εγω οτι καποιοι πετανε τα λεφτα τους για πραγματα που θα μπορουσαν να σκεφτουν οι ιδιοι. Ομως αυτο αφορα εξαιρεσεις πελατων. Τις περισσοτερες φορες ασχολουμαστε με ειδικες καταστασεις.

Ας κανω μια διευκρινηση: life coaching και υπηρεσιες ευεξιας δεν ειναι ο ιδιος τομεας, αλλα αλληλοσυνδεονται και μεχρι προτινος, εδω Γαλλια, τα εβαζαν μαζι, δηλ. το επαγγελμα μου ονομαζοταν: coach προσωπικης αναπτυξης κι ευεξιας.
Τωρα τα χωρισαν. Το Life coaching παει στα συμβουλευτικα επαγγελματα και η ευεξια στα Λοιπα Υγειας. Αυτα ειναι τελειως διαδικαστικα και δεν επηρεαζουν καθολου στην πραξη. Μπορεις να προσφερεις μικτες υπηρεσιες.

Σαν ευρυτερος τομεας (coaching+ευεξια) ειναι αχανης και δεν γινεται να εχεις συνολικη αποψη για το χωρο, αλλα ουτε αποψη για εναν επαγγελματια αυτου του χωρου, αν δεν ξερεις τι κανει ακριβως. Γιατι κανενας δεν τα κανει ολα, ουτε και μπορει.

Το να υποδειξεις στον αλλο βημα προς βημα πώς να ζει μπορει να συμβει σε καταστασεις οπου καποιος περναει μεγαλη κριση κι ειναι χαμενος χωρις να χρειαζεται απαραιτητα γιατρο ή ψυχολογο. Πχ εχει καμφθει τελειως το ηθικο του απο τις πολλες αποτυχιες, εχει αηδιασει/σαλτάρει απο το συγχρονο τροπο ζωης, θελει να γυρισει σελιδα και δεν ξερει ούτε πώς να αρχισει ουτε τι εναλλακτικες υπαρχουν κλπ Πολλα ζητηματα δεν λυνονται μονο με αποφασεις, αλλα θελεις και πληροφοριες για να κινηθεις και δεν μιλαω μονο για πληροφοριες υπηρεσιων, αλλα και σε επιπεδο διασυνδεσεων. Εμεις βοηθαμε σε αυτον τον τομεα γιατι γνωριζουμε και μεθοδους και υπηρεσιες και προσωπα.

Ομως τις περισσοτερες φορες προκειται για ειδικες καταστασεις οπως ειπα. Ας πουμε καποιος ειναι στελεχος επιχειρησης. Μπορει να ειναι αριστος μηχανικος, αλλα σπουδασε μηχανικη κι οχι διαχειρηση χρονου για να βγαζει περισσοτερη δουλεια.
Καποια στιγμη αναλαμβανει ενα προτζεκτ, αλλα δεν ξερει απαραιτητα πώς να βαζει προθεσμιες στους υφισταμενους του για να βγαινει η δουλεια στην ωρα της. Θα του πουμε λοιπον για τους νομους Pareto και Parkinson για να δουλευει πιο ανετα ο ανθρωπος. Αυτο ηταν ενα απλο παραδειγμα για το coaching. Στην ευεξια εχει διατροφη, αντιγηρανση, detox, γιογκα, μασαζ, spa, events, εκδρομες κλπ κι ενδεχομενως ενα lifestyle (φιλοσοφια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Το ότι κάνει λεφτά τι σημαίνει ακριβώς; Εδώ υπάρχουν μοντέλα που ασφαλίζουν τον πισινό τους για εκατομμύρια δολλάρια. [Λεβέντης] Ζούμε σε μια εποχή κενότητας γενικώς [/Λεβέντης] και το τι είναι καλή μπίζνα και κάνει λεφτά δεν το καθιστά ουσιώδες για τον άνθρωπο.

Δηλαδή κοιτάω τις τρεις πρώτες μπάρες στο λινκ σου, το πρώτο είναι "ομορφιά", το δεύτερο "υγιεινή διατροφή" και το τρίτο "τουρισμός wellness". Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι ξεχωριστά αυτά και ειδικευμένα στον τομέα του γουελνες, δηλαδή τι είναι η "ομορφιά wellness", τι είναι η "υγιεινή διατροφή wellness"; Ο "wellness τουρισμός" φαντάζομαι θα ειναι σε μέρη τύπου σπα ή ήρεμα μέρη και τέτοια.

Τα φερνω εδω για ευκολια.

Market size in billion U.S. dollars
Beauty and anti-aging 1,025
Healthy eating, nutrition, and weight loss 574
Wellness Tourism 494
Fitness and mind-body 446
Preventive and personalized health 432
Complementary and alternative medicine 186
Wellness lifestyle real estate 100
Spa Industry 94
Thermal/Mineral Springs 50
Workplace wellness 40

Εμενα η πλειοψηφια αυτων μου φαινεται μια χαρα. Το ζωτικοτερης σημασιας, κατα την αποψη μου ειναι το workplace wellness, γιατι πολλοι εργαζομενοι υποφερουν πραγματι απο τις συνθηκες δουλειας. Πχ μπορεις να εχεις φοβερους πονους στη ραχη αμα δουλευεις συνεχεια μπροστα σε εναν υπολογιστη και δεν προσεχεις ή διαρκως τεντωμενα νευρα αμα εισαι σε ποστο εξυπηρετησης πελατων.
Αν παμε στο αλλο ακρο, τσαρλατανισμος υπαρχει περιθωριο να υπαρξει στο Complementary and alternative medicine με τιποτα μαγους μαγνετιστες κλπ και ματαιοδοξια στο Wellness lifestyle real estate, αλλα τι να κανουμε, σε ολους τους χωρους, αμα ψαξεις, κατι θα βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
γουέλνες και ξερό ψωμί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Θα είμαι λίγο άκυρη, αλλά αν κατάλαβα από τα λίγα posts που διάβασα σε αυτό το θέμα θα πρέπει κάποιος να διαθέσει αρκετά χρήματα για να γίνει μέλος σε όλο αυτό που έχει δημιουργήσει. Γιατί όμως αφού πιστεύεις ότι έχεις να προσφέρεις κάτι πολύτιμο και να δημιουργήσεις μια νέα τάση η οποία μπορεί να βελτιώσει την νοοτροπία πολλών, είσαι διατεθειμένη να την δώσεις μόνο σε άτομα που μπορούν να πληρώσουν ένα μεγάλο ποσό; Επιχειρηματικότητα θα μου πεις, δούναι και λαβείν... Ωστόσο θα μπορούσες να σκεφτείς διαφορετικά και ίσως να κερδίσεις κι εσύ περισσότερα.

Είσαι αρκετά επιλεκτική. Η μαγκιά θα ήταν να ξεστραβώσεις αυτά τα κολλημένα άτομα που λες, που χρειάζονται περισσότερη βοήθεια για να βγουν από τον μικρόκοσμο και το λήθαργό τους και όχι τους ήδη συνειδητοποιημένους ανθρώπους.
Καταρχην ειμαι αντρας και κατα δευτερον δεν ειναι ακυρη η τοποθετηση σου, αλλα θα διαφωνησω σε μερικα σημεια. Μπορει να με ευχαριστει να βλεπω ανθρωπους να ξεφευγουν απο το συστημα, αλλα δεν εχω σκοπο να το παιξω ιεραποστολος. Δεν χρειαζεται καμμια μαγκια να ξεστραβωσω κολλημενους, ειναι χασιμο χρονου κι επιπλεον ο καθενας ο,τι θελει κανει με τη ζωη του. Η εγγραφη ειναι δωρεαν, αλλα οι τιμες ειναι και θεμα στρατηγικης. Μπορει ενα πραγμα να το δωσεις δωρεαν για να μαζεψεις κοσμο, αλλα απο κει και περα οι τιμες πανε αναλογα με το τι κοσμο θες. Αυτο ειναι κατι που θα διαμορφωθει στην πορεια.

Θα σου πρότεινα επίσης να βρεις έναν τρόπο να το παρέχεις δωρεάν όπως με βίντεο στο youtube ή μέσω κάποιου blogg, να τα ανεβάζεις με μορφή post και να επωφελείσαι από τις διαφημίσεις και τον αριθμό των μελών, των προβολών κλπ. Αν καταφέρεις να βάλεις μέσα στην όλη προσπάθεια πολλά άτομα και κερδίσεις κοινό, με πολύ κόπο και πολύ υλικό ίσως βγάλεις χρήματα. Εξαρτάται όμως από τη δουλειά που έχεις καταβάλει.
Ναι θα βαλω σιγουρα youtube, daylimotion... ενα απο αυτα, αλλά ενσωματωμενο στο δικτυο σαν webtv με συνεχη τροφοδοσια. Το πως θα γινεται δεν το εχω δουλεψει ακομα. Μαλλον θα βαλω και συνεργατες για να καλυπτονται περισσοτερα θεματα. Εγω ας πουμε μπορει να καλυψω coaching, αλλα απο υγιεινη διατροφη δεν ξερω, οποτε θα παει αλλος. Αρθρα ανεβαζω ήδη. Και για διαφημισεις το εχω σκεφτει και οποιος θελει θα πληρωνει και για πολυγλωσσες . Θα βαλω αγγλικα και γερμανικα αργοτερα.

Μπορείς σε μία αρχική σελίδα του Blogg σου ή σε αυτό που έχεις δημιουργήσει το οποίο δε γνωρίζω τί ακριβώς είναι, να γράψεις τις προϋποθέσεις με λίγα λόγια που πρέπει να τηρούνται για να υπάρχει μια ομαλότητα μεταξύ των μελών (πίστεψέ με κανείς δε διαβάζει τους όρους χρήσης, ποτέ, απλά τσεκάρουν το κουτάκι και πατούν οκ).

Αυτά, από μένα, ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.
Ναι οι οροι χρησης ειναι ενα θεμα, που θελει δουλεμα.
Δεν με μπερδεψες, σε ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Καταρχην ειμαι αντρας και κατα δευτερον δεν ειναι ακυρη η τοποθετηση σου, αλλα θα διαφωνησω σε μερικα σημεια. Μπορει να με ευχαριστει να βλεπω ανθρωπους να ξεφευγουν απο το συστημα, αλλα δεν εχω σκοπο να το παιξω ιεραποστολος. Δεν χρειαζεται καμμια μαγκια να ξεστραβωσω κολλημενους, ειναι χασιμο χρονου κι επιπλεον ο καθενας ο,τι θελει κανει με τη ζωη του. Η εγγραφη ειναι δωρεαν, αλλα οι τιμες ειναι και θεμα στρατηγικης. Μπορει ενα πραγμα να το δωσεις δωρεαν για να μαζεψεις κοσμο, αλλα απο κει και περα οι τιμες πανε αναλογα με το τι κοσμο θες. Αυτο ειναι κατι που θα διαμορφωθει στην πορεια.

Ναι θα βαλω σιγουρα youtube, daylimotion... ενα απο αυτα, αλλά ενσωματωμενο στο δικτυο σαν webtv με συνεχη τροφοδοσια. Το πως θα γινεται δεν το εχω δουλεψει ακομα. Μαλλον θα βαλω και συνεργατες για να καλυπτονται περισσοτερα θεματα. Εγω ας πουμε μπορει να καλυψω coaching, αλλα απο υγιεινη διατροφη δεν ξερω, οποτε θα παει αλλος. Αρθρα ανεβαζω ήδη. Και για διαφημισεις το εχω σκεφτει και οποιος θελει θα πληρωνει και για πολυγλωσσες . Θα βαλω αγγλικα και γερμανικα αργοτερα.

Ναι οι οροι χρησης ειναι ενα θεμα, που θελει δουλεμα.
Δεν με μπερδεψες, σε ευχαριστω.

Τότε να είσαι προετοιμασμένος να έχεις ελάχιστους στο δίκτυο σου, αν λάβεις ως παράγοντα το πόσοι ποιοτικοί άνθρωποι είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν για να βελτιωθούν περισσότερο ηλεκτρονικά, θα είναι δύσκολο να ζήσεις από αυτό. Απ' ό,τι είδα έχεις και ένα βιβλίο, μέσω του "δωρεάν" υλικού σου μπορείς να το προωθείς και άρα να βγάλεις από αυτό άμεσα λεφτά. Να 'σαι καλά και καλή συνέχεια σε ό,τι κάνεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
υπαρχουν στην Ελλαδα εδω και πολλα χρονια τετοια κεντρα που αναφερεις με ιδιοκτητους τεραστιους χωρους,κανουν ολα αυτα που αναφερεις,φιλοσοφικη ευεξια,θρησκευτικξη ευεξια,φυσικη ευεξια,ευεξια τουαλετας κτλ διατροφες,μεχρι και ευρεση συντροφων,συμμετεχουν γιατροι ,τσαρλατανοι,λειζεραδες ψευτοενναλακτικοι,και εχουν και πολιτικο κομμα,εχουν τηλεοπτικες ραδιοφωνο,εκπεμπουν εχουν καταστηματα ενναλλακτικης διατροφης και ακριβως οτι λες εσυ εδω και 40 χρονια.
ΥΓ.Δεν πας εκει στην Αφρικη καλυτερα,να μανατζαρεις καμια καμηλα,γκουρου,πιο πολλα θα βγαλεις.
Η ελλαδα ειναι δυτικη χωρα,δεν πιανουν αυτα ειμαστε πολυ υποψιασμενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Οκ ένα πράγμα μόνο σου λέει ο ελληναράς να προσθέσεις ηλικιακά όρια και στοιχεία σε αυτό που κανείς γιατί θα βρεις το μπελά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Οκ ένα πράγμα μόνο σου λέει ο ελληναράς να προσθέσεις ηλικιακά όρια και στοιχεία σε αυτό που κανείς γιατί θα βρεις το μπελά σου.
Αφησες τα αλλα κι επιασες τα υπονοούμενα; Ελα ρε φιλε, αστο μην το συνεχιζεις, τρομαξαμε να ηρεμησουμε απο προηγουμενες προστριβες σε αυτο το νημα. Δεν γινεται να προσβαλλεις καποιον στα καλα καθουμενα, επειδη εσυ φανταζεσαι πραγματα. Δηλωμενη επιχειρηση εχω στη Γαλλια, εχει υπηρεσιες να με ελεγξουν εδω και σε σας δεν εχω πουλησει τιποτα. Εχω το site μου στο αλλο tab του firefox και κανω κανενα διαλλειμα εδω να ξεδινω, γιατι εκει μου ερχεται συνεχεια να απανταω σε αυτα που γραφουν, αλλά ως admin δεν κανει να επεμβαινω και πολυ. Αυτο ειναι ολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top