Οδοντίατρος

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μόνο εμένα με ενοχλεί όταν ο οδοντίατρος δεν είναι άνθρωπος και δεν σέβεται έστω και λίγο το πόνο του άλλου?! Όταν σου ανακοινώνει ότι σου ανακοινώνει, αλλά με ένα τρόπο που νιώθεις καταδικασμένος και ότι θα πεθάνεις...

"ΣΑΠΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΟΥ, ΘΑ ΣΤΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΩΡΑ, ΑΑΑΑΑ"

Εντάξει, χαλάρωσε, πιο όμορφα, μην με αγχώνεις!

Βέβαια και άλλοι γιατροί το κάνουν, αλλά, όσοι είστε μελλοντικοί γιατροί, ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ!!! :@@@@@

Πήγα έκανα πριν δυο εβδομάδες ένα σφράγισμα, την προηγούμενη εβδομάδα μου βρήκαν ότι πρέπει να γίνουν άλλα 5-6, και μου το είπε με τέτοιο τρόπο που πραγματικά ήθελα να την βαρέσω!! (Είναι οικογένεια, πατέρας, μάνα, γιος, όλοι τους οδοντίατροι, και η γυναίκα ήταν η πιο ψυχρή :@ ) .Αύριο πρέπει να ξανα πάω και την φοβάμαι αυτήν :D ,αν και ο γιος κάνει την δουλειά, έχει 2-3 χρόνια κάνει την πρακτική του, απόφοιτος, καλός.

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο παρόμοιο?! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να λες ότι είσαι τυχερός που α) δεν χρειάζεται να πηγαίνεις τακτικά σε γυναικολόγο και β) δεν σου έχει τύχει κάτι παρόμοιο με αυτό που περιέγραψες σε γυναικολόγο...:P
Ήταν ο λόγος που άλλαξα γιατρό και πήγα σε μια πολύ γλυκούλα (που εντάξει, όντας συνηθισμένη στον άλλον, νιώθω ότι το πήγαμε στο άλλο άκρο...)

Να θες να πας για το ετήσιο τεστ παπ και να βγαίνεις πιστεύοντας ότι εκεί κάτω υπάρχει αυτόνομη βούληση και ζουν τέρατα ξέρω γω... :P

Σε οδοντίατρο δεν μου 'χει τύχει τέτοιο περιστατικό, αλλά όσοι έχω πάει ήταν το αντίθετο από αυτό που λέμε "ελαφροχέρηδες", και μου δημιούργησαν ψυχολογικά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
προσωπικά παρακαλάω να ναι καλός ο οδοντίατρος και να ξέρει τι κάνει κι ας είναι και κάφρος δε με νοιάζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εγώ το χα ζήσει πιο παλιά με οδοντίατρο όπως εσύ.Πρώτη γυμνασίου ήμουν κι είχα λίγο στραβά δοντάκια και μου λέει αυτός αααα έχεις σοβαρό πρόβλημα θα σου βγάλω φρονιμίτες πρώτα αν και αυτοί είναι πολύ βαθιά ακόμα οπότε θα πονέσεις τρελά.Είναι τρομερά δύσκολη περίπτωση πωπω.Έφυγα με κλάματα και πήγα σε μια άλλη γιατρό μετά απο καιρό η οποία μου είπε οτι η περίπτωση μου είναι συνηθισμένη και τελικά με ανέλαβε :P.Είναι ένα θεματάκι η συμπεριφορά του γιατρού.Πάντα μου άρεσαν αυτοί που είχαν χιούμορ και με έκαναν να αισθάνομαι φυσιολογική και άνετη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα μου τη σπάνε αυτοί που έχουν επικριτικό ύφος. Εντάξει ρε φίλε, το ξέρουμε ότι δεν πλένουμε τα δόντια μας πέντε φορές τη μέρα όπως προστάζεις, γιαυτό ήρθαμε για σφράγισμα, σε πληρώνω για το σφράγισμα όχι για την διάλεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικα εαν πλενουν ολοι 2-3 φορες τη μερα τα δοντια τους, οι οδοντιατροι μαλλον δε θα εχουν δουλειά όπως γινεται σε καποια σκανδιναβική χώρα, συμφωνα με τον οδοντίατρό μου πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

I_love_life

Νεοφερμένος

Η I_love_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια δεν καταλαβαινω την δημιουργια αυτου του τοπικ....οπως σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν ευγενικοι και αγενεις ανθρωποι, ετσι ειναι και με τους οδοντιατρους. το καλυτερο που εχετε να κανετε για το δικο σας καλο αλλα και την ηρεμια του οδοντιατρου ειναι να πηγαινετε 1 φορα το χρονο για καθαρισμο και εκει θα σας λεει αν χρειαζεστε κατι αλλο σε περιπτωση που ενα δοντακι εχει προβλημα. αν βουρτσιζετε τα δοντια σας οποτε θυμηθειτε αντι για πρωι-βραδυ καθε μερα, και πηγαινετε μονο καθε 4χρονια για ενα δοντι που εχει καρα-σαπισει τοτε τι περιμενετε; να ακουσετε κατι ομορφο; αναλογα με την προσωπικοτητα και την ιδιοσυγκρασια του εκαστοτε οδοντιατρου θα σας μιλησει. Γι αυτο καλυτερα να προσεχουμε για να εχουμε και να μην φτανουμε σε ασχημα σημεια.
btw ως κοπελα να τονισω πως το χαμογελο ειναι το πρωτο πραγμα που κοιταω σε καποιον, και όλα να τα έχει, αν δεν εχει ωραια και καθαρα δοντια ειναι το απολυτο ξενερωμα για μενα. Απορω που βλεπω τοσους να θελουν κοπελα ενω δεν πλενουν καν τα δοντια τους για να εχουν μια τυπικη καθαρη αναπνοη.....think about it...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

btw ως κοπελα να τονισω πως το χαμογελο ειναι το πρωτο πραγμα που κοιταω σε καποιον, και όλα να τα έχει, αν δεν εχει ωραια και καθαρα δοντια ειναι το απολυτο ξενερωμα για μενα. Απορω που βλεπω τοσους να θελουν κοπελα ενω δεν πλενουν καν τα δοντια τους για να εχουν μια τυπικη καθαρη αναπνοη.....think about it...

Συμφωνώ κι εγώ με αυτό. Είναι πολύ σημαντικό το χαμόγελο. Βέβαια, εντάξει δεν φταίει ο άλλος αν γεννήθηκε με ολόστραβα δόντια..Είναι και ακριβά τα σιδεράκια. Αλλά όταν είναι βρώμικα και ειδικά όταν βλέπω ανθρώπους με αυτή την πορτοκαλοκίτρινη μπίχλα στο κάτω μέρος των δοντιών..bleh. Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα είναι μεγάλο turn off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top