Απαγόρευση των μιναρέδων στην Ελβετία;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Μαρέσει που σου λένε 10 πράγματα και απαντάς στο 1 :lol:

:lol::lol::lol::lol::no1:

Καλά το τι ακούγεται από καθηγητές!!! δε λέγεται.:P
π.χ η θεολόγος του γιου ενός φίλου μου λέει ότι ο Ομπάμα είναι ο αντίχριστος. Η συγκεκριμένη είναι γυναικα ιερέα και οι μαθητές την έχουν πάρει πλέον στο ψιλό. Νομίζω ψηφίζει και Ψ...

Δεν ξέρω πόσο βλαμμένος ήταν ο Γκέμπελς αλλά ήταν πολύ ψωνάρα:jumpy:

:lol::lol::lol: ο αντίχριστος... χαχαχαχαχα

Βλαμμένος σαν άνθρωπος όχι σαν iq...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μα το Θεό (του/σας), ελπίζω ο qwertyuiop2 να κάνει πλάκα γιατί εγώ λύθηκα από τα γέλια με τους συλλογισμούς του. Οι προηγούμενοι απάντησαν ικανοποιητικά για το αρχικό θέμα, δεν έχω κάτι να προσθέσω, πέραν του ότι η Θεία Πλειοψηφία μου σπάει τα νεύρα όταν με αναγκάζει να συμμετέχω στις τελετουργίες της, περισσότερο από όσο σπάνε οι αλλόθρησκοι και οι άθρησκοι σπάνε τα δικά του qwertyuiop2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Χμ ας μην ειμαστε βιαστικοι να κρινουμε μπορει πραγματι να ναι ο Αντιχριστος , πως εξηγουνται διαφορετικα τοσες ομοιοτητες :hmm:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=KqgvAvjOB6E[/ame]






(:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
πέραν του ότι η Θεία Πλειοψηφία μου σπάει τα νεύρα όταν με αναγκάζει να συμμετέχω στις τελετουργίες της

Δε θέλω να διαφωνήσω μαζί σου αλλά φαντάσου μία μειοψηφία να σε αναγκάζει να συμμετέχεις στις τελετουργίες της. Δε θα'ταν καλύτερα, ίσως πολύ χειρότερα. Δε νομίζω να διαφωνείς ως προς αυτό;

Χμ ας μην ειμαστε βιαστικοι να κρινουμε μπορει πραγματι να ναι ο Αντιχριστος , πως εξηγουνται διαφορετικα τοσες ομοιοτητες :hmm:


(:lol:)
:iagree::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Δε θέλω να διαφωνήσω μαζί σου αλλά φαντάσου μία μειοψηφία να σε αναγκάζει να συμμετέχεις στις τελετουργίες της. Δε θα'ταν καλύτερα, ίσως πολύ χειρότερα. Δε νομίζω να διαφωνείς ως προς αυτό;
Φυσικά. Μόνο που δεν βλέπω καμιά μειοψηφία να αναγκάζει οποιονδήποτε όμως. Υποθέτω επειδή ως μειοψηφία δεν έχει δύναμη να αμυνθεί, πόσο μάλλον να επιβάλει κάτι.

Eσύ ανήκεις στους ομοφυλόφιλους, μη μιλάς, αντίχριστοι όλοι σας, θα καταστρέψετε το ΕΘΝΟΣ.

ΕΛΛΑΣ Η ΤΕΦΡΑ.
Last time a checked, είχα ακόμη ανθρώπινα δικαιώματα.
Μπάι δε γουέι, αυτοπροσδιορίζομαι Άχριστος, όχι αντίχριστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Μειοψηφία με την έννοια της ελίτ. Κάποιες ελίτ π.χ στη Ρωσία που επέβαλλαν συγκεκριμένο τρόπο σκέψης και υποταγής σε στεγανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Όχι, δεν έχουν δικαίωμα όταν σπάνε τα νεύρα των υπολοίπων.

Και η μαγκιά είναι να υπάρχει ένα μέτρο. Το μπάτε σκύλοι αλέστε κι αλεστικά μη δώσετε, δεν είναι και πολύ τιμητικό.

και οι καμπανες μου σπανε τα νευρα οταν περπαταω στο θησειο, αλλα τις ανεχομαι.
και εσυ μου σπας τα νευρα, αλλα και εσενα σε ανεχομαι
-----------------------------------------
Μειοψηφία με την έννοια της ελίτ. Κάποιες ελίτ π.χ στη Ρωσία που επέβαλλαν συγκεκριμένο τρόπο σκέψης και υποταγής σε στεγανά.
προφανως και δεν ηταν απλα μειοψηφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Οι μειοψηφίες που επεβλήθηκαν στη μάζα εννοώ. (γι αυτό και έγιναν μαζικές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Στο σκληροπυρηνικό θρησκευόμενο Ισλαμικό Ιραν (Περσία) επιτρέπεται το χτίσιμο Ορθόδοξων Χριστιανικών Ναών; :hmm: Ποια είναι η πολιτική τακτική της Ισλαμικής Τουρκίας στην συντήρηση και λειτουργία των Ορθόδοξων Χριστιανικών Ναών; :hmm:

Γενικότερα, ποια είναι η θέση του Ισλαμικού κόσμου απέναντι στις θρησκευτικές ελευθερίες και στο αναφαίρετο ανθρώπινο κοινωνικό δικαίωμα της ανεξιθρησκείας κατοίκων με άλλο θρήσκευμα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Στο σκληροπυρηνικό θρησκευόμενο Ισλαμικό Ιραν (Περσία) επιτρέπεται το χτίσιμο Ορθόδοξων Χριστιανικών Ναών; :hmm: Ποια είναι η πολιτική τακτική της Ισλαμικής Τουρκίας στην συντήρηση και λειτουργία των Ορθόδοξων Χριστιανικών Ναών; :hmm:

Γενικότερα, ποια είναι η θέση του Ισλαμικού κόσμου απέναντι στις θρησκευτικές ελευθερίες και στο αναφαίρετο ανθρώπινο κοινωνικό δικαίωμα της ανεξιθρησκείας κατοίκων με άλλο θρήσκευμα; :hmm:
And your point is?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
απλά ρωτάω meidei, δεν ξέρω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
απλά ρωτάω meidei, δεν ξέρω..:)
Ούτε κι εγώ γνωρίζω λεπτομέριες. Δεν βλέπω κάποια σύνδεση με το θέμα του νήματος όμως.
Το θέμα είναι -όπως το βλέπω εγώ- ότι ένα ακόμη ανθρώπινο δικαίωμα τίθεται σε δημοψήφισμα σε μια χώρα που θέλει να λέγετε δημοκρατική. Όσο κι αν φαίνεται αντιφατικό το ότι ένα δημοψήφισμα μπορεί να είναι αντιδημοκρατικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
και όμως έχει σχέση...από πλευράς γιατί οι μουσουλμάνοι να θέλουν να τους δείξουν οι Ελβετοί, ανοχή και σεβασμό στην θρησκευτική τους πίστη όταν οι ίδιοι στις χώρες τους, φέρονται "απολίτιστα" σε θρησκεύματα άλλων μειονοτήτων τους; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
και όμως έχει σχέση...από πλευράς γιατί οι μουσουλμάνοι να θέλουν να τους δείξουν οι Ελβετοί, ανοχή και σεβασμό στην θρησκευτική τους πίστη όταν οι ίδιοι στις χώρες τους, φέρονται "απολίτιστα" σε θρησκεύματα άλλων μειονοτήτων τους; :hmm:
Θέλω να πιστεύω ότι το "αυτοί το κάνουν, γιατί να μην το κάνουμε κι εμείς;" ως ηθική αρχή το ξεπερνάμε κάπου στα 12 μας χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στο σκληροπυρηνικό θρησκευόμενο Ισλαμικό Ιραν (Περσία) επιτρέπεται το χτίσιμο Ορθόδοξων Χριστιανικών Ναών; :hmm: Ποια είναι η πολιτική τακτική της Ισλαμικής Τουρκίας στην συντήρηση και λειτουργία των Ορθόδοξων Χριστιανικών Ναών; :hmm:

Γενικότερα, ποια είναι η θέση του Ισλαμικού κόσμου απέναντι στις θρησκευτικές ελευθερίες και στο αναφαίρετο ανθρώπινο κοινωνικό δικαίωμα της ανεξιθρησκείας κατοίκων με άλλο θρήσκευμα; :hmm:

Η διαφορά της Ευρώπης με την Τουρκία και το Ιράν είναι αυτό ακριβώς...Θεωρείς ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει αυτη η διαφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
...για την ομαλή συμβίωση των 6 δις ψυχών σε αυτόν τον πλανήτη, θα έπρεπε να υπάρχει σεβασμός και δημοκρατική "παιδεία" από πλευράς πολιτών, στις θρησκευτικές ελευθερίες και στο δικαίωμα της ανεξιθρησκείας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε ναι, οπότε κάποιος πρεπει να κανει την αρχή χωρίς όρους. Και δε νομιζω οτι μπορούν να την κάνουν ούτε οι Αμερικάνοι, ούτε οι Πακιστανοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top