Μ' αρέσει μια φίλη...

supar

Νεοφερμένος

Ο supar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Παρόλο μπαίνω συχνά στο e-steki, μόνο όταν είμαι σε δίλημμα μπορώ να πω πως μπαίνω στον κόπο να γράψω κάτι. Και συνήθως για κάτι συναισθηματικό, όπως και αυτή τη φορά.

Εγώ είμαι τριτοετής φοιτητής στο εξωτερικό, άρα σε λίγους μήνες την κάνω με τρόπο...
Μια γνωστή μου, που θεωρητικά είναι φίλη μου απλώς δεν βρεθόμαστε πολύ συχνά λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και επειδή δεν συνδεθήκαμε σε βαθμό να γί νουμε "κολλητοί", είναι πρωτοετής. Εμφανισιακά είναι πολύ χαριτωμένη. Από την αρχή μου άρεσε αλλά τίποτα δεν γινόταν, προσπαθούσα έστω να την γνωρίσω και να γίνουμε φίλοι. Στην πορεία όμως, αρκετά άλλα αγόρια (συνομίληκα της και μη) άρχισαν να την προσεγγίζουν (είπαμε, είναι πολύ αθώα χαριτωμένη και κερδίζει - όχι εκείνο το προκλητικά "όμορφο" παρουσιαστικό), κι αυτή κάποτε μου τα λέει είτε για να την συμβουλέψω ή ξερωγω.

Πάνω κάτω, αυτό ίσως να μου δημιούργησε και λίγες ανασφάλειες ή μάλλον... ζήλεια φοβούμενος ότι τόσοι που την πολιορκούν, ίσως κάποιος την κερδίσει και την χάσω (χαζή σκέψη εάν είμαστε καλοί φίλοι) και αυτό κάπως νομίζω με επηρέασε και την θέλω κάπως περισσότερο.

Όμως δεν παύει να εμποδίζει και το γεγονός της διαφοράς ηλικίας, βασικά όχι τόσο της ηλικίας αφού είναι λίγα τα χρόνια που μας χωρίζουν, αλλά μιλώ για το γεγονός πως εγώ φεύγω σε λίγους μήνες ενώ αυτή όχι.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Είτε για κάτι παραπάνω, είτε έστω να γίνουμε... "κολλητοί"; :confused:
Ή κάτι τέλοςπαντων;

ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Παρόλο μπαίνω συχνά στο e-steki, μόνο όταν είμαι σε δίλημμα μπορώ να πω πως μπαίνω στον κόπο να γράψω κάτι. Και συνήθως για κάτι συναισθηματικό, όπως και αυτή τη φορά.

Εγώ είμαι τριτοετής φοιτητής στο εξωτερικό, άρα σε λίγους μήνες την κάνω με τρόπο...
Μια γνωστή μου, που θεωρητικά είναι φίλη μου απλώς δεν βρεθόμαστε πολύ συχνά λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και επειδή δεν συνδεθήκαμε σε βαθμό να γί νουμε "κολλητοί", είναι πρωτοετής. Εμφανισιακά είναι πολύ χαριτωμένη. Από την αρχή μου άρεσε αλλά τίποτα δεν γινόταν, προσπαθούσα έστω να την γνωρίσω και να γίνουμε φίλοι. Στην πορεία όμως, αρκετά άλλα αγόρια (συνομίληκα της και μη) άρχισαν να την προσεγγίζουν (είπαμε, είναι πολύ αθώα χαριτωμένη και κερδίζει - όχι εκείνο το προκλητικά "όμορφο" παρουσιαστικό), κι αυτή κάποτε μου τα λέει είτε για να την συμβουλέψω ή ξερωγω.

Πάνω κάτω, αυτό ίσως να μου δημιούργησε και λίγες ανασφάλειες ή μάλλον... ζήλεια φοβούμενος ότι τόσοι που την πολιορκούν, ίσως κάποιος την κερδίσει και την χάσω (χαζή σκέψη εάν είμαστε καλοί φίλοι) και αυτό κάπως νομίζω με επηρέασε και την θέλω κάπως περισσότερο.

Όμως δεν παύει να εμποδίζει και το γεγονός της διαφοράς ηλικίας, βασικά όχι τόσο της ηλικίας αφού είναι λίγα τα χρόνια που μας χωρίζουν, αλλά μιλώ για το γεγονός πως εγώ φεύγω σε λίγους μήνες ενώ αυτή όχι.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Είτε για κάτι παραπάνω, είτε έστω να γίνουμε... "κολλητοί"; :confused:
Ή κάτι τέλοςπαντων;


ευχαριστώ

Ναι υπάρχει !
Κάτσε στα εξωτερικά ( γιατί εδώ προκοπή ντεν έχει ) και καλή συνέχεια στις σπουδές σου να έχεις :)
Δεν καίγεσαι ! Αν καιγόσουν θα είχε πάρει φωτιά το τόπικ σου !
Κρίμα δεν είναι και ...χλιαρό και ...εξ απ' αποστάσεως ? ( αφού την κάνεις σε λιγο, καθώς είπες )
Κρίμα και για τους δυο σας !
Σε "έφαγε" ο ανταγωνισμός και ξύπνησε ο κυνηγός μέσα σου !
Άστο , ρίχτο στο διάβασμα για την ώρα , κι έχει ο θεός των ερωτευμένων , κάτι θα σε στείλει κι εσένα στη ξενιτιά :)

υγ : συνταγή για να γίνεις κολλητός δεν έχω , αν θες για φρικασέ ευχαρίστως !
Φίλος , κολλητός , κολλητάρι ... όπως θες πες το γίνεσαι με το χρόνο , με τις κοινές εμπειρίες που δένουν
δυο ανθρώπους , με τα συναισθήματα , με το κατά πόσον "δένεται" σαν παρέα και πολλα τέτοια όμορφα και ωραία !
Γίνεται και εξ αποστάσεως , φίλοι δεν είναι μονο όσοι βλέπονται κάθε μέρα !
Αλλα και σε αυτό θα σου πω , αμαν είναι να το ψάχνεις με κανόνες στρατηγικής άστο ,δεν λέει
Φέρσου όπως σου βγαίνει κι ότι προκύψει !

υγ 2: αχαχουχα ! αν θεωρείς διαφορά ηλικίας τα 2 χρόνια ...κλάφτα χαράλαμπε !


Κάτι ξέχασα ...


μωρέ τι ξέχασα ????


Α ! ναι !
καλη πρόοδο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
κατα την ταπεινα μου αποψη κολλητοι να γινετε δεν γινεται γιατι απο την στιγμη που εσυ την σκευτεσαι και με αλλο τροπο εκτος απο φιλικα ειναι ουσιαστικα σαν να την προδιδεις!δεν μπορεις στον ανθρωπο που σε εμπιστευεται και σου λεει τα παντα εσυ να αισθανεσαι διαφορετικα..προσπαθησε να γινετε φιλοι...τωρα για το ερωτικο κομματι μονο αν εισαι 1000000% σιγουρος κανε κατι διοτι παιζει και η περιπτωση να απομακρυνθει αν καταλαβει κατι και δεν νιωθει και κεινη το ιδιο...

so...good luck! ελπιζω να βοηθησα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rastaman

Νεοφερμένος

Ο Rastaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αμοργός (Κυκλάδες). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Man, οι καλύτερες και πιο μακροχρόνιες σχέσεις ξεκινούν από μια δυνατή φιλία, γιατί γνωρίζεις τον άλλον και από την καλή και από την ανάποδη . Don't worry man!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Man, οι καλύτερες και πιο μακροχρόνιες σχέσεις ξεκινούν από μια δυνατή φιλία, γιατί γνωρίζεις τον άλλον και από την καλή και από την ανάποδη . Don't worry man!


man δεν ξεκινουν ομως απο σχεση κολλητου-κολλητης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πιστεύεις ότι ακόμα και αν τελικά καταφέρεις να γίνεται κολλητοί όπως λες θα σου φτάνει αυτό? Αν δεν ενδιαφέρεται ερωτικά για εσένα, και σου μιλάει για το παιδί που θέλει, εσύ τι θα λες? Ένα πολύ απλό παράδειγμα. Χωρίς να σκεφτείς ότι θα βγαίνετε και θα θες να την φιλήσεις, να την αγκαλιάσεις και δεν θα μπορείς..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
^^σωστα.και οταν ερθει η ωρα να την συμβουλεψεις γιατι θα εχει προβλημα με το παιδι που ειναι μαζι?τι θα κανεις?
think about it.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Παρόλο μπαίνω συχνά στο e-steki, μόνο όταν είμαι σε δίλημμα μπορώ να πω πως μπαίνω στον κόπο να γράψω κάτι. Και συνήθως για κάτι συναισθηματικό, όπως και αυτή τη φορά.

Εγώ είμαι τριτοετής φοιτητής στο εξωτερικό, άρα σε λίγους μήνες την κάνω με τρόπο...
Μια γνωστή μου, που θεωρητικά είναι φίλη μου απλώς δεν βρεθόμαστε πολύ συχνά λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και επειδή δεν συνδεθήκαμε σε βαθμό να γί νουμε "κολλητοί", είναι πρωτοετής. Εμφανισιακά είναι πολύ χαριτωμένη. Από την αρχή μου άρεσε αλλά τίποτα δεν γινόταν, προσπαθούσα έστω να την γνωρίσω και να γίνουμε φίλοι. Στην πορεία όμως, αρκετά άλλα αγόρια (συνομίληκα της και μη) άρχισαν να την προσεγγίζουν (είπαμε, είναι πολύ αθώα χαριτωμένη και κερδίζει - όχι εκείνο το προκλητικά "όμορφο" παρουσιαστικό), κι αυτή κάποτε μου τα λέει είτε για να την συμβουλέψω ή ξερωγω.

Πάνω κάτω, αυτό ίσως να μου δημιούργησε και λίγες ανασφάλειες ή μάλλον... ζήλεια φοβούμενος ότι τόσοι που την πολιορκούν, ίσως κάποιος την κερδίσει και την χάσω (χαζή σκέψη εάν είμαστε καλοί φίλοι) και αυτό κάπως νομίζω με επηρέασε και την θέλω κάπως περισσότερο.

Όμως δεν παύει να εμποδίζει και το γεγονός της διαφοράς ηλικίας, βασικά όχι τόσο της ηλικίας αφού είναι λίγα τα χρόνια που μας χωρίζουν, αλλά μιλώ για το γεγονός πως εγώ φεύγω σε λίγους μήνες ενώ αυτή όχι.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Είτε για κάτι παραπάνω, είτε έστω να γίνουμε... "κολλητοί"; :confused:
Ή κάτι τέλοςπαντων;

ευχαριστώ

Man, οι καλύτερες και πιο μακροχρόνιες σχέσεις ξεκινούν από μια δυνατή φιλία, γιατί γνωρίζεις τον άλλον και από την καλή και από την ανάποδη . Don't worry man!

Μπρο , κράτα γερά και άκου : αυτό που υποσυνείδητα βιώνεις είναι μια νοσταλγία της φοιτητοζωής που τελειώνει . Κούλαρε και σκέψου ότι αν ήταν το πεπρωμένο σου , θα είχες κάνει κάτι εδώ και καιρό , τώρα απλώς θα περιπλέξεις τα πράγματα
Η διαφορά ηλικίας που έχετε είναι τερατώδης και αποθαρρυντική -εξάλλου είναι γνωστό ότι στις γυναίκες δεν αρέσουν οι μεγαλύτεροι . Επίσης είναι ευρέως αποδεδειγμένο ότι όταν μια γυναίκα σου μιλάει για τα αισθηματικά της , αποκλείεται να σε βλέπει σαν κάτι άλλο από ευνούχο κομπάρσο σε αισθηματική κομεντί του χόλιγουντ . Τέλος , μπρο , αναφέρεις ότι σου μένουν λίγοι μήνες και είναι αλήθεια ότι τίποτα όμορφο δεν χωράει σε λίγους μήνες (εκτός από την εγκυμοσύνη και το καλλιτεχνικό πρωτάθλημα γυναικείου πατινάζ)

Αυτό που κατηγορηματικά όμως με έπεισε ότι δεν πρέπει να κάνεις κάτι , είναι ότι είσαι νέος , έχεις όλη την ζωή μπροστά σου και σου αρέσει η κοπέλα

εγώ και ο Ράσταμαν , σε νιώθουμε μπρο

τώρα πήγαινε να την ρωτήσεις : could you be loved ?



πάω να στρίψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top