Υποκρισία και διπροσωπία

Dimitra98

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για άλλη μια φορά βλέπω το πόσο ηλίθια είμαι και εμπιστεύομαι κάθε φόρα αυτούς τους δήθεν "φίλους".
Εγώ είχα τσακωθεί πολύ άσχημα με μια κοπέλα και το ίδιο και αυτοί οι "φίλοι" μου. Όμως χθες γύρισαν και μου
είπαν ότι θέλουν να αρχίσουν να βγένουν με αυτή την κοπέλα ξανά και τέτοια. Τέλος πάντων δεν ήταν αυτό που με πίραξε αφού
υποτίθεται ότι δεν θα με ξέγραφαν όπως υποσχέθηκαν. Το ίδιο βράδυ μιλούσα με μια φίλη μου και πάνω στα νεύρα μου πέταξα "Ή εμένα ή αυτήν". Ομολογώ πως δεν περίμενα ότι θα την πίραζε τόσο αφού το διέδωσε σε όλες τα επόμενα 10 λεπτά.
Εγώ ανυποψίαστη τηλεφωνούσα τηλεφωνούσα τίποταα.. Μετά απο λίγο μια απο αυτές αξιώθικε να απαντήσει και να μου πει ότι
μόνο τον εαυτό μου σκέφτομαι και να τις ξεγράψω απο φίλες. :confused:
Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο?
Ήταν τόσο σκλήρο αυτό που είπα και ενοχλήθηκαν ή απλώς είναι ανώριμες?
Πώς πρέπει να φερθώ και ποια να είναι η επόμενη μου κίνιση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το ότι τσακώθηκες εσύ με μια κοπέλα δε σημαίνει πως το ίδιο πρέπει να κάνουν και οι φίλοι σου. Και αν στην αρχή το έκαναν, έπειτα σκέφτηκαν πιο ώριμα και αποφάσισαν να της μιλάνε.
Τι στάση είναι αυτή;
Εσύ αποφασίζεις για εσένα και οι άλλοι για τον εαυτό τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra98

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μα δεν με πείραξε το ότι της μιλάνε. Με πείραξε το ότι για μια βλακεία που πέταξα μου γύρισαν όλες την πλάτη.
Και ζήτησα και συγγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τότε συναντηθείτε να λύσετε την παρεξήγηση και αν δε θελήσουν να συναντηθείτε ξεκαθάρισε τη θέση σου με ένα sms.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra98

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Προσπάθησα με sms , αλλά δε γίνεται τίποτα. Η απάντηση ήταν "Άσε μας μωρέ..!"

Απο κοντά δε θέλουν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω τότε ότι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. :/:'
Ίσως να έμαθαν κάτι...
Μην τις ενοχλήσεις για λίγο καιρό και μετά ξανά προσπαθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Independent

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κοίτα από την αρχή η στάση σου δεν ήταν σωστή. Θα μπορούσες απλά να κάνεις την πάπια και να αποφεύγεις την κοπέλα που τσακωθηκες. Καλό θα ήταν να πεις στις άλλες οτι δεν το εννουσες πραγματικά και ότι μολις το ειπες το μετανοιωσες... Αλλά και πάλι δεν σας εχω πολυ κοψει για τοσο δεμενη παρέα :/ Δηλαδή με αυτο που είπες τόσο πολύ πειράχτηκαν.

Προσωπική σταση ζωης μου είναι να κρατάω λίγους και πραγματικούς φίλους που με καταλαβαίνουν και αντιστροφα και ετσι δεν είχαμε ποτε κάποιο τέτοιο πρόβλημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra98

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θωμά τους είπα ότι το μετάνοιωσα και ότι το είπα πάνω στα νεύρα μου.
Και συγγνώμη ζήτησα. D: Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.
Δεν ακούνε. Όντως δεν είμαστε δεμένη παρέα.. πολλές φόρες με έχουν πουλήσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Για άλλη μια φορά βλέπω το πόσο ηλίθια είμαι και εμπιστεύομαι κάθε φόρα αυτούς τους δήθεν "φίλους".
Εγώ είχα τσακωθεί πολύ άσχημα με μια κοπέλα και το ίδιο και αυτοί οι "φίλοι" μου. Όμως χθες γύρισαν και μου
είπαν ότι θέλουν να αρχίσουν να βγένουν με αυτή την κοπέλα ξανά και τέτοια. Τέλος πάντων δεν ήταν αυτό που με πίραξε αφού
υποτίθεται ότι δεν θα με ξέγραφαν όπως υποσχέθηκαν. Το ίδιο βράδυ μιλούσα με μια φίλη μου και πάνω στα νεύρα μου πέταξα "Ή εμένα ή αυτήν". Ομολογώ πως δεν περίμενα ότι θα την πίραζε τόσο αφού το διέδωσε σε όλες τα επόμενα 10 λεπτά.
Εγώ ανυποψίαστη τηλεφωνούσα τηλεφωνούσα τίποταα.. Μετά απο λίγο μια απο αυτές αξιώθικε να απαντήσει και να μου πει ότι
μόνο τον εαυτό μου σκέφτομαι και να τις ξεγράψω απο φίλες. :confused:
Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο?
Ήταν τόσο σκλήρο αυτό που είπα και ενοχλήθηκαν ή απλώς είναι ανώριμες?
Πώς πρέπει να φερθώ και ποια να είναι η επόμενη μου κίνιση?

Να αφοσιωθείς στη μελέτη της γραμματικής και της ορθογραφίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να αφοσιωθείς στη μελέτη της γραμματικής και της ορθογραφίας.
Lol, από ένα γραπτό γιατί κατηγορείτε;
Μπορεί ξέρω 'γω να έχει δυσλεξία ή οτιδήποτε άλλο.
Τίποτα ουσιαστικό επί του θέματος; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μα δεν με πείραξε το ότι της μιλάνε. Με πείραξε το ότι για μια βλακεία που πέταξα μου γύρισαν όλες την πλάτη.
Και ζήτησα και συγγνώμη.
λυκοφιλιες....ισως και να μην αξιζουν την φιλια σου τελικα...;)Ατομα τα οποια δεν δεχονται τη συγνωμη του αλλου δεν λογιζονται ανθρωποι για μενα ...ποσο μαλλον φιλοι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra98

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
:worry: Δεν είμαι καλή στην ορθογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
:worry: Δεν είμαι καλή στην ορθογραφία.
δεν πειραζει καλη μου....δεν κανει η ορθογραφια τον ανθρωπο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Για άλλη μια φορά βλέπω το πόσο ηλίθια είμαι και εμπιστεύομαι κάθε φόρα αυτούς τους δήθεν "φίλους".
Εγώ είχα τσακωθεί πολύ άσχημα με μια κοπέλα και το ίδιο και αυτοί οι "φίλοι" μου. Όμως χθες γύρισαν και μου
είπαν ότι θέλουν να αρχίσουν να βγένουν με αυτή την κοπέλα ξανά και τέτοια. Τέλος πάντων δεν ήταν αυτό που με πίραξε αφού
υποτίθεται ότι δεν θα με ξέγραφαν όπως υποσχέθηκαν. Το ίδιο βράδυ μιλούσα με μια φίλη μου και πάνω στα νεύρα μου πέταξα "Ή εμένα ή αυτήν". Ομολογώ πως δεν περίμενα ότι θα την πίραζε τόσο αφού το διέδωσε σε όλες τα επόμενα 10 λεπτά.
Εγώ ανυποψίαστη τηλεφωνούσα τηλεφωνούσα τίποταα.. Μετά απο λίγο μια απο αυτές αξιώθικε να απαντήσει και να μου πει ότι
μόνο τον εαυτό μου σκέφτομαι και να τις ξεγράψω απο φίλες. :confused:
Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο?
Ήταν τόσο σκλήρο αυτό που είπα και ενοχλήθηκαν ή απλώς είναι ανώριμες?
Πώς πρέπει να φερθώ και ποια να είναι η επόμενη μου κίνιση?

Δεν είναι φίλες σου, δεν θα κάτσεις να τις κυνηγάς με μηνύματα και τηλέφωνα αφού είπαν ότι δεν θέλουν να κάνετε παρέα. Δεν είναι λογικό να αποζητάς την φιλία ανθρώπων που δεν έδειξαν ποτέ ότι είναι έμπιστοι, πόσο μάλλον από την στιγμή που σε αποφεύγουν. Υποσχέθηκαν να μην σε ξεγράψουν? Κάτσε πώς το εννοείς αυτό? Εξαρτάσαι με κάποιο συμβόλαιο από την παρέα τους? Γράψτους εκεί που δεν πιάνει το μελάνι και κάνε τις διακοπούλες σου. Παρέες θα γνωρίσεις πολλές και άνθρωποι θα έρθουν και θα φύγουν. Η φιλία δεν είναι συμβόλαιο ή συνθήκη να λήγει με κάποια παρεξήγηση ή όποτε ο άλλος σε βαριέται. Επίσης καλό θα ήταν να κόψεις τα "η εμένα ή αυτόν/αυτήν" , πολώνει τους ανθρώπους και σε κάνει να μοιάζεις μπίτσω (εκ του bitch), είναι και ανόητο στην τελική. Απόλαυσε το καλοκαίρι σου , μην τους ξαναστείλεις τίποτα και να θυμάσαι πώς δεν εξαρτάσαι από κανένα συμβούλιο και "ιερά εξέταση" φίλων του κώλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εκανες λάθος. Οκ, συμβαίνει σε όλους. Το κατάλαβες. Ωραία και μέχρι εδώ. Το παραδέχτηκες, πήρες τηλέφωνα, έστειλες μηνύματα, απάντηση μηδέν. Μεχρι στιγμής έχεις πράξει σωστά και τα λάθη ανθρώπινα είναι. Ποτε εγιναν αυτά; Σήμερα; Αν έγιναν όλα σήμερα, ίσως δεν είχαν τον χρόνο να σκεφτούν λογικά κι εσύ το ίδιο. Κοιτά δεν μπορεί όλες να είναι ηλίθιες, προφανώς έχει επηρρεάσει η μία τις υπόλοιπες και πάει κορδέλα το πράμα. Το πιο πιθανό είναι να τα χαλάσουν κάποτε μετάξυ τους και μια απ αυτές να έρθει να σε βρει. Δε θα περιμένουμε όμως κάτι τετοιο.
Γνώμη μου είναι να αφήσεις μια δυο μέρες να χαλαρώσει το θέμα και μετά να τηλεφωνήσεις στην πιο στενή σου απο αυτά τα κορίτσια ((αυτή που δένετε λιγάκι περισσότερο)) και να μιλήσετε. Εν τω μεταξύ ίσως σε προλάβει κι εκείνη. Αν όχι, κάνε την κίνηση, ειδικά αν είσαι σίγουρη πως την θέλεις αυτή την παρέα στη ζωή σου. Την θέλεις;
Αν εξακολουθεί η πόρτα, θα σου κρούσω τον κώδωνα και θα σου ζητήσω να σκεφτείς αν αξίζει τελικά να σκέφτεσαι την παρέα μαζί τους. Το να παραδεχομαστε τα λάθη μας είναι τίμιο, το να είμαστε κι αξιοπρεπείς είναι σπουδαίο. Οι παρέες μας, δεν είναι κι απαραίτητα οι φίλοι μας που θα μας καταλάβουν και θα προσπαθήσουν να μπούν στην ψυχή μας. Αυτόν τον διαχωρισμό σιγά σιγά μεγαλώνοντας θα πρέπει να τον κάνεις, κατά τη γνώμη μου . Οι παρέες δυαλύονται συνήθως εύκολα, οι φιλίες όχι. Οι τελευταίες αργά ή γρήγορα λύνουν τα θέματα μεταξύ τους, γιατί υπάρχει αμοιβαία εκτίμηση. Αν πρόκειται λοιπόν για φιλία, σίγουρα θα φανεί. Αν πρόκειται για παρέα, δε θα έπρεπε να σε στεναχωρεί. Παρέες στη ζωή μας μπορούμε να κάνουμε πολλές.
Καπου εγραψες πως κατα καιρους σε εχουν πουλήσει. Μόνο εσενα; Μήπως φέρονται έτσι μεταξύ τους; Η το πουλημα εχει γίνει μονο εις βάρος σου κι αν ναι, εχεις αναρωτηθεί γιατί; Οι λόγοι ποικίλλουν: απο το να είσαι εσύ ''κάπως'' μαζί τους/ να τα θέλει ο πωπός σου δηλαδή, απο το να έτυχε/ παρεξηγήσεις δηλαδή, μεχρι την πιθανότητα να ωριμάζεις και να συνειδητοποιείς ενδόμυχα πως δεν ταιριάζετε. Γενικά, σκέψου λογικά, φερσου ψυχραιμα και θα τη βρείς την άκρη και τα ξαναλέμε. Φιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ήταν τόσο σκλήρο αυτό που είπα και ενοχλήθηκαν ή απλώς είναι ανώριμες?


εδω που τα λεμε, και εσυ δεν ήσουν η επιτομή της ωριμότητας :worry:


λολζ. κοιταξε μια λύση υπάρχει. θα τις πάρεις όλες τηλ να κάνετε πάρτυ! :D


και θα γίνετε ολες φίλες πάλι. :)
μόνο που το επόμενο πρωί θα πεθάνουν :confused:
ξερεις... κατά λάθος έπεσε δηλητήριο στο ποτό τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top