Digitizer,Tablet η αλλίως ψηφιακή γραφίδα

Skull monkey

Νεοφερμένος

Ο Skull monkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας θελω να παρω μια ταμπλετα ωστε να μπορω να ζωγραφίζω στον υπολογιστή.Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι και αν γίνεται σε καλή τιμή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απέφυγε της Trust και προτίμησε της Wacom. Επίσης απέφυγε κάτι κάτω των 100 ευρώ. Και έχουν μικρή επιφάνεια και λίγα DPI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skull monkey

Νεοφερμένος

Ο Skull monkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Άρα η Wacom Intuos-4 Medium Digitizer που σκέφτομαι να πάρω θα είναι καλή επιλογή δηλαδή?!Η θα είναι καλύτερα να μαζέψω και λεφτά για να πάρω τη large?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν πράγματι σε βολέψει το Digitzer σίγουρα κάποια στιγμή θα θέλεις large, ωστόσο ξέρω πολλά άτομα που το παράτησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skull monkey

Νεοφερμένος

Ο Skull monkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχω προσπαθήσει με πολλούς τρόπους να κάνω δουλειά δίχως digitiser και το μόνο που κατάφερα ήταν να σπαταλήσω άπειρες ώρες χωρίς να έχω ουσιαστικό αποτέλεσμα και να έχω ένα μεγάλο πόνο στο χέρι:D.Αρα το μονο που μου εχει μεινει ειναι να δοκιμάσω το digitiser.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Επαναφέρω το θεμα :P Απ'ό,τι είδα στο ίντερνετ, υπάρχουν κάποια που είναι πολύ ακριβά αλλά βρήκα και κάποια με 60-100 ευρώ. Αξίζουν αυτά; Η αναλυση θα είναι καλή ή φαίνονται πίξελς? Βολεύει και για επεξεργασία φωτογραφιών στο photoshop ας πούμε ή είναι μόνο για σχεδιασμό; (αν και για σχεδιασμό ενδιαφέρομαι κυρίως,οι επεξεργασίες γίνονται και στο pc). Aς πούμε βρήκα αυτά τα δύο
https://www.mediamarkt.gr/el/product/_wacom-systems-intuos-art-blue-pt-s-cth-490ab-n--1169862.html
https://www.plaisio.gr/desktop-lapto...Wireless-CTH-300B-White-Blue-WAC-TAB-0152.htm
Κανένας που να ξέρει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εχω το Wacom ωραίο ειναι αλλά δεν ξερω αν ειναι καλύτερο απο το άλλο . Εχω την πιο φτηνή έκδοση απο αυτή που δείχνεις μαλλον γιατι το ειχα παρεό γύρω στα 80

Στη εφαρμογή sketch δε μπορει να μου εμφανίσει λειτουργία στο δεύτερο πλήκτρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δηλαδή εχει λειτουργίες για να σχεδιάζεις με διαφορα πάχη κτλ και μετά μπορεις να αποθηκεύσεις αυτο που σχεδιασες σε ο,τι ψηφιακή μορφή θες ή το αποθηκεύει αυτο σε δίκη του και ειναι συμβατή με διαφορα προγράμματα; Γιατι κυρίως Photoshop χρησιμοποιώ αλλα αν θέλω να ρίξω το σκίτσο στο Gimp ή στο Paintool sai ή σε κάποιο αλλο προγραμμα ας πούμε όχι τόσο γνωστό θα γίνεται ή θα εχω θεμα; Ή τα παίρνει κατευθείαν στον υπολογιστή; Δεν εχω ιδέα πως λειτουργεί προφανώς αλλα νομιζω πως θα με βόλευε πολυ ενα τέτοιο tablet.
Edit: άκυρο,είδα βιντεάκια και καταλαβα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δηλαδή εχει λειτουργίες για να σχεδιάζεις με διαφορα πάχη κτλ και μετά μπορεις να αποθηκεύσεις αυτο που σχεδιασες σε ο,τι ψηφιακή μορφή θες ή το αποθηκεύει αυτο σε δίκη του και ειναι συμβατή με διαφορα προγράμματα; Γιατι κυρίως Photoshop χρησιμοποιώ αλλα αν θέλω να ρίξω το σκίτσο στο Gimp ή στο Paintool sai ή σε κάποιο αλλο προγραμμα ας πούμε όχι τόσο γνωστό θα γίνεται ή θα εχω θεμα; Ή τα παίρνει κατευθείαν στον υπολογιστή; Δεν εχω ιδέα πως λειτουργεί προφανώς αλλα νομιζω πως θα με βόλευε πολυ ενα τέτοιο tablet.
Edit: άκυρο,είδα βιντεάκια και καταλαβα :P

:/: δεν ξέρω εγώ για να φτιάχνω παιδάκια σαν αυτό που έχω στο avatar το έχω. Tα πλήκτρα τα ρυθμίζεις ανάλογα με το πρόγραμμα απλά στο sketchbook (δε πιάνουν σωστά όλες οι επιλογές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top