Αγορά καινούργιου ασύρματου modem/router, ποιό προτείνετε;

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εννοώ να μιλήσεις ξανά με τη forthnet, αλλά αυτή τη φορά με τις πωλήσεις και όχι με τους τεχνικούς, για να αγοράσεις το modem αν το έχουν ακόμα..

Το έχω και εγώ αυτό το modem και το έχω δώσει σε ένα φίλο, στον οποίο ξαφνικά πριν από λίγο καιρό έκανε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.. Μου είπε πως όποτε τύχει δουλεύει κανονικά, άλλες φορές όχι.. Δεν το έχω δει, ούτε το έχω ψάξει το γιατί..
Anyway, στο κατάστημα αυτό το έχει το modem..
Φυσικά αν δε σε βολεύει, ψάχνεις απλά για άλλο modem..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ουπς ξεχασα να σου πω Χαρη. Μου εδωσε ενας φιλος το δικο του γιατι πηρε καινουριο. Εβαλα τα δικα μας στοιχεια και ολα οκ.
Ευχαριστω για ολα παιδια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Χεχεχεχε... κομπλε τοτε.. δε σε χάλασε...
χαίρομαι που λήθηκε το πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Χεχεχεχε... κομπλε τοτε.. δε σε χάλασε...
χαίρομαι που λήθηκε το πρόβλημα..

Αν με χαλασε λεει; Κουτι μου ηρθε!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Linksys Wag 200g - Alcatel Thomson Speedtouch 585 v6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AirMagic

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σε όλους πρώτα απ'όλα,χρόνια πολλά και καλά και με το καλό να έρθει το 2018 με υγεία πάνω απ'όλα για όλους,είμαι καινούριο μέλος και έπειτα από αρκετή αναζήτηση στο google σας "πέτυχε" το μάτι μου οπότε είπα στον εαυτό μου "why not" και έκανα την εγγραφή μου. Ακόμα μαθαίνω την ωραία αυτή σελίδα και ελπίζω να γίνω κι εγώ μέλος της παρέα σας. Πάμε λοιπόν....

Έχω εδώ και 4-5 χρόνια Hellas Online(HOL)και πλέον χρησιμοποιώ μόνο φορητό υπολογιστή λόγω του ότι μετακινούμαι συνεχώς οπότε ο πύργος δεν μου έκανε πλέον. Δεν έχω κανένα παράπονο από τον παροχέα μου,ούτε αποσυνδέσεις,ούτε πάνω-κάτω με την ταχύτητα,ούτε μπουκώματα(errors). Στο δίκτυο συνδέομαι εγώ και καμιά φορά οι δικοί μου να χαζέψουν τίποτα(τι σου κάνουν τα γεράματα:rofl:) Θεωρητικά 24αρα μου έχουν δώσει άλλα όσες φορές έχω δει στη σελίδα του ρουτερ μου κλειδώνει κάθε φορά περίπου στα 7 με 7,5mbps down και περίπου στο 0,8 με 1 up και είναι πάντα σταθερά τα νούμερα αυτά με αποκλείσεις που υπάρχουν σε όλους. Τελευταία έψαχνα για aftermarket ρουτερ που θεωρητικά "ξεκλειδώνουν" την ταχύτητα σε σχέση με το εργοστασιακό ρουτερ και αν θα μπορούσε να συγχρονίσει παραπάνω από ότι το εργοστασιακό. Και σκεφτόμουν,αν έπαιρνα ένα καινούριο καλό ρουτερ με 70-100 ευρώ θα υπήρχε διαφορά όντως η καλύτερα να τα είχα φάει σε πιτόγυρα;(χαχαχαχα) Η γραμμή που έχω είναι PSTN,από το αστικό κέντρο είμαι περίπου στα 680 μέτρα και το ρουτερ που έχω από τη HOL είναι το Netfaster 3

Παρακάτω σας παραθέτω και από τη σελίδα του ρουτερ μου με στοιχεία από τη σελίδα ADSL->STATUS που ίσως σας βοηθήσουν στο να μου πείτε τη γνώμη σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • router.png
    router.png
    86.6 KB · Εμφανίσεις: 212

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top