Απόψεις του Κώστα Τσόκλη για τους βιαστές και τους παιδόφιλους

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ισως να μας έκαναν εντύπωση, αλλά εμένα μου μοιάζουν σαν να μας έχουν καλέσει κυριακή του πάσχα για τραπέζι και αντί για το σουβλιστό αρνί, μας σερβίρουν γαριδάκια και πατατάκια.


Κι ύστερα ποιός μας γλυτώνει και απο τον Εγγλέζο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ισως να μας έκαναν εντύπωση, αλλά εμένα μου μοιάζουν σαν να μας έχουν καλέσει κυριακή του πάσχα για τραπέζι και αντί για το σουβλιστό αρνί, μας σερβίρουν γαριδάκια και πατατάκια. Ποιος προσβάλλεται, εμείς ως καλεσμένοι ή αυτοί που στρώσανε το τραπέζι με σκουπίδια ;

Και οι δυο... Καθενας με τον δικο του τροπο...

Κι ακριβως γι' αυτο αντιδρουμε και εμεις και αυτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Συνήθως δε βάζω αρνητικές ψήφους. Εσύ όμως δεν αφήνεις και πολλά περιθώρια.

Ο άνθρωπος δημιουργεί αφορισμούς επειδή πρέπει να κρατάει και κάποια προσχήματα και επειδή με τα χρήματα που πλήρωσε στο ελληνικό κράτος χρηματοδότησε έμμεσα έναν άνθρωπο με τέτοιες απόψεις.
Ελευθερία λόγου υπάρχει. Υπάρχει όμως και ελευθερία κριτικής. Όπως κρίνεις κρίνεσαι. Ο κύριος αυτός περίμενε ότι θα αρέσουν οι απόψεις του γενικώς και ειδικότερα σε γυναίκες που υπέστησαν βιασμό;

Επίσης, θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερα προσβλητική η έκφραση περί απολιτισιάς για κάποιους οι οποίοι αντέδρασαν έντονα στις απόψεις αυτού του κυρίου. Αλήθεια για εσένα δηλαδή τι σημαίνει πολιτισμός; Είμαι απολίτιστος όταν θεωρώ επικίνδυνες τις απόψεις απενοχοποίησης του βιασμού; :confused:

Δεν θέλω να ανοίξω αντιπαράθεση φίλε. Είσαι από τους τύπους που κρατάνε το σφυρί και αποδίδουν δικαιοσύνη, καλά κάνεις, αφού σε διασκεδάζει κάντο! :clapup:Αν διαβάσεις και τα προηγούμενα ποστ μου, ίσως καταλάβεις ότι λέω σε όλους μας (βάζω και τον εαυτό μου μέσα και θα δεις γιατί) ότι δεν προσέχουμε.

Αν π.χ. κι εσύ πρόσεχες, θα έβλεπες ότι σκόπιμα έγραψα: "μέχρι και πορνόγερο τον είπαμε". Ναι φίλε, είναι απολιτισιά να βρίζεις έναν άνθρωπο που τον γνώρισες μέσα από ένα βιντεάκι 5 λεπτών και μάλιστα με το πιο χυδαίο τρόπο. Κανείς φίλε δεν προσπάθησε να απενεχοποιήσει τον βιασμό, ούτε εγώ, ούτε ο Τσόκλης. Το μήνυμα που εγώ καταλαβαίνω και απ' ότι φαίνεται μειοψηφώντας είναι ότι προσπάθησε απλά να πει στο βιαστή: "Δεν είναι ωραίο πράγμα η επίθεση βρε παιδί μου, αν είσαι από εκείνους που φουντώνουν απ' την κάψα του έρωτα....προσπάθησε να γευτείς αυτό και μόνο αυτό!"

Και κάτι τελευταίο. Αν μου έβαλες αρνητική ψήφο γιατί μου το λες; Για να σε αγαπήσω; :teasing:

Επαναλαμβάνω πως δεν με ενόχλησαν οι αρχικές δηλώσεις του περί των βιαστών, ούτε περίμενα να μετριάσει το λόγο του για να μην παρεξηγηθεί. Καλά έκανε και μίλησε όπως μίλησε, εάν έτσι ήθελε να μιλήσει. Ο θεατής-ακροατής, φιλτράρει αυτά που ακούει και τα αξιολογεί, με τον τρόπο του ο καθένας. Γι' αυτό και θεωρώ τη συγγνώμη της ΕΡΤ περιττή.
Μια προσωπική συγγνώμη όμως, με "ναι μεν αλλά" εμένα δεν με πείθει.
Χαρακτηριστικό των καλλιτεχνών είναι η ευαισθησία, την οποία βλέπω μονόπλευρα στις απόψεις του κ. Τσόκλη.
Η απάντησή του είναι διαποτισμένη από αλαζονεία και καλλιτεχνική έπαρση.
Η μομφή δε περί των τραυμάτων που εκείνος δεν χρησιμοποιεί ως άλλοθι, (πόσο ταιριαστό να μιλάς για άλλοθι σε ένα θύμα...) είναι το τελειωτικό χτύπημα στην ανοχή μου.
Εάν δεν ένιωθε από καρδιάς την ανάγκη να ζητήσει συγγνώμη, καλύτερα ας μην το έκανε. Το έργο του μπορούσε θαυμάσια να το διαφημίσει αλλιώς.

Δεν σου κρύβω ότι όταν πρωτοείδα κι εγώ το βιντεάκι - χωρίς να έχω ακόμα διαβάσει τα ποστ - εκνευρίστικα. Επηρεάστικα απ' την αρνητικότητα που προβλήθηκε το θέμα και άρχισα να φαντασιώνομαι τον Τσόκλη σε φυλακές αλλοδαπών να τον "παίρνουν" όλοι χορό και να του πετάνε και το σαπούνι για να σκύβει καλύτερα! :1eye: (έλεγα μάλιστα να το ποστάρω αυτό...)

Αλλά μετά από τόσα χρόνια net-επικοινωνίας, σε τόσα και τόσα site, με τόσους και τόσους διαφορετικούς ανθρώπους και με 36 χρόνια στην πλάτη, έμαθα πια να ηρεμώ πρώτα και μετά να παρατηρώ.Τέλως πάντων, αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και ειλικρινά διαβάζω και ξαναδιαβάζω την απάντηση του Τσόκλη, είναι τι σε κάνει να είσαι τόσο αρνητική! Γιατί η αναφορά περί "άλλοθι" είναι μομφή για σένα κι όχι άλλη μια "τσόκλια" παπάτζα; Κι αν είναι μομφή γιατί να είναι μομφή προς το θύμα και όχι για την κάθε χαζο-Αγγλίδα που κουνάει την ουρά της στα Μάλια;

Αν το δεις πιο ψύχραιμα θα δεις ότι αυτό που νιώθεις, είναι απλά μια εκτίμηση. Μπορεί να έχεις δίκιο ναι δεν λεω (υποκλίνομαι στο γυναικείο ένστικτο) αλλά μπορεί να μιλάει περισσότερο ο φόβος μέσα σου. Να βιώνεις κι εσύ ασυναίσθητα το δράμα της κοπέλας. Να σκέφτεσαι τι θα έκανες εσύ στη θέση της. Ταυτίζεσαι με το θύμα από συναισθηματισμό και μετά κρίνεις έναν καλλιτέχνη που παρλαπιπάρει.

Σε τελική ανάλυση, για να μην παρεξηγιόμαστε με κανένα "Θορ" εδώ μέσα. Όποιος ασκεί την οποιαδήποτε μορφή βίας, για τον οποιοδήποτε λόγο σε μια γυναίκα, ένα ζωάκι, ένα δένδρο, έναν άλλο άνθρωπο είναι αισθητικά αποκρουστικός (ηθικά ας τον κρίνει ο Θεός). Το αν βγαίνει "φυσικά" ή όχι δεν προσθέτει κάτι στη δική μου αισθητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Δεν θέλω να ανοίξω αντιπαράθεση φίλε. Είσαι από τους τύπους που κρατάνε το σφυρί και αποδίδουν δικαιοσύνη, καλά κάνεις, αφού σε διασκεδάζει κάντο! :clapup:Αν διαβάσεις και τα προηγούμενα ποστ μου, ίσως καταλάβεις ότι λέω σε όλους μας (βάζω και τον εαυτό μου μέσα και θα δεις γιατί) ότι δεν προσέχουμε.

Αν π.χ. κι εσύ πρόσεχες, θα έβλεπες ότι σκόπιμα έγραψα: "μέχρι και πορνόγερο τον είπαμε". Ναι φίλε, είναι απολιτισιά να βρίζεις έναν άνθρωπο που τον γνώρισες μέσα από ένα βιντεάκι 5 λεπτών και μάλιστα με το πιο χυδαίο τρόπο. Κανείς φίλε δεν προσπάθησε να απενεχοποιήσει τον βιασμό, ούτε εγώ, ούτε ο Τσόκλης. Το μήνυμα που εγώ καταλαβαίνω και απ' ότι φαίνεται μειοψηφώντας είναι ότι προσπάθησε απλά να πει στο βιαστή: "Δεν είναι ωραίο πράγμα η επίθεση βρε παιδί μου, αν είσαι από εκείνους που φουντώνουν απ' την κάψα του έρωτα....προσπάθησε να γευτείς αυτό και μόνο αυτό!"

Και κάτι τελευταίο. Αν μου έβαλες αρνητική ψήφο γιατί μου το λες; Για να σε αγαπήσω; :teasing:

Πρώτον εγώ δε σου απάντησα με ειρωνικό τρόπο. Μπορώ να το κάνω και είμαι καλός σε αυτό. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν περίμενα από εσένα να με αγαπήσεις. Δεν έχει κανένα ενδιαφέρον για εμένα μία τέτοια αγάπη.
Δεύτερον δεν είπα ότι απενοχοποιείς το βιασμό. Αναφέρθηκα στις δηλώσεις του κυρίου Τσόκλη. Έκρινα την άποψή σου περί απολιτισιάς για όσους έκριναν με σκληρό τρόπο τις απόψεις του κυρίου Τσόκλη. Έχω το δικαίωμα να κρίνω κάποιον από τις απόψεις του και ιδαίτερα όταν τις εκφράζει δημοσίως. Τι διαφορά έχει αν οι απόψεις αυτές εκφράζονται σε 5 λεπτά ή σε περισσότερο; Και έχω και το δικαίωμα να σεβαστώ τις απόψεις αυτές ή όχι εάν νομίζω ότι θίγουν βασικές αξίες και βασικά δικαιώματα.
Τρίτον όταν βρω χρόνο πάντως να είσαι σίγουρος ότι θα σου επιστρέψω το σφυρί της δικαιοσύνης. Για μένα δικαιοσύνη αποδίδει καλύτερα ο χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Πώς μπορείς να κρίνεις οτι οι απόψεις αυτού του ανθρώπου είναι "ψεύτικες, ανυπόστατες και εκφράζονται μόνο και μόνο για να εκφραστούν";;;;



Ρωτώντας τον αν θα είχε τις ίδιες απόψεις περί βιαστών και παιδόφιλων σε περίπτωση που η κόρη του
είχε πέσει θύμα τους.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν σου κρύβω ότι όταν πρωτοείδα κι εγώ το βιντεάκι - χωρίς να έχω ακόμα διαβάσει τα ποστ - εκνευρίστικα.
Εγώ πάλι καθόλου. Μάλλον αδιάφορη με άφησε. Σάμπως αν ο κ. Τσόκλης καταδίκαζε το βιασμό, ως εκ θαύματος θα εξαφανίζονταν από προσώπου Γης;
Γιατί η αναφορά περί "άλλοθι" είναι μομφή για σένα κι όχι άλλη μια "τσόκλια" παπάτζα; Κι αν είναι μομφή γιατί να είναι μομφή προς το θύμα και όχι για την κάθε χαζο-Αγγλίδα που κουνάει την ουρά της στα Μάλια;
Για μένα; :blink:
Γιατί σε μένα απηύθυνε αυτή την επιστολή;
Απαντούσε σε μένα;
Απαντούσε στη χαζο-Αγγλίδα;
Σε ποιον απαντούσε τελικά;
(Οέο; :D)

Δεν είπα τίποτα διαφορετικό κι εγώ πιο πάνω... Εάν δεν είχε σκοπό να απαντήσει σ' εκείνη που του απευθύνθηκε, αλλά στο εν δυνάμει κοινό του, σε μένα, σε σένα, στον καθένα ...καλύτερα ας μην έγραφε καθόλου αυτήν την υποκριτική (κατ' εμέ) επιστολή, προς δημιουργία εντυπώσεων. Δεν μ' έπεισε, τι να κάνω; Ψέματα να πω; :P
Αν το δεις πιο ψύχραιμα θα δεις ότι αυτό που νιώθεις, είναι απλά μια εκτίμηση. Μπορεί να έχεις δίκιο ναι δεν λεω (υποκλίνομαι στο γυναικείο ένστικτο) αλλά μπορεί να μιλάει περισσότερο ο φόβος μέσα σου. Να βιώνεις κι εσύ ασυναίσθητα το δράμα της κοπέλας. Να σκέφτεσαι τι θα έκανες εσύ στη θέση της. Ταυτίζεσαι με το θύμα από συναισθηματισμό και μετά κρίνεις έναν καλλιτέχνη που παρλαπιπάρει.
Μάλλον δεν ξεχνώ, ότι οι βιασμοί δεν συμβαίνουν στον κόσμο της φαντασίας, αλλά στον δικό μας.
Όποιος ασκεί την οποιαδήποτε μορφή βίας, για τον οποιοδήποτε λόγο σε μια γυναίκα, ένα ζωάκι, ένα δένδρο, έναν άλλο άνθρωπο είναι αισθητικά αποκρουστικός.
Αυτό που με χαλάει με τον κ. Τσόκλη είναι που χρησιμοποιεί την τέχνη και την ιδιότητα του καλλιτέχνη για να δικαιολογήσει αυτές τις όποιες απόψεις. "...είμαι δημιουργός διψασμένος για έμπνευση" γράφει, λες και αυτό δικαιολογεί οτιδήποτε, όσο ακραίο κι αν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τα 'χει παιξει ο ανθρωπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όποιος ασκεί την οποιαδήποτε μορφή βίας, για τον οποιοδήποτε λόγο σε μια γυναίκα, ένα ζωάκι, ένα δένδρο, έναν άλλο άνθρωπο είναι αισθητικά αποκρουστικός.


καλα ποιος το ειπε αυτο?:hehe:

τοτε τα σαρκοφαγα δεν θα τρωγανε τα φυτοφαγα

και αν ηθελε καποιος να σε κλεψει ή βιασει.. ,εσυ δεν πρεπει να αντιδρουσες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Να συμπεράνω οτι επήλθε ο <<κορεσμός>> ;

Αρκετή ασχήμια έχει ο τόπος, δεν νομίζετε ;

Η ισορροπία του κάθε Τσόκλη, δίχως να βγάζω και τους γράφοντες εδώ μέσα, πάντα θα τελεί υπο αμφισβήτηση.

Ασφαλές αντίδοτο σε τέτοιες ατυχείς δηλώσεις δεν υπάρχει γιατι καταδεικνύουν την έκπτωση αυτού που τις λέει.


Υ.Γ. απλά δεν υπάρχει:/::/::/::/::/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Tώρα αρχίζω και καταλαβαίνω.Λοιπόν αναθεωρώ την άποψη μου που ανέφερα παραπάνω και θεώρω όσον αφορά τον βιασμό οτί είναι το χειρότερο πράγμα.Θεωρώ οτι κανένας δεν πρέπει να πάραβιαζει τα δικαιώματα του άλλου,όσο και αν είναι προκλητικά μια γυναίκα ντυμένη.Όταν λέει ΄΄Οχι΄΄ η άποψη της πρέπει να είναι σεβαστή και να μην την παραβιάζει κανένας.Σε περίπτωση που γίνει κάτι τέτοιο αυτό θεωρείται βιασμός.Όσο πρόκλητικα και αν είναι ντυμένη μια γυναίκα έχει το δικαιωμά να πει ΄΄Οχι΄΄.Σε μια γυναίκα δεν παίζει ρόλο το τι φοράει,αλλά η άποψή της μετράει και κανένας δεν μπορεί να την παραβιάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Είχα την ευκαιρία να επισκεφτώ έκθεσή του το σαββατοκύριακο που μας πέρασε στην Άνδρο. Ήμουν προκατειλημμένη σε σημείο να μη θέλω να του δώσω ούτε φράγκο. Η ελεύθερη είσοδος έξαψε ακόμα περισσότερο την περιέργειά μου. :P

Ενδιαφέρουσα έκθεση. Με κέρδισε. Αν δεν είχες ακούσει τίποτα για εκείνον θα έλεγες ότι είναι ένας μοναχικός άνθρωπος που κουβαλά πόνο και μελαγχολία.
Κύρια χρώματα μαύρο, πολύ μαύρο και κόκκινο. Σκοτάδι, θάνατος, ανατριχίλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Είχα την ευκαιρία να επισκεφτώ έκθεσή του το σαββατοκύριακο που μας πέρασε στην Άνδρο. Ήμουν προκατειλημμένη σε σημείο να μη θέλω να του δώσω ούτε φράγκο. Η ελεύθερη είσοδος έξαψε ακόμα περισσότερο την περιέργειά μου. :P

Ενδιαφέρουσα έκθεση. Με κέρδισε. Αν δεν είχες ακούσει τίποτα για εκείνον θα έλεγες ότι είναι ένας μοναχικός άνθρωπος που κουβαλά πόνο και μελαγχολία.
Κύρια χρώματα μαύρο, πολύ μαύρο και κόκκινο. Σκοτάδι, θάνατος, ανατριχίλα.

Έπιασε τόπο η διαφήμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Έπιασε τόπο η διαφήμιση

τώρα όλα διαφαίνονται ξεκάθαρα
ήταν προσχεδιασμένο εδώ και 10 χρόνια
όλα για τα λεφτά γίνονται τελικά

Η ελεύθερη είσοδος έξαψε ακόμα περισσότερο την περιέργειά μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
τώρα όλα διαφαίνονται ξεκάθαρα
ήταν προσχεδιασμένο εδώ και 10 χρόνια
όλα για τα λεφτά γίνονται τελικά

Πως φαίνεται ότι δεν ξέρεις τους κανόνες του μάρκετινγκ αθώε sid. Ήταν δωρεάν για να αποκτήσει φαν κλάμπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
τώρα όλα διαφαίνονται ξεκάθαρα
ήταν προσχεδιασμένο εδώ και 10 χρόνια
όλα για τα λεφτά γίνονται τελικά

Ήταν δωρεάν και οι πίνακες του; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Και γιατι να ειναι?


Επειδή ο χρηστης SID ισχυρίζεται ότι δεν υπήρξε διαφήμιση, επειδή ταχα δεν υπήρχε οικονομικό κίνητρο, κι αυτό επειδή ήταν δωρεάν η είσοδος ! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Βασικα ο sid αναφερθηκε στο γεγονος οτι η αποψη αυτη του Τσοκλη διατυπωθηκε πριν 10+ χρονια... Οχι για την δωρεαν εισοδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Βασικα ο sid αναφερθηκε στο γεγονος οτι η αποψη αυτη του Τσοκλη διατυπωθηκε πριν 10+ χρονια... Οχι για την δωρεαν εισοδο...

Για κάτσε βρε φίλε μου. Η άποψη μπορεί να διατυπώθηκε πρίν απο 10 χρονια, η συζήτηση όμως γίνεται τώρα. Η έκθεση του κ. Τσόκλη που πηγε η χρήστρια έγινε κι αυτή πρίν δέκα χρόνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Για κάτσε βρε φίλε μου. Η άποψη μπορεί να διατυπώθηκε πρίν απο 10 χρονια, η συζήτηση όμως γίνεται τώρα. Η έκθεση του κ. Τσόκλη που πηγε η χρήστρια έγινε κι αυτή πρίν δέκα χρόνια;

ναι

και της λέω της Ηρούς συνέχεια , μην γράφεις στο στέκι ότι θυμάσαι και χαίρεσαι προ ετών
αλλά τι να κάνει η καημένη γιαγιάκα ; εκεί που κάθεται και πλέκει η έρμη , της έρχονται αναλαμπές και τρέχει στο λαπτοπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top