[Γυναίκες] Μυστικά ομορφιάς

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είναι αρκετά λεπτή .... αφού και κομμώτρια είχε αρνηθεί να κάνει ξανθή βαφή στα μαλλιά και καταλήξαμε στις ανταύγειες....
Αχχχ... ας είναι καλά οι μάσκες και το λαδάκι!!!!!!:P:P
Αλλά για να μην γκρινιάζω κιόλας , το αποτέλεσμα είναι μια χαρά!:D

Λιζάκι να προσέχεις.
Η λεπτή τριχα μπορεί να καταστραφεί με τα ντεκαπάζ. Να σπάει πολύ ψηλά κτλ. Να τα προσέχεις παάααρα πολύ.
Εγώ είμαι ξανθιά. Κανω όμως πιο ξανθές ακόμα ανταύγιες. Ε μια φορά σε ένα ηλίθιο κομμωτήριο, μου χαν κάνει ντεκαπάζ. Εγώ ήμουν μικρή τότε και δεν ήξερα. Θυμάμαι που τους είχα πει χαρακτηριστικά "Πρώτη φορά βλέπω μπλε βαφή". Αντί η ηλίθια να δει ότι το φυσικό μου είναι ξανθό και να μου βάλει απλή βαφή, μου κανε ντεκαπάζ. Το αποτέλεσμα? Καταστράφηκαν τα μαλλιά μου (κι εγώ έχω λεπτή τρίχα), έσπαγαν στο στεφάνι, πολυ κοντά στη ρίζα, με αποτέλεσμα να στέκονται όρθια. Και τότε μπήκαν στη ζωή μου τα τσιμπιδάκια. Έβαζα ένα σωρό τσιμπιδάκια ώστε να μένουν κολλημένα στο κεφάλι και να μην πετάνε. Και πέρασαν χρόνια μέχρι να το σώσω. Τώρα πια είναι υγιέστατα και σχεδόν μέχρι τη μέση. :)
Λαδάκι και πάλι λαδάκι λοιπόν.
Να το χαίρεσαι όμως το χρώμα σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:P:P,.... Εγώ πλέον την έχω αποδεχθεί τη ψαλίδα μου!!! Τόσα χρόνια σίδερο μαλλιών, σίδερο ρούχων , μόνο στο πλυντήριο δεν με είχα βάλει για στεγνό καθάρισμα!!!
Το μόνο πράγμα που δεν μπορώ να αποδεχθώ με τίποτα είναι πως μετά τις ανταύγειες που έκανα το μαλλί έχει γίνει τζίβα!!!!!!!!!! Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα , από τη μία μέρα στην άλλη το μαλλί σου να αλλάζει ολοκληρωτικά υφή!!:mad:

Πάντως μου ήρθε φλασιά!!!!
Μάσκα με την οποία έιχα μέινει κατά ευχαριστημένη ήταν αυτή της fructis της garnier!! και φτηνή και αποτελεσματική!! Αν δεν κάνω λάθος είχα πάρει το πράσινο μπουκαλάκι, βέβαια υπάρχουν μπουκαλάκια/βαζάκια για όλους τους τύπους μαλλιών!!:D

Τέλος μια άλλη κρέμα που βρήκα πρόσφαντα ψάχνοντας μέσα στο διαδίκτυο είναι αυτή (την οποία δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη, έχω απλά διαβάσει καλές κριτικές): Silk Bloom του Shu Uemura
Tα προιοντα της fructis παιρνει τις χειροτερες κριτικες απο αποψη συστατικων απ'τους δερματολογους και θα συμφωνησω και΄γω μαζι τους. Ειναι οτι χειροτερο εχω δοκιμασει σε μασκα. Βαραινε αρκετα τα μαλλια,δεν εκανε τιποτε και συν τοις αλλοις αφηνε υπολειμματα και πιστεψε οτι ξεπλενα τα μαλλια μου σχολαστικα. Μια πολυ καλη μασκα για σγουρα-κυματιστα μαλλια (μιας και που ομως εχω ξαναπει ειμαι σγουρομαλλα) ειναι της Schwarzkopf (ειναι σε μια σκουρα κοκκινη συσκευασια)
Επισης μια πολυ καλη ειναι και μια Jim Iver αν δεν κανω λαθος. Μου την ειχε προτεινει η πωλητρια σε ενα καταστημα. Ηταν απο τις λιγες που μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βάλτε σε ένα μπουκαλάκι χλωρίνη με ακουαφόρτε,μέσα σε 10 λεπτά θα είστε τόσο όμορφες που θα πεθάνετε απο την πολλή ομορφιά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βάλτε σε ένα μπουκαλάκι χλωρίνη με ακουαφόρτε,μέσα σε 10 λεπτά θα είστε τόσο όμορφες που θα πεθάνετε απο την πολλή ομορφιά:P
Na υποθεσω οτι το δοκιμασες πανω σου;:redface:
(μην το συνεχισεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ είμαι προειδοποιημένη απ'τον Χημικό μου να μη δοκιμάζω τέτοια πράγματα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fagia ツ

Νεοφερμένος

Η Fagia ツ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Graphic designer και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
για τα μαλλια καλυτερες μασκες εχει η παντεν ....ειναι πολυ καλες =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Βάλτε σε ένα μπουκαλάκι χλωρίνη με ακουαφόρτε,μέσα σε 10 λεπτά θα είστε τόσο όμορφες που θα πεθάνετε απο την πολλή ομορφιά:P


Δεν κακόοοο!!!!!!!!

θα συμφωνήσω μαζί σου συμπληρώνοντας και σε μiα μεζούρα azax για απόλυτη λάμψη :bleh:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Δεν κακόοοο!!!!!!!!

θα συμφωνήσω μαζί σου συμπληρώνοντας και σε μiα μεζούρα azax για απόλυτη λάμψη :bleh:


Καθόλου κακή ιδέα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καθόλου κακή ιδέα:P
Οφφ: Για αυτό να το δοκιμάσεις στο δικό σου μαλλί. Θα βγει ένα χρώμα.... Όλες θα το ζήλευαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οφφ: Για αυτό να το δοκιμάσεις στο δικό σου μαλλί. Θα βγει ένα χρώμα.... Όλες θα το ζήλευαν.

Δεν είναι για μαλλί,για μούρη είναι :redface:
Και η δική μου δεν έχει κανένα ψεγάδι μέχρι στιγμής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κανένα γιατροσόφι για να εξαφανιστούν γρήγορα τα σπυράκια?
Δεν έχω ακμή, γι αυτό δεν το γράφω στο αντίστοιχο θέμα της ακμής.
Βγάζω ένα σπυράκι μία φορά το χρόνο, αλλά μου σπάει τα νεύρα και θέλω να το εξαφανίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
Κανένα γιατροσόφι για να εξαφανιστούν γρήγορα τα σπυράκια?
Δεν έχω ακμή, γι αυτό δεν το γράφω στο αντίστοιχο θέμα της ακμής.
Βγάζω ένα σπυράκι μία φορά το χρόνο, αλλά μου σπάει τα νεύρα και θέλω να το εξαφανίσω.

τι σπυράκι?μπιμπίκι ή απλό??
εχω ακούσει οτι οι ενυδατικές κρέμες προσώπου πάνω στο σημειο του σπιριού κάνουν καλό
....
και για το μπιμπικι αλατόνερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι άλλο...


Έχει δοκιμάσει καμία μάσκες προσώπου με άργιλο; :worry:
Μου είπαν ότι βοηθάει πολύ σε λιπαρό δέρμα και αφού έχω δοκιμάσει τα πάντα και προκοπή δεν είδα, λέω να κάνω μια τελευταία προσπάθεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η καλύτερη μάσκα προσώπου, είναι από άμμο γάτου.-

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ο Χριστός κι μάνα του! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Κοριτσια,μανταμιτσες και γυναικες αφηστε τα επιφανειακα μυστικα ομορφιας και καλλιεργηστε το μυστηριο του χαρακτηρα σας!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κοριτσια,μανταμιτσες και γυναικες αφηστε τα επιφανειακα μυστικα ομορφιας και καλλιεργηστε το μυστηριο του χαρακτηρα σας!:eek:

Προσωπικά δε ρωτάω για θέμα ομορφιάς τόσο πολύ όσο για θέμα υγιεινής ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
τι σπυράκι?μπιμπίκι ή απλό??
εχω ακούσει οτι οι ενυδατικές κρέμες προσώπου πάνω στο σημειο του σπιριού κάνουν καλό
....
και για το μπιμπικι αλατόνερο...

Τι διαφορά έχει το σπυράκι από το μπιμπίκι? Τα μπιμπίκια είναι τα μαύρα στίγματα?
Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα, δεν έχω βγάλει σχεδόν ποτέ σπυράκι, και βγήκε τώρα ένα τοσοδούλικο και μου τη δίνει.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι άλλο...


Έχει δοκιμάσει καμία μάσκες προσώπου με άργιλο; :worry:
Μου είπαν ότι βοηθάει πολύ σε λιπαρό δέρμα και αφού έχω δοκιμάσει τα πάντα και προκοπή δεν είδα, λέω να κάνω μια τελευταία προσπάθεια. :P

Έχω δοκιμάσει πράσινη άργιλο και κάνει θαύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
τα μπιμπίκια είναι αυτά που έχουν ένα ασπρό υγρό και μερικοι τα σπάνε..ενώ τα σπιράκια ειναι απλά κοκκινα χωρις υγρο...εγώ έτσι τα ξεχωρίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
E οχι και την αμμο της γάτας....... βρε λες??

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top