Απορίες και συμβουλές για την αντρική ομορφιά

The_Steve

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αλλάξω το χρώμα το μαλλιών μου.
Υπάρχουν (αντρικές) βαφές που μετά από 1-3 λουσίματα να φεύγουν; Αν ναι που τις βρίσκω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αλλάξω το χρώμα το μαλλιών μου.
Υπάρχουν (αντρικές) βαφές που μετά από 1-3 λουσίματα να φεύγουν; Αν ναι που τις βρίσκω;
Βασικά και γυναικείες να είναι, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια διαφορά.
Πάντως πιο εύκολα θα βρεις αν απο ανοιχτό θες να τα σκουρύνεις παρά το αντίθετο.
Πάντως ενδιαφέρον θα ήταν να μάθουμε αν υπάρχουν τέτοιες βαφές, ώστε να μπορείς να δεις αν κάτι σου πάει πριν πας και το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Υπαρχουν οι ημιμονιμες, που βεβαια δεν κρατανε 1-2 λουσιματα αλλα 2-3 βδομαδες, μετα ψιλοξεβαφουν (περισσοτερο απ'τις μονιμες εννοω). Αλλιως χρωμοσαμπουαν για μικρη αλλαγη.. Θες να αλλαξεις χρωμα η να καλυψεις λευκα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Υπαρχουν οι ημιμονιμες, που βεβαια δεν κρατανε 1-2 λουσιματα αλλα 2-3 βδομαδες, μετα ψιλοξεβαφουν (περισσοτερο απ'τις μονιμες εννοω). Αλλιως χρωμοσαμπουαν για μικρη αλλαγη.. Θες να αλλαξεις χρωμα η να καλυψεις λευκα?
Αν εννοείς σε στυλ Casting της L'Oreal, σαν μόνιμες είναι σχεδόν αν τα σκουρύνεις με αυτές... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πέρα από την πλάκα,αν μπορεί κάποιος ας μου πει 2-3 πολύ καλές μάρκες καλλυντικών για να κοιτάξω τα προ'ι'όντα τους,καθώς βλέπω έχουν προοδεύσει τα πράγματα και εγώ έχω μείνει μόνο με μια bepanthol.Ο φίλος μας ο colex,που φαίνεται ότι το κατέχει το θέμα δεν βλέπω να έχει χρόνο να απαντάει δυστυχώς.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Steve

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Υπαρχουν οι ημιμονιμες, που βεβαια δεν κρατανε 1-2 λουσιματα αλλα 2-3 βδομαδες, μετα ψιλοξεβαφουν (περισσοτερο απ'τις μονιμες εννοω). Αλλιως χρωμοσαμπουαν για μικρη αλλαγη.. Θες να αλλαξεις χρωμα η να καλυψεις λευκα?
Θέλω κάτι για αλλαγή χρώματος μαλλιών αλλά προσωρινό για την περίπτωση που το μετανιώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Kαλησπέρα,
Νίκο γεια σου, οντως δεν εχω και τοσο πολυ χρονο αλλα οταν βλεπω απαντησεις με το ονομα μου προσπαθω να απαντησω.
Διαφορες απο το παρελθον και τωρα... λογο θαλασσας μικρος ειχα στο προσωπο μου εντονες φακιδες και διχρωμιες, οταν ειδα μια φωτο που τραβηξα προ περσι το καλοκαιρι με το σημερινο προσωπο εμεινα μ@λ@κ@ς, δεν ειχα καμια σχεση με το πριν δεν το ειχα παρατηρισει ομως ουτε και εγω γιατι γινοταν σταδιακα.
Αλλο κομματι ηταν τα σπυρακια που εμφανιζουμε που και που απο το σμιγμα και τα καυσαερια που μαζευονται μεσα στους πορους μας. απο τιν στιγμη που καθαριζεις το προσωπο σου μετα γεμιζεις τους πορους με ενυδατικη δεν υπαρχει χορος ας το πουμε για αλλες ρυπογονες ουσιες.
οι ενυδατικες κρατανε το δερμα σου παντα ελαστικο για να μην κανει συσπασεις και οταν το καθαριζεις συνεχεια και κανεις και μερικα πιλινκγ ανανεωνεις συνεχεια την επιδερμιδα σου.
πχ οταν γελαμε κανουμε την ρυτιδα εκφρασης στο μαγουλο (αυτη που 3εκιναει απο την μυτη κανει την καμπυλη στην ακρη των χειλιων κτλ). πχ αυτην την ρυτιδα δεν την εχω εμφανισει ακομα .
μετα στα ματια κανω χρηση της κρεμας ματιων για τους μαυρους κυκλους για να τους προλαβω πριν εμφανισω.
και για τον ιδιο λογο κανω χρηση και της αντιρυτιδικης στα ματια.

δεν σου λεω να παρεις ολα αυτα. εγω εχω προβλημα στο μυαλλο (οπως μου λενε και οι φιλοι/ες μου. αλλα μια ενυδατικη και καλα καθαριστικα προσωπου ειναι οτι πρεπει)

η biotherm εχει κανει μεγαλη ερευνα στα αντρικα προιοντα περιποιησης προσωπου και σωματος οι αλλες εταιριες εχουν στα γυναικια και εχουν και 2-3 για τους αντρες!

αυτα!

steve, αν δεν εχεις μακρια μαλλια δεν εγινε και κατι το τραγικο και 1 μηνα αν κραταει η βαφη μπορεις να τα κοψεις και να μην φαινεται τιποτα.
κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι σταδιακη αλλαγη χρωματος. αν εισαι καστανος και θελεις να πας με το ξανθο, κανε το σταδιακα που να μην γινει αισθητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πχ οταν γελαμε κανουμε την ρυτιδα εκφρασης στο μαγουλο (αυτη που 3εκιναει απο την μυτη κανει την καμπυλη στην ακρη των χειλιων κτλ). πχ αυτην την ρυτιδα δεν την εχω εμφανισει ακομα .

είσαι πάρα πολύ νέος για να δημιουργηθεί ρυτίδα στο "πόδι της χήνας" (έτσι λέγεται αυτό που περιγράφεις)
είμαι 37 ετών και έχω μόνο κάποιες ελάχιστες ρυτίδες έκφρασης που είναι ορατές μόνο όταν γελάω αν κάποιος τις προσέξει....
δεν χρησιμοποιώ καμία καλλυντική κρέμα εκτός από ενυδατική που τη βάζω όταν κάνω πολύ ζεστό ντους και αφυδατώνεται το πρόσωπο μου...

αντί για όλα αυτα που φοράς στο πρόσωπο σου, μπορείς να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα στην ηλικία που είσαι μόνο με τη σωστή διατροφή... άφθονα φρούτα, πράσινα λαχανικά, πράσινο τσάι και μπόλικο νερό....

ο καθαρισμός προσώπου συμφωνώ ότι είναι απαραίτητος....
άσχετα που εγώ δεν κάνω ποτέ μου γιατί βαριέμαι ικτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θέλω κάτι για αλλαγή χρώματος μαλλιών αλλά προσωρινό για την περίπτωση που το μετανιώσω.

Μονο ημιμονιμη βαφη νομιζω οτι θα βγαλει αποτελεσμα..κραταει 2-3 βδομαδες, αλλα συνηθως αμα πας σε κοντινη αποχρωση δε θα φαινεται μεγαλη η διαφορα.
(Σ'αυτο το σημειο εχω τη φωνη της συνειδησης να μου ουρλιαζει οτι τα βαμμενα μαλλια στους ανδρες ειναι απολυτο ξενερωμα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Aναστασια διαφωνω, το ποδι της χηνας εχω δει ελαχιστα ατομα να μην το εχουν κανει δηλαση να μην σπασει σε εκεινο το σημειο το δερμα καθολου. δεν σου λεω να σπαει σε βαθμο κακουργηματος και να εχει δημιουργηθει ολοκληρο αυλακι.
οταν γελαμε δηλαδη το μαγουλο με τα χειλια να ειναι ενα ενιαιο πραγμα; σε 1-2 ατομα το εχω δει εγω τουλαχιστον.

Οσο για την διατροφη συμφωνω... μακαρι να τρωμε ολοι φρουτα και λαχανικα, γιατι εχουν φυτικες ειναι για τον οργανισμο μας και βεβαια βιταμινες για το δερμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ρε γκαιζ το ποδι της χηνας ειναι το σημειο κατω απ'το φρυδι!!
Θα σκισω τα instyle μου, τι λετε?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Aναστασια διαφωνω, το ποδι της χηνας εχω δει ελαχιστα ατομα να μην το εχουν κανει δηλαση να μην σπασει σε εκεινο το σημειο το δερμα καθολου. δεν σου λεω να σπαει σε βαθμο κακουργηματος και να εχει δημιουργηθει ολοκληρο αυλακι.
οταν γελαμε δηλαδη το μαγουλο με τα χειλια να ειναι ενα ενιαιο πραγμα; σε 1-2 ατομα το εχω δει εγω τουλαχιστον.

Οσο για την διατροφη συμφωνω... μακαρι να τρωμε ολοι φρουτα και λαχανικα, γιατι εχουν φυτικες ειναι για τον οργανισμο μας και βεβαια βιταμινες για το δερμα ;)

μα βρε γλυκέ μου, είναι σαν να μου λες ότι δεν θα κάνει πτυχή στο πλάι το στόμα σου όταν γελάς... για να συμβεί αυτό, θα πρέπει να γελάς σαν τον Αη Βασίλη χο χο χο :P
Το μωρό μου που είναι δύο μηνών, αν παρατηρήσεις στην υπογραφή μου, όταν γελάει κάνει αυτή την πτυχή! Το θέμα είναι να μην είναι εμφανής όταν ΔΕ γελάει...
Αυτό λοιπόν, η εμφανής ρυτίδα ΧΩΡΙΣ να γελάει κάποιος, είναι ορατή σε ηλικίες 40+

Ρε γκαιζ το ποδι της χηνας ειναι το σημειο κατω απ'το φρυδι!!
Θα σκισω τα instyle μου, τι λετε?? :P


:hmm: οι γραμμές απ το πλαι της μύτης προς το στόμα ειναι... ε?
έτσι νομιζω :P άλλωστε ταιριάζει το σχήμα αν βάλεις νοητές γραμμές σε αυτό που σου λέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
:hmm: οι γραμμές απ το πλαι της μύτης προς το στόμα ειναι... ε?
έτσι νομιζω :P άλλωστε ταιριάζει το σχήμα αν βάλεις νοητές γραμμές σε αυτό που σου λέω :P

Οχι ρε πιδακιμ:D:D



Το κατω αριστερα ειναι :P

(Σημειωση: γι'αυτο ολες που κανουν λιφτινγκ κοιτανε τα φρυδια στον ουρανο, γιατι σπαει κυριως το σημειο κατω απ'το φρυδι..σαν την κυριουλα πανω αριστερα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χουμ χουμ :redface:
οκ σοζ :redface:


απόδειξη του πόσο δεν ασχολούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μα βρε γλυκέ μου, είναι σαν να μου λες ότι δεν θα κάνει πτυχή στο πλάι το στόμα σου όταν γελάς... για να συμβεί αυτό, θα πρέπει να γελάς σαν τον Αη Βασίλη χο χο

αμα σου πω οτι δεν την κανω αυτη την πτυχη θα με πιστεψεις;
μερικες φορες γελαω σαν τον Αγιο Βασιλη παντως :redface: :redface: :redface: και οταν θελουν να με κοροιδεψουν μου κανουν χο χο χο χο χο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αμα σου πω οτι δεν την κανω αυτη την πτυχη θα με πιστεψεις;
μερικες φορες γελαω σαν τον Αγιο Βασιλη παντως :redface: :redface: :redface: και οταν θελουν να με κοροιδεψουν μου κανουν χο χο χο χο χο
:blink: No way!
Γιατί δεν βάζεις μια φωτό να το δούμε; Δεν λέω να φαίνεσαι ολόκληρος, μόνο αυτό το σημείο! Διότι πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι δυνατόν να μην κάνει πτυχή! :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

αρκετα προσφατη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες,colex.Να σου πω κάτι που το έχω απορία πολύ καιρό.Αυτά τα μικρά μπιμπίκια πώς φεύγουν;Μόνο αν τα σπάσεις;Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αλλάξω το χρώμα το μαλλιών μου.
Υπάρχουν (αντρικές) βαφές που μετά από 1-3 λουσίματα να φεύγουν; Αν ναι που τις βρίσκω;

Υπάρχουν βαφές και αποκλειστικά για άντρες που φεύγουν σε λίγα λουσίματα. Μπορείς να τις βρεις στα Hondos Center. Τουλάχιστον σε αυτό στην Αριστοτέλους έχει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες,colex.Να σου πω κάτι που το έχω απορία πολύ καιρό.Αυτά τα μικρά μπιμπίκια πώς φεύγουν;Μόνο αν τα σπάσεις;Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Εννοεις τα μαυρα στιγματα... ειτε με συστηματικο peeling 2-3 φορες την εβδομαδα,
ειτε μπορεις να βρασεις μια κατσαρολα με νερο να μεινεις απο πανω της με μια πετσετα ωστε να ανοιξουν οι ποροι και μετα νατα σπασεις ενα ενα ή να πας σε καποια αισθητικο. αλλα οσο τα αφηνουμε τοσο μεγαλωνουν μεγαλωνουν και αφηνουν μετα σημαδια στο προσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top