Aλ Τσαντίρι Νιούζ

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μόνο και μόνο το οτι υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που "ξυπνάνε" από το λήθαργο με αυτά που λέει ο Λάκης είναι κέρδος. Ποιον γλύφει ρε παιδιά; Έγλυψε ποτέ τον Κωστάκη; Το Γιωργάκη; Ποιον γλύφει; Ποιον έχει ανάγκη ο Λάκης με 60-70% ( ; ) θεαματικότητα και τη συμπαράσταση της μισής Ελλάδας;

Και στην τελική εσείς δεν πληρώνεστε στη δουλειά σας; Την κάνετε αφιλοκερδώς; Δηλαδή τι να κάνει, να του πούνε, σου δίνουμε τόσα λεφτά για να κάνεις το τσαντίρι και να πει, μα τι λέτε, την κάνω και τζάμπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ποιον γλύφει ρε παιδιά; Έγλυψε ποτέ τον Κωστάκη; Το Γιωργάκη; Ποιον γλύφει; Ποιον έχει ανάγκη ο Λάκης με 60-70% ( ; ) θεαματικότητα και τη συμπαράσταση της μισής Ελλάδας;
το Συριζα την ακροαριστερα και τους αναρχικους ΚΑΘΑΡΑ...

και τη νεολαια τελιως..ποτε εχεις ακουσει μια επιπληξη στη νεολαια?μονο δικαιωματα ,οχι υποχρεωσεις...
ειναι καλος κωμικος αλα απιστευτα λαοπλανος...χαιδευει αυτια δεξιοτεχνικα..μου αρεσει βεβαια πολυ οταν κανει χιουμορ..αλλα οταν κανει κηρυγμα και αριστερη κατηχηση-προπαγανδα μου ερχεται να κλεισω την τηλεοραση..

τν τελευταια φορα πχ προσπαθουσε αγωνιωδως να βρει μια δικαιολογια για τα αναρχοπουλα τρομοκρατακια που οι ερευνες δειξανε οτι ειναι ολα σχεδον πλουσιοπαιδα τν βορειων προαστιων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
η φραση ''μη κρινεις για να μη κριθεις'', κολλαει γαντι στο λαζοπουλο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
το Συριζα την ακροαριστερα και τους αναρχικους ΚΑΘΑΡΑ...

Δεν έχει αρνηθεί ποτέ οτι είναι αριστερός. Όσο για τους αναρχικούς και τη νεολαία που λες, δεν είπε μπράβο καλά κάνετε, λέει όμως οτι η δράση φέρνει αντίδραση. Ρίχνει δηλαδή το φταίξιμο στους μεγάλους (πολιτικούς κυρίως) που έφεραν τη χώρα σε αυτά τα χάλια και δικαιολογεί τις αντιδράσεις της νεολαίας. Τι προτείνεις δηλαδή να κάνουμε εδώ που έχουμε φτάσει, με τόσα σκάνδαλα, κοροϊδίες, κλεψιές κλπ κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σε κοτερο με κοκα και νεαρους τον ειχαν πιασει..καποτε..και τον αφησανε...
εφαγε απο το συστημα τοσα χρονια και τωρα το παιζει κριτης...

οταν τον βλεπεις μονο ως κωμικο εναι καλος..αν πας παραμεσα,χαρακτηρας κλπ μποχαει απιστευτα

κρτικη στην νεολαια δεν ασκησε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
η φραση ''μη κρινεις για να μη κριθεις'', κολλαει γαντι στο λαζοπουλο.:hmm:

Άλλο κρίνω, άλλο κατακρίνω. Το να κρίνουμε έχουμε όλοι το δικαίωμα, ειδικά τους πολιτικούς που είναι δημόσια πρόσωπα και καθορίζουν τη ζωή μας και το μέλλον μας.

Και σε διαβεβαιώ οτι αν ο Λάκης κάνει κάτι άξιος κατάκρισης, θα το παραδεχτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οταν θαρθει η ωρα( η νεα γενια σημερα ειναι ετοιμη ναρπαξει τις θεσεις και θα το δουμε-δειτε(οι μεγαλυτεροι) σε μερικα χρονια) θα κριθει και ο λαζοπουλος. Θα σατυριστει πολυ και ειμαι σχεδον σιγουρη πως δε θαχει κανενα απολυτως προβλημα.

Η σατυρα του διαθετει ειρωνεια οπως θα πρεπε.(δες Αριστοφανη)
Διαθετει ομως και κακια. Ομως η εποχη μας κατακλυζεται απαυτη. Η εποχη του Αριστοφανη δεν κατακλυζοταν και δεν ειχε σαν μαστ την κακια και τον κομπλεξισμο.

Κι αυτο ειναι το λαθος του, κατα τη γνωμη πολλων, πως δεν εχει μετρο ειδικοτερα σε περιπτωσεις που ο ιδιος προσωπικα κυριολεκτικα σιχαινεται.(υποκειμενοποιειται ενω η δουλεια του θα πρεπε να ναι αντικειμενικη αλλα απο την αλλη πως ναναι, οταν αυτη η δουλεια ειναι τεχνη και χρειαζεται παθος και εκφραση?)
Αν σκεφτουμε το υποβαθρο του και την ζωη του πριν απο αυτην την εκπομπη και τι τον εκανε να φτασει σε αυτη τη θεση, θα συμπερανουμε επισης πολλα. Προτρεπω να παρακολουθησετε συνεντευξεις που εχει δωσει, να αναλυσετε τις απαντησεις του και να μιλησετε με συναδελφους του.

Δεν την βρισκω ουτε κακη, ουτε καλη την εκπομπη του. Εχει διττη προσωπικοτητα ο λακης και απο τη μια θα κερδισει συμπαθειες κι αυτοματως μπορει να δημιουργησει αρνητικη εντυπωση. Οσα λεει ειναι αληθη. Ομως αυτος ειναι ο τροπος ο δικος του, καποιος αλλος οπως ο μητσικωστας που αναφερθηκε εχει αλλη προσωπικοτητα κι εκφραζεται εντελως διαφορετικα επισημαινοντας ακριβως τα ιδια πραματα. Οπως συμβαινει με τον υπολοιπο κοσμο. Ο τροπος αλλαζει κι αυτος ειναι που χαλα πολλες φορες μιαν εικονα.

Τον λακη δεν τον ενδιαφερει ομως η εικονα που περναει, τον ενδιαφερει να εκφραζεται, η τεχνη ειναι κυριολεκτικα η ζωη του.
Απο την αλλη , οι αλλοι ανθρωποι που σαυριζονται- κρινονται εχουν καθε δικιο να εξαπτονται με τον τροπο του, ομως δεν εχουν κανενα δικιο να εξαπτονται με οσα λεγονται γι αυτους γιατι ο λακης μονο ανειλικρινης δεν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Άλλο κρίνω, άλλο κατακρίνω. Το να κρίνουμε έχουμε όλοι το δικαίωμα, ειδικά τους πολιτικούς που είναι δημόσια πρόσωπα και καθορίζουν τη ζωή μας και το μέλλον μας.

Και σε διαβεβαιώ οτι αν ο Λάκης κάνει κάτι άξιος κατάκρισης, θα το παραδεχτεί.


δηλαδη ο Λαζοπουλος δεν εχει κανει κατι για να ειναι αξιος κατακρισης??
αν και δε παω το καρβελα, γιατι δεν ειναι καλυτερο μουτρο αυτος, οταν τα χωσε τοτε για το λαζοπουλο, ακομα και ο Λαζοπουλος κομπλαρε.



για να μη παρεξηγηθω φυσικα και δε συμφωνω με την επιθεση που εκανε ο καρβελας στο λαζοπουλο, απλα ηταν η μονη φορα που ο Λαζοπουλος κριθηκε για πραξεις του παρελθον, οπως κανει εκεινος στην εκπομπη του για τους αλλους, και δεν εδειξε να το ευχαριστιεται.

εγω ξερω οτι καθομαστε ολοι και κρινουμε, οχι μονο ο Λαλας χωρις να κοιταμε τη δικια μας τη καμπουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Δεν μπορώ να δω το βίντεο αυτή τη στιγμή, αλλά θυμάμαι οτι το χτύπημα του Καρβέλα (μπλιαχ) ήταν κάτω από τη ζώνη.
Ο Λάκης σχολίασε την τέχνη του Καρβέλα κι ο Καρβέλας την ιδιωτική ζωή του Λάκη. Αυτό από μόνο του δείχνει το ποιόν αυτού του ανθρώπου, και του δίνει αυτόματα άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Η σάτιρα πάντα σχολίαζε δημοφιλείς προσωπικότητες και χαρακτηριστικούς τύπους ανθρώπων καταγγέλλοντας την κενότητα τους και την υποκρισία τους. Οδηγεί την προσοχή μας στα ελαττώματα τους για ένα και μοναδικό λόγο: είναι δημόσια πρόσωπα. Απαραίτητο όπλο, η υπερβολή και το χιούμορ.

Η αντιπαράθεση των δύο καλλιτεχνών προέκυψε από μια παρεξήγηση. (Ίσως. :P)
Ο Καρβέλας είναι ένας μεγάλος καλλιτέχνης, ευαίσθητος, αγαπημένος, πρότυπο για πολλά παιδιά. Έρχεται η στιγμή που σαρκάζει χωρίς λογοκρισία μια υλιστική και κομφορμιστική κοινωνία. Αφοπλιστικά ειλικρινής… κυνικός…"μην το ψάχνεις αλλού, μια είναι η λύση, τα λεφτά το φαϊ και το γαμήσι".
Ο Λαζόπουλος σατίρισε την τέχνη(το τραγούδι) του Καρβέλα, που μπορεί να επηρεάζει αρνητικά. (δεν είναι λίγοι δα, εκείνοι που θα καταλάβουν τα λόγια του τραγουδιού μόνο στην κυριολεξία τους».
Από την μεριά του ο ανατρεπτικός Καρβέλας υπέρβαλλε με το κυνισμό για να τονίσει τα προβλήματα της micro-αστικής "ηθικής".
Η απάντηση του στην σάτιρα ήταν κριτική σε κάτι που κινείται στη σφαίρα του ιδιωτικού, διατυπώνοντας αόριστες και ασαφείς μομφές για την προσωπική ζωή και την "ηθική" υπόσταση του Λαζόπουλου. (Η ιστορία του Ταρζάν και της Τζέην)

Συμπέρασμα (μου): ίσως βιάστηκαν λίγο και οι δυο καλλιτέχνες να βγάλουν συμπεράσματα ο ένας για την τέχνη του άλλου…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Συμπέρασμα (μου): ίσως βιάστηκαν λίγο και οι δυο καλλιτέχνες να βγάλουν συμπεράσματα ο ένας για την τέχνη του άλλου…

Συμφωνώ με όλα τα σβησμένα, αγαπημένη Έμμα και συμπληρώνω:...Δυστυχώς, ζούμε γενικά "ημέρες ετεροκαθορισμένης βιασύνης". Δε νομίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εγω νομιζω ο κοσμος ταυτιζεται υπερβολικα με τους ρολους των ηθοποιων και νομιζει οτι ειναι και ετσι στην ζωη τους. πως ας πουμε βλεπουν καποιον να παιζει τον κακο και νομιζουν οτι ειναι κακος και το αντιθετο? ε το ιδιο και με τον λαζοπουλο. κανει μια εκπομπη σατυρικη μεσα απο την οποια καυτηριαζει καποια πραγματα. δεν σημαινει οτι ο ιδιος ειναι αγιος ουτε οτι αυτος ειναι καλυτερος.

ηθοποιος ειναι και κανει σατυρα. αυτο ελειπε να πιστεψω οτι ο λαζοπουλος ειναι υπερανω ολων γιατι βγαινει στο καναλι και λεει διαφορα. οταν ξεκινησε αν θυμαστε μιλαγε μονος του και η τηλεθεαση ηταν στον πατο. μην τρελλαινομαστε. κανει τη δουλεια του. ειναι ηθοποιος , η σατυρα παντα καυτηριαζε την καθημερινοτητα και την πολιτικη και αυτο κανει.

το λαθος ειναι να περνεις σοβαρα ολα τα πραγματα που βλεπεις. κατσε γελα αν σ'αρεσει αν δεν σ'αρεσει αλλαξε καναλι οπως κανω εγω οταν βαρεθω και αυτο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δυστυχώς, ζούμε γενικά "ημέρες ετεροκαθορισμένης βιασύνης". Δε νομίζεις;
Τώρα και αιώνες γίνεται "μετάγγιση" από μια κοινή δεξαμενή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Με αφορμή μια αντιπαράθεση που είχα στο site του Αθηνόραμα (δεν είμαι σίγουρη αν κάνει να το πω - αν όχι συγχωρέστε με και σβήστε το) σχετικά με την παράσταση του Λαζόπουλου "Ο βιοπαλαιστής στη στέγη" θα ήθελα τη γνώμη σας.

Εγώ:
Συγνώμη το εισιτήριο κάνει 35 ευρώ; 35 ευρώ;;;;;;;;; Πάμε καλά; Και κάπου διάβασα οτι εξαιτίας της κρίσης κατέβασε ο Λάκης τις τιμές... Δηλαδή πόσο ήταν;

Το Λάκη τον αγαπάω, αλλά μη μας εκμεταλλεύεται κιόλας!

Μέλος ονόματι Βαλ
Kαλά, για σένα να το κάνουνε τζάμπα!

Έχετε δει πολές τέτοιες υπέρ παραγωγές να γίνονται στην Ελλάδα που θα γκρινιάξουμε για τα 35 ευρώ;

Όταν δηλαδή άλλες παραστάσεις έχουνε 100 ευρώ με ελάχιστα έξοδα, εσύ γρινιάζεις για τον Βιοπαλεστή με όλα αυτά τα σούπερ σκηνικά; (για να μην πω για τα υπόλοιπα)




Εγώ:

Κοίταξε να δεις, όταν βγαίνει στην εκπομπή του και δείχνει τον κοσμάκη στις λαϊκές που μετράει τα φραγκοδίφραγκα και απευθυνόμενος στους πολιτικούς λέει συνεχώς "ο κόσμος πεινάει", δεν μπορεί να ζητάει 35 ευρώ για να πάει κάποιος στο θέατρο. Είναι ειρωνικό δηλαδή. Αυτοαναιρείται.

Χρήστης ονόματι
ES

Σας υποχρέωσε κανείς να πάτε? Οι ηθοποιοί δεν αμοίβονται? Η χρήση της αίθουσας είναι τζάμπα? Και δεν κατανοώ το σκεπτικό πως μόνον κάποιος χωρίς εισοδήματα μπορεί να ασχολείται με την φτώχεια. Ο καλλιτέχνης καταγράφει πραγματικότητες και τις παρουσιάζει. Και αν έφτασε σε αυτό το επίπεδο ο κ. Λαζόπουλος δεν του χαρίστηκε τίποτα. Τον παρακολουθώ από την δεκαετία του '80. Αμαν πια αυτή η μιζέρια, να μην μπορούμε εμείς οι έλληνες να αποδεχθούμε την κορυφή. Ο Χριστός ένας ήταν, τό ίδιο και ο Αγιος Φραγκίσκος της Ασίζης. Εγώ λέω μακάρι να αμοίβονταν όλοι οι πολίτες ανάλογα με την ποιότητα του έργου που δημιουργού.

Εγώ:
Κανείς δεν αμφισβήτησε το ταλέντο του κ.Λαζόπουλου, είμαι φανατική του θαυμάστρια. Και δεν αρνούμαι οτι η παράσταση όπως κι οι αμοιβές, τα σκηνικά κλπ χρειάζονται αμοιβή. Αλλά επειδή στην Ελλάδα οι αμοιβές δεν είναι δυστυχώς ανάλογες με το έργο που δημιουργείται, είναι ειρωνικό κάποιοι να αμοίβονται υπέρογκα κι άλλοι ελάχιστα, στα όρια του τίποτα. Κι ειδικά όταν στην πρώτη κατηγορία είναι αυτός που "χτυπιέται" κάθε βδομάδα για την αδικία αυτή. Καμιά φορά το λογικό είναι να κάνεις αυτά που υπερασπίζεσαι κι όχι άλλα να διακηρύττεις ως πιστεύω σου (τον κομμουνισμό στην προκειμένη) κι άλλα να πράττεις (τον καπιταλισμό).

Τι λέτε εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θέατρο και 35 ευρώ είναι μια πολύ καλή τιμή! Εδώ συναυλίες rock και metal πολλές φορές κοστίζουν τόσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Με αφορμή μια αντιπαράθεση που είχα στο site του Αθηνόραμα (δεν είμαι σίγουρη αν κάνει να το πω - αν όχι συγχωρέστε με και σβήστε το) σχετικά με την παράσταση του Λαζόπουλου "Ο βιοπαλαιστής στη στέγη" θα ήθελα τη γνώμη σας.

Εγώ:
Συγνώμη το εισιτήριο κάνει 35 ευρώ; 35 ευρώ;;;;;;;;; Πάμε καλά; Και κάπου διάβασα οτι εξαιτίας της κρίσης κατέβασε ο Λάκης τις τιμές... Δηλαδή πόσο ήταν;

Το Λάκη τον αγαπάω, αλλά μη μας εκμεταλλεύεται κιόλας!

...

Τι λέτε εσείς;

Καλά κάνεις και το θίγεις το ζήτημα, γλυκειά μου Χιμέλα, αλλά μη νομίζεις ότι το 35ντάρι του Λάκη σήμερα, απέχει πολύ από τη "ψάθα" όπου κάποτε πέθαιναν καλλιτέχνες, που αργότερα η Ιστορία τους μνημόνευε με θαυμασμό και μπόλικη εκ των υστέρων επαινετική φιλολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Συγγνώμη exposed που θα διαφωνήσω τόσο κάθετα, αλλά δεν είναι καθόλου λογική τιμή, όταν τα περισσότερα θέατρα έχουν εισιτήριο 20-25. Δεν ξέρω βέβαια πόσο υπερθέαμα είναι οπότε κρατάω τις επιφυλάξεις μου σε περίπτωση που είναι ιδιαίτερα ακριβή παραγωγή (αν κι οι περισσότερες ακριβές παραγωγές με πανάκριβα εισιτήρια που ξεκινάν 100 euros έχουν διαβαθμίσεις στις τιμές ανάλογα με την θέση). Νομίζω πως ο Λαζόπουλος εκμεταλλεύεται την μεγάλη επιτυχία του Αλ-Τσαντίρι. Βέβαια αν καταφέρνει να γεμίζει το θέατρο καλά κάνει. Εγώ προσωπικά δεν θα έδινα τόσα για να δω κάποια σατιρική παράσταση όταν παίζονται άλλα έργα που με ενδιαφέρουν περισσότερο.

Όσο για την σύγκριση με τις συναυλίες, θεωρώ ότι είναι τελείως άστοχη. Τι σχέση έχει η συναυλία των 1-2 εμφανίσεων με το θέατρο που παίζεται όλη την σεζόν? Εννοείται ότι κάτι μοναδικό θα είναι πιο ακριβό. Επίσης, δε νομίζω να έχει την ίδια λογική η ενοικίαση του θεάτρου που γίνεται με την σεζόν, με την ενοικίαση του συναυλιακού χώρου που γίνεται με την εμφάνιση. 35 και 50 euros μου φαίνονται φυσιολογική τιμή για συναυλία (ή και θεατρική παραγωγή από το εξωτερικό περιορισμένου αριθμού εμφανίσεων), για τον Λαζόπουλο όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Θέατρο και 35 ευρώ είναι μια πολύ καλή τιμή! Εδώ συναυλίες rock και metal πολλές φορές κοστίζουν τόσο!

Το αξίζουν. Για τον Λάκη δεν θα έδινα ούτε 5 Ευρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Το Λαζόπουλο -και τον κάθε Λαζόπουλο βέβαια- τον κρίνω από την προσφορά του. Στην εκπομπή του, με το να ξεσκεπάζει πολιτικούς και να δίνει έμφαση στα προβλήματα του απλού και φτωχού κόσμου, που αλλιώς δεν θα είχαν βήμα στα ΜΜΕ, το κρίνω θετικό. Εκεί που το παρακάνει τον κρίνω αρνητικά. Δεν με ενδιαφέρει ούτε η ζωή του ούτε οι προτιμήσεις του. Παίρνω αυτό που κρίνω και απορρίπτω όλα τα άλλα. Αυτό που μου κάθεται στο στομάχι όμως, είναι το κορακίσιο, -φούλ επιτηδευμένο- γέλιο μιας υποστηρίκτριάς του, σε άσχετες στιγμές για να ακούγεται μόνο εκείνη.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
εγω θεωρω οτι ο περρης ειναι καλυτερος του λαζο..γιατι...γιατι πολυ απλα η σατιρα του είναι πιο χαριτωμενη κ δεν δείχνει πολιτικες προτιμισεις..πραγματι ο λαζο απλως κοροιδευει ανθρωπους που δεν μπορουν να αντιεπιτεθουν γιατι ολες οι πανελιστριες κ ο λαζο θα τον φανε..ο λαζο γιατι δεν θέλει να λένε τιποτα κακο για τον
εαυτο του κ οι πανελιστριες για να παρουν το μερος του ,να το δουν οι κυρατσες,να τις συμπαθησουν μπας και ξεφύγουν απ τα μονοψηφια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top