7 θανάσιμα αμαρτήματα:Πόσο επιρρεπείς είστε εσείς ή οι γύρω σας και πώς τα αντιμετωπίζετε;

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Ναι ετσι,Η αλαζονια και οι εκφανσεις της σου προκαλουν κ σου υποτιμουν τη νοημοσυνη και ειδικα εκει που δεν υπαρχει βαση και καποιος ειναι αλαζονας πανω σε σαθρα η ψευδοθεμελια εκει βιδωνομαι και ο μονος τροπος ειναι να τον γδαρεις με λογικη και επιχειρηματα.Γιατι αυτος που εχει γερα θεμελια δεν θα ειναι αλαζονας και θα σου λεει αρλουμπες καθοτι ξερει οτι παντα υπαρχει καποιος καλυτερος απο αυτον,εχει αντικειμενικη γνωση η οποια φερνει μετριοπαθεια και ηπιοτητα στα πραγματα/Εκει ομως που ο αλλος υπεριπταται χωρις θεμελια εκει εμενα μουρχεται να τον κουτουλησω
;)
γργρ8946_7381926737558477657_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Μα υπάρχει χειρότερο από το να μισεί κάποιος το γεγονός ότι είσαι ευτυχισμένος; Ναι, οι φίλοι φαίνονται στα δύσκολα, αλλά πολλές φορές στα δύσκολα περιτριγυριζόμαστε και από ανθρώπους με ψεύτικο ενδιαφέρον. Στην ευτυχία μας όμως βλέπουμε ποιος χαίρεται πραγματικά που είμαστε καλά!

τοτε ακριβως στην ευτυχια σου κανεις ενα καλο ξεκαθαρισμα ποιος παιρνει δρομο και ποιος οχι...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Σε αυτά υποπέπτω συχνά:


  • Οκνηρεία

  • Οργή


Σε αυτά υποπέπτω μια στο τόσο αλλά η επίδραση που έχουν πάνω μου είναι μεγάλη:

  • αλαζονεία

  • λαγνεία


Δεν ζηλέυω τον άλλον. Τρώω με μέτρο (εκτός από ένα διάστημα). Μπορώ να πω πως φοβάμαι για την οκνηρεία γιατί δεν ξέρω πως αντιμετωπίζεται. Και την λαγνεία γιατί πιστεύω πως εκεί βρίσκεται όλη η "κακία" του σύμπαντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Έχω υποπέσει σε όλα (κι ακόμα παραπάνω).
Με περιμένει το καζάνι της κόλασης και τα διαβόλια να αλυχτούν τριγύρω μου γελώντας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top