• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Έχω χάσει την όρεξη μου

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν ξερω τι φταιει αλλα εδω και 3 μερες εχω χασει την ορεξη μου(για φαγητο) κατα 80%. Ειναι φυσιολογικο? Παω γυμναστηριο ανα 2 μερες και ειναι πολυ κακο το να μην τρωω τα απαραιτητα φαγητα. μου εχουν περασει απο το μυαλο καποια πραγματα να φταινε. Το αγχος του μηχανογραφικου και αυτα των σχολων και οτι μιλαω με μια κοπελα και μπορω να πω αυτα τα 2 με αγχωσαν παρα πολυ. Ισως φταει και ο καιρος δεν ξερω αλλα πραγματικα δεν πειναω οπως πριν. Τι να κανω? Να παρω τηλεφωνο τον γιατρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Να μιλησεις στην μανα σου ισως ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θες να σου κλεισω ενα ραντεβου με τη γιαγια μου? Σε μια βδομαδα θα παρεις 5 κιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε χάσει την όρεξη μας 1+ μήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάνει ζέστη και δεν πεινάς πολύ, πολύ λογικό είναι. Επίσης αν έχεις και άγχος λόγω μηχανογραφικού μπορεί να συμβάλλει και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Σίγουρα αυτό που σου λένε και τα παιδιά είναι. Το καλοκαίρι με την ζέστη πάντα χάνουν την όρεξή τους οι περισσότεροι, εκτός από μένα βέβαια...
Βάλε και το άγχος σου με τα υπόλοιπα.:/:
Αν καταφέρνεις και τρως καμμιά σαλατίτσα και φρούτα μην ανησυχείς, δεν θα πάθεις τίποτα. Α και νερό, αρκετό νεράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Σίγουρα αυτό που σου λένε και τα παιδιά είναι. Το καλοκαίρι με την ζέστη πάντα χάνουν την όρεξή τους οι περισσότεροι, εκτός από μένα βέβαια...
Βάλε και το άγχος σου με τα υπόλοιπα.:/:
Αν καταφέρνεις και τρως καμμιά σαλατίτσα και φρούτα μην ανησυχείς, δεν θα πάθεις τίποτα. Α και νερό, αρκετό νεράκι.

Μα το θεμα μου δεν ειναι αυτο. Στοχος μου ειναι παρω 7 κιλα ακομα. Εχω παρει ηδη 6-7 κιλα με κοπο αλλα χρειαζομαι και αλλα.
Εχω σκεφτει οτι παιζει να βαρεθηκα και αυτα που τρωω γιατι ετρωγα σχεδον τα ιδια καθε μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μα το θεμα μου δεν ειναι αυτο. Στοχος μου ειναι παρω 7 κιλα ακομα. Εχω παρει ηδη 6-7 κιλα με κοπο αλλα χρειαζομαι και αλλα.
Εχω σκεφτει οτι παιζει να βαρεθηκα και αυτα που τρωω γιατι ετρωγα σχεδον τα ιδια καθε μερα.
Δεν γίνεται να τρως τα ίδια πράγματα, σαφώς και θα τα βαρεθείς. :/:
Και διάλεξες λάθος εποχή για να πάρεις κιλά, το καλοκαίρι είναι γνωστό πως χάνουν την όρεξή τους ακόμα και οι πιο καλοφαγάδες. Κάνε ένα διάλειμμα λοιπόν για το καλοκαίρι και μην αγχώνεσαι και από φθινόπωρο ξεκινάς πάλι, αν δεις βέβαια πως και τότε δεν έχεις όρεξη, καλό θα ήταν να σε έβλεπε ένας γιατρός. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μα το θεμα μου δεν ειναι αυτο. Στοχος μου ειναι παρω 7 κιλα ακομα. Εχω παρει ηδη 6-7 κιλα με κοπο αλλα χρειαζομαι και αλλα.
Εχω σκεφτει οτι παιζει να βαρεθηκα και αυτα που τρωω γιατι ετρωγα σχεδον τα ιδια καθε μερα.

Αν τη διατροφή σου την έχει γράψει ειδικός(γιατί αυτό ισχύει, από ό,τι αντιλαμβάνομαι, εφόσον έχεις πάρει και θέλεις να προσθέσεις και άλλα κιλά), πες του να σου κάνει κάποιες αλλαγές όσον αφορά τα γεύματά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν ξερω τι φταιει αλλα εδω και 3 μερες εχω χασει την ορεξη μου(για φαγητο) κατα 80%. Ειναι φυσιολογικο? Παω γυμναστηριο ανα 2 μερες και ειναι πολυ κακο το να μην τρωω τα απαραιτητα φαγητα. μου εχουν περασει απο το μυαλο καποια πραγματα να φταινε. Το αγχος του μηχανογραφικου και αυτα των σχολων και οτι μιλαω με μια κοπελα και μπορω να πω αυτα τα 2 με αγχωσαν παρα πολυ. Ισως φταει και ο καιρος δεν ξερω αλλα πραγματικα δεν πειναω οπως πριν. Τι να κανω? Να παρω τηλεφωνο τον γιατρο?
Το καλοκαίρι σχεδόν όλοι/ες δεν έχουμε όρεξη να φάμε λόγω ζέστης, πόσο μάλλον όταν είμαστε αγχωμένοι/ες:( ή ερωτευμέοι/ες:P. Τώρα που θα αρχίσει να δροσίζει και θα χαλαρώσεις από το άγχος των πανελλαδικών θα δεις ότι θα σου ανοίξει η όρεξη. Μην ανησυχείς άδικα.
Θες να σου κλεισω ενα ραντεβου με τη γιαγια μου? Σε μια βδομαδα θα παρεις 5 κιλα.
Ε, βέβαια!:P Παραδοσιακή Θεσσαλονικιά η γιαγιά! Η κουζίνα της Θεσσαλονίκης είναι άπαιχτη (ιδιαίτερα το κοκκινιστό μοσχάρι με μελιτζάνες).
Σίγουρα αυτό που σου λένε και τα παιδιά είναι. Το καλοκαίρι με την ζέστη πάντα χάνουν την όρεξή τους οι περισσότεροι, εκτός από μένα βέβαια...
Βάλε και το άγχος σου με τα υπόλοιπα.:/:
Αν καταφέρνεις και τρως καμμιά σαλατίτσα και φρούτα μην ανησυχείς, δεν θα πάθεις τίποτα. Α και νερό, αρκετό νεράκι.
Ναι, θα συμφωνήσω απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Δεν ξερω τι φταιει αλλα εδω και 3 μερες εχω χασει την ορεξη μου(για φαγητο) κατα 80%. Ειναι φυσιολογικο? Παω γυμναστηριο ανα 2 μερες και ειναι πολυ κακο το να μην τρωω τα απαραιτητα φαγητα. μου εχουν περασει απο το μυαλο καποια πραγματα να φταινε. Το αγχος του μηχανογραφικου και αυτα των σχολων και οτι μιλαω με μια κοπελα και μπορω να πω αυτα τα 2 με αγχωσαν παρα πολυ. Ισως φταει και ο καιρος δεν ξερω αλλα πραγματικα δεν πειναω οπως πριν. Τι να κανω? Να παρω τηλεφωνο τον γιατρο?

Το οτι μιλάς με μια κοπέλα (αν είναι έρωτας, μη το ψάχνεις -είναι από μόνη της αρκετή σαν αιτία για την απώλεια σωματικού βάρους).
Αν θέλεις να πάρεις κιλά, πλάκωσε τα παγωτά (και μάλιστα τα παρφέ), αφού δεν νιώθεις την ανάγκη να τρως κανονικά γεύματα την περίοδο αυτή. Πιστεύω οτι είναι κάτι προσωρινό, εκτός κι αν δεις να χάνεις ραγδαία τα κιλά, οπότε μια επίσκεψη σε γιατρό είναι απαραίτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε, βέβαια!:P Παραδοσιακή Θεσσαλονικιά η γιαγιά! Η κουζίνα της Θεσσαλονίκης είναι άπαιχτη (ιδιαίτερα το κοκκινιστό μοσχάρι με μελιτζάνες).

Ναι, θα συμφωνήσω απόλυτα!

Προσφυγοπούλα από την Ανατολική Θράκη για την ακρίβεια που διαμένει σε χωριό του νομού Πέλλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ρε φίλε..
την μία υποφέρεις απο κατάθλιψη χωρίς λόγο, τωρα μας λές οτι σου έχει κοπεί η όρεξη και δεν μπορείς να φας το φαγητό σου..
μηξοκλαίς σε ένα φόρουμ για προβλήματα μαλακίες

με τέτοιο μυαλό η ζωή θα σε γ..σει απο παντού!
δεν υπάρχουν λύσεις στα ανύπαρκτα προβλήματα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πιστεύω οτι είναι κάτι προσωρινό, εκτός κι αν δεις να χάνεις ραγδαία τα κιλά, οπότε μια επίσκεψη σε γιατρό είναι απαραίτητη.
Ναι, έχεις δίκιο. Επίσης, εκείνο που πρέπει να μας εγείρει την ανησυχία είναι η απότομη απώλεια βάρους, ενώ τρώμε κανονικά. Το έπαθα πρόσφατα. (Με ύψος 1.73 είμαι 52 κιλά, ενώ τρώω όσο θα έπρεπε και μάλιστα πολύ υγιεινά). Έτσι, έκανα όλες τις εξετάσεις, αλλά τα πάντα ήταν φυσιολογικά. Οφειλόταν σε κούραση. Επομένως, δεν με προβληματίζει. Ο σωματότυπος είναι και θέμα κληρονομικό. Είναι και ο πατέρας μου πολύ αδύνατος και ήταν και η γιαγιά μου.

Προσφυγοπούλα από την Ανατολική Θράκη για την ακρίβεια που διαμένει σε χωριό του νομού Πέλλας.
Σπουδαία καταγωγή!

ρε φίλε..
την μία υποφέρεις απο κατάθλιψη χωρίς λόγο, τωρα μας λές οτι σου έχει κοπεί η όρεξη και δεν μπορείς να φας το φαγητό σου..
μηξοκλαίς σε ένα φόρουμ για προβλήματα μαλακίες

με τέτοιο μυαλό η ζωή θα σε γ..σει απο παντού!
δεν υπάρχουν λύσεις στα ανύπαρκτα προβλήματα σου
Η εφηβεία είναι μια δύσκολη ηλικία και πρέπει να δείχνουμε μεγάλη κατανόηση στα άτομα που τη διανύουν. Δείξε λίγη επιείκεια. Συγνώμη που σου το λέω. Ελπίζω να μην το πήρες στραβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top