Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν μην τι αλλο θα χαρακτηριζα το μηνυμα σου προσβλητικο!:confused:
Θα σε ευχαριστήσω μοναχά. Και αυτό γιατι μου θυμίζεις οτι κάποιοι σε αυτή τη ζωή προσβάλονται. :hmm:
Λυπάμαι όμως που αδυνατώ να τους ευχαριστήσω όπως το εννοούν.
@ Μάξιμος
[...]
Anyway ο καθένας κάνει Μάξιμε ότι θέλει στο κρεβάτι του και δεν είναι κανείς μας Κριτής για να δημιουργήσει αισθήματα φόβου αποστροφής ή θαυμασμού για αυτή την σεξουαλική επιθυμία των συμπολιτών του. Είναι και τα τρία εξίσου ανόητα. Βλέπω να προβάλλεις τα δύο πρώτα με ιδιαίτερη θέρμη.
Κάποια μέρα ένας άνθρωπος είδε το κουκούλι μιας κάμπιας,
στο οποίο υπήρχε μία χαραμάδα από την οποία προσπαθούσε να βγεί μια μικρή πεταλούδα....
Περνούσε όμως ο καιρός και η πεταλούδα αδυνατούσε να ανοίξει την χαραμάδα για να βγει...
Έτσι ο άνθρωπος αποφάσισε να την βοηθήσει.Με τον σουγιά του άνοιξε την χαραμάδα και η πεταλούδα αμέσως βγήκε...
Αλλά το κορμάκι της ήταν αδύνατο,τα φτερά της βαριά και η πεταλούδα μπορούσε να κινηθεί με μεγάλη δυσκολία...
Ο άνθρωπος την παρακολουθούσε πιστεύοντας πως σε λίγο θ'άνοιγε τα φτερά της για να πετάξει...όμως τίποτα δεν έγινε...η πεταλούδα συνέχισε να σέρνει το κορμί της και να κουβαλάει τα φτερά της..
Και όλα αυτά έγιναν γιτί ο άνθρωπος θέλοντας να την βοηθήσει,δεν κατάλαβε ότι η πεταλούδα
έπρεπε να δυσκολευτεί γιατί μόνο τότε η δύναμη θα απλωνόταν σε όλο το κορμί της και στα φτερά της.
Η ίδια η ζωή ανάγκαζε την πεταλούδα να προσπαθεί
και να αποκτήσει δυνάμεις που θα της επέτρεπαν
να σπάσει το κουκούλι και να βγει να πετάξει.

Η ζωή φέρνει πάντα δυκολίες....Εάν η ζωή ήταν μια συνεχιζόμενη λιακάδα θα μετατρεπόταν σε έρημο...
έτσι είναι η ζωη...
Γι'αυτό όταν ζητάς δυνάμεις η ζωή δίνει δυσκολίες για να γίνεις πιο δυνατός...
Όταν ζητάς σοφία η ζωή σε γεμίζει με προβλήματα για να τα λύσεις

Η ζωή μπορεί να μην σου δίνει όλα αυτά που θα ήθελες
αλλά σου δίνει όλα τα απαραίτητα για ν'αποκτήσεις αυτά που χρειάζεσαι!
[FONT=&quot]Θα ήθελα μοναχά, να ευχαριστήσω την Νεράιδα και αυτό γιατι την ανάγνωση του ποιο πάνω της οφείλω, εγώ αλλά και όλοι εσείς.
Την χαρακτηρίζω απλά διδακτική για πολλούς.

Υ.Γ. Η βιογραφία μου και όσα προκύπτουν απο αυτήν, δεν προσφέρεται για συζήτηση. Εξ' άλλου δε θα είχε να προσφέρει και πολλά.
Εγώ γεννήθηκα στην κοπριά.

Να είσαι καλά Νεράιδα![/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Θα σε ευχαριστήσω μοναχά. Και αυτό γιατι μου θυμίζεις οτι κάποιοι σε αυτή τη ζωή προσβάλονται. :hmm:
Λυπάμαι όμως που αδυνατώ να τους ευχαριστήσω όπως το εννοούν.

Κάποια μέρα ένας άνθρωπος είδε το κουκούλι μιας κάμπιας,
στο οποίο υπήρχε μία χαραμάδα από την οποία προσπαθούσε να βγεί μια μικρή πεταλούδα....
Περνούσε όμως ο καιρός και η πεταλούδα αδυνατούσε να ανοίξει την χαραμάδα για να βγει...
Έτσι ο άνθρωπος αποφάσισε να την βοηθήσει.Με τον σουγιά του άνοιξε την χαραμάδα και η πεταλούδα αμέσως βγήκε...
Αλλά το κορμάκι της ήταν αδύνατο,τα φτερά της βαριά και η πεταλούδα μπορούσε να κινηθεί με μεγάλη δυσκολία...
Ο άνθρωπος την παρακολουθούσε πιστεύοντας πως σε λίγο θ'άνοιγε τα φτερά της για να πετάξει...όμως τίποτα δεν έγινε...η πεταλούδα συνέχισε να σέρνει το κορμί της και να κουβαλάει τα φτερά της..
Και όλα αυτά έγιναν γιτί ο άνθρωπος θέλοντας να την βοηθήσει,δεν κατάλαβε ότι η πεταλούδα
έπρεπε να δυσκολευτεί γιατί μόνο τότε η δύναμη θα απλωνόταν σε όλο το κορμί της και στα φτερά της.
Η ίδια η ζωή ανάγκαζε την πεταλούδα να προσπαθεί
και να αποκτήσει δυνάμεις που θα της επέτρεπαν
να σπάσει το κουκούλι και να βγει να πετάξει.

Η ζωή φέρνει πάντα δυκολίες....Εάν η ζωή ήταν μια συνεχιζόμενη λιακάδα θα μετατρεπόταν σε έρημο...
έτσι είναι η ζωη...
Γι'αυτό όταν ζητάς δυνάμεις η ζωή δίνει δυσκολίες για να γίνεις πιο δυνατός...
Όταν ζητάς σοφία η ζωή σε γεμίζει με προβλήματα για να τα λύσεις

Η ζωή μπορεί να μην σου δίνει όλα αυτά που θα ήθελες
αλλά σου δίνει όλα τα απαραίτητα για ν'αποκτήσεις αυτά που χρειάζεσαι!
[FONT=&quot]Θα ήθελα μοναχά, να ευχαριστήσω την Νεράιδα και αυτό γιατι την ανάγνωση του ποιο πάνω της οφείλω, εγώ αλλά και όλοι εσείς.
Την χαρακτηρίζω απλά διδακτική για πολλούς.

Υ.Γ. Η βιογραφία μου και όσα προκύπτουν απο αυτήν, δεν προσφέρεται για συζήτηση. Εξ' άλλου δε θα είχε να προσφέρει και πολλά.
Εγώ γεννήθηκα στην κοπριά.

Να είσαι καλά Νεράιδα![/FONT]


Πριν πολλά χρόνια ένας άνθρωπος ξεκίνησε να κάνει το μεγάλο ταξίδι για την αναζήτηση της αλήθειας και την ανακάλυψη του εσωτερικού εαυτού του. Περιπλανήθηκε σε διάφορους χώρους όπου ο Σατανάς κατοικούσε, σε πορνεία, σε καφενέδες, σε χαρτοπαιχτικές λέσχες, σε προεκλογικές συγκεντρώσεις της ΝΔ, για να αισθανθεί την παρακμή και να πιστέψει ότι έζησε μια ολοκληρωμένη ζωή. Κάθε φορά όμως το βράδυ λίγο πριν κοιμηθεί ένιωθε ένα κενό μέσα του *(όπως όταν κοιμάσαι νυστικός ένα πράγμα)* που τον έκανε να συνεχίσει αυτή τη μάταιη αναζήτηση των πόθων. Κάποια μέρα, το έτος ΙΙΙ, και ενώ ο βασιλιάς ακόμη ζούσε, ο ήρωας μας αποφάσισε να παρατήσει αυτή τη κενή ζωή και να αφοσιωθεί σε ένα πραγματικά ευγενή σκοπό, στην προστασία των αδύναμων μυαλών από τα πάθη τους, και τον σωφρονισμό του πνεύματος τους έτσι ώστε να μάθουν να ζουν με τον ευπρεπή τρόπο της Παράδοσης.

Αυτό συνέχισε για αρκετό καιρό, τόσο πολύ ώστε τα μαύρα μαλλιά του γεροδεμένου νέου άσπρισαν και τα μάτια του απέκτησαν το γαλήνιο βλέμμα ενός σεβάσμιου γέρου που δεν φοβάται να παραδεχτεί ότι η άποψη του είναι η σωστή και να αμφισβητεί την ύπαρξη κάποιας άλλης πραγματικότητας πέρα από την δικιά του. Η πολυτάραχη ζωή όμως του ήρωα μας δεν είχε τελειώσει ακόμη. Στο δρόμο του Maximilien (το όνομα του ήρωα μας) βρέθηκε η μικρή και χυμώδης Ζοζεφίνα. Ο Maximilien ένιωσε μια ερωτική επιθυμία για μια γυναίκα ύστερα από πολλά χρόνια και αυτό του προκάλεσε μια πρωτόγνωρη αμηχανία, μια αμηχανία να κατανοήσει αν οι πράξεις του και ο πόθος του είναι σωστά για τον ίδιο, τις ιδέες του αλλά και για το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου. Ο έρωτας του ήταν μια διαρκής επιθυμία χειραγώγησης της μικρής Ζοζεφίνας με σκοπό [...]

... Βαριόμουν να το συνεχίσω, λείπει το τέλος ...

Συμπέρασμα: Μετά από ένα μπουκάλι ουίσκι το τέλος της ιστορίας είναι αδιάφορο, σημασία έχει να είναι ονδιροκς και ανόθευτο.

Υ.Γ. Τα ονόματα είναι τυχαία και δεν αναφέρονται στον Άγγελο και την Isiliel ότι και να λέτε, η βιογραφία μου θα απασχολήσει τους ψυχιάτρους όταν με μαντρώσουν σε λίγα χρόνια και ανακαλύψουν την ταυτόχρονη ύπαρξη της κατάθλιψης και της βλακώδους χαράς στον ίδιο ασθενή μέσω της αμετροέπειας του.

Viva la Revolucion
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πριν πολλά χρόνια ένας άνθρωπος ξεκίνησε να κάνει το μεγάλο ταξίδι για την αναζήτηση της αλήθειας και την ανακάλυψη του εσωτερικού εαυτού του.
Περιπλανήθηκε σε διάφορους χώρους όπου ο Σατανάς κατοικούσε, σε πορνεία, σε καφενέδες, σε χαρτοπαιχτικές λέσχες, σε προεκλογικές συγκεντρώσεις της ΝΔ, για να αισθανθεί την παρακμή και να πιστέψει ότι έζησε μια ολοκληρωμένη ζωή. Κάθε φορά όμως το βράδυ λίγο πριν κοιμηθεί ένιωθε ένα κενό μέσα του *(όπως όταν κοιμάσαι νυστικός ένα πράγμα)* που τον έκανε να συνεχίσει αυτή τη μάταιη αναζήτηση των πόθων. Κάποια μέρα, το έτος ΙΙΙ, και ενώ ο βασιλιάς ακόμη ζούσε, ο ήρωας μας αποφάσισε να παρατήσει αυτή τη κενή ζωή και να αφοσιωθεί σε ένα πραγματικά ευγενή σκοπό, στην προστασία των αδύναμων μυαλών από τα πάθη τους, και τον σωφρονισμό του πνεύματος τους έτσι ώστε να μάθουν να ζουν με τον ευπρεπή τρόπο της Παράδοσης.

Αυτό συνέχισε για αρκετό καιρό, τόσο πολύ ώστε τα μαύρα μαλλιά του γεροδεμένου νέου άσπρισαν και τα μάτια του απέκτησαν το γαλήνιο βλέμμα ενός σεβάσμιου γέρου που δεν φοβάται να παραδεχτεί ότι η άποψη του είναι η σωστή και να αμφισβητεί την ύπαρξη κάποιας άλλης πραγματικότητας πέρα από την δικιά του. Η πολυτάραχη ζωή όμως του ήρωα μας δεν είχε τελειώσει ακόμη. Στο δρόμο του Maximilien (το όνομα του ήρωα μας) βρέθηκε η μικρή και χυμώδης Ζοζεφίνα. Ο Maximilien ένιωσε μια ερωτική επιθυμία για μια γυναίκα ύστερα από πολλά χρόνια και αυτό του προκάλεσε μια πρωτόγνωρη αμηχανία, μια αμηχανία να κατανοήσει αν οι πράξεις του και ο πόθος του είναι σωστά για τον ίδιο, τις ιδέες του αλλά και για το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου. Ο έρωτας του ήταν μια διαρκής επιθυμία χειραγώγησης της μικρής Ζοζεφίνας με σκοπό [...]

... Βαριόμουν να το συνεχίσω, λείπει το τέλος ...

Συμπέρασμα: Μετά από ένα μπουκάλι ουίσκι το τέλος της ιστορίας είναι αδιάφορο, σημασία έχει να είναι ονδιροκς και ανόθευτο.

Υ.Γ. Τα ονόματα είναι τυχαία και δεν αναφέρονται στον Άγγελο και την Isiliel ότι και να λέτε, η βιογραφία μου θα απασχολήσει τους ψυχιάτρους όταν με μαντρώσουν σε λίγα χρόνια και ανακαλύψουν την ταυτόχρονη ύπαρξη της κατάθλιψης και της βλακώδους χαράς στον ίδιο ασθενή μέσω της αμετροέπειας του.

Viva la Revolucion
Ηθικό δίδαγμα : "Τί το θες το ψυγείο, αφού δε καπνίζεις";

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Βλέπω πληθαίνουν οι μεγαλειότατοι που θεωρούν τον εαυτό τους νορμάλ επειδή πηδάνε γυναίκες κι όχι άντρες.

Θέλω σαν τρελή να κάνω παιδιά, αλλά αυτά που βλέπω εδώ με φοβίζουν. Τι θα γίνει αν γεννηθούν ομοφυλόφιλοι και βρουν στο δρόμο τους τους συγγραφείς των παραπάνω ποστ; Βοήθα Παναγία μου...
Οχι, δεν θεωρούν τον εαυτό τους νορμάλ, επειδή πηδάνε γυναίκες. (αν και εδώ που τα λέμε, πιστεύω οτι δεν υπάρχει άνδρας, που όταν βλέπει (μπισκοτάκια), να μη τα λιμπίζεται . :redface::/:;):) :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Θεωρούν τον εαυτό τους νορμάλ, γιατι ερωτεύονται γυναίκες. τελείαααααααααααα. ά..

Οσο για τα παιδιά σου:confused::confused::confused:, καλά τα είπες:hmm::hmm::hmm:.
Αλλά αν γεννηθούν κορίστια, εδώ έχω την απορία μου.
Με τι θα είναι ικανοποιημένες περισσότερο.
Με έναν λεβέντη που κόβει φλέβες για πάρτι τους ή με ένα
βροντερό μπουρί όπως και θα τον έλεγε και ο (δουλευτοκαράβης), τέλος παντων σχεδόν κάπως έτσι, βαριέμαι να αλλάξω ινγκλις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
βρε παιδια ... εχετε ξεφυγει ολοι .. τεσπα .. το θεμα για μενα ειναι αλλο . οτι προσπαθουν με ολα τα μεσα που εχουν να μας πουνε οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι μαζι 2 γυναικες η δυο αντρες?? ε λοιπον ρε παιδια δεν ειναι .. πως να το κανουμε με το ζορι ....??? ντε και καλα ??? καλα να ειστε γκει να ειστε οτι θελετε αλλα στο σπιτι σας . εξω απο αυτο απαιτω σεβασμο , οπως και εσεις απαιτειται , σεβασμο στην δικια μου προσωπικοτητα.
δηλαδη τα δικα σας δικας και τα δικα μου δικα σας παλι ?
αυτο το θεωρειται δημοκρατια??
εγω το θεωρω χουντα...φασισμος .. και στην τελικη εισαστε πιο ρατσιστες απο εμας .
και παλι τονιζω οτι καλο ειναι να υπαρχει ενα συμφωνο συμβιωσης για καθαρα θεματα γραφειοκρατιας με το κρατος. τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω..
τελος .
και οποιος ειναι ανοιχτομυαλος ας το καταλαβει οποιος δεν ειναι και παλι οκ απο εμενα.. συνεχιστε την κουβεντουλα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
βρε παιδια ... εχετε ξεφυγει ολοι .. τεσπα .. το θεμα για μενα ειναι αλλο . οτι προσπαθουν με ολα τα μεσα που εχουν να μας πουνε οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι μαζι 2 γυναικες η δυο αντρες?? ε λοιπον ρε παιδια δεν ειναι .. πως να το κανουμε με το ζορι ....??? ντε και καλα ??? καλα να ειστε γκει να ειστε οτι θελετε αλλα στο σπιτι σας . εξω απο αυτο απαιτω σεβασμο , οπως και εσεις απαιτειται , σεβασμο στην δικια μου προσωπικοτητα.
δηλαδη τα δικα σας δικας και τα δικα μου δικα σας παλι ?
αυτο το θεωρειται δημοκρατια??
εγω το θεωρω χουντα...φασισμος .. και στην τελικη εισαστε πιο ρατσιστες απο εμας .
και παλι τονιζω οτι καλο ειναι να υπαρχει ενα συμφωνο συμβιωσης για καθαρα θεματα γραφειοκρατιας με το κρατος. τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω..
τελος .
και οποιος ειναι ανοιχτομυαλος ας το καταλαβει οποιος δεν ειναι και παλι οκ απο εμενα.. συνεχιστε την κουβεντουλα σας.


Πρόσεξε,κανείς δε σε ανάγκασε να δεις ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι στο δρόμο.Υπάρχει νομοθεσία περί προσβολής της δημόσιας αιδούς.Κάποιος όμως,ακόμη κι ετεροφυλόφιλος να είναι ο άνθρωπος,μπορεί να έχει πρόβλημα να βλέπει "ζευγάρια να ερωτοτροπούν " δημοσίως.Ο νόμος της δημόσιας αιδούς δεν ξεχωρίζει τις σεξουαλικές προτιμήσεις,απλά σε εμάς είναι πιο εύκολο να δεχθούμε το πιο οικείο σε εμάς.(Ισχύει και σ'εμένα,αλλά οι πολίτες είναι ισότιμοι μεταξύ τους,σωστά?Επειδή δε μου αρέσει κάτι εμένα,δε σημαίνει πως μπορώ να σύρω τον άλλο στο μπουντρούμι,κι ο άλλος βεβαια πρέπει να βάζει κι ενα οριο,ειτε ειναι ομοφυλοφιλος ειτε οχι,οχι επειδη φτιαχνομαστε να βλεπουμε τη γειτονισσα πανω στο γειτονα να τα διαχωριζουμε )

Το αν θα παντρευτεί όμως ο άλλος,και γενικά τα περί διεκδικήσεων των ομοφυλοφίλων στις κοινωνικές παροχές,εντάσσονται στα το τι κάνει κανείς στο σπίτι του,τα οποία όπως ορθά είπες,δε σε ενοχλούν.Απο κεί και πέρα,είναι οξύμωρο να πιστέψει κανείς πως αν αποκτήσει κι ο ομοφυλόφιλος τα ίδια δικαιώματα,θα μειωθούν οι γαμοι ετεροφυλοφίλων.Μπορείς να σκεφτείς και τα θετικά:

1)Δε θα εχουν λογους να διαμαρτυρονται οποτε δε θα προβαλλονται συνεχεια
2)Αποκτώντας σταθερό "κατά το νόμο " συντροφο,τουτέστιν σύζυγο,σταματούν και να διασπείρουν διάφορα νοσήματα,και να "διαπράττουν όργια" όπως οι ομοφυλοφιλοι ισχυριζονται
3)Καλυπτονται νομικα ακριβως οπως ο ετεροφυλοφιλος.

Και στην τελικη,γιατι ενας ομοφυλοφιλος να μην εχει το ιδιο δικαιωμα στην ευτυχια,αν η διαφορετικοτητα του δεν επηρεαζει τη ζωη καποιου.Αυτο ας το απαντησουν οι Χριστιανοι του φορουμ.

Τελος ναι,οι ομοφυλοφιλοι δεν ειναι η πλειοψηφία,δεν αποτελούν κατάλληλα άτομα για τη διαιώνιση του είδους,αλλά εξακολουθώ και διερωτώμαι,αφού η φύση κάθε χαρακτηρηστικο βλαβερό και άσκοπο το διαγράφει,γιατι η ομοφυλοφιλία υπάρχει τοσες χιλιαδες χρονια σε όλους τους ανωτερους ζωντανους οργανισμους?

(Μην ανοιξουμε πάλι τη συζητηση αν φταίει ή οχι το αν δερναν η παραχαιδευαν καποιον μικρό,ή αν η ομοφυλοφιλία έχει γενετικό αντίκτρυσμα,please.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αφού η φύση κάθε χαρακτηρηστικο βλαβερό και άσκοπο το διαγράφει,γιατι η ομοφυλοφιλία υπάρχει τοσες χιλιαδες χρονια σε όλους τους ανωτερους ζωντανους οργανισμους?

ποιος ειπε οτι τα διαγραφει ,,γεννετικες ανωμαλιες δημουργουνται συνεχεια στη φυση..
και πεθαινουν,,ή ζουνε λιγοτερο,,απο τους υπολοιπους..
και οι ομοφυλοφιλοι πχ ζουνε κατα μεσο ορο λιγοτερο απο τους ετεροφυλοφιλους..


οποτε η φυση δειχνει το δρομο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
.......................Μπορείς να σκεφτείς και τα θετικά:

1)Δε θα εχουν λογους να διαμαρτυρονται οποτε δε θα προβαλλονται συνεχεια
2)Αποκτώντας σταθερό "κατά το νόμο " συντροφο,τουτέστιν σύζυγο,σταματούν και να διασπείρουν διάφορα νοσήματα,και να "διαπράττουν όργια" όπως οι ομοφυλοφιλοι ισχυριζονται
3)Καλυπτονται νομικα ακριβως οπως ο ετεροφυλοφιλος.

Και στην τελικη,γιατι ενας ομοφυλοφιλος να μην εχει το ιδιο δικαιωμα στην ευτυχια,αν η διαφορετικοτητα του δεν επηρεαζει τη ζωη καποιου.Αυτο ας το απαντησουν οι Χριστιανοι του φορουμ.

Τελος ναι,οι ομοφυλοφιλοι δεν ειναι η πλειοψηφία,δεν αποτελούν κατάλληλα άτομα για τη διαιώνιση του είδους,αλλά εξακολουθώ και διερωτώμαι,αφού η φύση κάθε χαρακτηρηστικο βλαβερό και άσκοπο το διαγράφει,γιατι η ομοφυλοφιλία υπάρχει τοσες χιλιαδες χρονια σε όλους τους ανωτερους ζωντανους οργανισμους?

..............
1. Η προβολή, είναι θέμα άσχετο με την νομιμοποίηση. Η ματαιοδοξία του ανθρώπου θα τον ωθεί σε ακόμα περισσότερη διαφήμιση των πράξεων του.
2. Ωρα είναι να αρχίσουμε να βλέπουμε τους ομοφυλόφιλους και ως παραδείγματα προς μίμηση. Εννοώ παραδείγματα ηθικής, λόγω του οτι θα είναι πιστοί και μονογαμικοί αποφεύγοντας τα διάφορα νοσήματα.

Αυτός ο παραλλογισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μάξιμε, κατά καιρούς έχω ακούσεις πολλούς παραλληλισμούς για την Γυναίκα....



... αλλά είσαι ο πρώτος που με μεγάλη αποτυχία την παραλλήλισε με ... μπισκοτάκι, το οποίο ο βαρβάτος άντρας γεμάτος με ..τεστοστερόνη το λιμπίζεται!!
Αυτός ο παραλλογισμός...

Υ.Γ: Όσο για τα κοριτσάκια της Χιμέλας (που καλά να είναι όταν γεννηθούν με το καλό), αν είναι να παιδεύονται με τους Κυρίους Βαρβατίλες που το μόνο στο οποίο αποσκοπούν είναι να επιβεβαιώσουν τον ανδρισμό τους μέσα από την "κατάκτηση" όσο το δυνατόν περισσότερων γυναικών, χίλιες φορές να προτιμήσουν τις γυναίκες από τους ... λεβέντες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εχουμε δυο παραλλογισμους

1. Η προβολή, είναι θέμα άσχετο με την νομιμοποίηση. Η ματαιοδοξία του ανθρώπου θα τον ωθεί σε ακόμα περισσότερη διαφήμιση των πράξεων του.
2. Ωρα είναι να αρχίσουμε να βλέπουμε τους ομοφυλόφιλους και ως παραδείγματα προς μίμηση. Εννοώ παραδείγματα ηθικής, λόγω του οτι θα είναι πιστοί και μονογαμικοί αποφεύγοντας τα διάφορα νοσήματα.

Αυτός ο παραλλογισμός...
Ο πρωτος ειναι εδω(χρησιμοποιει κι ο ιδιος τη λεξη)

Επιμένει είτε να το παει στο προσωπικό το θεμα,είτε να διαστρεβλωνει οσα λεω.Απο τη στιγμη που είπα πως ομοφυλοφιλος ειτε γεννιεσαι,ειτε οχι,και πως αυτο σχετιζεται με τη γενετική,έχει νοημα να προτρεψω κανεναν να δει την ομοφυλοφιλια ως παραδειγμα?Η γεννιεσαι η δε γεννιεσαι ανθρωε μου ετσι.ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ να αποφασιζουν οι υπολοιποι για σενα?Να σε περιοριζουν?Να σε χαρακτηριζουν?Να σε απομονώνουν?Καναν deal με το Θεο?Jesus δηλαδη :confused:

ΥΓ)Να μη σχολιασω οτι δεν πρεπει να εισαι gay για να σαι ματαιοδοξος.
ποιος ειπε οτι τα διαγραφει ,,γεννετικες ανωμαλιες δημουργουνται συνεχεια στη φυση..
και πεθαινουν,,ή ζουνε λιγοτερο,,απο τους υπολοιπους..
και οι ομοφυλοφιλοι πχ ζουνε κατα μεσο ορο λιγοτερο απο τους ετεροφυλοφιλους..


οποτε η φυση δειχνει το δρομο..:)

Ελα ρε Αγγελε,εκει που σε παιρνω σοβαρα ξαφνικα λες ανοησιες.

1)Αν ζουν λιγοτερο (που δεν παιζει),είναι λογω νοσηματων που διασπειρονται με την αλλαγη ερωτικων συντροφων ( ο γαμος θα εμποδιζε κατι τετοιο σε μεγαλο βαθμο )

2)ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΞΩΓΕΝΕΙΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΣΥΧΝΑ,ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΗΣΤΙΚΟ ΒΛΑΒΕΡΟ Η ΑΣΚΟΠΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΩΝ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΥΛΑΣΣΕΤΑΙ Η ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ Η ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΙΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ.ΔΕ ΛΕΩ ΠΩΣ Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΦΕΛΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ,ΑΛΛΑ Η ΦΥΣΗ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΤΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΚΑΠΟΥ,ΑΠΟΔΕΙΞΤΕ ΓΙΑΤΙ (Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΚΟΜΑ)

Μην μπερδεύεις μια μεταλλαξη λογω μιας ραδιενεργουε εκρηξης με ενα συνδιασμό φυλοσύνδετων και μη χαρακτήρων που μεταφέρονται στις επόμενες γενιές εδώ κι αιώνες.

(Συνυπολόγιζε πως η φύση όχι μονο δεν ειναι ηληθιααλλα ο ευφυέστερος επιχειρηματίας του κόσμου.Δε σπαταλά τίποτα σε υλικά,μεγιστοποιεί όσο το δυνατό το όφελος.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
2)ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΕΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΞΩΓΕΝΕΙΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΣΥΧΝΑ,ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΗΣΤΙΚΟ ΒΛΑΒΕΡΟ Η ΑΣΚΟΠΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΩΝ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΥΛΑΣΣΕΤΑΙ Η ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ Η ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΙΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ.

οι ομοφυλοφιλοι ως ανωμαλια,, ανεβοκατεβαίνει σε ποσοστα αναλογα με τις εποχες..
και στις παρακμιακες εποχες της ανθρωποτητας αυξανεται ,,απο οτι εχω δει εγω..


επισης η σεξουαλικη συμπεριφορα της πλειοψηφίας των ομοφ/λων ειναι η πιο επικινδυνη για αρωστιες ,,γιαυτο και ζουνε λιγοτερο..

ασε,,προχθες ακουγα τον ασκητη που ελεγε τους κινδυνους-θανατο της πρωκτικης επαφης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
οι ομοφυλοφιλοι ως ανωμαλια,, ανεβοκατεβαίνει σε ποσοστα αναλογα με τις εποχες..
και στις παρακμιακες εποχες της ανθρωποτητας αυξανεται ,,απο οτι εχω δει εγω..


επισης η σεξουαλικη συμπεριφορα της πλειοψηφίας των ομοφ/λων ειναι η πιο επικινδυνη για αρωστιες ,,γιαυτο και ζουνε λιγοτερο..

ασε,,προχθες ακουγα τον ασκητη που ελεγε τους κινδυνους-θανατο της πρωκτικης επαφης..

Δεν ανεβοκατεβαίνει...απλά ανάλογα με την κοινωνία περισσότεροι η λιγότεροι το "θάβουν",αναγκάζονται και παντρεύονται γυναίκες κι όλα τα συναφή.Είναι πιο έντιμο αυτό?Αν θυμαμαι καλά,πάνω κάτω σε καθε γενιά,ομοφυλόφιλοι αντρες είναι το 4% του συνόλου.(Αν θυμαμαι καλα αυτο που ειχα διαβασει.)

Οσο για αυτό που είπε ο Ασκητης...δες σφαιρικα Αγγελε.

1)Κι αν ειναι πιο επικυνδινο,εσυ μπορεις να του στερησεις τα δικαιωματα που απολαμβάνεις?(Κανοντας το ακομα πιο επικυνδινο)Δεν επηρεαζει εσενα,και δε σε...παρασύρει σε κάτι (οπως τα ναρκωτικα πχ)Το προβλημα ειναι πως δεν μπορεις να δεχθεις το οτι ειναι διαφορετικοι.Οποτε συνηγορείς υπερ του να είναι το ανασφαλές ακόμη πιο ανασφαλες,με επιχείρημα το οτι ειναι ανασφαλές!

2)Δηλαδή οι straight που δοκιμαζουν αυτο το ειδος sex με την κοπελα τους κινδυνεύουν λιγότερο?(Θεωρω δεδομενο οτι ξέρεις πως το συγκεκριμένο είδος μπορεί να αντικαταστήσει τον... δέκτη ΚΑΙ με γυναίκα.Straight ζευγάρι..Κι όχι μόνο αυτό,αλλά είναι και αρκετά συνηθισμένο.Αρα,ως επιχείρημα είναι ασταθες)Να στερησουμε δικαιωματα σε πολιτες που φορολογουνται κανονικα με βαση τις σωματικες κοιλοτητες στις οποιες συνουσιαζονται? Η μηπως με το φύλο του συντροφου στον οποιο ανηκουν οι κοιλοτητες ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν ανεβοκατεβαίνει...απλά ανάλογα με την κοινωνία περισσότεροι η λιγότεροι το "θάβουν",αναγκάζονται και παντρεύονται γυναίκες κι όλα τα συναφή.

αυτο ισχυει που λες,,αλλα ειναι η μιση αληθεια.υπαρχει το υπολοιπο ποσοστο ομ/λων που πανε με τα νερα της καθε εποχης,,και μπορει με διαφορετικες κοινωνικες συνθηκες να μην γυριζαν σεξουαλικες προτιμησεις..οι οριακοι..και αυτο το ποσοστο κανει τη διαφορα.

δεν λεω να καταπιεζεται καποιος που γεννηθηκε με λιγες αρσενικες ορμονες..και ειναι ενδιαμεσα σε ανδρα και γυναικα ψυχικα..αλλα οχι και να το θεωρουμε..ως εμια ωφελιμη κατασταση..ειναι βλαπτικη και για τους ιδιους..αυτο πιστευω εγω ,,απο οτι εχω δει και ξερω..

1)Κι αν ειναι πιο επικυνδινο,εσυ μπορεις να του στερησεις τα δικαιωματα που απολαμβάνεις?(Κανοντας το ακομα πιο επικυνδινο)Δεν επηρεαζει εσενα,και δε σε...παρασύρει σε κάτι (οπως τα ναρκωτικα πχ)Το προβλημα ειναι πως δεν μπορεις να δεχθεις το οτι ειναι διαφορετικοι.Οποτε συνηγορείς υπερ του να είναι το ανασφαλές ακόμη πιο ανασφαλες,με επιχείρημα το οτι ειναι ανασφαλές!

μην αλλαζεις θεμα,,εγω ειπα οτι ειναι βλαπτικο και ανωμαλια διαστροφη αυτη η πραξη και συμπεριφορα..οχι οτι δεν εχει δικαιωμα ενας ελευθερος πολιτης να την πραξει..εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει στο σωμα του..

2)Δηλαδή οι straight που δοκιμαζουν αυτο το ειδος sex με την κοπελα τους κινδυνεύουν λιγότερο?(Θεωρω δεδομενο οτι ξέρεις πως το συγκεκριμένο είδος μπορεί να αντικαταστήσει τον... δέκτη ΚΑΙ με γυναίκα.Straight ζευγάρι..Κι όχι μόνο αυτό,αλλά είναι και αρκετά συνηθισμένο.Αρα,ως επιχείρημα είναι ασταθες)Να στερησουμε δικαιωματα σε πολιτες που φορολογουνται κανονικα με βαση τις σωματικες κοιλοτητες στις οποιες συνουσιαζονται? Η μηπως με το φύλο του συντροφου στον οποιο ανηκουν οι κοιλοτητες ?

το ιδιο επικινδυνο και παρα φυσει ειναι ειτε το κανεις με γυναικα ειτε ανδρα,,μονο οι ανδρες μεταξυ τους..δεν εχουν φυσιολογικη οδο.
οποτε ειναι καθαρα παραφυσει..αφου δεν υπαρχει σωαμτικη κοιλοτητα φυσικη καταλληλη για να ικανοποιηθει υγειως η φυχικη αναγκη για εισχωρηση απο εναν ανδρα,,οπως μια γυναικα πχ....δεν εχουν αιδιο,,τι να κανουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αυτο ισχυει που λες,,αλλα ειναι η μιση αληθεια.υπαρχει το υπολοιπο ποσοστο ομ/λων που πανε με τα νερα της καθε εποχης,,και μπορει με διαφορετικες κοινωνικες συνθηκες να μην γυριζαν σεξουαλικες προτιμησεις..οι οριακοι..και αυτο το ποσοστο κανει τη διαφορα.

δεν λεω να καταπιεζεται καποιος που γεννηθηκε με λιγες αρσενικες ορμονες..και ειναι ενδιαμεσα σε ανδρα και γυναικα ψυχικα..αλλα οχι και να το θεωρουμε..ως εμια ωφελιμη κατασταση..ειναι βλαπτικη και για τους ιδιους..αυτο πιστευω εγω ,,απο οτι εχω δει και ξερω..
Και με ποια κριτηρια θα διαχωρίσεις ποιός είναι θεμιτο να ειναι gay,και ποιος δεν ειναι?Ειναι ενοχλητικο να λες συνεχεια "Εγώ είδα","Εγώ παρατηρώ","Εγώ πιστεύω",για κάτι σχετικά με το οποίο πρώτον δεν έχεις εξειδικευμένες ιατρικές γνώσεις,και δεύτερον,δεν το ζεις ο ιδιος ωστε να σε επηρεάζει.Ειναι σαν να εχεις αποψη για το πως επηρεαζεται μια γυναικα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης.



μην αλλαζεις θεμα,,εγω ειπα οτι ειναι βλαπτικο και ανωμαλια διαστροφη αυτη η πραξη και συμπεριφορα..οχι οτι δεν εχει δικαιωμα ενας ελευθερος πολιτης να την πραξει..εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει στο σωμα του..
Αχά,αυτό σημαίνει πως οι ομοφυλόφιλοι αν θέλουν μπορούν να παντρευτούν,ή είμαι χαζός.



το ιδιο επικινδυνο και παρα φυσει ειναι ειτε το κανεις με γυναικα ειτε ανδρα,,μονο οι ανδρες μεταξυ τους..δεν εχουν φυσιολογικη οδο.
οποτε ειναι καθαρα παραφυσει..αφου δεν υπαρχει σωαμτικη κοιλοτητα φυσικη καταλληλη για να ικανοποιηθει υγειως η φυχικη αναγκη για εισχωρηση απο εναν ανδρα,,οπως μια γυναικα πχ....δεν εχουν αιδιο,,τι να κανουμε..
Τώρα ανοίγεται στην κυριολεξία μια συζήτηση...της κοιλότητας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και με ποια κριτηρια θα διαχωρίσεις ποιός είναι θεμιτο να ειναι gay,και ποιος δεν ειναι?
μιλησα εγω για θεμιτο?

οτι θελουν ας κανουν με το σωμα τους..


Αχά,αυτό σημαίνει πως οι ομοφυλόφιλοι αν θέλουν μπορούν να παντρευτούν,ή είμαι χαζός.
αυτο δεν ειναι με το σωμα τους αποκλειστικα,,ειναι ενα θσμος που επηρεαζει την κοινωνια,,αφου σε λαμβανει διαφορετικα..πληρωνει το κρατος,,εχει ευνοιες κλπ..δεν ειναι πχ..κανω το τα δε σεξ με καποιον στο κραβατι μου,,εχεις προεκτασεις κοινωνικες οικονομικες νομικες,κλπ..δεν ειναι τοσο απλο..για την πλειοψηφια του πολιτισμενου κοσμου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
μιλησα εγω για θεμιτο?

οτι θελουν ας κανουν με το σωμα τους..



αυτο δεν ειναι με το σωμα τους αποκλειστικα,,ειναι ενα θσμος που επηρεαζει την κοινωνια,,αφου σε λαμβανει διαφορετικα..πληρωνει το κρατος,,εχει ευνοιες κλπ..δεν ειναι πχ..κανω το τα δε σεξ με καποιον στο κραβατι μου,,εχεις προεκτασεις κοινωνικες οικονομικες νομικες,κλπ..δεν ειναι τοσο απλο..για την πλειοψηφια του πολιτισμενου κοσμου..

Χμμ...τι μου λες τώρα,πως αν τους αποκλείσουμε γλιτώνουμε χρήματα για άλλους σκοπούς?Και οι γάμοι που τελικά καταλήγουν σε διαζύγιο επειδή ο άντρας ή η γυναίκα είναι υπερπηδήκουλες?Οι γάμοι μεταξύ ανθρώπων που για λογους υγείας ή επιλογής είναι στείροι?Για μενα αν απαγορεύσεις μια κατηγορία ανθρώπων,αμέσως αμέσως είναι σαν να κάνεις διακρίσεις ανάμεσα σε αυτήν και τις πόλοιπες.

Και τι θα πει "πολιτισμένος κόσμος?"Ενας κόσμος που δεν παρέχει πρόνοια στη διαφορετικότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μάξιμε, κατά καιρούς έχω ακούσεις πολλούς παραλληλισμούς για την Γυναίκα....



... αλλά είσαι ο πρώτος που με μεγάλη αποτυχία την παραλλήλισε με ... μπισκοτάκι, το οποίο ο βαρβάτος άντρας γεμάτος με ..τεστοστερόνη το λιμπίζεται!!
Αυτός ο παραλλογισμός...

Υ.Γ: Όσο για τα κοριτσάκια της Χιμέλας (που καλά να είναι όταν γεννηθούν με το καλό), αν είναι να παιδεύονται με τους Κυρίους Βαρβατίλες που το μόνο στο οποίο αποσκοπούν είναι να επιβεβαιώσουν τον ανδρισμό τους μέσα από την "κατάκτηση" όσο το δυνατόν περισσότερων γυναικών, χίλιες φορές να προτιμήσουν τις γυναίκες από τους ... λεβέντες!
Δε με τρομάζει η βαρυχειμωνι... συγνώμη δε με τρομάζουν οι αποτυχίες σήμερα. Εχουνπεράσει πολλά χρόνια για να θεωρώ τις αποτυχίες απλά άλλο ένα σκαλί. Ποτέ δε σταματώ σε σκαλιά, συνεχίζω ως το πλατύσκαλο.
Οχι, δεν θεωρούν τον εαυτό τους νορμάλ, επειδή πηδάνε γυναίκες. (αν και εδώ που τα λέμε, πιστεύω οτι δεν υπάρχει άνδρας, που όταν βλέπει μια γυναίκα, (που ξέρει οτι είναι γυναίκα δηλ. με όλα τα θέλω και την γνώση του τι κρύβει στο βρακί της), να μη του κάνει κλίκ:):):). Στη χημεία δεν γνωρίζω πως μεταφράζεται το κλίκ. :)

Θεωρούν τον εαυτό τους νορμάλ, γιατι ερωτεύονται γυναίκες. τελείαααααααααααα. ά..


Υ.Γ. λίγη επιδιόρθωση και να οι απόψεις μου καθαρές. Γιατι το μπισκοτάκι ήταν αντιγραφή. Ατυχής, κατα εσένα, για εμένα ίσως. Και αυτό γιατι οι απόψεις μου σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύουν όλους τους άντρες. Πως θα μπορούσε άλλωστε.

Επιγραμματικά θα μπορούσα να ορίσω τον νορμάλ άντρα, αυτόν που ερωτεύεται γυναίκα. Ετσι απλά.

Τώρα αν ο ένας θέλει να αποκαλεί την καλή του όπως του αρέσει, αυτό είναι δικαίωμα και απο την πλευρά μας αδιακρισία.
Ας την λέει και μπισκοτάκι.
What is the problem? Αρκεί να μη την βάλει στον φούρνο:P:P:P.


Αλλά έχω την απορία μου.
Εδώ με (νορμάλ) απόψεις ή με τα δικαιώματα των ομο...... απόψεων λεκτικοαντιπαρατιθέμεθα. Με τις τελείες θέλω να πω ότι μου αρέσει. Και εσείς διαβάζετε κάτι, αλλά και εγώ γράφω κάτι... Σωστό με βρίσκω. Μπορεί να σας περνούν πολλά στο μυαλουδάκι σας, αλλά συνιστώ αυτο συγκράτηση. Κάνει καλό στην υγεία. Τι προπόνηση Θεέ μου.:P:P:P
Και τσάμπα έ! Αυτό πού το βρίσκεις ;
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]

Θα καταπιώ την σκουριασμένη πένα στο μελανοδοχείο μου.
Μπα δε μ'[/FONT][FONT=&quot]άρεσε η σκέψη. Γράψε άκυρο. [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Χμμ...τι μου λες τώρα,πως αν τους αποκλείσουμε γλιτώνουμε χρήματα για άλλους σκοπούς?Και οι γάμοι που τελικά καταλήγουν σε διαζύγιο επειδή ο άντρας ή η γυναίκα είναι υπερπηδήκουλες?
απλα οτι το θεμα του γαμου ομοφυλοφιλων ειναι πολυ δυσκολο να εφαρμοστει για την συντριπτικη πλειοψηφια,αμερικης ,ευρωπης ασιας..μην πω βεβαια αφρικης

δεν ειναι τοσο απλο οσο οι ενθουσιωδεις υπερπροοδευτικοι ανα τον κοσμο πιστευουν..εχει πολλες προεκτασεις..και μερικες που ισως δεν φανταζομαστε τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ανεβοκατεβαίνει...απλά ανάλογα με την κοινωνία περισσότεροι η λιγότεροι το "θάβουν",αναγκάζονται και παντρεύονται γυναίκες κι όλα τα συναφή.Είναι πιο έντιμο αυτό?Αν θυμαμαι καλά,πάνω κάτω σε καθε γενιά,ομοφυλόφιλοι αντρες είναι το 4% του συνόλου.(Αν θυμαμαι καλα αυτο που ειχα διαβασει.)
10% σύμφωνα με τον Kinsey το 1950. Κάποιες μετέπειτα έρευνες υποστηρίζουν 4-5%.

Εχεις αναρωτηθει γιατί οι πιο πετυχημένοι σχεδιαστές μόδας είναι gay?Γιατί έχουν το μυαλό και τις επιθυμίες μιας γυναίκας.Είναι ένα μυαλό γυναίκας φίλε στο σώμα ενός άντρα.Οταν τα φυλοσύνδετα γονίδια (σχετίζονται με το φυλο) κανουν κουμάντο,δεν αποφασιζεις εσυ,ουτε εγω ουτε κανένας.
Αυτό είναι μεγάλο λάθος. Δε νιώθουν οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι ότι ανήκουν στο άλλο φύλο και γεννήθηκαν σε λάθος σώμα. Νιώθουν άντρες που ερωτεύονται άντρες ή γυναίκες που ερωτεύονται γυναίκες. Αυτό που περιγράφεις εσύ είναι transsexualism, και δε συνοδεύεται απαραίτητα από ομοφυλοφιλία (μπορεί πχ να νιώθεις γυναίκα σε σώμα άντρα και παρ'όλα αυτά να ερωτεύεσαι γυναίκες).

@ΚΟΡΩΝΕΥΣ: Δεν υπάρχει νόμος που σου απαγορεύει να βγεις έξω γυμνός. Ο μόνος νόμος που υπάρχει αφορά προσβολή δημοσίας αιδούς, που είναι πολύ υποκειμενικό και εξαρτάται από την εκάστοτε εποχή. Προσωπικά πάντως δεν καταλαβαίνω ποιόν προσβάλλει το να κυκλοφορεί κάποιος γυμνός και δεν θεωρώ ότι θα έπρεπε να απαγορεύεται. Το ανθρώπινο σώμα δεν είναι μιαρό ώστε να επιβάλλεται να το καλύπτουμε, υποτίθεται ότι το καλύπτουμε απλά για να προστατευτούμε από μολύνσεις, κρύο κτλ. Αν κάποιος θεωρεί ότι δεν χρίζει προστασίας, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην του επιτρέπεται να κυκλοφορεί γυμνός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το ανθρώπινο σώμα δεν είναι μιαρό ώστε να επιβάλλεται να το καλύπτουμε, υποτίθεται ότι το καλύπτουμε απλά για να προστατευτούμε από μολύνσεις, κρύο κτλ. Αν κάποιος θεωρεί ότι δεν χρίζει προστασίας, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην του επιτρέπεται να κυκλοφορεί γυμνός.
το σωμα μας ειναι κατι προσωπικο που προκαλει.....

και μην μου πεις για τα ζωα,,που δεν ντυνονται,,γιατι αυτα δεν ειναι συνεχεια σεξουαλικα ενεργα οπως ο ανθρωπος..

οποτε αν εβγαιναν γυμνες ολες οι γυναικες στο δρομο πχ..ή και οι ανδρες..

οι βιασμοι θα ανέβαιναν κατακορυφα.ετσι απλα..
οποτε η δημοσια αιδως..περαν μερικων υπερβολων,,και κοινωνικης εποχης..
στη βαση της,,εχει πρακτικη αξια. για τη κοινωνια

στην εκκλησια πχ που πρεπει να ντυνομαστε ευπρεπως και οχι γυμνα..το κανουμε γιατι αν ηταν γυμνοι εκει μεσα,,κανεις δεν θα προσεχε τη λειτουργια..κοινως χαλαει τη συγκεντρωση μιας θρησκευτικης τελετης..
εδω τωρα οταν παει καμια με μινι στην εκκλησια την κοιτουν πολλοι μην βλεποντας μπροστα τους..:P

αφου η θεα των γεννητικων οργανων ερεθιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top