Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
κοιτα αν ειναι να βγει η κοπελα απλο ραντεβου με εναν τυπο και φορεσει και την μινι φουστα και ο αλλος την κερασει ( που δε νομιζω οτι θα ειναι αποκλειστικα λογω της φουστας ) , γιατι θεωρειται απελπισμενος ? Ειδικα αμα παει κ σε αλλο επιπεδο το ραντεβου μετα, καθε αλλο παρα απελπισμενος ειναι :D
Γιατί αν νομίζει κάποιος ότι το κέρασμα είναι είτε αναγκαία είτε ικανή συνθήκη για την ερωτική επιθυμία, αυτό είναι απελπισία. Ούτε χρειάζεται, αλλά ούτε και αρκεί μόνο αυτό. Γενικά, απ' τη στιγμή που σκέφτεσαι «λογικά», την έχεις χάσει την μπάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως σε καθε γυναικα αρεσει να την κερνανε και οποια ισχυριζεται το αντιθετο λεει ψεματα!αυτο δν σημαινει οτι θα κακοχαρακτηρισουμε τους αντρες αν δεν κερασουν..ποσα λεφτα να εχουν κ αυτοι?..αλλα κ εσεις βρε αγορια μην τσιγκουνευεστε τοσο να κερασετε τις πρωτες φορες..σαν μια φιλη που τα εχει μ εναν π ξερουμε οτι λεφτα εχει συγκριτικα μ τ μεσο ορο κ δεν την κερναει ποτε..ουτε καν στις αρχες..ε κατανταει γυφτια..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Στο πρώτο ραντεβού και για καναδυό φορές ακόμη οφείλει να κεράσει ο άνδρας.
Στη συνέχεια καλύτερο είναι το εναλλάξ (μία ο άνδρας,μία η γυναίκα) ή ο καθένας τα δικά του.
Ωστόσο,σε ειδικές περιστάσεις,όπως άνοιγμα φιάλης σε μπουζούκια,club κλπ. ο άνδρας θα πρέπει να δείξει ότι είναι ΑΝΔΡΑΣ και να τα σπάσει για την γυναίκα που γουστάρει :thumbsup::smoke:

πεστααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως σε καθε γυναικα αρεσει να την κερνανε και οποια ισχυριζεται το αντιθετο λεει ψεματα!
Συμφωνώ ότι «αρέσει». Ε, και;

Επειδή «σ' αρέσει» δεν σημαίνει αυτόματα ότι το αξίζεις. ;) Ούτε σημαίνει ότι θα γουστάρεις αν κεράσει ο άλλος. Άλλο τι σ' αρέσει, άλλο σε τι .... ανταποκρίνεσαι. Καταχρηστικός ο β' ενικός.

Κι εμένα μ' αρέσει να με κερνάνε. Τι σημαίνει αυτό; Αλίμονο όμως αν καθόμουν στην οποιαδήποτε επειδή απλώς με κερνάει. Δεν είμαι και εκκλησία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μια φορά και έναν καιρό σε ένα υποτιθέμενο πρώτο ραντεβού όταν έβγαλα να πληρώσουμε ο καθενας τα δικά του είδε που είχα περισσότερα χρήματα από αυτόν που έβγαλε ίσα ίσα τα χρήματά του και ούτε ξέρω πως, φαντάστηκε πως τον κερνούσα και μου κοπανάει ένα ''κερνάς και το δικό μου;'' έτσι με γουρλωμένα μάτια και χαμόγελο και το δίνω και γω ένα ''ναι'' και ένα έχε γεια.
Γιατί κάποιες δεν μας ενοχλεί να πληρώνουμε ή να ''κερνάμε'' αλλά τους γύφτους δεν τους άντεξε ποτέ κανείς.

Και προσωπικά δεν αφήνω ποτέ να πληρώσουν για μένα. Με στεναχωρεί, με ενοχλει, με κάνει να νιώθω άβολα και με νευριάζει. Εκτός κι αν ο άλλος είναι ο γιος του βασιλιά οπότε το κέρασμα του μοιάζει αστείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως σε καθε γυναικα αρεσει να την κερνανε και οποια ισχυριζεται το αντιθετο λεει ψεματα
Προφανως και σας αρεσει γιατι το τζαμπα ειναι πιο ωραιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Γιατί αν νομίζει κάποιος ότι το κέρασμα είναι είτε αναγκαία είτε ικανή συνθήκη για την ερωτική επιθυμία, αυτό είναι απελπισία. Ούτε χρειάζεται, αλλά ούτε και αρκεί μόνο αυτό. Γενικά, απ' τη στιγμή που σκέφτεσαι «λογικά», την έχεις χάσει την μπάλα!

αλλο να το βλεπεις ως αναγκαιο και να νομιζεις οτι ετσι θα πηδηξεις κι αλλο να το κανεις επειδη θελεις . Για τη δευτερη περιπτωση αναφερομαι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
μα τοσο δυσκολο ειναι πια να κερασετε τις πρωτες φορες?τι ''μοντερνια'' ειναι αυτη τωρα?γουσταρετε μια κοπελα και τσιγκουνευεστε να της πληρωσετε τον καφε 2-3 φορες...?κ δν ειναι τοσο ασχημο το οτι δν κερνατε απο μονο του οσο το οτι σκεφτομαστε ''μα καλα εστω για τους τυπους δν προσφερθηκε να κερασει?''..εγω παντως αν ημουν αντρας θα ντρεπομουν να μην κανω κινηση να κερασω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Η παραπανω σκεψη εχω την εντυπωση οτι δε ενισχυει την αποψη σου Γεωργια, αντιθετως θα ελεγα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μα τοσο δυσκολο ειναι πια να κερασετε τις πρωτες φορες?τι ''μοντερνια'' ειναι αυτη τωρα?

Κοίτα αν εξαρτιόμαστε οικονομικά από τους γονείς μας, είναι ένα θέμα.

Εξάλλου οι μοντέρνοι καιροί έχουν τις περισσότερες οικογένειες με έναν μισθό. Δηλαδή εσύ από το παλικάρι με το οποίο βγήκες απαιτείς κατά κάποιο τρόπο να σε κεράσει για να δείξει την αξία του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Παντως και το κοριτσια πρεπει να κερναν οχι μονο τα αγορια

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Είδα παραπάνω φάση ''αν η άλλη δεν έχει λεφτά πάνω της επειδή νόμιζε θα τη κεράσεις'' ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΗΛΙΘΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ' ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ; ΩΜΟΝΝΤΙΕ.

Και ομως μερικες το χουν ΣΙΓΟΥΡΟ οτι ο αντρας θα κερασει στα πρωτα ραντεβου οποτε δεν μπαινουν καν στο κοπο να παρουν λεφτα μαζι τους.Πιστευω οτι αυτη η αντιληψη αποτυπωνεται πληρως σε αυτο το θεμα :P .Παντως εγω το καταλαβαινω μεχρι και το 2ο ραντεβου και λεφτα να μην εχει πανω της οκ να κερασω αλλα αμα το κανει και σε 3ο εε θα πω πο*στια κανει να μην πληρωνει.Συγγνωμη κιολας αλλα πλεον θα δουλευουμε για να κερναμε την γκομενα μας(ετσι οπως ειναι ο βασικος)?ας παμε σε αλλη δηλαδη που νιωθει και λιγο την πραγματικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
ΤΟ μισά-μισά είνια πολύ΄μαλακία εκδοχή, γιατί εγώ μπορεί να πάρω 150 πράγματα κι αυτός μόνο ένα ποτό, γιατί να πρέπει να γίνει μισά μισά;
Ο καθένας τα δικά του κι άντε γεια.
Ουφ.

Είδα παραπάνω φάση ''αν η άλλη δεν έχει λεφτά πάνω της επειδή νόμιζε θα τη κεράσεις'' ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΗΛΙΘΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ' ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ; ΩΜΟΝΝΤΙΕ.

Και το κορυφαιο απ'ολα θα ταν ο αλλος να μην εχει υποθεσει οτι θα ερθεις χωρις λεφτα, να εχει υπολογισει απο πριν τι θα παραγγειλει για αυτον και να παρει ακριβως Οσα θα του χρειαστουν. Εκει να δεις φαση... Η καταστροφη ενος ραντεβου:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Νομίζω ότι στην ψηφοφορία έπρεπε να υπάρχουν ακόμα 2 επιλογές:
[FONT=&quot] [/FONT]Πληρώνει τυχαία όποιος έχει.
[FONT=&quot][/FONT]Τα έξοδα αυτά καλύπτονται από το κοινό ταμείο.


Υ.Γ. Υποτίθεται ότι ξύπνησα νωρίς για να διαβάσω, αλλά ...χαζεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
δεν ειπα οτι ετσι θα φανει η αξια του και ξερω πολυ καλα οτι λεφτα δεν υπαρχουν γιατι ουτε κ εγω εχω!αλλα σκεφτομαι πως αν ημουν αντρας και γουσταρα μια κοπελα και την ηθελα και μου αρεσε τρελα και και και..δεν θα υπολογιζα τα λεφτα και τις ΠΡΩΤΕΣ φορες δεν θα σηκωνα κουβεντα:θα κερναγα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Υ.Γ. Υποτίθεται ότι ξύπνησα νωρίς για να διαβάσω, αλλά ...χαζεύω.

Στην ίδια μοίρα είμαστε όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
δεν ειπα οτι ετσι θα φανει η αξια του και ξερω πολυ καλα οτι λεφτα δεν υπαρχουν γιατι ουτε κ εγω εχω!αλλα σκεφτομαι πως αν ημουν αντρας και γουσταρα μια κοπελα και την ηθελα και μου αρεσε τρελα και και και..δεν θα υπολογιζα τα λεφτα και τις ΠΡΩΤΕΣ φορες δεν θα σηκωνα κουβεντα:θα κερναγα!!!

Τώρα που είσαι γυναίκα και "γουστάρεις έναν άντρα και τον θέλεις και σου αρέσει τρελά και και και .." γιατί υπολογίζεις τα λεφτά;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Τώρα που είσαι γυναίκα και "γουστάρεις έναν άντρα και τον θέλεις και σου αρέσει τρελά και και και .." γιατί υπολογίζεις τα λεφτά;:whistle:

Μηπως να τον συνοδευσω και μεχρι την πορτα του σπιτιου του?:P
εν πασει περιπτωσει, καποιες κινησεις ειναι παντα ωραιες και κανουν καλη εντυπωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
εν πασει περιπτωσει, καποιες κινησεις ειναι παντα ωραιες και κανουν καλη εντυπωση..

Αυτό δεν είναι λογικό επιχείρημα για το γιατί πρέπει οπωσδήποτε να κερνάει ένας άντρας...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι λογικό επιχείρημα για το γιατί πρέπει οπωσδήποτε να κερνάει ένας άντρας...:whistle:

μα δεν νομιζω οτι χρειαζονται λογικα επιχειρηματα για να γινει μια τετοια κινηση..μιλαμε για ενα ραντεβου παραδειγματος χαριν..ειναι μια κινηση ευγενειας..προσωπικα, στο πρωτη μου εξοδο με καποιον αν κοιταγε την αποδειξη και ελεγε ''μαλλον αυτο π κανει 3.50 ειναι το δικο μου και το δικο σου 4.00..εχω 5 ευρω..εχεις να μ δωσεις ρεστα?'' θα ξενερωνα φουλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top