[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και μια που μιλάμε για τρίχες .... έχω 3:
1. Όταν χτενίζεστε σαν μένουν τρίχες στη βούρτσα και αν ναι πόσες (περίπου);
2. Μπεδρεύονται πολύ τα μαλλιά μου πίσω στο σβέρκο (τα μέσα μαλλιά) ... έχει ιδέα κανείς τι μπορώ να κάνω για να το μειώσω αυτό (κάποιο προϊόν ίσως;)
3. Τα μαλλιά μου είναι σπαστά, όμως δυστυχώς είναι και ξηρά, ξέρεις καμιά σας κανένα καλό προϊόν για να αποκτήσουν ξανά ελλαστικότητα οι μπούκλες;;;

Xmm...
1. Λενε οτι χανουμε καθημερινως γυρω στις 100 τριχες...ιδεα δεν εχω εαν αληθευει...παντως πανω στην βουρτσα μου καθε μερα μενουν αρκετες...(προσοχη...απο μαλλια, καλα παω:P)
2. Εγω χρησιμοποιω μασκα σαν μαλακτικη, εχω καλυτερα αποτελεσματα απο τις μαλακτικες της σειρας...
3. Να σε πω...οταν λες ξηρα..μηπως εννοεις αφυδατωμενες ακρες...? Εαν ειναι αφυδατωμενες, λογικο ειναι να φριζαρουν, να εχουν χασει την ελαστικοτητα τους και η μπουκλα να μην ειναι τοσο ομορφη....Εαν συμβαινει αυτο (διοτι διαφορετικα δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν τα ξηρα μαλλια με τη μη ελαστικοτητα), τοτε χρειαζεσαι μασκα βαθειας ενυδατωσης, αμπουλες επανορθωσης για μια στο τοσο, γενικοτερα μια εντατικη περιποιηση αυτων...Να σε πω, μηπως εχουν μακρυνει κιολας πολυ? Διοτι οταν μακραινουν αρκετα, βαραινει η τριχα και η μπουκλα δε φτιαχνει οπως πριν...αρα θες και κουρεμα:P
Ααααα....για ομορφες μπουκλες ενας καλος αφρος, οχι δυνατος, κατα προτιμηση για μπουκλες και μια φυσουνα ειναι ο,τι πρεπει:P
Αν εχω καταλαβει κατι λαθος, απλα αγνοησε το παραμιλητο μου:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σίμπυ όταν παρατηρώ όλα αυτά που ανέφερες στις δικές μου μπούκλες- ατονία, φριζάρισμα ή να μην είναι καλοσχηματισμένες καταφεύγω στα παρακάτω
- πηγαίνω να μου τα φρεσκάρουν στο κομμωτήριο, φεύγουν οι άκρες και σχηματίζονται καλύτερα οι μπούκλες
- κάνω μία μάσκα στα μαλλιά μου και δεν ξεχνώ ποτέ τη μαλλακτική
- ελλαττώνω το πιστολάκι (τα στεγνώνω γιατί όταν τα περιμένω να στεγνώσουν μαζεύουν πολύ οι μπούκλες και με νευριάζουν :redface:)
Αν χρησιμοποιείς πιστολάκι, καλό θα ήταν να τα προσέχεις και να τα περιποιείσαι λίιιιγο περισσότερο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Το λοιπόν ... και ελαιόλαδο βάζω μια στο τόσο και μάσκα βάζω κάθε φορά αντί για μαλακτική, αλλά πάλι τα πίσω μαλλιά (μέσα, αυτά που είναι στο σβέρκο μπερδεύονται πολύ)
Νεράιδα τι αμπούλες επανόρθωσης λές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το λοιπόν ... και ελαιόλαδο βάζω μια στο τόσο και μάσκα βάζω κάθε φορά αντί για μαλακτική, αλλά πάλι τα πίσω μαλλιά (μέσα, αυτά που είναι στο σβέρκο μπερδεύονται πολύ)
Νεράιδα τι αμπούλες επανόρθωσης λές;

Εγω χρησιμοποιω της "NUTRO HAIR" (protein power conditioner) και ειναι για ξηρα και ταλαιπωρημενα μαλλια...Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν ειναι και ακριβες ιδιαιτερα, απλα τις βρισκεις σε καταστηματα που εχουν ειδη κομμωτηριου αλα "Δαφνης"...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
helppppp μπορείτε να μου πείτε κάποιοεσ βιταμίνες ή κάποιο δυναμοτικό σαμπουάν για το μαλλί.. ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βιταμίνη έψιλον είναι καλή για τα μαλλιά. Επίσης στα φαρμακεία θα βρεις το priorin (σε χάπια πάλι) που είναι ειδικά για τριχόπτωση. Νομίζω ίσως έχει και σαμπουαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η βιταμίνη Ε εκτός απ το μαλλί κάνει καλό στην επιδερμίδα καθώς και στα νύχια
είναι μάλλον η πιο σημαντική βιταμίνη για τις γυναίκες :P
δυνατές βιταμίνες Ε είναι οι gereatric (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) σε μορφή κάψουλας αλλά είναι γαϊδούρια για να τις καταπιείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
δυνατές βιταμίνες Ε είναι οι gereatric (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) σε μορφή κάψουλας αλλά είναι γαϊδούρια για να τις καταπιείς

Προσοχή λίγο με αυτά, γιατί έτυχε να δω πρόσφατα ένα ντοκυμαντερ για τις βιταμίνες και έλεγε κάτι απίστευτα πράγματα... :worry: Δεν πρέπει να γίνεται αλόγιστη χρήση επειδή οι συνέπειες μπορεί να είναι πολύ σοβαρές.

Δεν θέλω να τρομάξω κανέναν, όμως όταν πρόκειται για τέτοια χαπακοειδή καλύτερα να συμβουλευόμαστε κάποιον που ξέρει- γιατρό ή φαρμακοποιό. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βιταμίνη εψιλον έχουν οι eviol. Τα geriatric Αναστασία μου είναι συμπληρώματα διατροφής, δεν ξέρω αν συνίστωνται για γενικευμένη χρήση, τα eviol πάντως μπορείς να τα παίρνεις κάθε μέρα (ένα την ημέρα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Είμαι τεχνίτρια νυχιών με 25 χρόνια προυπηρεσία και πιστεύω ότι μπορω να σας λύσω τις περισσότερες απορίες που έχετε σε οτι αφορά την περιποιήση των άκρων. Δηλαδή μανικιούρ, πεντικιούρ, τεχνιτά νύχια κλπ.
Με πολύ μεγάλη μου χαρά αν μπορώ να σας βοηθήσω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Νεοφερμένος

Η ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η γραμή του γαλλικού αν τη τραβάμε πάνω απω τη βάση στρώνει πολύ ευκολα,μονο που δεν σβύνει αλλα με λιγη εξάσκηση μπορείς να τη κάνεις ίσια.Οτι αφορά το μούλιασμα,μακριά απο τις μανικιουριστες που μουλιάζουν σε νερό.Διογκώνεται το δέρμα κατα 30%,κοβεται παραπάνω με αποτέλεσμα γεμίζει παρανυχίδες αμέσως.Εγω χρησιμοποίω remover και scrub της frenchi
που εχούν και αντισιπτικές ιδιότητες

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει στην ροή του παρόντος θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
sabi μήπως μπορείς να μου πεις κάποιο μανό που βοηθάει στη σκλήρυνση των νυχιών??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Όλα τα σκληριντικα πανω-κατω κανουν την ιδια δουλεια. Αυτο που πρεπει να προσεξουμε ειναι να μην κανουμε χρηση πανω απο 2 εβδομαδες ,γιατι αυτο φερνει ακριβως αντιθετο αποτελεσμα. Μεταξύ της χρήσης του σκληριντικού το διάλειμμα πρέπει να είναι περίπου 3-6 μήνες. Για το σπίτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα μίγμα που θα κάνεις μόνη σου. Πάντα σε άβαφο νύχι και είναι το εξής. Ένα κουταλάκι του γλυκού ελαιόλαδο και ένα κουταλάκι χυμό λεμονιού. Τα ζεσταίνουμε λίγο και κάνουμε μασάζ στα νύχια μας. Η σκληρότητα του νυχιού όμως εξαρτάται περισσότερο από τη διατροφή παρά από τα προιόντα που βάζουμε πάνω. Αυτό που μπορώ να συστήσω είναι μία μάρκα γερμανικής προέλευσης HEROME.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki32

Νεοφερμένος

Η maraki32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κορίτσια τι τα θέλετε αυτα?...
Αν η γυναικα δεν εχει το μουστακάκι της και τις τριχούλες της είναι ξενερωτη :clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μεταξυ μας, προτιμω να ειμαι ξενερουα γκομενα, παρα τριχωτη! Μπλιαχχχ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Έλα ντε.. ακόμα και αν είναι να φοράω φόρμες και κολάν μες στο σπίτι τον χειμώνα δεν μπορώ να ξέρω πως αν πάω να αλάξω π.χ. θα δω την τριχούρα. Γκρος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σηγουρα μπορει μια γυναικα να εχει τριχες παντου,ειδικα μουστακια που τσιμπανε αυτον που την φιλαει(Ξυρισμενος κακομοιρης),μπορει να εχει σκασμενες φτερνες,φαγομενα νυχια,μικητες,κρεμασμενες κοιλες κ.τ.λ:tongue:.ομως το πιο πυθανον θα ειναι μονη της ή με έναν άνδρα που δεν συχαίνεται όλα αυτά(αν θα τον βρει)Βέβαια υπάρχει περίπτωση να είναι παντρεμενη απλ΄να φωράει κέρατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
μονοι μας μπορουμε να κανουμε παρα πολλα πραγματα και δεν χρεαζετε πολλα προιοντα...καθε ψηγιο εχει αρκετα...θελεση χρεαζετε σιγουρα.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
μονοι μας μπορουμε να κανουμε παρα πολλα πραγματα και δεν χρεαζετε πολλα προιοντα...καθε ψηγιο εχει αρκετα...θελεση χρεαζετε σιγουρα.....;)

γιαούρτι στη φάτσα μου δεν βάζω- και είμαι κάθετη σ αυτό :pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top