Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Στη Σάμο ντεν έκει Starbucks αλλά όταν πάω Αθήνα έναν grande coconut frappuccino (και κάτι άλλες λέξεις έχει αλλά δε θυμάμαι τώρα ) θα τον χτυπήσω. Αν και είμαι fan της ποικιλίας στα μέρη που συχνάζει κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Είδα χθες για μια ακόμη φορά το You've got message και ο Tom Hanks λέει κάτι πολύ καλό. Τα Starbucks είναι το ιδανικό μέρος για τους αναποφάσιστους. Για δύο λεπτά κάθε μέρα νιώθουν ότι μπορούν να εξουσιάσουν την ζωή τους διαλέγοντας έναν καφέ που έχει για όνομα 10 λέξεις:D. Γενικά όμως είναι συμπαθητικούλι καφέ. Έχει και τον χώρο για το λαπτοπάκι, καλή μουσική, σχετική ησυχία για να διαβάσεις και πολύ καυτερές μέντες :):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antemian

Νεοφερμένος

Η antemian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κρύα Βρύση (Πέλλας). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Νομίζω ότι είμαι εθισμένη στα starbucks...νιώθω πολύ άνετα. Λες και έχω πάει για καφέ σε μια φίλη μου. Άσε που κάνουν καταπληκτικούς καφέδες!!! αχ!!!......συγκινήθηκα πάλι σνιφ...:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Νομίζω ότι είμαι εθισμένη στα starbucks...νιώθω πολύ άνετα. Λες και έχω πάει για καφέ σε μια φίλη μου. Άσε που κάνουν καταπληκτικούς καφέδες!!! αχ!!!......συγκινήθηκα πάλι σνιφ...:cry_x:
Χεχε, κάπως έτσι ... τις τελευταίες μέρες κάθε πρωί ξυπνάω με έναν espresso διπλό @ Starbucks ελέγχοντας τα e-mail μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.


Ποιος θα μου πει τι συμβολίζει το σήμα των starbucks? Κάπου άκουσα ότι κάτι σημαίνει αλλά δεν θυμάμαι.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
thanx :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Νομίζω ότι είμαι εθισμένη στα starbucks...νιώθω πολύ άνετα. Λες και έχω πάει για καφέ σε μια φίλη μου. Άσε που κάνουν καταπληκτικούς καφέδες!!! αχ!!!......συγκινήθηκα πάλι σνιφ...:cry_x:
Εξαρτάται, με τι τους συγκρίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Είδα χθες για μια ακόμη φορά το You've got message και ο Tom Hanks λέει κάτι πολύ καλό. Τα Starbucks είναι το ιδανικό μέρος για τους αναποφάσιστους. Για δύο λεπτά κάθε μέρα νιώθουν ότι μπορούν να εξουσιάσουν την ζωή τους διαλέγοντας έναν καφέ που έχει για όνομα 10 λέξεις:D. Γενικά όμως είναι συμπαθητικούλι καφέ. Έχει και τον χώρο για το λαπτοπάκι, καλή μουσική, σχετική ησυχία για να διαβάσεις και πολύ καυτερές μέντες :):clapup:

Πολύ σωστό αυτό :).
Μου αρέσουν αρκετά οι καφέδες τους, οι κρύοι κυρίως (frappuccino:D). To περιβάλλον εξαρτάται από κατάστημα. Στην περιοχή μου δε με τρελαίνουν πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Παρατήρησα ότι τα βαρέθηκα.
Από ανάγκη παίρνω καφέ από εκεί εδώ και κάποιους μήνες και πλεόν μου φαίνονται νερουλοί και ανούσιοι.
Δηλαδή όχι ότι δε θα ξαναπάρω, αλλά πολύ σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Παρατήρησα ότι τα βαρέθηκα.
Από ανάγκη παίρνω καφέ από εκεί εδώ και κάποιους μήνες και πλεόν μου φαίνονται νερουλοί και ανούσιοι.
Οπως ακριβώς και το περιβάλλον τους δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antemian

Νεοφερμένος

Η antemian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κρύα Βρύση (Πέλλας). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Προς το παρόν δεν τα βαρέθηκα, μπορεί αυτό να αλλάξει στο μέλλον, απλά είναι αυτό το διαφορετικό και καινούργιο. Αυτό είναι που τραβάει. Θα δείξει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μπορει να μου πει κανεις απο που εχει ερθει αυτη η εμπνευση και καταληγουν ολοι οι "καφεδες" σχεδον σε -ccino?
Φραπουτσινο, μοκατσινο,φρεντοτσινο,νεροτσινο,χυμοπορτοκαλοτσινο κτλ κτλ.
Η καταλληξη μου κανει για Ιταλικη μαραφετια, αλλα παρολο που ειμαι τοσα χρονια εδω δεν το εχω παρατηρησει και ουτε το εχω συνδιασει με κατι για να δω τι μπορει να σημαινει.
Κι εκτος αυτου προσωπικα μ'εκνευριζει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορει να μου πει κανεις απο που εχει ερθει αυτη η εμπνευση και καταληγουν ολοι οι "καφεδες" σχεδον σε -ccino?
Φραπουτσινο, μοκατσινο,φρεντοτσινο,νεροτσινο,χυμοπορτοκαλοτσινο κτλ κτλ.
Η καταλληξη μου κανει για Ιταλικη μαραφετια, αλλα παρολο που ειμαι τοσα χρονια εδω δεν το εχω παρατηρησει και ουτε το εχω συνδιασει με κατι για να δω τι μπορει να σημαινει.
Κι εκτος αυτου προσωπικα μ'εκνευριζει...:P
Χμμμ, IIRC στα Starbucks μόνο ο Frappuccino και ο Cappuccino έχουν αυτή την κατάληξη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kαλα, γενικοτερα μου δημιουργηθηκε η απορια...Γιατι σε διαφορα μαγαζια το εχουν "υιοθετησει" και τωρα μου ηρθε.
Σε starbucks ακομα να παω παντως.:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Kαλα, γενικοτερα μου δημιουργηθηκε η απορια...Γιατι σε διαφορα μαγαζια το εχουν "υιοθετησει" και τωρα μου ηρθε.
Σε starbucks ακομα να παω παντως.:fool:

Κ μας το λες έτσι απλά? :confused:

Γρήγορααααααααααααααααααα.... :P α, κ να πάρεις φραπουτσίνο κάραμελ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Γρήγορααααααααααααααααααα.... :P α, κ να πάρεις φραπουτσίνο κάραμελ;)
Με έξτρα σιρόπι καραμέλα, για να καταλάβεις τη γεύση!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Kαλα, γενικοτερα μου δημιουργηθηκε η απορια...Γιατι σε διαφορα μαγαζια το εχουν "υιοθετησει" και τωρα μου ηρθε.
Σε starbucks ακομα να παω παντως.:fool:
Καλά, και να μην πας δεν χάνεις και τίποτα.
Υπάρχουν πολλά καλύτερα καφέ, με μεγαλύτερη και ποιοτικότερη ποικιλία ροφημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top