Απαγόρευση καπνίσματος ή άτμισμα σε δημόσιους χώρους

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Χτυπηστε πιο δυνατα τον κωλ@ σας χαμω, εαν θελετε να καταφερετε κατι, διοτι εγω ακομα καπνιζω παντου...
Και για να μην ξεχνιομαστε...ανηκω στους ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ, δεν ντρεπομαι καθολου, ενω απεναντιας πολυ γουσταρω.

Ευγε.

Ρώτησα και την kajira αλλά δεν μου απάντησε και θα ρωτήσω και ΄σένα. Γιατί όταν πέφτει στην αντίληψή σας η παρανομία (που απ΄ότι λέτε τη συναντάτε παντού) δεν παίρνετε τηλέφωνο να καταγγείλετε το περιστατικό;

Εγω το καταγγελω. :) Προφανως οχι οπου πεφτει η αντιληψη μου, αλλα οπου παρισταμαι ο ιδιος και γινεται παρανομια.




Λες και ειναι ο μονος που εχει φιλους καπνιστες και συνεχιζει να βγαινει σε χωρους οπου τους επιτρεπεται το καπνισμα...
Ή μηπως ο καπνιστης θα παει σε ενα μαγαζι που του επιτρεπεται και απο τη στιγμη που για κεινον ειναι σημαντικο πλας στην εξοδο του, θα αρνηθει να καπνισει?!


Δικοι μου φιλοι παντως το κανουν. Δεν τους πειθω παντα, ή αλλες φορες βγαινω και εγω μαζι τους εξω για να μην ειναι μονοι, αλλα συχνα πυκνα, ενω το μαγαζι εχει τασακια, βγαινουν εξω. Ακου πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιδι, τα παραπονα σας στους ιδιοκτητες που το επιτρεπουν με τασακια κανονικα πανω στο τραπεζι και στο μπαρ.
"Μη με μαλώνετε, κυρία δασκάλα. Δεν φταίω εγώ που χτύπησα τον Γιαννάκη και του 'σπασα τα δύο του δόντια, εκείνος μου είπε να τον χτυπήσω!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
"Μη με μαλώνετε, κυρία δασκάλα. Δεν φταίω εγώ που χτύπησα τον Γιαννάκη και του 'σπασα τα δύο του δόντια, εκείνος μου είπε να τον χτυπήσω!"



καλοοο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ας πούμε ότι ο τζίρος των μαγαζιών έπεσε και όποιος δεν το βλέπει , εθελοτυφλεί . Και ; Τι σημαίνει αυτό ; Οι νόμοι έχουνε παράπλευρες απώλειες - αλλά δικαιολογούνται όταν προσανατολίζονται προς μια δίκαια κατεύθυνση .

Όλα τα βλέπουμε δίκαια και τα χαρακτηρίζουμε ελαφρά την καρδία "παράπλευρες απώλειες", όταν δε θίγεται το δικό μας οικονομικό ή μή συμφέρον.

Είμαι από τους καπνιστές που δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να βγω σε χώρους που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα. Μάλιστα δε βγαίνω έξω να πάρω τη δόση μου, γιατί δε θέλω να δεχτώ ότι είμαι τόσο εθισμένη. Παρολαυτά κατανοώ τους εστιάτορες, τους συμμερίζομαι γιατί από την πλευρά τους όπως και να το δει κανείς, έχουν δίκιο.
Δε φαντάζομαι ότι θέλουν τα μαγαζάκια τους να γεμίζουν κάπνα, αυτό που θέλουν είναι γεμάτα τραπέζια σε μια περίοδο που έτσι κι αλλιώς είχε μειωθεί το κέρδος τους, γιατί απασχολούν υπαλλήλους, τρέχουν ενοίκια, υπάρχουν επιχειρηματίες που έχουν χρεωθεί με δάνεια και βλέπουν ότι οι καπνιστές δε δέχονται να καταλάβουν και να ζήσουν με το νέο νόμο και δεν είναι μόνο οι καπνιστές αλλά είναι και οι παρέες τους.

Δηλαδή πως θα έπρεπε να αντιδράσουν αυτοί οι άνθρωποι; Τους βγάζουμε τρελούς και αλήτες και δεν ξέρω και ΄γω τι άλλο, ενώ δε γνωρίζουμε. Όπως τους αλήτες τους φορτηγατζήδες που παρανόμως και καταχρηστικά για το ελληνικό κράτος απεργούσαν και ΄γω κι εσύ δεν μπορούσαμε να πάμε στην Κουρούτα για διακοπές.. και δεν μπορούσαμε να βρούμε ξύδι μπαλσάμικο στους πάγκους των super market. Κι όμως ένας νέος νόμος έθιγε το έπαγγελμά τους, τα οικονομικά τους συμφέροντα.


Σε μια περίοδο "αναδιάρθρωσης" ,"χτίσιμο νέου κράτους" , "καταπολέμηση της διαφθοράς και της παρανομίας", "επίδειξη του καλού μας προσώπου στην ΕΕ" δεν μπορούν να γίνουν όλα μαζεμένα!
Δεν μπορεί ο Έλληνας εν μια νυκτί να μετατραπεί σε Ευρωπαίο. Του κόβεις τον μισθό, που αμέσως συνεπάγεται ότι του μειώνεις τη διασκέδαση, την ποιότητα ζωής του, τις κοινωνικές επαφές του και μέσα σε όλα αυτά του κόβεις και το τσιγάρο.
Είμαι υπέρ του νέου νόμου κι ας μην φαίνεται, αλλά κατανοώ την αντίδραση ορισμένων καπνιστών για τους παραπάνω λόγους.


Κλείνω με μια ελληνική παροιμία: Όλα τα ΄χε η Μαριωρή, ο φερετζές της έλειπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τους βγάζουμε τρελούς και αλήτες και δεν ξέρω και ΄γω τι άλλο, ενώ δε γνωρίζουμε.
απλα εθισμενοι,,οπως και οι διαφοροι ναρκομανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
απλα εθισμενοι,,οπως και οι διαφοροι ναρκομανεις..
βρε Άγγελε έλεος, είναι οι μαγαζάτορες εθισμένοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Θα ήθελα με τη σειρά μου να τοποθετήσω το θέμα σε ένα καθαρά πολιτικό πλαίσιο.

Έχουμε λοιπόν μια κυβέρνηση η οποία έχει παραδώσει τον έλεγχο της χώρας στο αδηφάγο ΔΝΤ, ζητά δυσβάστακτους φόρους από τους πολίτες (και θα ζητήσει ακόμα περισσότερους), έχει παραδώσει τη χώρα βορά στις ορδές από την Κεντρική Ασία και την Ανατολική Ευρώπη που σπέρνουν το θάνατο με την διακίνηση πάσης φύσεως ναρκωτικών και ξαφνικά εμφανίζεται να ενδιαφέρεται για την ...υγιεία των πολιτών απαγορεύοντας το κάπνισμα σε όλους τους δημόσιους χώρους.

Ειλικρινά, ποιός πιστεύει ότι μια κυβέρνηση η οποία απομυζά με τέτοια λύσσα το εισόδημα του μισθωτού και του συνταξιούχου νοιάζεται για τη δημόσια υγιεία ή θέλει πολίτες οι οποίοι δεν είναι εθισμένοι σε μια τόσο επικίνδυνη ουσία όπως η νικοτίνη; Το λογικό είναι να συνέβαινε το αντίθετο.

Όμως, οι μέθοδοι καταστολής δεν παραμένουν ποτέ ίδιες στο χρόνο. Οι κυβερνώντες έχουν μάθει να τις αναπροσαρμόζουν. Εδώ τοποθετείται και η απαγόρευση του καπνίσματος. Πλέον, το να καπνίσει κάποιος σε ένα μαγαζί ή να επιτρέψει ο μαγαζάτορας στους θαμώνες να καπνίσουν, θεωρείται κάτι σαν επαναστατική πράξη. Το οποίο φυσικά δεν είναι. Να όμως ένας εύκολος τρόπος να διοχετευθεί η οργή την οποία νιώθουν οι Έλληνες για την κυβέρνηση σε ένα τελείως ακίνδυνο πράγμα για την κυβέρνηση όπως είναι το κάπνισμα. Γι' αυτό άλλωστε και δεν υπάρχει η μέριμνα να τηρηθεί πραγματικά ο νόμος. Το κυνήγι του ποντικιού με τη γάτα είναι κάτι το οποίο ο Έλληνας το έχει στο αίμα του και οι κυβερνώντες το προσφέρουν με την πρώτη ευκαιρία.

Το θέμα δεν είναι λοιπόν πρωταρχικά αν θα απαγορευθεί το κάπνισμα στους δημόσιους χώρους αλλά το ποιό όραμα θα δοθεί στην κοινωνία. Μια κοινωνία δίχως όραμα, δίχως ελπίδα δεν έχει καμία ελπίδα ούτε το κάπνισμα να κόψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο νομος αυτος ηταν δεδομενος με καθε κυβερνηση,απλα τωρα με την κριση φαινεται λιγο γελοιος..

και ο Υπουργος υγειας ο Lovερδος ειπε οτι τωρα θα ψαλαρωσουν τα μετρα και θα ξανασφιξουν μετα το ΝΟΕΜΒΡΙΟ,,καραγκιοζολικια..


Όμως, οι μέθοδοι καταστολής δεν παραμένουν ποτέ ίδιες στο χρόνο. Οι κυβερνώντες έχουν μάθει να τις αναπροσαρμόζουν. Εδώ τοποθετείται και η απαγόρευση του καπνίσματος. Πλέον, το να καπνίσει κάποιος σε ένα μαγαζί ή να επιτρέψει ο μαγαζάτορας στους θαμώνες να καπνίσουν, θεωρείται κάτι σαν επαναστατική πράξη.
η επανασταση της πρεζας..

κοφτε μας το φαι,το νερο,,οτι εξεχει τελοςπαντων..:P
αλλα οχι το τσιγαρο..τοτε σας φαγαμε..:worry:

παρακμη..
(και στον πολεμο ακομα,,οι στρατιωτες πρωτα ζητουσανε τσιγαρο και μετα φαι..)
η καταντια που προκαλει μια ουσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δηλαδή πως θα έπρεπε να αντιδράσουν αυτοί οι άνθρωποι; Τους βγάζουμε τρελούς και αλήτες και δεν ξέρω και ΄γω τι άλλο, ενώ δε γνωρίζουμε. Όπως τους αλήτες τους φορτηγατζήδες που παρανόμως και καταχρηστικά για το ελληνικό κράτος απεργούσαν και ΄γω κι εσύ δεν μπορούσαμε να πάμε στην Κουρούτα για διακοπές.. και δεν μπορούσαμε να βρούμε ξύδι μπαλσάμικο στους πάγκους των super market. Κι όμως ένας νέος νόμος έθιγε το έπαγγελμά τους, τα οικονομικά τους συμφέροντα.

Οι φορτηγατζηδες, και πολλες αλλες κοινωνικες - οικονομικες μοναδες, οταν θιγονται τα δικαιωματα τους ασκουν το νομιμο δικαιωμα τους στην απεργια. Εκτος φυσικα αν αυτη αποφασιστει οτι ειναι παρανομη και καταχρηστικη, οποτε μετα ειτε αυτη αναστελλεται ειτε το κρατος επιτασσει την εργασια τους.

Οι καταστηματαρχες, δεν απεργουν. Αποφασισαν ομαδικα να παραβιαζουν εναν νομο ο οποιος δεν τους συμφερει κατα τη δικη τους αποψη.

Θα ηταν σαν να αποφασιζαμε οι μη καπνιστες επειδη δεν μας συμφερει, αντι να μην πηγαινουμε σε εστιατορια οπως ειναι δικαιωμα μας, να πηγαινουμε, αλλα να τρωμε και να μην πληρωνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
φλασάκια είναι..., δεν είναι τίποτα, περαστικά στο κράτος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οι φορτηγατζηδες, και πολλες αλλες κοινωνικες - οικονομικες μοναδες, οταν θιγονται τα δικαιωματα τους ασκουν το νομιμο δικαιωμα τους στην απεργια. Εκτος φυσικα αν αυτη αποφασιστει οτι ειναι παρανομη και καταχρηστικη, οποτε μετα ειτε αυτη αναστελλεται ειτε το κρατος επιτασσει την εργασια τους.

Ναι.. insomniac, ναι ήταν μια παράνομη απεργία. Αυτό δεν είπα;:worry:

Δεν επικροτώ τη συμπεριφορά των εστιατόρων, δεν τη θεωρώ σωστή. Την κατανοώ όμως, γιατί οι περισσότεροι είναι απελπισμένοι. Τόσο απλά.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ναι.. insomniac, ναι ήταν μια παράνομη απεργία. Αυτό δεν είπα;:worry:

Δεν επικροτώ τη συμπεριφορά των εστιατόρων, δεν τη θεωρώ σωστή. Την κατανοώ όμως, γιατί οι περισσότεροι είναι απελπισμένοι. Τόσο απλά.-

Ναι, εχεις δικιο, δεν το προσεξα. :)

Απλα ειπες "τι να κανουν οι ανθρωποι", οποτε σου απαντησα οτι η λυση πρεπει να ειναι νομιμη, οπως πχ η απεργια.

Αυτη των φορτηγατζηδων, αν δεν κανω λαθος κριθηκε παρανομη και κατχρηστικη μετα απο πολλες μερες απεργιας, που ειχαν κατστησει το κρατος παραλυτο, ενω επισης παρανομα, δεν αφηναν τα ιδιοκτητα φορτηγα να μην απεργησουν. Για αυτο τους εκραζε ο κοσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ρώτησα και την kajira αλλά δεν μου απάντησε και θα ρωτήσω και ΄σένα. Γιατί όταν πέφτει στην αντίληψή σας η παρανομία (που απ΄ότι λέτε τη συναντάτε παντού) δεν παίρνετε τηλέφωνο να καταγγείλετε το περιστατικό;

Να καταγγειλει και αυτος ποιον ακριβως?!
Τα ατομα με τα οποια ειναι παρεα?!

Εν ολιγοις, φωναζουμε απλα για να κανουμε φασαρια...

Απλώς ενημερωτικά, έχω ήδη κάνει μια καταγγελία και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θα κάνω και άλλη αν βρεθώ ξανά σε χώρο τόσο ασφυκτικά γεμάτο με καπνό όσο ήταν εκείνος που με ώθησε να κάνω καταγγελία την πρώτη φορά. Δεν με ενοχλεί να καπνίσει ένας άνθρωπος σε μια παρέα για λίγο, με ενοχλεί να καπνίζουν όλοι μαζί χωρίς κανένα σεβασμό στους διπλανούς του. Ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει δεύτερη καταγγελία δεν είναι επειδή δεν θέλω να καταγγείλω τους φίλους μου, αλλά γιατί δεν βγαίνω πολύ συχνά σε χώρους που σηκώνουν πολύ τσιγάρο (βλέπε live, μπαράκια κλπ) και γενικά είμαι θετικά προδιατεθειμένη με τους καπνιστές (άλλωστε καπνίζω κι εγώ καμιά φορά, όπως έχω δηλώσει πολλάκις - βέβαια σχεδόν ποτέ δεν καπνίζω σε εσωτερικούς χώρους γενικά, με ενοχλεί πολύ η κάπνα), οπότε μόνο χώρους με πολύ καπνό θα έμπαινα στην διαδικασία να καταγγείλω (παρόλο που αναγνωρίζω πως ο νόμος είναι νόμος και θα έπρεπε να τηρείται παντού).

Και επίσης, πάλι εντελώς ενημερωτικά δεν υπάρχει δικαίωμα στο κάπνισμα. Σιγά μη σας το κατοχυρώσουμε και συνταγματικά. :P Αντίθετα υπάρχει το δικαίωμα του καθενός στο να έχει την υγεία του ανέπαφη και όχι, δεν απαιτείται προηγούμενη ενέργεια του ..θέλοντος την υγεία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η ελευθερια του ενος φτανει μεχρι εκει που δεν καταπατα την ελευθερια του αλλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Αφήστε τους τσακωμούς ρε και κάντε έρωτα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αφήστε τους τσακωμούς ρε και κάντε έρωτα...;)
Κακή συμβουλή, διότι μετά ακολουθεί το δεύτερο καλύτερο πράγμα στον κόσμο... 8):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Κακή συμβουλή, διότι μετά ακολουθεί το δεύτερο καλύτερο πράγμα στον κόσμο... 8):D

παιδιά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
τσκ τσκ τσκ... :pfff: δεν ξέρεις εκείνο το παλιό αστείο;

"Ποια είναι τα τρία καλύτερα πράγματα στον κόσμο;
Ένα ποτό πριν κι ένα τσιγάρο μετά" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
τσκ τσκ τσκ... :pfff: δεν ξέρεις εκείνο το παλιό αστείο;

"Ποια είναι τα τρία καλύτερα πράγματα στον κόσμο;
Ένα ποτό πριν κι ένα τσιγάρο μετά" :P
Εεεε οχι και αστειο γεγονος ειναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μου την έστειλαν σήμερα με e-mail:
ATT00001.jpg
Δεν ξέρω αν είναι πραγματική πάντως φαίνεται πρακτική λύση. :whistle: (Μάλλον δεν είναι).
Σκεφτείτε τους φίλους σας να κάθονται δίπλα σας μ' αυτό στο κεφάλι. :hehe:
...Όταν εξελιχθεί τεχνολογικά, θα φτιάχνει ταυτόχρονα και τα μαλλιά των γυναικών, όπως στα κομμωτήρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top