Τα νέα των δικτύων κινητής τηλεφωνίας

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοιπον, περασε μια εβδομαδα πολυωρου καψιματος εγκεφαλου για ναι ή όχι, στις αγγελίες μου στελναν ή γι'ανταλλαγές ή μου έκοβαν πολλά ευρώ και λυπήθηκα να το δώσω κάτω απο μια εύλογη τιμή για να μην πω ξεφτίλα, οπότε η απόφαση επάρθη. Το κρατάμε. Παιρνω θηκη τη Δευτερα κι αρχιζω τα ξεψαχνισματα :D
Εμμα αυτο με τις θερμιδες πολυ μεχει ψησει, ε;; :P Αλλα καιγομαι γμτ :P Μπηκα στο μετρο κι επι μιση ωρα το σκαλιζα:redface: Ασε που βγαζει γ@μω τις φωτογραφιες! Τραβηξα μια σημερα και ηταν σα να τραβω με κανονικη καμερα, αρα δε θα χρειαστει ν'αγορασω καινουρια! Αντε μωρε, να τα χαιρομαστε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Λοιπον, περασε μια εβδομαδα πολυωρου καψιματος εγκεφαλου για ναι ή όχι, στις αγγελίες μου στελναν ή γι'ανταλλαγές ή μου έκοβαν πολλά ευρώ και λυπήθηκα να το δώσω κάτω απο μια εύλογη τιμή για να μην πω ξεφτίλα, οπότε η απόφαση επάρθη. Το κρατάμε. Παιρνω θηκη τη Δευτερα κι αρχιζω τα ξεψαχνισματα :D
Εμμα αυτο με τις θερμιδες πολυ μεχει ψησει, ε;; :P Αλλα καιγομαι γμτ :P Μπηκα στο μετρο κι επι μιση ωρα το σκαλιζα:redface: Ασε που βγαζει γ@μω τις φωτογραφιες! Τραβηξα μια σημερα και ηταν σα να τραβω με κανονικη καμερα, αρα δε θα χρειαστει ν'αγορασω καινουρια! Αντε μωρε, να τα χαιρομαστε! :P

μπράβο! :thumbup:

ε ναι, αφού στο είπα είναι σούπερ!
ό,τι χρειαστείς ρώτα :)

(κατέβασε instagram για τις φώτο. Είναι ένα δημοφιλές πρόγραμμα που τις επεξεργάζεται με αντιθέσεις και τέτοια
κ τις κάνει πολύ ωραίες! Επίσης κατέβασε angry birds που είναι ό,τι πρέπει από games για να καείς :redface: και κατέβασε και viber(και skype αν έχεις, ξέρεις το κλασσικό)να κάνεις free κλήσεις και να στέλνεις free μηνύματα σε όσους έχουν iPhone(θέλει σύνδεση στο ίντερνετ)και κατέβασε και shazam να βρίσκεις τα τραγούδια που θέλεις(και αυτό με σύνδεση στο ίντερνετ)). Όλα αυτά τα κατεβάζεις free από App Store.
επίσης τι laptop έχεις? Αν δεν έχεις macbook κατέβασε + iTunes στο laptop σου.

άλλα δημοφιλή games: logosquiz + fruitninjafree
Αυτά προς το παρόν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
μπράβο! :thumbup:

ε ναι, αφού στο είπα είναι σούπερ!
ό,τι χρειαστείς ρώτα :)

(κατέβασε instagram για τις φώτο. Είναι ένα δημοφιλές πρόγραμμα που τις επεξεργάζεται με αντιθέσεις και τέτοια
κ τις κάνει πολύ ωραίες! Επίσης κατέβασε angry birds που είναι ό,τι πρέπει από games για να καείς :redface: και κατέβασε και viber(και skype αν έχεις, ξέρεις το κλασσικό)να κάνεις free κλήσεις και να στέλνεις free μηνύματα σε όσους έχουν iPhone(θέλει σύνδεση στο ίντερνετ)και κατέβασε και shazam να βρίσκεις τα τραγούδια που θέλεις(και αυτό με σύνδεση στο ίντερνετ)). Όλα αυτά τα κατεβάζεις free από App Store.
επίσης τι laptop έχεις? Αν δεν έχεις macbook κατέβασε + iTunes στο laptop σου.

άλλα δημοφιλή games: logosquiz + fruitninjafree
Αυτά προς το παρόν :P


Πωπω... μου χεις πει τοσα, αλλα τοσα η Lysippe, εχω δουλεια να κανω! Δεν εχω μακμπουκ, ναι θα τα κατεβασω. Πηγα να το κανω σε καποια φαση αλλα δεν τα υποστηριζε λεει τα συγκεκριμενα, αλλα να κατεβασω τα πιο παλια. Τεσπα, θελει ψαξιμο κι ενασχοληση εις βαθος! :DΘα τα κανω ολα τη Δευτερα με την ησυχια μου κι αμα εχω αποριες (που θα χω:P) θα ρθω! Σ'ευχαριστω πολυ πολυ!:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
(κατέβασε instagram για τις φώτο.

Το κατέβασα! Θελει ομως ιντερνετ αυτο? Διοτι μου ζηταει να συνδεθω
Κοριτσια εχω καει απο χθες!:redface:
Κατεβασα παρα πολλα και πολυ χρησιμα πραγματα ακομα και για τη δουλεια μου, μου φαινεται θα καταργησω τα οργκαναιζερ αν και ειναι επιφοβο μην παθει κατι και τα χασω ολα. Εκει τι κανουμε? Πχ μπακ απ στο πισι οσων περναω στο αιφοουν, γινεται?
Επαθα και μια μικροζημια. Εμπαινα που λετε, αλλα ειχα απενεργοποιησει το wifi (δεν το ειχα δει) και επειτα ερχεται σμσ απο βονταφον και μου λεει ''εχετε υπερβει το επιτρεπομενο οριο εισοδου στο ιντερνετ μπλα μπλα'':redface: Τρομαζω εγω και καλω την επομενη τη βονταφον. Μειον 7 ευρω στο λογαριασμο. Μικρο το κακο ευτυχως που το εντοπισα εγκαιρως. Με διαβεβαιωσαν με ρυθμισεις που εκανα πως δε θα μπαινει net εκτος wifi, εκτος αν ειναι αναγκη, τοτε θα ενεργοποιω κανονικη συνδεση αλλα πλεον οπου κι αν πας εχουν wifi οποτε δε νομιζω να χρειαστει!
Για πειτε κανα αλλο free app:P:P
Επισης αμα θελω καποιο paid app, πρεπει απαραιτητως να εχω πιστωτικη; Δεν μπορει δλδ να μου χρεωσει απο τη συνδεση μου;

Αυτα....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Επισης αμα θελω καποιο paid app, πρεπει απαραιτητως να εχω πιστωτικη; Δεν μπορει δλδ να μου χρεωσει απο τη συνδεση μου;

Αυτα....:redface:

Μάλλον θα γίνεται να αγοράσεις και με χρεωστική. Από την σύνδεση δεν νομίζω, αφού αυτό που θέλεις να πάρεις είναι δεδομένα και όχι κάποιο sms ή κλήση. Και να γινόταν, έχεις απενεργοποιήσει το 3G :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μάλλον θα γίνεται να αγοράσεις και με χρεωστική. Από την σύνδεση δεν νομίζω, αφού αυτό που θέλεις να πάρεις είναι δεδομένα και όχι κάποιο sms ή κλήση. Και να γινόταν, έχεις απενεργοποιήσει το 3G :D

:confused:Τα ''δεδομενα'' δικτυου μου ειπαν να απενεργοποιησω. Οχι το 3G. Δηλαδη αυτο ειναι ενεργοποιημενο καθως το εψαξα. Τι διαφορα εχουν τωρα αυτα τα δυο?:redface:

* Εν τω μεταξυ ακομα κατεβαζω εφαρμογες. Καταπληκτικες! Και δε μιλαμε για παιχνίδια, μιλαμε για χρηστικα πραγματα! Ψαχνω και κανα παιχνιδακι της προκοπης αλλα δε μου εχει αρεσει καποιο πολυ. Εψαχνα για τετρις φρι που ειναι το αγαπημενο μου αλλα δε βρισκω. Που με χανεις που με βρισκεις χωμενη δυο μερες κει μεσα ειμαι. Με το που γυρναω απο τις εξωτερικες δουλειες μου ή τις βολτες μου, κανω τις δουλειες μου στο σπιτι και ξαναχωνομαι. Δεν το περιμενα αυτο απο μενα. Ειμαι απαραδεκτη. Ειναι μεχρι να το μάθω και να βαρεθω να ψαχνω... :redface:Πειραματιζομαι... Κατεβαζω, διαγραφω αμα δε μ'αρεσει, διαβαζω κριτικες... Αγορασα νεα θηκη γιατι η προηγουμενη δε με βολευε και πεταξα τη μεμβρανη που μου ειχαν βαλει γιατι βγηκε μαπα. Να βαλω αλλη? Βασικα το προτιμω σκετο. Τι θα παθει? Αντε καμμια γρατζουνιτσα?:redface: Προς το παρον το εχω σε μια υφασματινη θηκη γυαλιων, μεχρι να βρω μια θηκη σαν τσαντακι που να μου αρεσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
:confused:Τα ''δεδομενα'' δικτυου μου ειπαν να απενεργοποιησω. Οχι το 3G. Δηλαδη αυτο ειναι ενεργοποιημενο καθως το εψαξα. Τι διαφορα εχουν τωρα αυτα τα δυο?:redface:

Για να κάνεις χρήση data πρέπει να έχεις 3G ανοικτό. Αλλά μπορείς να έχεις το 3G (ή αλλιώς WCDMA) ανοικτό χωρίς να το χρησιμοποιείς για data ;)
Όμως έτσι δεν σου χρειάζεται αφού και με σκέτο GSM σήμα θα είσαι ΟΚ. Τώρα απλά καταναλώνεις περισσότερο μπαταρία για ελάχιστα καλύτερο σήμα (όταν είσαι σε περιοχές που καλύπτονται από 3G σήμα)
Δεν πιστεύω να σε μπέρδεψα; Είναι ξεκάθαρο άλλωστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να σε μπέρδεψα;

Οχι καθόλου.:P Ισα ίσα επιασα το ζουμί: Τρωω πιο πολύ μπαταρία :P
Αλλά νταξει, δυο μέρες κανονικά μου κρατά, με κανονική χρήση. Ε άμα μιλάω όλη μέρα ή χαζεύω στο app store κρατά μία μέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Η wind λέει άμα κάνεις νέα σύνδεση σου κάνουν δώρο
την μπλούζα του Πιου, μαλάκα αυτοί πίνουν από τα καλά.

:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
τρεχω να παρω wind
Λοιπον, οντας ασχετος με προγραμματα και πακετα θα ηθελα να κανω μια απλη, λογικη και ισως χαζη ερωτηση ;
Στην καρτα που εχω προσφατα μου εκαναν "δωρο" 50 λεπτα τζαμπα προς ολους εαν ανανεωνα. Το προβλημα ειναι οτι αυτα τα 50 λεπτα δεν ειναι στην πραγματικοτητα 50. Ειτε μιλησω 10'' , ειτε 20'' παλι 3 λεπτα μου τρωει. Το θεωρω αισχος και προν παω σε κανενα καταστημα να δω τι παιζει θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε παρατηρησει κατι τετοιο ή αν το αναφερει καπου στη δικια σας καρτοκινητη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
τρεχω να παρω wind
Λοιπον, οντας ασχετος με προγραμματα και πακετα θα ηθελα να κανω μια απλη, λογικη και ισως χαζη ερωτηση ;
Στην καρτα που εχω προσφατα μου εκαναν "δωρο" 50 λεπτα τζαμπα προς ολους εαν ανανεωνα. Το προβλημα ειναι οτι αυτα τα 50 λεπτα δεν ειναι στην πραγματικοτητα 50. Ειτε μιλησω 10'' , ειτε 20'' παλι 3 λεπτα μου τρωει. Το θεωρω αισχος και προν παω σε κανενα καταστημα να δω τι παιζει θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε παρατηρησει κατι τετοιο ή αν το αναφερει καπου στη δικια σας καρτοκινητη .
Έτσι είναι.
Κι εγώ που έχω με 10 ευρώ 100 λεπτά δωρεάν (όχι στην Wind, σε άλλη εταιρία), η ελάχιστη χρέωση ανά κλίση είναι 3 λεπτά, αλλά και πάλι βλέπω ότι με συμφέρει, γιατί μετά από τα λεπτά εκείνα, και όταν τα εξαντλήσω, μου μένουν τα 10 ευρώ στην κάρτα και είναι σαν να μην τα έκανα, οπότε, μου αρέσει αυτή η προσφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Η cosmote κάνει προσφορά για το άνοιγμα των σχολείων!
Όσοι έχετε what's up, μπορείτε να στείλετε school στο 1330 και να πάρετε 100' προς what's up δωρεάν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Η cosmote κάνει προσφορά για το άνοιγμα των σχολείων!
Όσοι έχετε what's up, μπορείτε να στείλετε school στο 1330 και να πάρετε 100' προς what's up δωρεάν!;)
Εγώ έστειλα. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. :)

Επίσης,η προσφορά λήγει την Τρίτη στις 12:00,μου το είπαν στο ενημερωτικό μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χρησιμοποιεί κανείς το WhatsApp Messenger? Γνωρίζετε αν είναι δωρεάν? Διάβασα ότι θα είναι για κάποιο χρονικό διάστημα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Το είχα κατεβάσει και δεν μου άνοιγε... Και νομίζω πως θέλει και σύνδεση στο ίντερνετ(?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Φαντάζομαι το ξέρετε!

https://xmas.cosmote.gr/login

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Λίγο αργοπορημένα βέβαια, αλλά αξίζει την προσοχή σας

https://xmas.cosmote.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αυτές οι χριστουγιεννιατικες προσφορες στην καρτοκινητη με τα 300 λεπτά προς όλους με 10 Ευρώ, λέτε να συνεχίσουν? Την αρχή την έκανε η wind και ακολούθησαν οι άλλοι δύο, οπότε θέλω να πιστευώ ότι θα συνεχίσουν γιατί κανείς δεν θα θέλει να κάνει πίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

technomaniac

Νεοφερμένος

Ο technomaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτές οι χριστουγιεννιατικες προσφορες στην καρτοκινητη με τα 300 λεπτά προς όλους με 10 Ευρώ, λέτε να συνεχίσουν? Την αρχή την έκανε η wind και ακολούθησαν οι άλλοι δύο, οπότε θέλω να πιστευώ ότι θα συνεχίσουν γιατί κανείς δεν θα θέλει να κάνει πίσω...

Δεν έχουν λόγο να μην συνεχίσουν... την αρχή την έκανε η Wind και δεν νομίζω να σταματήσει κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν έχουν λόγο να μην συνεχίσουν... την αρχή την έκανε η Wind και δεν νομίζω να σταματήσει κάτι



α σοζ
ειδα την απαντηση και σκεφτηκα πως το ερωτημα ειναι
"ποτε θα παψουν οι εταιριες κινητης να πωλουν τα προσωπικα μας δεδομενα σε εταιριες"
λολγουατ. συνεχιστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top