Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν είσαι απογοητευμένος από τις παλιές σου σχέσεις δεν αποκλείετε να κάνεις μια σχέση μόνο και μόνο για το συμφέρον (λεφτά, θέση σε δουλειά κτλ) η στην τελική αν είναι στον χαρακτήρα σου.

Αν όμως αγαπάς τον σύντροφο σου και καταλάβεις ότι όσα λεφτά και να έχεις δεν μπορούν να σε κάνουν να νιώσεις όπως νιώθεις κάποιες στιγμές με τον άνθρωπο που αγαπάς τότε καταλαβαίνεις ότι το χρήμα δεν είναι η αρχή και το τέλος όλων. Με πόσα λεφτά μπορείς να αγοράσεις την ζεστή αγκαλιά της κόρης σου δημιούργημα δικό σου και της γυναίκας που αγαπάς? Με πόσα λεφτά μπορείς να αγοράσεις το πρώτο σου φιλί μαζί της και την γλυκιά ανατριχίλα που έφερε το πρώτο άγγιγμα της? Η ακόμα και το πρωινό που ξυπνήσατε μαζί και την χάζευες που κοιμόταν σαν μωρό με τις ώρες? Αυτό για εμένα είναι αγάπη και δεν εξαγοράζεται με κανένα ακριβό αυτοκίνητο η κανένα σούπερ διαμέρισμα. Δεν έχω βάλει καμία ταμπέλα πώλήσης στα αισθήματα μου και στην τελική ας είναι αυτή η επιλογή μου εκείνη που θα με κάνει να δουλεύω μέχρι τα γεράματα μου. Δεν πειράζει αξίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Με πόσα λεφτά μπορείς να αγοράσεις την ζεστή αγκαλιά της κόρης σου δημιούργημα δικό σου και της γυναίκας που αγαπάς?


Όταν το φυσάς, οι αγκαλιές έρχονται από μόνες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Όταν το φυσάς, οι αγκαλιές έρχονται από μόνες τους.

Αγκαλια με αγκαλια έχει διαφορά, αγκαλια σε παίρνει και μια θεία καλοκαιριατικα με την μασχαλιλα στο κόκκινο και το σκόρδο πρόσφατο στην αναπνοή της αγκαλια μπορεί να είναι και από μια όμορφη κοπέλα που την γουστάρεις μπορείς να κάνει σύγκριση? Στην τελική το συναίσθημα είναι αυτο που μετράει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Στην τελική το συναίσθημα είναι αυτο που μετράει


Δεν πειράζει που μετράει, πειράζει που αγοραπωλείται φτηνά κιόλας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
3) μμμ....ο Dark Kronos....γιατί έχει την γλύκα των χρόνων του και μια αφελής αθωότητα!
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Βεβαια ειμαι και της καλσικης αποψης, αμα αγαπαω δυο γυνεκες το ιδιο θα προτιμισω αυτην με τα περισοτερα λευτα.

:confused: Χμμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Δεν πειράζει που μετράει, πειράζει που αγοραπωλείται φτηνά κιόλας. :)

Καλά δεν είναι το ίδιο αν έχεις 2 περιπτόσεις
α) την φραγκάτη άσχημη-μπάζο γκόμενα
β) την κοπέλα που γουστάρεις αλλα νορμάλ οικομομικά
ποια θα επιλέξεις? το ίδιο είναι να κάνεις κάποια πράγματα με την μία και ίδιο με την αλλη ? Το ίδιο μπορείς να νιώσεις για την μια και το ίδιο για την αλλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ποια θα επιλέξεις? το ίδιο είναι να κάνεις κάποια πράγματα με την μία και ίδιο με την αλλη ? Το ίδιο μπορείς να νιώσεις για την μια και το ίδιο για την αλλη

Επαναδιατύπωσε την ερώτηση σε μία κοπέλα. Ή μάλλον, κοίτα τριγύρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Επαναδιατύπωσε την ερώτηση σε μία κοπέλα. Ή μάλλον, κοίτα τριγύρω :P
Εγώ είμαι κοπέλα... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και εγώ είμαι μαλλιάς :P

Επαναλαμβάνω, κοιτάξτε τριγύρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Επαναδιατύπωσε την ερώτηση σε μία κοπέλα. Ή μάλλον, κοίτα τριγύρω :P
,
Σωστή η παρατήρηση σου! ;) υπάρχει και σχετικό topic με κάτι τέτοιο για να δεις γενικά της αποψεις απο πολλά άτομα του forum.
https://e-steki.com/forum/showthread.php?t=653
Συμπληρωσε και την δική σου έχει ενδιαφέρον να δούμε την δική σου επιλογή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Εγώ ένα θα πω μόνο:

"Girls don't like boys, girls like cars and money."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@Rempeskes: Εγώ έχω κοιτάξει επανειλημένως τριγύρω και δεν βλέπω αυτά που ισχυρίζεσαι, ούτε στον εαυτό μου ούτε στους γύρω μου.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά πιστεύω οτι κάτι τέτοιο συνήθως χρησιμοποιείται ως δικαιολογία, κυρίως απο τους άντρες όταν δεν έχουν πολλές επιτυχίες στο άλλο φύλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαμμία απο τις δύο.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain:
Εγώ ένα θα πω μόνο:

"Girls don't like boys, girls like cars and money."

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ έχω κοιτάξει επανειλημένως τριγύρω και δεν βλέπω αυτά που ισχυρίζεσαι, ούτε στον εαυτό μου ούτε στους γύρω μου.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά πιστεύω οτι κάτι τέτοιο συνήθως χρησιμοποιείται ως δικαιολογία, κυρίως απο τους άντρες όταν δεν έχουν πολλές επιτυχίες στο άλλο φύλο...

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, προς porcelain μεριά. Michelle αν οι γύρω σου είναι σαν εσένα τότε είναι λογικό να μην το βλέπεις. Όμως, αν πάρεις τους μέσους όρους θα δεις ότι λεφτά και αμάξι κυριαρχούν στα κίνητρα των κοριτσιών της ηλικίας μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγώ έχω κοιτάξει επανειλημένως τριγύρω και δεν βλέπω αυτά που ισχυρίζεσαι

...Δε νομίζω να ζούμε σε άλλο πλανήτη. Πρέπει να είναι θέμα οπτικής γωνίας.


Χωρίς παρεξήγηση αλλά πιστεύω οτι κάτι τέτοιο συνήθως χρησιμοποιείται ως δικαιολογία, κυρίως απο τους άντρες όταν δεν έχουν πολλές επιτυχίες στο άλλο φύλο...


...Επειδή είναι άφραγκοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχει νόημα να διαφωνώ μαζί σου, είσαι τόσο απόλυτος που επιμένεις στην άποψη σου ο,τι κι αν σου πουν. Εγώ είπα την άποψη μου, δεν συμμετέχω άλλο σε αυτή τη συζήτηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση,.


Συμφωνό, αλλα δεν χρειάζεται να τα ισοπεδόνουμε και όλα αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν καθόλου νέα ζευγάρια μόνο πιπίνια με παππόυδες. Υπάρχει ένα ποσοστό που κοιτά την καλοπέραση του, αλλα και μεγαλύτερος αριθμός που δουλευει και χτίζει την ζωή του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μεγαλύτερος αριθμός που δουλευει και χτίζει την ζωή του

Ακριβώς. Όπως οι κακοί παπάδες είναι ένα μικρό ποσοστό (99%), και οι κακοί πολιτικοί εξίσου λίγοι (100%).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα κοιτάξω χρήμα! Έχω άλλα πιο σημαντικά κριτήρια στο να επιλέξω σύντροφο...Μια καλή οικονομική κατάσταση βοηθάει μια σχέση και αποτρέπει κάποιες γκρίνιες και μουρμούρες...Αλλά ποτέ βάση του οικονομικού δεν χτίζεται και δεν οικοδομείται σωστά μια σχέση! 8)

@emufear: Θα αρχίζω να αναθεωρώ απόψεις τελικά :rolleyes:

@Rempeskes: Κανείς δεν λέει ότι δεν συμβαίνουν τέτοιες σχέσεις...Στην τελική είναι επιλογή του καθενός να ζήσει όπως θέλει και να διαλέξει και σχέση με βάση κριτηρίων ΑΛΛΑ το να τσουβαλιάζουμε και να γενι****γούμε μας οδηγεί σε λάθη....Προσωπικά όσοι άντρες χρησιμοποιούν αυτοκίνητα και λεφτά για να ρίξουν μια γυναίκα δεν μου λένε κάτι...Τους θεωρώ ανασφαλής τύπους που φοβούνται να προβάλουν τον εαυτό τους και δείχνουν τα υλικά αγαθά που προσφέρουν...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τους θεωρώ ανασφαλής τύπους που φοβούνται να προβάλουν τον εαυτό τους

Πάω πάσο τότε. Δεν ήξερα πως υπάρχει και άλλη καρηγορία ανθρώπων. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top