Αλλαγές στο site και σχετικό downtime

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Σημασία δεν έχει η ποσότητα, αλλά η ποιότητα!

και η ποιοτητα και η ποσοτητα ειναι δυο μεγεθη που εχουν νοημα οταν συγκρινεις

η ποσοτητα ειναι ευκολο να συγκριθει

η ποιοτητα οχι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
και η ποιοτητα και η ποσοτητα ειναι δυο μεγεθη που εχουν νοημα οταν συγκρινεις

η ποσοτητα ειναι ευκολο να συγκριθει

η ποιοτητα οχι:P


ποσοτητα=συγκρισιμη αξια.

ποιοτητα=ανεκτιμητη αξια.

με βρησκεις συμφωνη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
οι δικοι μας τσακωμοι στο ischool, ηταν επικοι. και σιγουρα δεν ηταν συγκρατημένοι.


Σιγα σιγα, γινεται η αγουριδα μελι...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τελικά -για να καταλάβω- το θέμα μερικών είναι πως δε θέλουν ενιαία κουβεντούλα ή δε θέλουν ενιαία πρόσβαση σε όλα τα φόρουμ με ένα λογαριασμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχουμε πάθει Αγορα-φοβία! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σαν περίεργο ον που είμαι :redface: κοίταξα τι λέγανε και στα υπόλοιπα site για την αλλαγή...

Αυτό που διαπίστωσα και με λυπεί είναι ότι το ένα φόρα, επιτίθεται στο άλλο και το κατηγορεί...
Και όλοι φοβούνται για το ότι αλλάζει η κοινότητα....

Η αλήθεια είναι ότι ξαφνικά γίναμε πάρα πολύ με διαφορετικά ενδιαφέροντα μεταξύ μας...
Και ενώ είναι λογικό να σεβόμαστε ο ένας τον άλλον είναι και παράλογο να συνυπάρχουμε μιας και τα 3 φόρα έχουν διαφορετικό χαρακτήρα μεταξύ τους...

Προσωπικά δεν μου φταίνε τα παιδιά του i-school ή του mycat αλλά πραγματικά τα προβλήματά τους και οι ανησυχίες τους δεν με "αφορούν" όπως και οι δικές μας δεν τους αφορούν.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στο στέκι π.χ. γνωριζόμαστε μεταξύ μας και όταν θα γράψω κάτι ξέρω ότι θα το διαβάσουν τα άτομα που συμμετέχουν και νιώθω ότι με σέβονται...
Άλλωστε ως και πιο παλιά έχω ιδιαίτερους δεσμούς με κάποια μέλη από εδώ...
Και όσο ωμά κι αν ακουστώ δεν με ενδιαφέρει η σκέψη π.χ. ενός παιδιού για την αγωνία του στις Πανελλήνιες ή μιας κοπέλας για την γάτα της γιατί δεν είναι στα δικά μου ενδιαφέροντα ή προτεραιότητες- χωρίς βέβαια να μειώνει την σημασία που έχει....
Αν ήθελα κάτι τέτοιο θα ήμουν ενεργό μέλος και στα υπόλοιπα site....

'Οπως θεωρώ δύσχρηστο το γεγονός ότι έχω ανοιχτές 2 καρτέλες για να παρακολουθώ το στέκι (η μία για τα θέματα και το άλλο για το chat and fun).
Γίναμε πολύ...ε και;
Που είναι η ακριβής χρησιμότητα αυτής της ένωσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Που είναι η ακριβής χρησιμότητα αυτής της ένωσης;
Που δεν είναι;:redface:


πς: έχουμε κάνει την ίδια ακριβώς συζήτηση όταν το στέκι άλλαξε theme.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τα άτομα του ischool φωνάζουν κυρίως για το ότι έγινε η ένωση χωρίς να ερωτηθούν, και γράφτηκαν με το ζόρι σε 2 φόρα που δεν τους ενδιαφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τα άτομα του ischool φωνάζουν κυρίως για το ότι έγινε η ένωση χωρίς να ερωτηθούν, και γράφτηκαν με το ζόρι σε 2 φόρα που δεν τους ενδιαφέρουν.
To google ρωτάει όταν κάνει μία αλλαγή;:eek:
Και αν σου φαίνεται μεγάλη "φίρμα" το brand google,
δοκίμασε την ιστοσελίδα του Πλαισίου, του Γερμανού, το In.gr...
Απάντηση: Όχι

Κι όμως συνεχίζουμε να τα χρησιμοποιούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα άτομα του ischool φωνάζουν κυρίως για το ότι έγινε η ένωση χωρίς να ερωτηθούν, και γράφτηκαν με το ζόρι σε 2 φόρα που δεν τους ενδιαφέρουν.
Αυτο εγινε και με τα μελη των αλλων φορα..
Δεν εγινε μονο στο αι σκουλ κατι τετοιο...
Πολλοι δυστυχως φωναζουν για να φωναξουν μιλωντας συνεχως για γατες κτλ..η συζητηση περι γατιων γινεται στο μαι κατ αρα αν δεν θελω να συμμετεχω δεν μπαινω. απ'οτι εχω καταλαβει ο διαχωρισμος των λογαριασμων ειναι πλεον αδυνατος οποτε καλο θα ηταν να διαχωριστουν και παλι τα θεματα και να σταματησει το εν λογω ''παζαρι'', παρε εσυ αυτο και εγω αυτο.

οπως ξανα ανεφερα μια και οι γνωσεις ξεχνιουνται στην παρουσα φαση δεν βρισκω νοημα να συμμετεχω στο αι σκουλ, βασικα ειναι αδυνατον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
To google ρωτάει όταν κάνει μία αλλαγή;:eek:
Και αν σου φαίνεται μεγάλη "φίρμα" το brand google,
δοκίμασε την ιστοσελίδα του Πλαισίου, του Γερμανού, το In.gr...
Απάντηση: Όχι

Κι όμως συνεχίζουμε να τα χρησιμοποιούμε.
τελειως αστοχο σαν παραδειγμα στην φραση που εκανες παραθεση...
η κοπελα δν μιλησε για τις αλλαγες , λειτουργικες εμφανισιακες, σε καθε σαιτ αλλα για το γεγονος οτι απεκτησαν προσβαση σε φορα χωρις την συγκαταθεση τους....

το google ξερω γω δεν εκανε μεταφορα των στοιχειων σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
To google ρωτάει όταν κάνει μία αλλαγή;:eek:
Και αν σου φαίνεται μεγάλη "φίρμα" το brand google,
δοκίμασε την ιστοσελίδα του Πλαισίου, του Γερμανού, το In.gr...
Απάντηση: Όχι

Κι όμως συνεχίζουμε να τα χρησιμοποιούμε.

Μόνο που στα συγκεκριμένα παραδείγματα δεν υπάρχει μια κοινότητα αλλά οι χρήστες το χρησιμοποιούν σαν εργαλείο. Που σημαίνει ότι δεν αλληλεπιδρούν γράφοντας, αλλά απλώς παρακολουθούν εξελίξεις ή το χρησιμοποιούν στη δουλειά τους. Αν παρακολουθείς το σάιτ του πλαίσιου πάνω από 10 λεπτά την ημέρα είσαι άρρωστος :P.

Και από ότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος που θεωρώ ότι το τσατ εντ φαν είναι πια κουραστικό. Καταντά βαρετό να πρέπει να πας πάνω αριστερά να πας στο τσατ εν φαν να κάνεις το χαβαλέ σου και μετά αν θες να δεις τι γράφουν στο φόρουμ να μπαίνεις στην ίδια διαδικασία. Το να έχω δύο παράθυρα ανοιχτά επίσης μου προκαλεί αναταράξεις.

Και επίσης Μπόρατ δεν είναι ανάγκη επειδή κάνουμε κριτική να το θεωρείς γκρίνια, τις απόψεις μας παραθέτουμε, για αυτό υπάρχει και το συγκεκριμένο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι όμως Θεοδώρα, κάνεις λάθος. Όταν το Google ενώθηκε με το YouTube, οι λογαριασμοί ενοποιήθηκαν. Και δεν θυμάμαι να με ρώτησε ποτέ το YouTube για αυτό.

Η ενοποίηση ήταν επιβεβλημένη διότι δεν υπάρχουν οι ανθρώπινοι πόροι να συντηρούνται 3, θα προτιμούσατε να ρωτήσουμε και μετά να γράψουμε τα όσα είπατε στα παλιά μας τα παπούτσια;

Vkey, οι άνθρωποι που έχουν γάτες, δεν είναι οι γάτες όλη τους η ζωή, ούτε θα μπαίνουν στο e-steki να γράφουν για αυτές. Ομοίως, ένας μαθητής-φοιτητής είναι και άνθρωπος, δεν μιλάει συνεχώς για το σχολείο/σχολή του, και είχαμε ήδη αρκετούς και από πριν εδώ.

Επαναλαμβάνω: Όποιος θέλει να μείνει στο e-steki/mycat/ischool μπορεί κάλλιστα να το κάνει. Δεν τον υποχρεώνει κανείς με το ζόρι να συμμετέχει στα άλλα 3.
Είναι σαν να γκρινιάζετε επειδή υπάρχει κατηγορία "Τεχνολογία" και δεν σας ενδιαφέρει η τεχνολογία. Αν είναι δυνατόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μόνο που στα συγκεκριμένα παραδείγματα δεν υπάρχει μια κοινότητα αλλά οι χρήστες το χρησιμοποιούν σαν εργαλείο. Που σημαίνει ότι δεν αλληλεπιδρούν γράφοντας, αλλά απλώς παρακολουθούν εξελίξεις ή το χρησιμοποιούν στη δουλειά τους. Αν παρακολουθείς το σάιτ του πλαίσιου πάνω από 10 λεπτά την ημέρα είσαι άρρωστος :P.




Και επίσης Μπόρατ δεν είναι ανάγκη επειδή κάνουμε κριτική να το θεωρείς γκρίνια, τις απόψεις μας παραθέτουμε, για αυτό υπάρχει και το συγκεκριμένο θέμα.

Δεν είναι εργαλείο οι google λογαριασμοί φίλε φαντασμένε. Όπως επίσης η κοινότητα του yahoo, hotmail κ.ο.κ.

Βασικά την ιστοσελίδα του Πλαισίου τη βλέπω πολύ περισσότερο από 10'.:P
Μα δε βλέπεις πως κάποιοι απλά γκρινιάζουν;



Πς: Για το άλλο ερώτημα με πρόλαβε η Λία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ήξερα αυτό για το google και το youtube που ειπες Λια..Άλλωστε ειχα λογαριασμο και στα 3 οποτε δεν με ενοχλησε τοσο πολυ η ενοποιηση των λογαριασμων, αν και ενιωσα σα να περιοριζομαι λιγο.

προς θεου, ουτε οι γατες με ενοχλουν απλα προτιμω διαχωρισμενα φορα με ολες τις υποκατηγοριες που ειχαν πριν.υπαρχει περιπτωση για κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Είναι σαν να γκρινιάζετε επειδή υπάρχει κατηγορία "Τεχνολογία" και δεν σας ενδιαφέρει η τεχνολογία. Αν είναι δυνατόν.

Τελικά το Mycat και το Ischool είναι ανεξάρτητα φόρα ή κατηγορίες?
Γιατί παραδίπλα [που ψέμματα να μην πω μου θυμισαν ... """ένδοξες"""" εποχές] διάβαζα ότι είναι ανεξάρτητο φόρουμ [οπότε γιατί να γκρινιάξω? Μήπως να γκρινιάξω και για το teleiosgamos Που υπάρχει αλλά μου είναι παντελώς αδιάφορο μιας και δεν παντρεύομαι?
---Και όχι το παράδειγμα ΔΕΝ είναι άκυρο γιατί όπως οι άνθρωποι που κατά κύριο λόγο συζητάνε για τις γάτες τους αλλά δεν παύουν να είναι...άνθρωποι έτσι και οι...νύφες κατά κύριο λόγο συζητάνε για ...νυφικά και στολισμούς στο teleiosgamos αλλά ... δεν παύουν να είναι άνθρωποι!

--Τώρα που το σκέφτομαι μήπως είναι καλή ιδέα η ενοποίηση του e-steki/ischool/mycat με το teleiosgamos? Θα είναι ανεξάρτητο φόρουμ με κοινό κωδικό και ε... άμα θέλει κανείς γράφει άμα δεν θέλει δεν τον υποχρεώνει και κανείς!]

τώρα μου λένε ότι οι διαφωνίες [που βαφτίστηκαν "γκρίνια"] είναι εφάμιλλες του να γκρινιάξω για την ύπαρξη της κατηγορίας "τεχνολογία".
Οπότε τελικά, πέρα από το να μεταφράζουμε το τι έγινε ανάλογα με το αν απευθυνόμαστε στο mycat/e-steki/ischool να καταλήξουν μήπως αυτοί που έχουν την ευθύνη της απόφασης σε ένα ... κοινό επιχείρημα που δεν μεταβάλλεται ανάλογα με το ...background και μετά φυσικά, θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί τους στη ...διαβόητη ατάκα "δεν έχουμε βάλει το μαχαίρι στο λαιμό σε κανένα να γράφει με το ζόρι".

με απόλυτα φιλική διάθεση

[ναι borat δεν είναι απαραίτητο να μιλάει κανεις επειδή είναι γκρινιάρης ενδέχεται να μην έχει και κακή πρόθεση u know :)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ίσως όλα ξεκινάνε (και τελειώνουν) στο πόσο "βαθιά" έχει μπει στη ζωή κάποιων, με συναγόμενο το μέγεθος των αντιδράσεων, το internet των διαπροσωπικών σχέσεων (όπως μου αρέσει να το χαρακτηρίζω) και έχουν την πεποίθηση ότι τους....αλλάζουν τη ζωή! :worry:
Cool.... σε υπολογιστή βρίσκεστε, διασκεδάστε ακόμη και με πειραματισμούς που σας τρομάζουν, εδώ τουλάχιστον είναι (?) ασφαλές!!! ;)

Από την άλλη μεριά (του φεγγαριού) βρίσκονται οι έχοντες (και κατέχοντες) και σίγουρα μια τέτοια κίνηση δεν την αποφάσισαν με γνώμονα να βασανίσουν την υπό διαμόρφωση ευαίσθητη ψυχούλα των μελών! :eek:
Έχουν τους λόγους τους οι άνθρωποι, και εάν θέλουμε να προσποιούμαστε ότι δεν τους βλέπουμε, κοιτάζοντας μόνο την πάρτι μας με ....νιαουρίσματα (ελπίζω να μην έχουμε και καταλήψεις) τουλάχιστον ας θυμηθούμε το γνωστό "η ισχύς εν τη ενώσει" και ας προσπαθήσουμε να επιλύσουμε τα (όποια) προβλήματα επιφέρει, αντί να μεμψιμοιρούμε πάνω από αυτά, με την μορφή των....."απόψεων" :hmm:

Στην τελική, και απευθύνομαι στα νεότερα (ηλικιακά) μέλη, καλό θα είναι να παίρνετε μια -ανώδυνη- πρόγευση, διότι αύριο "εκεί έξω" , αυτά που θα γίνονται για σας χωρίς εσάς, θα καλύπτουν το 80% των επιβαλλόμενων εξ ανάγκης και νόμου .... μεταθέσεων συμμετοχών σας, άρα είναι και θέμα....ευθύνης!:whistle:

Όσοι μπερδευτήκατε, να γνωρίζετε ότι δεν φταίει το e-steki, που σας κάνει να με διαβάζετε, αλλά σεις οι ίδιοι που ανοίξατε το post μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Resident αρχίζω να αναρωτιέμαι αν τα πιστεύεις όσα γράφεις ή απλά ψάχνεις να πιαστείς από κάπου.

Προφανώς δεν είναι κατηγορία! My point was ότι αν δεν θα έπρεπε να σας ενοχλεί μια κατηγορία, θα έπρεπε να σας ενοχλεί ένα ξεχωριστό site??? Θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Που δεν είναι;:redface:


πς: έχουμε κάνει την ίδια ακριβώς συζήτηση όταν το στέκι άλλαξε theme.

Eπειδή δεν την καταλαβαίνω γι' αυτό ρωτάω ;)
Δεν θυμάμαι προσωπικά να αντιδρώ για το theme...και γενικά δεν αντιδρώ για να αντιδρώ...
Την άποψη μου λέω και that's all!:)

Vkey, οι άνθρωποι που έχουν γάτες, δεν είναι οι γάτες όλη τους η ζωή, ούτε θα μπαίνουν στο e-steki να γράφουν για αυτές. Ομοίως, ένας μαθητής-φοιτητής είναι και άνθρωπος, δεν μιλάει συνεχώς για το σχολείο/σχολή του, και είχαμε ήδη αρκετούς και από πριν εδώ.

Επαναλαμβάνω: Όποιος θέλει να μείνει στο e-steki/mycat/ischool μπορεί κάλλιστα να το κάνει. Δεν τον υποχρεώνει κανείς με το ζόρι να συμμετέχει στα άλλα 3.
Είναι σαν να γκρινιάζετε επειδή υπάρχει κατηγορία "Τεχνολογία" και δεν σας ενδιαφέρει η τεχνολογία. Αν είναι δυνατόν.

Λία...διάβασες προσεχτικά τι ακριβώς λέω;
Προσωπικά δεν μου φταίνε τα παιδιά του i-school ή του mycat αλλά πραγματικά τα προβλήματά τους και οι ανησυχίες τους δεν με "αφορούν" όπως και οι δικές μας δεν τους αφορούν.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στο στέκι π.χ. γνωριζόμαστε μεταξύ μας και όταν θα γράψω κάτι ξέρω ότι θα το διαβάσουν τα άτομα που συμμετέχουν και νιώθω ότι με σέβονται...
Άλλωστε ως και πιο παλιά έχω ιδιαίτερους δεσμούς με κάποια μέλη από εδώ...
Και όσο ωμά κι αν ακουστώ δεν με ενδιαφέρει η σκέψη π.χ. ενός παιδιού για την αγωνία του στις Πανελλήνιες ή μιας κοπέλας για την γάτα της γιατί δεν είναι στα δικά μου ενδιαφέροντα ή προτεραιότητες- χωρίς βέβαια να μειώνει την σημασία που έχει....
Αν ήθελα κάτι τέτοιο θα ήμουν ενεργό μέλος και στα υπόλοιπα site....

'Οπως θεωρώ δύσχρηστο το γεγονός ότι έχω ανοιχτές 2 καρτέλες για να παρακολουθώ το στέκι (η μία για τα θέματα και το άλλο για το chat and fun).

Επεξήγηση: Εμένα με ενδιαφέρει το στέκι και μόνο το στέκι.
Για να διαβάσω το στέκι έχω ανοιχτές δύο καρτέλες...
Και να πρέπει να ρυθμίζω το πότε θα κάνω ανανέωση για να μην κολλήσει η μία από τις δύο καρτέλες...
Άρα, δύσχρηστο!

Στο τσατ εντ φαν συμμετέχουν άτομα που ήρθαν σαν κομήτες, δεν τους ξέρω και δεν μπορώ να τους μάθω...
Στο στέκι ήμασταν μια συγκεκριμένη κοινότητα με συγκεκριμένους ανθρώπους που μιλούσαμε και "ξέραμε" λίγο ή πολύ ο ένας τον άλλον μέσω από τα υπόλοιπα θέματα.
Oπότε ναι, μου είναι κουραστικό να διαβάζω σκέψεις ατόμων που δεν ξέρω και δεν μπορώ να βοηθήσω γι' αυτό το λόγο...
Μου είναι κουραστικό να θέλω να πετάξω κανένα σεξουαλικό υπονοούμενο γιατί πως θα το πάρει το ανήλικο (σορρυ Χιμέλα, το πήρα το παράδειγμα από εσένα και σόρρυ από τους μαθητές αν το λέω ωμά).
Μου είναι κουραστικό να διαβάζω τις αγωνίες για της Πανελλήνιες διότι τα πέρασα και δεν με ενδιαφέρουν (κι ας ακούγεται κάπως...τις σέβομαι αλλά δεν με αγγίζουν πλέον προσεχτικά).

Είμαστε διαφορετικά target group που δεν γνωριζόμαστε και δεν μπορούμε να γνωριστούμε μεταξύ μας γιατί τα πιο "σοβαρά" θέματα είναι διαχωρισμένα αλλού....Και γιατί όταν γράφω μία σκέψη θέλω να την διαβάζουν τα εδώ μέλη και όχι των άλλων δύο φόρα (είμαι εγωίστρια τι να κάνουμε; :P)
Και προσωπικά όπως είπα δεν με ενδιαφέρουν τα άλλα φόρα....

Για εμένα η αλλαγή θα ήταν καλύτερη π.χ. αν στα ταμπς για το e-steki fun chat, i-school fun chat κλπ ήταν e-steki ξεχωριστό με όλα τα παλιά του sections, το i-school επίσης, το my cat επίσης ώστε να μπορεί ο καθένας να μεταβεί πιο εύκολα από το ένα στο άλλο χωρίς σύμπτυξη των κοινών θεμάτων...
simple as that!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
theodora: Έχουν ήδη ανοίξει οι γενικές κατηγορίες του iSchool.

Vkey: Δηλαδή αν βάζαμε μια διαφήμιση στο pathfinder και είσρεαν μαζικά μέλη, θα είχες πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top