Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι πέσμου τώρα οτι η πιτσιρίκα η 27χρονη βρήκε πολλά προσόντα (εκτος πορτοφολιού) στον 55 χρονο !!!
Τα είχες με όλους τους 55ρηδες της Ελλάδος και ξέρεις ή κάνεις υποθέσεις για το τι προσόντα θα μπορούσε να έχει?


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τα είχες με όλους τους 55ρηδες της Ελλάδος και ξέρεις ή κάνεις υποθέσεις για το τι προσόντα θα μπορούσε να έχει?
Με λίγα λόγια μου λες οτι πιστεύεις οτι μια 25 μπορεί να είναι ευτυχισμένη με εναν 55?
Με 30 χρόνια και παραπάνω διαφορά?


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Αναφέρομαι στις ξένες , οχι τις δικές μας τις Βόρειες.
Δεν ξέρω βρε παιδί μου αλλα στον περίγυρό μου γνωρίζω 3 τέτοια ζευγάρια.
Ειναι που δεν ειναι πολλοί οι ελληνες άνδρες , ήρθαν και αυτές και μας πήραν οποιον καλό ειχε μεινει.
Πείτε με ρατσιστρια, ναι το παραδέχομαι οτι μου την σπάει αυτό το γεγονος οτι αυτή κατεβαίνει απο την χώρα της μόνο και μόνο με αυτόν τον σκοπό. Να χτυπησει εναν καλό και συγκεκριμένα "ματσωμένο" γαμπρό. Και μην μου πείτε οτι ειναι μια καημένη μετανάστρια και εχει ερθει για να εργαστει:mad: γιατι "θα πηδηχτώ :mad:απο το παράθυρο".

πηδήξου
με την καλή έννοια

μέλος του συλλόγου για την κατάργηση των φράσεων
δεν υπάρχει
δεν την παλεύω
θα πηδηχτώ από το παράθυρο
οικονομική κρίση



τι είναι αυτό που κάνει την γυναίκα ;
2 Χ χρωμοσώματα


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Με λίγα λόγια μου λες οτι πιστεύεις οτι μια 25 μπορεί να είναι ευτυχισμένη με εναν 55?
Με 30 χρόνια και παραπάνω διαφορά?
Ποια είμαι εγώ να ξέρω αν δυο άνθρωποι μπορούν ή όχι να είναι ευτυχισμένοι μαζί? Αυτοί που βιώνουν την σχέση τους ξέρουν (νιώθουν) αν τους καλύπτει ή όχι.

Η άποψη σου περί «αλλοδαπές μόνες, ψάχνουν ματσό» ήταν μια αφορμή να περάσω ένα μήνυμα.
Μην υιοθετείτε έτοιμες κατασκευασμένες απόψεις χωρίς να ψάξετε περισσότερο για να γίνει ἐπὶ τέλος και δική σας άποψη.


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ποια είμαι εγώ να ξέρω αν δυο άνθρωποι μπορούν ή όχι να είναι ευτυχισμένοι μαζί? Αυτοί που βιώνουν την σχέση τους ξέρουν (νιώθουν) αν τους καλύπτει ή όχι.

Η άποψη σου περί «αλλοδαπές μόνες, ψάχνουν ματσό» ήταν μια αφορμή να περάσω ένα μήνυμα.
Μην υιοθετείτε έτοιμες κατασκευασμένες απόψεις χωρίς να ψάξετε περισσότερο για να γίνει ἐπὶ τέλος και δική σας άποψη.

  • ακόμα και αν ταιριάζουν σε χαρακτηριστικά και γίνουν ζευγάρι με το πέρασμα του χρόνου θα φανουν οι διαφορες του χάσματος τον γεναιων. Δεν γίνεται άνθρωπος που γεννήθηκε το 50 να ταιριάζει με κάποιον που γεννήθηκε το 80.Παράδειγμα μια μικρή λεπτομέρεια, γίνεται ο άνθρωπος 55 ετων να ακολουθήσει την μικρη που θέλει να βγει να διασκεδάσει και να κάνει Clubing? Κάποιος από τους δύο θα κάνει συνεχεις υποχωρήσεις (και αυτές εως αντέξει).
  • Την αποψη μου οπως και ξαναέγραψα την εχω υοθετήσει επείδή στον περίγυρό μου εχω 3 περιστατικά ακριβώς με τα ίδια χαρακτηριστικά.

  1. Αυτή ξένη (Βουλγάρα)την έφεραν στο σπίτι να προσέξει τον άρρωστο πατέρα και ο γιος 56 χρονών ματσωμένος που ήρθε από την αμερική για να δει τον άρρωστο πατέρα μέσα σε 2 εβδομάδες ξεμυαλίστηκε και κόντεψε να τινάξει την οικογένεια του στον αέρα.
  2. Αυτή 25 (ρωσίδα) δούλευε σε νυχτερινο μαγαζί αυτός 50 βγήκε με ανδροπαρέα αυτή του κόλλησε βδέλλα και τα κατάφερε μέσα σε μισό χρόνο και τον χώρισε.
  3. Το αφεντικό μου 57 πήγε για μασαζ σε γνωστό Σπα και η κοπέλα (ουκρανή) (που στην προσωπική της ζωή εχουν συμβει κάτι πράγματα να φρίξεις στην κυριολεξία ) τον τύφλωσε τοσο πολύ που τελικά τα κατάφερε μέσα σε 3 χρόνια να τον χώρισει και τον έβαλε και την παντρεύτηκε . Πολύ περίεργο πράγμα:confused: τον κοιτάς και σκέφτεσαι "πως γίνεται αυτός ο άνθρωπος που ειναι τόσο πολύ έξυπνος και άξιος στην εργασία του να χάφτει οτι χαζή δικαιολογια του πει αυτή και να την δικαιολογεί πάντα ακόμα και οταν κράζει οτι αυτη λεει συνέχεια κραυγαλέα ψέματα?" (Το τι εχει συμβεί στην προσωπική της ζωή τα γνωρίζω όλα χαρτί και καλαμάρι γιατι λόγο φόρτου εργασίας το αφεντικό μου με έχει δεξί του χέρι και με έβαλε μέχρι και στο δικαστήριο να την συνοδέψω)
Ενα ειναι το κοινό χαρακτηριστικό σαυτές τις περιπτώσεις, αυτή μικρή σε ηλικία ήρθε από την χώρα της και χρησιμοποιωντας την εμφάνιση της χτύπησε έναν καλοστεκούμενο έτσι ωστε να εξασφαλίσει μια σταθερή καλή ζωή.

Βέβαια φταίνε και οι άνδρες, ναιιιι!!! φταίνε γιατί άμα ήταν εντάξει δεν θα είχαν ξεμυαλιστεί.
Αλλα πόσο να κρατηθούν και αυτοί ? όταν μία πιτσιρίκα /αντροχωρίστρα χωρίς κανέναν ενδοιασμό τους πολιορκει συνεχεια επανελειμενα.

Βέβαια εχεις δίκιο σαυτό που λες οτι κάποιος αλλος άνθρωπος ειναι βέβαιο οτι θα έχει διαφορετική προσωπική γνώμη .
Αυτό το σέβομαι.
Επίσης δεν το αρνούμαι πως σαυτήν την κατηγορία γυναικών υπάρχουν και ελληνίδες.



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ενα ειναι το κοινό χαρακτηριστικό σαυτές τις περιπτώσεις, αυτή μικρή σε ηλικία ήρθε από την χώρα της και χρησιμοποιωντας την εμφάνιση της χτύπησε έναν καλοστεκούμενο έτσι ωστε να εξασφαλίσει μια σταθερή καλή ζωή.

Βέβαια φταίνε και οι άνδρες, ναιιιι!!! φταίνε γιατί άμα ήταν εντάξει δεν θα είχαν ξεμυαλιστεί.
Αλλα πόσο να κρατηθούν και αυτοί ? όταν μία πιτσιρίκα /αντροχωρίστρα χωρίς κανέναν ενδοιασμό τους πολιορκει συνεχεια επανελειμενα.


Τα βασικά δίκτυα διακίνησης γυναικών και ανηλίκων είναι τέσσερα - κατά σειρά ισχύος το έτος 2000: ουκρανικό, ρωσικό, αλβανικό, βαλκανικό (με έδρες στη νότια Βουλγαρία). Όλα τα δίκτυα στελεχώνονται και από Έλληνες.

Γυναίκες έρχονται από άλλες χώρες στην Ελλάδα, με την υπόσχεση μιας καλύτερης ζωής. Για τις ανυπάκουες υπάρχουν βασανιστήρια:
Ξυλοδαρμός, στέρηση δυνατότητας ικανοποίησης βασικών αναγκών, άρνηση παροχής βασικών υπηρεσιών (πχ. οδοντιάτρου σε περίπτωση πονόδοντου) ατομικός, ομαδικός ή/και συμβολικός βιασμός, πολύμορφος εξευτελισμός - ταπείνωση, χαρακώματα, στέρηση φαγητού, νερού, ένδυσης, θέρμανσης, απομόνωση. Εκτέλεση, απλή-στιγμιαία ή συμβολική-παρατεταμένη με σκοπό την τρομοκράτηση άλλων. Η ποικιλία και φαντασία είναι απέραντη.

Πόσοι Έλληνες καταφεύγουν σε αυτού του είδους την "ευχαρίστηση";
Κατα την περίοδο 1990-2000 εκτιμάται ότι περισσότεροι από 1.900.000 άνδρες προσέφυγαν στην πορνική αγορά στην Ελλάδα και μίσθωσαν πορνικές υπηρεσίες. Από αυτούς, σχεδόν 200.000 ήταν αλλοδαποί (μετανάστες τουρίστες κλπ.). Σχεδόν το 90% όσων προσέφυγαν στην πορνεία αποτέλεσαν πελάτες (και) της εξαναγκαστικής πορνείας, ενώ περίπου το 65% ήταν πελάτες αποκλειστικά εξαναγκαστικής πορνείας. Σε ετήσια βάση, από περίπου 550.000 το 1990, η πελατεία εκτινάχθηκε στους 1.300.000 πελάτες το 1997 για να σημειώσει μιαν ασταθή πτώση στις 1.200.000 το 2000. (Η εξέλιξη των μεγεθών κατά την περίοδο 2001-2002 ερευνάται αυτή τη στιγμή - τα αποτελέσματα θα δημοσιευθούν το Φεβρουάριο ή Μάρτιο του 2003.)


Πηγή


Αν θέλεις μετά από αυτό να μιλάμε για ήθος, είμαι στη διάθεση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
και όπως λέει και μια καλή μου φίλη <<προσοχή στα νούμερα , δεν γράφτηκαν τυχαία>> :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τι σημαίνει "Ανδροχωρίστρα; Χωρίστρα σε ανδρικό κούρεμα;; :lol:

Θα ήθελα επ' αυτού του ζητήματος να πω τα εξής: Στο συγκεκριμένο ζήτημα είμαι οπαδός του φιλελευθερισμού. Αυτό σημαίνει ότι ο κάθε άνδρας και η κάθε γυναίκα έχει το δικαίωμα να διεκδικήσει το άτομο που πιστεύει ότι του/της ταιριάζει, ασχέτως εάν αυτό είναι "δεσμευμένο". Κατ' αρχήν, η λέξη "δεσμευμένος" έχει κοινή καταγωγή με τη λέξη "δεσμώτης", η οποία δεν μου αρέσει καθόλου, με εξαίρεση τον φίλο μου με το σχετικό νικ. Η θεώρηση του ότι κάποιος "ανήκει" κάπου και δεν έχει κανείς το δικαίωμα να τον ποθήσει και να τον κατακτήσει, μου κάνει λίγο έως πολύ σε ιδιοκτησία, πράγμα που είναι ό,τι ακριβώς απεχθάνομαι σε μια σχέση. Επίσης, η λογική αυτή καθιστά όποιον/α κατάφερε να παντρευτεί, πριν είκοσι πχ χρόνια, ως έχοντα "δεμένο τον γάιδαρο", δηλαδή καλλιεργεί τη νοοτροπία της μονιμότητας και το δημοσιοϋπαλληλίκι. Από αυτήν τη λογική προέρχεται και το γνωστό σε όλους φαινόμενο, η γυναίκα να εμφανίζεται στον άντρα "με τα μπικουτί", ο άντρας σε στυλ Π.Π.Τ. (Παντόφλες, Πολυθρόνα, Τηλεόραση), ή να δίνει περισσότερη σημασία στην ομαδάρα του αντί στη γυναικάρα του, να παίρνουν αμφότεροι κιλά σε σημείο να δυσκολεύεται κάποιος ν' αναγνωρίσει τον άνθρωπο που κάποτε ερωτεύτηκε ως δια μαγείας, η σήψη και η βαρεμάρα σε μια σχέση, κλπ.

Αντίθετα, η θεωρία του φιλελευθερισμού καλλιεργεί τις συνθήκες του υγιούς ανταγωνισμού, ο οποίος κρατά τα μέλη ενός ζευγαριού πάντοτε σε εγρήγορση, με αποτέλεσμα η σχέση μεταξύ τους να είναι ενεργή, ακμαία ή σε τελική ανάλυση, εάν έχει φάει πλέον τα ψωμιά της και δεν έχει τίποτε άλλο να προσφέρει, να φτάνει σε μια τίμια λύση, αντί μιας άτιμης συνέχισης. Θα πρέπει πάντοτε να θυμόμαστε ότι και ο/η "διεκδικητής/τρια" κάνει μια επιλογή η οποία έχει κόστος και μεγάλες πιθανότητες αποτυχίας, αφού είναι στην πραγματικότητα δύσκολο να χωρίσεις ένα ζευγάρι το οποίο το δένουν αρκετά πράγματα. Στις εννέα από τις δέκα περιπτώσεις, η συνηθέστερη κατάληξη μιας εξωσυζυγικής σχέσης είναι το ζευγάρι να τα ξαναβρεί, έστω και μετά από λίγο καιρό, ενώ ο/η διεκδικητής/τρια να μένει με το ...πουλί στο χέρι ή αλλιώς στα κρύα του λουτρού. Το μόνο που κατορθώνει έτσι είναι να χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο για την ανακίνηση και αναθέρμανση των βαλτωμένων υδάτων μιας παρακμάζουσας σχέσης.

Οι στατιστικά λίγες περιπτώσεις, όπου η διεκδίκηση στέφεται μ' επιτυχία, είναι εκείνες όπου μεταξύ του ζεύγους υπάρχουν σημαντικές και αγεφύρωτες διαφορές, που η σχέση έχει οριστικά πεθάνει και ο ένας απ' τους δύο ψάχνει την ευκαιρία να την κάνει μ' ελαφρά. Σε τέτοια περίπτωση, δεν θα έπρεπε κανείς να κατηγορεί τον διεκδικητή, αφού στην ουσία έθεσε σε κίνηση μια διαδικασία λύτρωσης, η οποία είναι δίκαιο να καταλήξει σε χωρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Στις εννέα από τις δέκα περιπτώσεις, η συνηθέστερη κατάληξη μιας εξωσυζυγικής σχέσης είναι το ζευγάρι να τα ξαναβρεί, έστω και μετά από λίγο καιρό, ενώ ο/η διεκδικητής/τρια να μένει με το ...πουλί στο χέρι ή αλλιώς στα κρύα του λουτρού.

Μιλάς για το αόρατο πέος του Adam Smith; :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Αναφέρομαι στις ξένες , οχι τις δικές μας τις Βόρειες.
Δεν ξέρω βρε παιδί μου αλλα στον περίγυρό μου γνωρίζω 3 τέτοια ζευγάρια.
Ειναι που δεν ειναι πολλοί οι ελληνες άνδρες , ήρθαν και αυτές και μας πήραν οποιον καλό ειχε μεινει.
Πείτε με ρατσιστρια, ναι το παραδέχομαι οτι μου την σπάει αυτό το γεγονος οτι αυτή κατεβαίνει απο την χώρα της μόνο και μόνο με αυτόν τον σκοπό. Να χτυπησει εναν καλό και συγκεκριμένα "ματσωμένο" γαμπρό. Και μην μου πείτε οτι ειναι μια καημένη μετανάστρια και εχει ερθει για να εργαστει:mad: γιατι "θα πηδηχτώ :mad:απο το παράθυρο".



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
Δεν ξερω αν ειναι ολες καημενες μεταναστριες που ηρθαν να εργαστουν θα σου πω ομως την δικη μου εμπειρια και εσυ κρινε.Πριν δεκα χρονια εμεινα εγκυος εχοντας ειδη ενα αγορακι τριων χρονων και μια δουλεια που με απασχολει σχεδον δωδεκαωρο αποφασισαμε να παρουμε εσωτερικη κοπελα για τα παιδια.Ηξερα μια κυρια απο την βουλγαρια η οποια ειχε φερει την 18χρονη κορη της παρανομα στην χωρα για να την εχει κοντα της και να βρει εργασια εδω εψαχνε ενα τιμιο σπιτι να δουλεψει εκει .Την πηραμε λοιπον σπιτι η κοπελιτσα ηταν ενα πανεμορφο πλασματακι ευγενεστατο και κυριολεκτικα ευγνωμων προς εμας .Καποια στιγμη πηγα σπιτι πιο νωρις και το βρηκα να κλαιει σπαρακτικα στην αρχη δεν μου ελεγε τι εχει μετα ομως μου ειπε οτι ο πρωην της ριχνοταν την απειλουσε οτι θα την καρφωνε στην αστυνομια αν δεν του καθοταν επαθα σοκ τρελαθηκα δεν ηξερα που πατω και που βρισκομαι στον 6 μηνα της εγκυμοσυνης δεν ηξερα τι να πιστεψω πως ειναι δυνατον ο μορφωμενος τιμιος ανδρας μου να απειλει να φερεται ετσι πελαγωσα και κρυφτηκα στο σπιτι ηρθε απο την δουλεια του εβγαλε την γραβατουλα και αρχισε το παιχνιδακι του ακουγα και δεν πιστευα το τι εγινε μετα φανταζομαι μπορεις να το καταλαβεις .Εχω την μικρη ακομα σπιτι τωρα πια μεγαλωσε και το καλοκαιρι θα την παντρεψω με ενα καταπληκτικο παιδι και στα αληθεια σου λεω θα μου λειψει αφανταστα .Σκεψου λοιπον και κρινε αληθεια εσυ αν εισουν στην θεση γυναικας που για να επιβιωσει τι θα εκανες αν σε απειλουσαν αν σου εταζαν δωρα λεφτα και πεινουσες τι θα εκανες σκεψου....................... και μετα λιθοβολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ξεφτιλίκια.
Δεν ξεχνάμε ότι πολλοί Έλληνες έγιναν μετανάστες σε όλα τα μέρη του κόσμου σε πολύ δύσκολους καιρούς.
Δεν χωράει απόλυτη άποψη εδώ. Οι μετανάστες, εφόσον είναι νόμιμοι, είναι και ευπρόσδεκτοι αφού έχουν σκοπό να βγάλουν τίμια ένα κομμάτι ψωμί και να στήσουν σπιτικό, οικογένεια. Έχω καταλήξει ότι ο ελληνικός λαός σε μεγάλο βαθμό είναι υποκριτής σε αυτό το θέμα.
Αν λοιπόν ένας Έλληνας πάει με μία "βόρεια" ή δεν ξέρω τι άλλο, δεν καταλαβαίνω πού είναι το κακό. Ας ήταν πιό μάγκισα η Ελληνίδα να τον κρατήσει.
Δεν υπάρχουν σύνορα στις σχέσεις οποιουδήποτε είδους πλέον. Κι αυτό το "παπούτσι από τον τόπο σου..." πάει, πέταξε για πάντα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Το 1920 και μετά ξανά το 1945-50 περίπου όλος ο ελληνικός λαός πέθαινε από την πείνα.Έτσι αναγκάστηκαν να πάρουν απόφαση μεταξύ θανάτου και μεταναστευσης. Από εκεινον τον καιρό όλοι έχουμε πολύ κοντινους μας συγγενεις, θειους παππουδες θείες και γιαγιάδες μας. Οσοι έλληνες πήγαν στην γερμανία δούλεψαν στην φαμπρικα οσοι πηγαν στην αμερική δούλεψαν στα πιάτα και στον κατασκευαστικό τομέα κ.λ.π. Πόσες ελληνίδες συγγενείς σας πηραν απόφαση οτι επειδή πεθαίνουν από την πείνα και δεν εχουν να φάνε θα πανε μετανάστες για να βγάλουν λεφτά μέσω της σαρκός τους?
Μαφία υπήρξε και τότε οπως και τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και πόσα νομίζεις ότι ξέρουμε για την πορνεία τότε;
Η οποία πόσο ανεπτυγμένη θα ήταν;

Έλα τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μην εστιαζετε στην πορνεία ... νομίζω δεν είναι αυτό το επικεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
μην εστιαζετε στην πορνεία ... νομίζω δεν είναι αυτό το επικεντρο.
Υπάρχει μια σύγχρονη σκλαβιά, όπου χιλιάδες κορίτσια υποχρεώνονται να εκδίδονται. Και συνεχίζουμε να μιλάμε για ήθος. Συνεχίζουμε να αναπαράγουμε κλισέ που μας βολεύουν.

Και όλα αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στην αντίληψη ότι μερικοί λαοί είναι ανώτεροι από κάποιους άλλους…

Θα μου πεις… βρε ρουμάνα, τι θες και παλεύεις με τους ανεμόμυλους… ε, να, κάτι ηλικίες των 12 που πείρε το μάτι μου τελευταία στο στεκι, με κάνουν να πάρω θέση σε θέματα που αγνοούσα επίτηδες τόσο καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
σορρυ για αυτο που θα πω, αλλα σε τελικη δε φταινε ουτε οι ελληνιδες ουτε οι αλλοδαπες... οι Μ@λ@ΚεΣ, οι ανεκδιηγητοι οι αντρες φταινε.
και μεις οι ελληνιδες αλλα και η οποιαδηποτε αν μπλεκοταν σε κυκλωματα πορνειας ή αν ειχε να φαει 10 μερες ΙσΩς εκανε το ιδιο.......

οι αντρες φταινε που ξεμυαλιζονται. δεν ειναι δυνατον ρε φιλε να εισαι 60 η αλλη 30 και να νομιζεις οτι τυφλωθηκε απο την ομορφια σου...............ελεος...........

επισης, ενα συγγενικο μου προσωπο που δουλευει στην υπηρεσια αλλοδαπων μου εχει πει οτι: υπαρχουν παρα πολλες ---κυριως βουλγαρες---στην περιοχη μου---που ειναι 35 με 40 και ολες περνουν συνταξεις απο παππουδες......δλδ.ηρθαν ελλαδα, βρηκαν παππου, παντρευτηκαν και τσακα τσακα χηρεψαν και τωρα τρωνε την συνταξη..............νο κομεντ.

Δεν ξερω αν ειναι ολες καημενες μεταναστριες που ηρθαν να εργαστουν θα σου πω ομως την δικη μου εμπειρια και εσυ κρινε.Πριν δεκα χρονια εμεινα εγκυος εχοντας ειδη ενα αγορακι τριων χρονων και μια δουλεια που με απασχολει σχεδον δωδεκαωρο αποφασισαμε να παρουμε εσωτερικη κοπελα για τα παιδια.Ηξερα μια κυρια απο την βουλγαρια η οποια ειχε φερει την 18χρονη κορη της παρανομα στην χωρα για να την εχει κοντα της και να βρει εργασια εδω εψαχνε ενα τιμιο σπιτι να δουλεψει εκει .Την πηραμε λοιπον σπιτι η κοπελιτσα ηταν ενα πανεμορφο πλασματακι ευγενεστατο και κυριολεκτικα ευγνωμων προς εμας .Καποια στιγμη πηγα σπιτι πιο νωρις και το βρηκα να κλαιει σπαρακτικα στην αρχη δεν μου ελεγε τι εχει μετα ομως μου ειπε οτι ο πρωην της ριχνοταν την απειλουσε οτι θα την καρφωνε στην αστυνομια αν δεν του καθοταν επαθα σοκ τρελαθηκα δεν ηξερα που πατω και που βρισκομαι στον 6 μηνα της εγκυμοσυνης δεν ηξερα τι να πιστεψω πως ειναι δυνατον ο μορφωμενος τιμιος ανδρας μου να απειλει να φερεται ετσι πελαγωσα και κρυφτηκα στο σπιτι ηρθε απο την δουλεια του εβγαλε την γραβατουλα και αρχισε το παιχνιδακι του ακουγα και δεν πιστευα το τι εγινε μετα φανταζομαι μπορεις να το καταλαβεις .Εχω την μικρη ακομα σπιτι τωρα πια μεγαλωσε και το καλοκαιρι θα την παντρεψω με ενα καταπληκτικο παιδι και στα αληθεια σου λεω θα μου λειψει αφανταστα .Σκεψου λοιπον και κρινε αληθεια εσυ αν εισουν στην θεση γυναικας που για να επιβιωσει τι θα εκανες αν σε απειλουσαν αν σου εταζαν δωρα λεφτα και πεινουσες τι θα εκανες σκεψου....................... και μετα λιθοβολα


καλα ε εισαι ηρωας!!!!!! εγκυος με την κοιλια στο στομα να ακους τον Π@π@ρα τον αντρα σου νε λεει τετοια πραγματα....δεν ξερω ειλικρινα στη θεση σου θα τον μαχαιρωνα και μετα θα πηδουσα απο καμια ταρατσα.....φρικη....σορυ κιολας ειναι πατερας των παιδιων σου αλλα ελπιζω να το πληρωσει πολυ ακριβα στη ζωη του αυτο που σου εκανε.
επισης μπραβο στο κοριτσακι που σου μιλησε, ηταν ηθικο παιδι γιατι θα μπορουσε πολυ απλα να σου δυαλισει το σπιτι( αν ηταν καμια αλλη θα του καθοταν μια χαρα!!!) τι να πεις...για αυτο η γιαγια μου παντα ελεγε να προσεχεις ποιον βαζεις μεσα στο σπιτι σου.....

εγω εχω να σας πω ενα περιστατικο που εγινε στην πολη μου. ενας εστειλε την γυναικα του διακοπες με τα παιδια τους και αυτος πηρε 2 ρωσσιδες και καλοπερνουσε. αλλα αυτες το πρωι βγαιναν ξεβρακωτες στα μπαλκονια, τους ειδε ολη η γειτονια πηραν τη συζυγο γυρισε αρων αρων και κοιτα και βλεπει στο μπαλκονι της, 2 ξεβρακωτες να κανουν ηλιοθεραπεια!!!!επαθε φρικη!!!!!αλιμονο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
ε, να μην κάνουν και λίγο ηλιοθεραπεία τα κορίτισια?
(καλά πολύ τσίπης ο τύπος....δεν τα κάνουν ετσι αυτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
ε, να μην κάνουν και λίγο ηλιοθεραπεία τα κορίτισια?
(καλά πολύ τσίπης ο τύπος....δεν τα κάνουν ετσι αυτά)
Το θεμα δεν ειναι ο τροπος ο λαθος που τα κανουν αλλα να μην τα κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ναι όντως. Αλλά αν το κάνεις, κάντο με προφυλάξεις, αυτό εννοώ. Και δεν έχει σημασία αν είναι αλλοδαπές ή ημεδαπές (όλες στο παιχνίδι είναι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Ναι όντως. Αλλά αν το κάνεις, κάντο με προφυλάξεις, αυτό εννοώ. Και δεν έχει σημασία αν είναι αλλοδαπές ή ημεδαπές (όλες στο παιχνίδι είναι).
Ο καλος μυλος ολα τα αλεθει ενα πραγμα δηλ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top