Χώρισα... και τώρα; Τι κάνουμε;

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ε, τι θα κανεις τωρα, δεν εχεις και πολλες επιλογες. Απλα προχωρας παρακατω στην ζωη σου οσο δυσκολο και αν ειναι, εννοειται χωρις πισωγυρισματα. Τοσο καιρο που ειστε μαζι υπαρχει πιθανοτητα να χε ξανα παει με αλλη, μην το αποκλειεις. Επρεπε να μιλατε συχνα για το τι θα μπορουσε να κανει μαζι σου, τι ηταν προθυμος να κανει στην συνεχεια της σχεσης σας. Φαινεται πως επενδυσες δε λαθος ατομο οσο σωστος και αν φαινοταν ή ηταν στην αρχη. Μην αφησεις να περασει αρκετος καιρος για να νιωσεις καλα μετα απο ολο αυτο, προσπαθησε να ασχολεισαι με δραστηριοτητες που σου αρεσουν ωστε το μυαλο σου να βρισκεται παντα απασχολημενο με κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γιατί αυτό το "με κεράτωσε" να αποτελεί "αυτεπάγγελτο" λόγο χωρισμού; Μήπως κάποιες φορές είμαστε υπερβολικοί και το θεωρούμε "κόκκινη γραμμή" χωρίς να εξετάζουμε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε; Αυτά που γράφω τα εννοώ και από τις δύο πλευρές. Νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερη μια σχέση, αν δεν είναι τυπικά ασφυκτική και επιτρέπει στα μέλη της κάποιες περιστασιακές "ελευθερίες" σαν ασφαλιστικές δικλείδες. Δεν περιμένω να συμφωνήσετε, όμως σκεφτείτε το.


ο καθενας το βλεπει αλλιως,εγω δεν συγχωρω το κερατο,σε αυτα τα 5 χρονια που ημουν μαζι του δεν κοιταξα αλλον ανδρα ,αν το ειχα κανει εγω δεν υπηρχε περιπτωση να με συγχωρουσε και αδυνατο να συγχωρεσω εναν ανδρα που ουτε καν το παραδεχεται.Θα ηταν τιμιο τουλαχιστον να με χωριζε και ας εκανε μετα οργια αλλα σκεφτηκε να το διασκεδασει λιγο μονο που δεν υπολογισε οτι θα το ανακαλυπτα.

Ε, τι θα κανεις τωρα, δεν εχεις και πολλες επιλογες. Απλα προχωρας παρακατω στην ζωη σου οσο δυσκολο και αν ειναι, εννοειται χωρις πισωγυρισματα. Τοσο καιρο που ειστε μαζι υπαρχει πιθανοτητα να χε ξανα παει με αλλη, μην το αποκλειεις. Επρεπε να μιλατε συχνα για το τι θα μπορουσε να κανει μαζι σου, τι ηταν προθυμος να κανει στην συνεχεια της σχεσης σας. Φαινεται πως επενδυσες δε λαθος ατομο οσο σωστος και αν φαινοταν ή ηταν στην αρχη. Μην αφησεις να περασει αρκετος καιρος για να νιωσεις καλα μετα απο ολο αυτο, προσπαθησε να ασχολεισαι με δραστηριοτητες που σου αρεσουν ωστε το μυαλο σου να βρισκεται παντα απασχολημενο με κατι.

Δεν ξερω αν το εχει ξανακανει,δεν μου ειχε δωσει ποτε αφορμη για τιποτα το αντιθετο ,αλλα εδω και λιγο καιρο κατι ειχα καταλαβει και τελικα εγινε.Να ξαναγυρισω ουτε καν το σκεφτομαι ,δεν υπαρχει και λογος γιατι δεν μπορω να τον εμπιστευτω ξανα.Αυτο που με τρελαινει ειναι οτι ηθελε να συγκατοικησουμε και να γνωρισει τους δικους μου απορω πως το ειχε σκεφτει.Τι να πω ισως χρειαζομαι λιγο χρονο μεχρι να συνελθω,αιφνιδιαστηκα η αληθεια ειναι αλλα δεν θελω να ασχοληθω πια μαζι του.Του εδωσα την ευκαιρια να τον ακουσω και να μου εξηγησει αλλα μεχρι εκει,φυσικα δεν το παραδεχτηκε αλλα ξερω οτι δεν λεει την αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Βασικά το "λάθος" στην όλη ιστορία δεν είναι το κέρατο αυτό καθεαυτό, αλλά 1. ότι στο έκρυψε και 2. ότι αν έκανες και συ κάτι αντίστοιχο θα το έπαιζε θιγμένος σαν να διέπραξες αμάρτημα...Η "προδοσία" για μένα είναι ότι στο έκρυψε και όχι ότι το έκανε...

Αυτά είναι πράγματα που είναι καλό να ξεκαθαρίζονται κάποια στιγμή μέσα στην σχέση, ειδικά αν είσαι με τον άλλον 5 χρόνια που είναι αρκετός καιρός. Αν το αφήσατε ασαφές ή το θεωρούσατε απαγορευμένη ζώνη για να το συζητήσετε, είναι πρωταρχικό λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γιατί αυτό το "με κεράτωσε" να αποτελεί "αυτεπάγγελτο" λόγο χωρισμού; Μήπως κάποιες φορές είμαστε υπερβολικοί και το θεωρούμε "κόκκινη γραμμή" χωρίς να εξετάζουμε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε; Αυτά που γράφω τα εννοώ και από τις δύο πλευρές. Νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερη μια σχέση, αν δεν είναι τυπικά ασφυκτική και επιτρέπει στα μέλη της κάποιες περιστασιακές "ελευθερίες" σαν ασφαλιστικές δικλείδες. Δεν περιμένω να συμφωνήσετε, όμως σκεφτείτε το.

Ναι όμως όταν ο άλλος την κάνει την απιστία μετά στο κρύβει πως ακριβώς θα τον εμπιστευτείς μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ναι όμως όταν ο άλλος την κάνει την απιστία μετά στο κρύβει πως ακριβώς θα τον εμπιστευτείς μετά;
Όχι, δεν το κρύβει. Ότι κάνει ο ένας το εξομολογείται στον άλλον με απόλυτη ειλικρίνεια και το συζητούν χωρίς προκαταλήψεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χωρις να το ξερεις κοπελια, αυτη θα ειναι η καλυτερη φαση σου! Εγω ουσα καποτε χωρισμενη, κυλησα για λιγο στα πατωματα αλλα μετα περασα τις πιο γαματες στιγμες της ζωης μου! Μιλαμε για τρελα γλεντια με τις φιλες, ψωνια, χοροι, ξενυχτια, φλερτ, πολλη δουλεια, λεφτα, ταξιδια αστα τα σαρωσα ολα! Σε κερατωσε? Καλα εκανες και τον σουταρες! Τωρα μαζεψε καποια στιγμη τα κομματια σου και βρες τα με τον εαυτο σου! Ουδεις αναντικαταστατος! Θα το καταλαβεις αργοτερα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Με κερατωσε

Εφόσον ένας άνθρωπος δεν θέλει να είναι μαζί μας και βρίσκει τρόπους να μην είναι αλλά και να μας στενοχωρεί δεν του αξίζουμε...

Όσον αφορά τα 5 χρόνια δεν έγινε κάτι...Ήταν μία πολύτιμη εμπειρία. Τώρα πρέπει να σκεφτείς ότι είναι καιρός να πας παρακάτω να ηρεμίσεις και εν συνεχεία να βρείς έναν άνθρωπο αντάξιο όσων αξίζεις χωρίς να βγάλεις τα σπασμένα του προηγούμενου...

Καταλαβαίνω τον πόνο που νιώθεις γιατί i ve been there. Κάποιο γιατροσόφι δεν υπάρχει... Κοίτα να συνέλθεις! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Γενικά ο χρόνος είναι ο μεγαλύτερος γιατρός...
Υπάρχουν, σύμφωνα με την ψυχολογία, τα στάδια του χωρισμού (αυτά γενικά ισχύουν και για οποιαδήποτε απώλεια καθώς και ο χωρισμός συγκαταλέγεται σε αυτές): Άρνηση, θυμός, κατάθλιψη, διαπραγμάτευση, αποδοχή. Θα περάσεις από όλα, αλλά στο τέλος θα επέλθει η ''λύτρωση''!
Όπως είπε και ο Klaus, πρέπει να πας παρακάτω και να βρεις έναν άνθρωπο που σου αξίζει.
Βασικά τα 5 χρόνια είναι πολλά... Αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και παντρεμένα ζευγάρια για δεκαετίες που χωρίζουν (και έχουν παιδιά, σκυλιά κλπ....).
Στην αρχή αισθάνεσαι την απώλεια, σου λείπει ο άλλος... Αλλά σκέψου ότι δεν είχε αυτά που ήθελες να έχει, δεν φέρθηκε σωστά, δεν δεν δεν...
Όλα περνάνε και ουδείς αναντικατάστατος...
Δώσε χρόνο στον εαυτό σου, κλάψε, βρίσε, πέσε στα πατώματα! Απλά είναι σίγουρο πως ένα πρωί θα ξυπνήσεις και θα έχει ξεθυμάνει όλο αυτό... Ευτυχώς αυτό το μαγικό όργανο που λέγεται εγκέφαλος έχει την ικανότητα (και εκπαιδεύεται) να διαγράφει - ελαχιστοποιεί της κακές αναμνήσεις! Είναι θέμα χρόνου και προσαρμοστικότητας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όχι, δεν το κρύβει. Ότι κάνει ο ένας το εξομολογείται στον άλλον με απόλυτη ειλικρίνεια και το συζητούν χωρίς προκαταλήψεις.

ποια ειλικρινεια ουτε καν το παραδεχεται αλλα ακομη και να το παραδεχοταν δεν αλλαζει κατι,προδωσε την εμπιστοσυνη μου για να διασκεδασει λιγο και καποιος που με προδιδει δεν εχει καμια θεση στη ζωη μου.

Χωρις να το ξερεις κοπελια, αυτη θα ειναι η καλυτερη φαση σου! Εγω ουσα καποτε χωρισμενη, κυλησα για λιγο στα πατωματα αλλα μετα περασα τις πιο γαματες στιγμες της ζωης μου! Μιλαμε για τρελα γλεντια με τις φιλες, ψωνια, χοροι, ξενυχτια, φλερτ, πολλη δουλεια, λεφτα, ταξιδια αστα τα σαρωσα ολα! Σε κερατωσε? Καλα εκανες και τον σουταρες! Τωρα μαζεψε καποια στιγμη τα κομματια σου και βρες τα με τον εαυτο σου! Ουδεις αναντικαταστατος! Θα το καταλαβεις αργοτερα! ;)
Λες ε? μακαρι...απλα δεν μου εχει τυχει να χωριω για αυτο το λογο ποτε,χωριζα παντα γιατι συνηθως κατι δεν πηγαινε καλα ,απλα δεν μπορω να διανοηθω οτι για ενα πηδημα πεταξε μια σχεση 5 χρονων και ορκιζεται και οτι μαγαπαει,δηλαδη θα τρελαθω.

Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες ,το πρωτο που εκανα ειναι να εξαφανισω ολα τα πραγματα που μου θυμιζουν και δεν θελω και να ακουω για αυτον για αυτο οσοι προσπαθουν να μου μιλησουν για αυτον δεν απανταω.Εχω μια απορια,τα χριστουγεννα μου εκανε δωρο ενα μονοποτερο δαχτυλιδι ,κατα καποιο τροπο για να επισημοποιησουμε την σχεση μας.Πιστευετε οτι πρεπει να του το δωσω πισω,η αληθεια ειναι οτι δεν θελω καν να το βλεπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοριτσακι, απο τους ανθρωπους ολα να τα περιμενεις... Αν θελεις σιγουρια και κατι δεδομενο, παρε εναν σκυλο :P
Θα υπηρχαν καποιοι λογοι που τον οδηγησαν εκει, ομως εχεις κι εσυ τους δικους σου λογους να θελεις να τον απορριψεις. Δε σημαινει οτι επειδη ειμαστε χρονια με καποιον, θα μας φερεται παντα καλα. Αλλοι μαλακιζονται λιγο, αλλοι το χοντραινουν οπως ο δικος σου καλη ωρα. Για μενα, αν και φανταζομαι ειναι ενα σταδιο που θα το περασεις αναγκαστικα γιατι ετσι ειναι αυτες οι καταστασεις, ειναι ανουσιο να τον αναλυσεις. Ειναι ομως ενα σταδιο που καλως κακως θα το περασεις γιατι σχεση ηταν αυτη, 5 χρονια ηταν αυτα, αρκετα νεα ησουν κι επενδυσες οποτε ειναι λογικο. Απλως μη σπαταλησεις κι ολη σου την ζωη σκεπτομενη γιατι και πως. Ειναι πολυ ωραιο να εμπιστευομαστε κι αυτο ζηταμε ολοι, την αποκλειστικοτητα, την αγαπη, την αφοσιωση, την ειλικρινεια κοκ, ομως δεν μπορεις να το ελεγξεις με κανεναν ανθρωπο αυτο. Αυτο βεβαια δε σημαινει πως παυουμε να εμπιστευομαστε, απλως φροντιζουμε να τροφοδοτουμε τον εαυτο μας ειδικα μεσα σε μια σχεση, με αγαπη, να τον σεβομαστε και να μην αφηνουμε την ζωη μας για ''χαρη'' του αλλου. Πιστευω βασει εμπειριας παντα μιλωντας πως ετσι σε σεβονται και περισσοτερο.

Τωρα οσο για το δαχτυλιδι, εγω θα του το εστελνα πισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κοριτσακι, απο τους ανθρωπους ολα να τα περιμενεις... Αν θελεις σιγουρια και κατι δεδομενο, παρε εναν σκυλο :P
Θα υπηρχαν καποιοι λογοι που τον οδηγησαν εκει, ομως εχεις κι εσυ τους δικους σου λογους να θελεις να τον απορριψεις. Δε σημαινει οτι επειδη ειμαστε χρονια με καποιον, θα μας φερεται παντα καλα. Αλλοι μαλακιζονται λιγο, αλλοι το χοντραινουν οπως ο δικος σου καλη ωρα. Για μενα, αν και φανταζομαι ειναι ενα σταδιο που θα το περασεις αναγκαστικα γιατι ετσι ειναι αυτες οι καταστασεις, ειναι ανουσιο να τον αναλυσεις. Ειναι ομως ενα σταδιο που καλως κακως θα το περασεις γιατι σχεση ηταν αυτη, 5 χρονια ηταν αυτα, αρκετα νεα ησουν κι επενδυσες οποτε ειναι λογικο. Απλως μη σπαταλησεις κι ολη σου την ζωη σκεπτομενη γιατι και πως. Ειναι πολυ ωραιο να εμπιστευομαστε κι αυτο ζηταμε ολοι, την αποκλειστικοτητα, την αγαπη, την αφοσιωση, την ειλικρινεια κοκ, ομως δεν μπορεις να το ελεγξεις με κανεναν ανθρωπο αυτο. Αυτο βεβαια δε σημαινει πως παυουμε να εμπιστευομαστε, απλως φροντιζουμε να τροφοδοτουμε τον εαυτο μας ειδικα μεσα σε μια σχεση, με αγαπη, να τον σεβομαστε και να μην αφηνουμε την ζωη μας για ''χαρη'' του αλλου. Πιστευω βασει εμπειριας παντα μιλωντας πως ετσι σε σεβονται και περισσοτερο.

Τωρα οσο για το δαχτυλιδι, εγω θα του το εστελνα πισω.

Εχεις δικιο,λεω να του το στειλω πισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να το κανεις και ψυχραιμια και υπομονη, να μην στεναχωριεσαι πολυ και να μην αγχωνεσαι! Ολα καλα θα πανε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
....μου εκανε δωρο ενα μονοποτερο δαχτυλιδι ,κατα καποιο τροπο για να επισημοποιησουμε την σχεση μας.Πιστευετε οτι πρεπει να του το δωσω πισω;
Αφού είσαι αποφασισμένη να γράψεις "the end" στο έργο, προφανώς και θα του στείλεις το μονόπετρο πίσω. Αν το κρατήσεις, θα του δώσεις το δικαίωμα να λέει (και όχι άδικα) για σένα οτιδήποτε, ακόμα και πολύ βαρείς χαρακτηρισμούς.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Στειλε του μηνυμα ,το μονοπετρο το πεταξα στον υπονομο,εκει που ειναι και η αγαπη μας και πηγαινε κανε το ρευστο και κανε σοπινγκ θεραπυ

Μην του το δωσεις,be a bad girl

BTW πως καταλαβες οτι σε κερατωσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Και εγώ την έχω αυτή την απορία...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Στειλε του μηνυμα ,το μονοπετρο το πεταξα στον υπονομο,εκει που ειναι και η αγαπη μας και πηγαινε κανε το ρευστο και κανε σοπινγκ θεραπυ

Μην του το δωσεις,be a bad girl

BTW πως καταλαβες οτι σε κερατωσε?
ειδα μηνυμα που του ελεγε η αλλη ποσο ωραια νυχτα περασε μαζι του και ποσο υπεροχος ειναι στο κρεβατι

Αφού είσαι αποφασισμένη να γράψεις "the end" στο έργο, προφανώς και θα του στείλεις το μονόπετρο πίσω. Αν το κρατήσεις, θα του δώσεις το δικαίωμα να λέει (και όχι άδικα) για σένα οτιδήποτε, ακόμα και πολύ βαρείς χαρακτηρισμούς.

Ετσι και αλλιως δεν θα το κρατουσα,δεν μπορω ουτε να το βλεπω.

Στειλε του μηνυμα ,το μονοπετρο το πεταξα στον υπονομο,εκει που ειναι και η αγαπη μας και πηγαινε κανε το ρευστο και κανε σοπινγκ θεραπυ

Μην του το δωσεις,be a bad girl

BTW πως καταλαβες οτι σε κερατωσε?
χαχαχαχα ελιωσα απο τα γελια.

Αφού είσαι αποφασισμένη να γράψεις "the end" στο έργο, προφανώς και θα του στείλεις το μονόπετρο πίσω. Αν το κρατήσεις, θα του δώσεις το δικαίωμα να λέει (και όχι άδικα) για σένα οτιδήποτε, ακόμα και πολύ βαρείς χαρακτηρισμούς.

επειδη γενικα σε βλεπω πολυ κουλ με την απιστια,θελω να σε ρωτησω αμα η κοπελα σου σε κερατωνε θα την συγχωρουσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
επειδη γενικα σε βλεπω πολυ κουλ με την απιστια,θελω να σε ρωτησω αμα η κοπελα σου σε κερατωνε θα την συγχωρουσες?
Την άποψή μου για το θέμα, την έχω γράψει εδώ: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4151560&postcount=101
κι εδώ: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4151758&postcount=106
Μάλλον βλέπω διαφορετικά αυτό που εσύ ονομάζεις "απιστία", οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει και θέμα "συγχώρεσης".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Την άποψή μου για το θέμα, την έχω γράψει εδώ: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4151560&postcount=101
κι εδώ: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4151758&postcount=106
Μάλλον βλέπω διαφορετικά αυτό που εσύ ονομάζεις "απιστία", οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει και θέμα "συγχώρεσης".


Οι αποψεις ειναι σαν τις κ...Ολοι εχουν απο μια.Το θεμα ειναι αυτα που λες τα εχεις κανει πραξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Την άποψή μου για το θέμα, την έχω γράψει εδώ: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4151560&postcount=101
κι εδώ: https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4151758&postcount=106
Μάλλον βλέπω διαφορετικά αυτό που εσύ ονομάζεις "απιστία", οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει και θέμα "συγχώρεσης".

καλα ενταξει εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λεμε,την απιστια ειτε την βιωνει ενας ανδρας ειτε μια γυναικα ποναει το ιδιο,απλα στη κοινωνια που ζουμε την γυναικα την συμπονει περισσοτερο .Θες να σου πω πως αντιμετωπιζει τον ανδρα?τον κατακρινει και τον χλευαζει.Φανταζομαι ξερεις ποιο χαρακτηριστικο επιθετο του δινει ετσι?το οποιο τον ακολουθει για πολλα πολλα χρονια.Και επειδη βλεπω οτι εισαι ακομα 21 χρονων πιστευω οτι θα αλλαξεις αποψη μετα απο αρκετα χρονια.Εσυ αν σε κερατωνε καποια και σου ελεγε και ψεμματα και εξακολουθουσες να εισαι μαζι της για μενα θα ησουν ενα μεγαλο θυμα.Γιατι πρεπει να ειμαστε με ανθρωπους που μας αξιζουν και επιτρεψε μου να μην ειμαι με εναν αθρωπο που με προδιδει ,νομιζω αξιζω κατι καλυτερο και εγω και ολοι μας,θα πρεπει να ειμαστε με ανθρωπους που μας αγαπουν και μας σεβονται και οχι δεν δεχομαι τιποτα λιγοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οποιος δεχεται το κερατο για μενα ειναι μαπας!

Εκτος.... αν εχει κανει και ο Διας τη λαδια οποτε θα συγχωρεσει την καλη του κι ετσι ολα καλα- κατα τη γνωμη του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top