Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ή μήπως είπα εγώ κάτι τέτοιο; Αν φάω μπαν επειδή έβρισα το πρωί τον άλλο τον ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ που με είπε "πλούσια" και ότι γι' αυτό το λόγο (επειδή είμαι ΠΛΟΥΣΙΑ ντε, αφού πληρώνομαι σε λίρες - άσχετα πόσες παίρνω) αυτά που λέω είναι αβάσιμα, πιστεύεις θα έρθω να κλάψω; Ως τώρα "η άλλη πλευρά" γκρίνιαξε για μπαν, μάλιστα κάποιος είπε "γιατί έφαγε μπαν ο Τζακ". Αν φάω μπαν/edit/ποινή/προειδοποίηση επειδή οι mods έκριναν ότι πρέπει, καλώς έκριναν ότι πρέπει.

Επίσης με τον Ανταντε δεν έχω μιλήσει ποτέ, δεν τον έβρισα ποτέ και μου έστειλε προσωπικό μήνυμα ότι θα μου ρίξει ανάποδες να στρώσω. Λολ. Όταν του απάντησα να μη μου στέλνει γιατί βαριέμαι να του απαντάω, μου ξανάστειλε διάφορα κοσμητικά επίθετα και συμπλήρωσε "φοβήθηκα, δε θα κοιμηθώ το βράδυ", λες και εγώ του έστειλα και του είπα ότι θα τον δείρω. Μιλάμε για σύνδρομο πρωτίστως ηλιθιότητας και μετά καταδίωξης.



Συμφωνώ απόλυτα. Δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι έχω ασυλία.

Ωστόσο εγώ δεν απείλησα ότι θα ρίξω ανάποδες σε κανέναν, πρέπει να είσαι ιδιαίτερα τρόμπας για να στείλεις τέτοιο μήνυμα, προσωπικό κιόλας, για να είναι πιο τρομαχτικό. Η μόνη μου δικαιολογία είναι ότι μέχρι ενός σημείου μόνο αντέχονται οι έμμεσες προσβολές και οι ειρωνείες τύπου "ε τι να κάνουμε εγώ δεν πληρώνομαι σε λίρες", λες και πρέπει να γράφω το βιογραφικό μου εδώ μέσα ή τη μισθοδοσία μου ή το οτιδήποτε άλλο επεξηγεί την προσωπική μου κατάσταση. Άλλοι εδώ μέσα κοπανάνε "εγώ έχω επιχείρηση, εγώ έχω να πληρώσω, τι με νοιάζει", ωστόσο η "άλλη πλευρά" τρώει τις επιθέσεις. Τι να πεις.

Και για το ΣΥΡΙΖΑ τι να πεις, πραγματικά. Έχω απογοητευτεί πλήρως και απλά παρακολουθώ τις εξελίξεις μπας και καταλάβω τι γίνεται.

Συμφωνώ μαζί σου σε πολλά σημεία, ωστόσο δεν έπρεπε κι εσύ να τσιμπησεις και να απαντήσεις κατ'αυτον τον τρόπο, είναι λογικό να αγανακτεις, αλλά θα μπορούσες απλά να αδιαφορησεις, τέτοιοι τύποι απλά δεν αξίζουν τον κόπο. Πάντως του κατεβασες ότι καντήλι είχες πρόχειρο, μετά είναι λογικό κι ο άλλος να απαντήσει και ούτω καθεξής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου σε πολλά σημεία, ωστόσο δεν έπρεπε κι εσύ να τσιμπησεις και να απαντήσεις κατ'αυτον τον τρόπο, είναι λογικό να αγανακτεις, αλλά θα μπορούσες απλά να αδιαφορησεις, τέτοιοι τύποι απλά δεν αξίζουν τον κόπο. Πάντως του κατεβασες ότι καντήλι είχες πρόχειρο, μετά είναι λογικό κι ο άλλος να απαντήσει και ούτω καθεξής.

Το τι έπρεπε και τι δεν έπρεπε να κανω είναι σχετικό και πολλές φορές έχει να κάνει και με το πόσες φορές έχει απαντήσει κάποιος (εγώ εν προκειμένω) στο "επιχείρημα" ότι "ναι οκ εσύ είσαι ΕΞΩ". Θα μπορούσα να αδιαφορήσω και έχω αδιαφορήσει τις πρώτες 50 φορές στις οποίες έχω απαντήσει σ΄αυτό, μέχρι κι εδώ μέσα όταν κάποιος είπε "εύκολα τα λες απ' την Ελβετία" για κάποιον άλλο χρήστη, εξήγησα χωρίς κανένα καντήλι ότι δεν έχει σημασία το πού βρίσκεται κάποιος, ειδικά για μας τους νέους που συνήθως είμαστε σε πλήρη αβεβαιότητα σχετικά με το πού θα είμαστε απ' τη μια στιγμή στην άλλη. Και μετά από μια σελίδα έρχεται η ειρωνεία "ε τι να κάνουμε εγώ δεν πληρώνομαι σε GBP" και "ε τι να κάνουμε εγώ είμαι φτωχός", λες κι εγώ είμαι πλούσια.

Όσο για τον άλλο που λες, ο άλλος δεν ξέρω γιατί μου έστειλε πμ, δε μιλούσα με αυτόν ούτε είχα κατεβάσει καντήλια σε αυτόν. Απλά επενέβη.

Τέλος πάντων οφ τοπικ τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.

ΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ Πρέπει να του πεις κάποιος ότι είναι κυβέρνηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
σαν κλαμμένα μ..νια οι συριζαίοι στην ψηφοφοριά:D
σαν ένα παιδάκι που του λές οτι δεν υπάρχει αγιος βασίλης

best of η ομιλία καμμένου, σχεδόν τον λυπήθηκα τον πολέμαρχο.
να λέει οτι εμείς ψηφίζουμε μνημόνιο αλλα μέσα μας κλαίμε γοερά, οπότε όλα οκ:P

βαρουφάκης για διακοπές στην αίγινα, ούτε καν πήγε, πίνει το τααγάκι του και στην π,,τσαρα του η διαπραγμάτευση
ο λαφαζάνωφ και η συνοδεία του δεν ψήφισαν, το ίδιο και η ραχηλ και κωνσταντοπούλου
2-3 ανελ αρχικά ήταν απών μπας και γλιτώσουν την ρετσινιά, και μόλις είδαν οτι οι απώλειες είναι πολλές με εντολή καμμένου μπήκαν και ψήφισαν ναι
χάθηκε και η δεδηλωμενη με 17 απώλειες οπότε πάμε για εκλογές.

Ξερεις τι ειναι να περιμενεις να κατσεις στην εξουσια για καμια δεκαετια και να μην κλεινεις ουτε χρονο? Φυσικο ειναι να κλαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έστω ότι περνά η συμφωνία από τη βουλή. Η Γερμανία; τι θα κάνει; :hmm: Μέρκελ και Σόιμπλε κάνουν αντιφατικές δηλώσεις σχετικά με τη διαχείριση του χρέους -το κούρεμα είναι απαραίτητο, αλλά δε θα γίνει καμία συζήτηση για αυτό.

Ρήξη με την Ευρώπη; Δεν ξέρω. Θεωρώ ωστόσο πιθανό να γίνει μια ρήξη Βορά με Νότο, Γερμανίας με τη Γαλλία. Η ηγεσία της Ευρώπης είναι οριακά ολοκληρωτική, όπως αποδεικνύεται τον τελευταίο καιρό. Η Γερμανία δίνει εντολές και οι υπόλοιποι εκτελούν. Η Γαλλία για πόσο θα το δέχεται αυτό; Η Μ. Βρετανία; Εξ' ου και το δημοψήφισμα των τελευταίων. Αναμένονται εξελίξεις...

Η Γαλλια προσπαθει να βγει μπροστα, εξ ου και η ενεργη συμμετοχη Ολαντ στις ελληνικες διαπραγματευσεις. Αυτο βολευει και το Βερολινο ωστε να πεσει λιγο ο μυθος της Γερμανικης Κυριαρχιας και να μοιραστει η εξουσια, οπως περιπου ηταν επι Σαρκοζι οπου συγκυβερνουσαν την Ευρωζωνη. Οι Νησιωτες ειναι τελειως διαφορετικη περιπτωση, τα θεματα με την ΕΕ ειναι αλλης φυσης σε σχεση με την υπολοιπη Ευρωπη και ο πιο ισχυρος συμμαχος τους στο τελος θα αποδειχθει η ιδια η Γερμανια καθως πολλα απο τα προβληματα που εχει η Βρετανια λογω ΕΕ, πχ ανεξελεγκτη μεταναστευση, τα εχουν και οι δυο. Οποτε θα ριξουν και οι δυο λιγο νερο στο κρασι τους για να μην σπασει η σχεση του Νησιου με την ΕΕ γιατι ειναι πιθανον να βγουν χαμενοι και οι δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
Ας γράψω μερικές σκέψεις μου...
1) Η Ελλάδα (και όχι μόνον η κυβέρνηση) ψήφισε συμφωνία με το πιστόλι στον κρόταφο. Οι τελευταίες ελπίδες πέθαναν.
2) Ο ΣΥΡΙΖΑ ήθελε να ακουστούν και αντίθετες φωνές, ώστε να μη φανεί ότι δίνει εντελώς "γη και ύδωρ".
3) Ίσως οι φωνές αυτές ήταν λίγο περισσότερες από όσο ήθελε. Όμως, αυτό δεν σημαίνει πτώση της κυβέρνησης και εκλογές (όπως κάποιοι φαντασιώνονται). Μια ψήφος εμπιστοσύνης, σύντομα θα αποκαταστήσει τη "δεδηλωμένη".
4) Λογικά, οι υπέρμαχοι του ΝΑΙ στο δημοψήφισμα και στη συμφωνία, θα έπρεπε να είναι ευχαριστημένοι. Όμως κάποιοι (εκτός και εντός του φόρουμ), εξακολουθούν να βρίζουν χυδαία την κυβέρνηση και όσους ψήφισαν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. Για μένα, αυτοί δεν νοιάζονται για συμφωνία ή τίποτε άλλο εκτός από το πώς "θα τα χώσουν" στην "Αριστερά", προσπαθώντας να αναβιώσουν διχαστικό εμφυλιοπολεμικό κλίμα του 1950 - 1960. Άλλωστε αρκετοί από αυτούς, δεν κρύβουν τον έρωτά τους προς τις χούντες.
5) Άντε, να το χαιρόμαστε το καινούργιο μας μνημόνιο....


.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αφιερωμένο σε αυτούς που σπαμμάρανε φανατικά το "ΟΧΙ"

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ας γράψω μερικές σκέψεις μου...
1) Η Ελλάδα (και όχι μόνον η κυβέρνηση) ψήφισε συμφωνία με το πιστόλι στον κρόταφο. Οι τελευταίες ελπίδες πέθαναν.
2) Ο ΣΥΡΙΖΑ ήθελε να ακουστούν και αντίθετες φωνές, ώστε να μη φανεί ότι δίνει εντελώς "γη και ύδωρ".
3) Ίσως οι φωνές αυτές ήταν λίγο περισσότερες από όσο ήθελε. Όμως, αυτό δεν σημαίνει πτώση της κυβέρνησης και εκλογές (όπως κάποιοι φαντασιώνονται). Μια ψήφος εμπιστοσύνης, σύντομα θα αποκαταστήσει τη "δεδηλωμένη".
4) Λογικά, οι υπέρμαχοι του ΝΑΙ στο δημοψήφισμα και στη συμφωνία, θα έπρεπε να είναι ευχαριστημένοι. Όμως κάποιοι (εκτός και εντός του φόρουμ), εξακολουθούν να βρίζουν χυδαία την κυβέρνηση και όσους ψήφισαν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα. Για μένα, αυτοί δεν νοιάζονται για συμφωνία ή τίποτε άλλο εκτός από το πώς "θα τα χώσουν" στην "Αριστερά", προσπαθώντας να αναβιώσουν διχαστικό εμφυλιοπολεμικό κλίμα του 1950 - 1960. Άλλωστε αρκετοί από αυτούς, δεν κρύβουν τον έρωτά τους προς τις χούντες.
5) Άντε, να το χαιρόμαστε το καινούργιο μας μνημόνιο....


Θα εφαρμοσουν υπουργοι της κυβερνησης ενα προγραμμα το οποιο εχουν καταψηφισει και στο οποιο ειναι αντιθετοι; Τοσο ερωτευμενοι με τις καρεκλες πια; Ουτε οι εκλογες θα δωσουν λυση. Ο Τσιπρας πρεπει να συμφωνησει με τα υπολοιπα κομματα που υπερψηφισαν την προταση του, να βαλει πιθανως 2-3 υπουργους κοινης αποδοχης και να ζητησει ψηφο εμπιστοσυνης απο τη Βουλη ωστε επιτελους να βγαλει μια κυβερνηση την τετραετια και να μην σερνεται η χωρα καθε τρεις και λιγο σε εκλογες που ουσιαστικα τωρα δεν εχουν να προσφερουν τιποτα καινουριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εκλογες θα πρεπε να γινουν αλλα για να ψηφιστει τι? αφου δεν υπαρχει κομμα με εναλλακτικο προγραμμα δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.
Είναι φως φανάρι ότι ο Τσίπρας έβγαλε το δημοψήφισμα για να βγει το "ΝΑΙ". Δεν του βγήκε.... Όπως είπα και παλαιότερα το "ΝΑΙ" είναι κατασκεύασμα του ΣΥΡΙΖΑ. Δεν πειράζουν καμία συντεχνία που του δίνουν δύναμη. Τα συγκεκριμένα μέτρα είναι δεδομένο ότι θα φέρουν παραπάνω ύφεση, ανεργία και μειώσεις μισθών στο ιδιωτικό τομέα

Για τους ψηφοφόρους του ΟΧΙ να μάθετε από εδώ και πέρα να "σκέφτεστε". Δείτε πως σας φέρθηκε ο "Βαρουφάκης", ο ήρωας σας των τελευταίων μηνών. Σας περιφρόνησε... και τώρα γελάει εναντίον σας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Γιατι αν εβγαινε το "ναι" τι θα γινοταν? χιλιες φορες να κανεις την σωστη επιλογη και να στην φερουν παρα να κανεις συνειδητα την λαθος η οποια οδηγει σε βεβαιη καταστροφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.
Γιατι αν εβγαινε το "ναι" τι θα γινοταν? χιλιες φορες να κανεις την σωστη επιλογη και να στην φερουν παρα να κανεις συνειδητα την λαθος η οποια οδηγει σε βεβαιη καταστροφη.
Πιο ελαφριά μέτρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εκλογες θα πρεπε να γινουν αλλα για να ψηφιστει τι? αφου δεν υπαρχει κομμα με εναλλακτικο προγραμμα δυστυχως.

Μα τωρα ακομα κι αν παμε σε εκλογες θα αλλαξει τι; Η Ελλαδα θα ειναι σε προγραμμα, τα μετρα θα εχουν πανω κατω οριστικοποιηθει και η πλειοψηφια των κομματων υποστηριζει τη δανειακη συμβαση. Στις προηγουμενες εκλογικες αναμετρησεις υπηρχε παντα καποιος ο οποιος εκανε σημαια του τον αντιμνημονιακο αγωνα. Τωρα θα γινει τι; Και για να παμε σε εκλογες θα εχει πρωτα προηγηθει η διασπαση του Συριζα σε κεντροαριστερους (με αρχηγο τον Τσιπρα) και κομμουνιστες με αρχηγο Λαφαζανη ή Ζωη. Αντικειμενικα τωρα κανενας δεν θελει εκλογες. Ουτε ο Τσιπρας ουτε η ΝΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πιο ελαφριά μέτρα!



Μα τωρα ακομα κι αν παμε σε εκλογες θα αλλαξει τι; Η Ελλαδα θα ειναι σε προγραμμα, τα μετρα θα εχουν πανω κατω οριστικοποιηθει και η πλειοψηφια των κομματων υποστηριζει τη δανειακη συμβαση. Στις προηγουμενες εκλογικες αναμετρησεις υπηρχε παντα καποιος ο οποιος εκανε σημαια του τον αντιμνημονιακο αγωνα. Τωρα θα γινει τι; Και για να παμε σε εκλογες θα εχει πρωτα προηγηθει η διασπαση του Συριζα σε κεντροαριστερους (με αρχηγο τον Τσιπρα) και κομμουνιστες με αρχηγο Λαφαζανη ή Ζωη. Αντικειμενικα τωρα κανενας δεν θελει εκλογες. Ουτε ο Τσιπρας ουτε η ΝΔ.

το ιδιο λεμε. θα επρεπε υπο κανονικες συνθηκες να γινουν αλλα στην πραγματικοτητα δεν θα εχουν κανενα αποτελεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τελικά θα πάμε σε εκλογές το φθινόπωρο η όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εκλογές αυτό το διάστημα όπως είπε κι ο Darthfederer αν κλείσει συμφωνία με την παρούσα κυβέρνηση τι νόημα έχει; Ας κάτσουν οι ίδιοι να την εφαρόσουν. Ανασχηματισμός λογικό να γίνει όμως.

Πιο ελαφριά μέτρα!

Αλλαγή κυβέρνησης καταρχήν και από εκεί που μείναμε το Γενάρη. Νόμιζαν πολλοί πως διαφήμιζαν τόσο το ΝΑΙ για οικονομικούς λόγους ενώ ήταν 100% επιβεβαιωμένο πως σε αντίστοιχη περίπτωση πηγαίναμε για σενάρια 2010. Αυτό περίμενε κι ο Σαμαράς αλλά δε του κατσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ το δηλώνω συριζα δεν ξαναψηφίζω. Μάλλον θα ξαναψηφίσω Καζάκη παρόλο που δεν μπαίνει βουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μι νίδερ. Ο τύπος είναι ανεμοδούρα. :P Ένωση κεντρώων θα ψηφήσω αν γίνουν εκλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top