Ενδυνάμωση στήθους

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Γεια σας..Υπάρχει κάποιος τρόπος ή με γυμναστική ή με οτιδήποτε άλλο(πλην πλαστικής επέμβασης), να ενδυναμωθεί το στήθος...?
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
βρες έναν λόγο να χτυπάει δυνατά η καρδιά από κάτω του :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Γεια σας..Υπάρχει κάποιος τρόπος ή με γυμναστική ή με οτιδήποτε άλλο(πλην πλαστικής επέμβασης), να ενδυναμωθεί το στήθος...

ΥΠΟΘΕΤΩ οτι εννοεις κατι στα πλαισια της ανορθωσης ας πουμε. Οχι να δυναμωσεις τους θωρακικους απλα να στεκεται το στηθος σου πιο ψηλα σωστα?

If thats the case πρεπει να δυναμωσεις πλατη/ωμους/τραπεζοηδεις, και εννοω να τα δυναμωσεις πολυ. Αν φτασεις και μπορεις να κανεις ελξη στο μονοζυγο με το σωματικο σου βαρος οι μυς της πλατης θα εχουν υπερτραφει αρκετα ωστε να "τσιτωσουν" λιγακι το δερμα.

Οι θωρακικοι (οι μυς κατω απο το λιπος/μαζικο αδενα) λιγη σχεση εχουν με το πως φαινεται το στηθος.

be that as it may, μην περιμενεις θαυματα και η πλαστικη ανωρθοσης στηθους ειναι τραγικα επωδηνη, βαρια, επικυνδυνη εγχειρηση που αφηνει ουλες.

tip: αν το στηθος σου δειχνει ωραιο με σουτιεν μην σε νοιαζει τιποτα αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Με μία μικρή έρευνα στον καλό μας φίλο βρήκα αυτά:

Ασκήσεις

κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Κοίτα τί μαθαίνει κανείς... :rolleyes:

Έχω την εντύπωση οτι και τα ντούζ με δροσερό νερό βοηθάνε αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι εφικτά αυτή την εποχή....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ΥΠΟΘΕΤΩ οτι εννοεις κατι στα πλαισια της ανορθωσης ας πουμε. Οχι να δυναμωσεις τους θωρακικους απλα να στεκεται το στηθος σου πιο ψηλα σωστα?

If thats the case πρεπει να δυναμωσεις πλατη/ωμους/τραπεζοηδεις, και εννοω να τα δυναμωσεις πολυ. Αν φτασεις και μπορεις να κανεις ελξη στο μονοζυγο με το σωματικο σου βαρος οι μυς της πλατης θα εχουν υπερτραφει αρκετα ωστε να "τσιτωσουν" λιγακι το δερμα.

Οι θωρακικοι (οι μυς κατω απο το λιπος/μαζικο αδενα) λιγη σχεση εχουν με το πως φαινεται το στηθος.

be that as it may, μην περιμενεις θαυματα και η πλαστικη ανωρθοσης στηθους ειναι τραγικα επωδηνη, βαρια, επικυνδυνη εγχειρηση που αφηνει ουλες.

tip: αν το στηθος σου δειχνει ωραιο με σουτιεν μην σε νοιαζει τιποτα αλλο

σκεφτομαι γυμναστικη για να φαινεται λιγο καλυτερο...ειναι αρκετα μικρο σε μεγεθος :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Αν θες να αυξήσεις το μέγεθος των μαστών σου, απλά βάλε κιλά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Αν θες να αυξήσεις το μέγεθος των μαστών σου, απλά βάλε κιλά ;)

αυτό είναι το θέμα, δε μπορώ να βάλω κιλά....με τα αντισυλλυπτικά πάντως κάτι γίνεται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
τι εννοεις;;

Εννοώ δηλαδή να θεωρείς θετικές τις παρενέργειες που γίνονται από τα αντισυλληπτικά...

Μπορεί σε βάθος χρόνου να έχουν χειρότερες παρενέργειες...

(Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος, δεν είμαι ειδικός)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Εννοώ δηλαδή να θεωρείς θετικές τις παρενέργειες που γίνονται από τα αντισυλληπτικά...

Μπορεί σε βάθος χρόνου να έχουν χειρότερες παρενέργειες...

(Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος, δεν είμαι ειδικός)

γιατρος μου τα εδωσε δεν τα πηρα μονη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κατ'αρχήν το μεγαλύτερο δεν είναι απαραίτητα και όμορφο.

Άλλο το μεγάλο,και άλλο το στητό.(Και άλλα τα γούστα του καθενός)

Δεν ξέρω τις γνώμες διαφόρων αντρών εδώ μέσα,αλλά όταν βλέπω μια γυναίκα κοκκαλιάρα με στήθος που πρώτα στρίβει αυτό στη γωνία κι η γυναίκα έρχεται μετά από κανένα πεντάλεπτο,αυτό το αφύσικο των αναλογιών εμένα δε με ελκύει.Δε με ελκύει όπως δε με ελκύει προσωπικά μια κοκκαλιάρα,ή μια υπέρβαρη(γούστα είναι αυτά).

Απο τη στιγμή που η διατήρηση του φυσικού είναι-κατ'εμέ πάντα-η πιο ελκυστική λύση,το θέμα είναι να βρεις τους κατάλληλους τρόπους να την υποστηρίξεις κατάλληλα.Ασκήσεις,κι ενδεχομένως ρύθμιση της διατροφής,αλλά και λήη τροφών που περιέχουν οιστρογόνα,ενδεχομένως θα σε βοηθήσουν,αν το θέλεις τόσο πολύ πρέπει να στραφείς σε ειδικό.

Να θυμάσαι πάντως πως δε γεννιόμαστε όλοι με βάση κάποιο συγκεκριμένο πρότυπο.Ομορφος είναι και νιώθει κάποιος,όσο φροντίζει,και υποστηρίζει τον εαυτό του,οπως είναι,χωρίς να χρειάζεται να αλλάζει πάνω του διάφορα.

Και για να μην παρεξηγηθω,περιπτώσεις όπως αυτή αποτελούν πολύ ιδιαίτερη κατηγορία.

γιατρος μου τα εδωσε δεν τα πηρα μονη μου

Ε και?Αυτο σημαινει πως παρενέργειες δεν υπάρχουν? Η σημαίνει πως είναι τόσο καλό για σένα (δεν τίθεται θέμα κριτικής) να δίνεις στον εαυτό σου τόσες ορμόνες και χημικά για κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ισχύει ότι αν τρως στηθος κοτόπουλο σου μεγαλώνει και το δικο σου??? το χω δει ακομα και σε σήριαλ να το λένε!!
Βουρ στο κοτόπουλο λοιπον!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Κατ'αρχήν το μεγαλύτερο δεν είναι απαραίτητα και όμορφο.

Άλλο το μεγάλο,και άλλο το στητό.(Και άλλα τα γούστα του καθενός)

Δεν ξέρω τις γνώμες διαφόρων αντρών εδώ μέσα,αλλά όταν βλέπω μια γυναίκα κοκκαλιάρα με στήθος που πρώτα στρίβει αυτό στη γωνία κι η γυναίκα έρχεται μετά από κανένα πεντάλεπτο,αυτό το αφύσικο των αναλογιών εμένα δε με ελκύει.Δε με ελκύει όπως δε με ελκύει προσωπικά μια κοκκαλιάρα,ή μια υπέρβαρη(γούστα είναι αυτά).

Απο τη στιγμή που η διατήρηση του φυσικού είναι-κατ'εμέ πάντα-η πιο ελκυστική λύση,το θέμα είναι να βρεις τους κατάλληλους τρόπους να την υποστηρίξεις κατάλληλα.Ασκήσεις,κι ενδεχομένως ρύθμιση της διατροφής,αλλά και λήη τροφών που περιέχουν οιστρογόνα,ενδεχομένως θα σε βοηθήσουν,αν το θέλεις τόσο πολύ πρέπει να στραφείς σε ειδικό.

Να θυμάσαι πάντως πως δε γεννιόμαστε όλοι με βάση κάποιο συγκεκριμένο πρότυπο.Ομορφος είναι και νιώθει κάποιος,όσο φροντίζει,και υποστηρίζει τον εαυτό του,οπως είναι,χωρίς να χρειάζεται να αλλάζει πάνω του διάφορα.

Και για να μην παρεξηγηθω,περιπτώσεις όπως αυτή αποτελούν πολύ ιδιαίτερη κατηγορία.

Δίκιο έχεις σε όλα αυτά...όταν λέω θέλω λίγο μεγαλύτερο δεν εννοώ κάτι υπερβολικό, να γίνει πιο στητό....

Ισχύει ότι αν τρως στηθος κοτόπουλο σου μεγαλώνει και το δικο σου??? το χω δει ακομα και σε σήριαλ να το λένε!!
Βουρ στο κοτόπουλο λοιπον!!:D

και εγω το εχω ακουσει αυτο.......δε ξερω αν ισχυει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ισχύει ότι αν τρως στηθος κοτόπουλο σου μεγαλώνει και το δικο σου??? το χω δει ακομα και σε σήριαλ να το λένε!!
Βουρ στο κοτόπουλο λοιπον!!:D

Η μ@@@@@α είναι όταν όλο χαρά πάω να φάω κοτόπουλο λεμονάτο πχ,κι έρχέται ο άλλος δίπλα:

"Ιιιι μην τρώς πολύ ρε,θα βγάλεις β@@@α."

Και μου κόβει την όρεξη. :mad:

Στις τροφές με οιστρογόνα πάντως αναφέρθηκα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ισχύει ότι αν τρως στηθος κοτόπουλο σου μεγαλώνει και το δικο σου??? το χω δει ακομα και σε σήριαλ να το λένε!!
Βουρ στο κοτόπουλο λοιπον!!:D

Ε αφού το έλεγε στο σήριαλ...
Έχω την εντύπωση πάντως πως αυτό, αν όντως ισχύει, οφείλεται στις ορμόνες που χρησιμοποιούνται στην εκτροφή των πουλερικών. Οπότε, no thanks.

Δίκιο έχεις σε όλα αυτά...όταν λέω θέλω λίγο μεγαλύτερο δεν εννοώ κάτι υπερβολικό, να γίνει πιο στητό....

Άλλο το μεγαλύτερο κι άλλο το στητό.

Όπως έχει αναφερθεί και πιο πάνω, ο συνδυασμός άσκησης, σωστής διατροφής και κρύων ντους ίσως βοηθήσει στο να γίνει πιο στητό το στήθος.

Τι να κάνουμε, sometimes gravity is a bitch.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
τι εννοεις;;

Εννοεί οτι το να θέλεις να αυξήσεις το στήθος σου δεν είναι λόγος να πέρνεις αντισυλληπτικά.

Σίγουρα όμως δεν τα πέρνεις γ αυτόν το λόγο. Ο γιατρός σου δεν θα σου τα έδινε ποτέ έτσι...

Ωπα.. εμεινα πίσω... Ας προσπαθήσω να το σώσω κάπως...

Σε κάποια site αναφέρεται και η σωστή υποστήριξη για πιο στητό στήθος.

https://www.vita.gr/html/ent/838/ent.7838.asp

https://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13300&subid=2&pubid=479821
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ισχύει ότι αν τρως στηθος κοτόπουλο σου μεγαλώνει και το δικο σου??? το χω δει ακομα και σε σήριαλ να το λένε!!
Βουρ στο κοτόπουλο λοιπον!!:D
εχω φαει απειρο κοτοπουλο(όχι κότες βεβαια που εχουν τις ορμονες) και δεν εχω δει κατι τετοιο μεχρι τωρα..

φημες ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top