Το νυφικό των ονείρων σας....

litsaki94

Νεοφερμένος

Η litsaki94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το κορίτσι που ξεκίνησε αυτό το θέμα έχει τα συγχαρητήριά μου... το πιο τέλειο θέμα...
το δικό μου νυφικό θέλω να είναι όσο πιο παραμυθένιο γίνεται.. ακόμα δεν έχω βρει κάτι συγκεκριμένο όμως.. :( όμως πού θα πάει θα το βρω...



αλλά θέλω να είναι κάπως έτσι και να έχει ένα τεράστιο πέπλο..............:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
View attachment 35865

το εχω ξανα βαλει, αλλα το θεωρω απιστευτα τελειο και ακριβως πανω στο στυλ που μαρεσει σε νυφικο. οχι φουντωτο... και με δαντελα που το κανει να δειχνει αριστοκρατικο!:D

Γ-Α-Μ-Α-Τ-Ο
Το είχα πετύχει και εγώ παλιά και είχα πωρωθεί, βέβαια το συγκεκριμένο και γενικά τέτοια σε ίσια γραμμή θέλουν σωματάρα για να φαίνεται έτσι ωραίο. Είχα βρει κι ένα άλλο ψιλο-μπεζ και δαντέλες αλλά μετά τα τόσα φορμάτ τον έχασα τον φάκελο.:(
Γενικά αγαπώ και εγώ δαντέλα και μίνιμαλ φορέματα χωρίς ουρές και ιστορίες.:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teoulaki

Νεοφερμένος

Η Τεουλινι Τρελοο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.


ειναι φανταστικο!!!!!! με αυτο παντρευομαι και τωρα!!!!! :group::group:

αχουυυυυ τι υπεροοοχο *.*



https://images02.olx.gr/ui/7/62/14/1285277052_123535814_12--BAZAAR----1285277052.jpg
*.*
τελειιια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.


Εγώ έχω τρέλα με την υπερπαραγωγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να παντρευόσασταν σύντομα να την καταλάβω την πρεμούρα με τα νυφικά. Αλλά το βρίσκω πραγματικά θλιβερό, μετά από τόσους αγώνες των γυναικών να αντιμετωπίζονται ως ισότιμες και να μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και να κάνουν καριέρα, τελικά να καταλήγουν να ονειρεύονται γάμους και νυφικά από τα 15. Και όχι τίποτα, τέτοιες γυναίκες *και* οι περισσότεροι άντρες τις βρίσκουν απωθητικές, πλέον έχουν ξυπνήσει και αυτοί και θέλουν και μια Α προσωπικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εντάξει, δε νομίζω πως όσοι βάλανε(με) φωτό επιδιώκουμε να παντρευτούμε γρήγορα.

Εγώ έχω άλλη απορία, λίγο off βέβαια. :redface:
Το νυφικό πώς έχει καθιερωθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο τους ξενους..

τα ελληνικα ηταν πολυχρωμα και πολυ σεμνοτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Να παντρευόσασταν σύντομα να την καταλάβω την πρεμούρα με τα νυφικά. Αλλά το βρίσκω πραγματικά θλιβερό, μετά από τόσους αγώνες των γυναικών να αντιμετωπίζονται ως ισότιμες και να μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και να κάνουν καριέρα, τελικά να καταλήγουν να ονειρεύονται γάμους και νυφικά από τα 15. Και όχι τίποτα, τέτοιες γυναίκες *και* οι περισσότεροι άντρες τις βρίσκουν απωθητικές, πλέον έχουν ξυπνήσει και αυτοί και θέλουν και μια Α προσωπικότητα.

Το ότι ποστάρω φωτογραφίες νυφικών δεν πάει να πει ότι θέλω να παντρευτώ τώρα σύντομα..απλά μου αρέσουν!! Και σε όποιον δεν αρέσει το θέμα που δημιούργησα να μην μπαίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το ότι ποστάρω φωτογραφίες νυφικών δεν πάει να πει ότι θέλω να παντρευτώ τώρα σύντομα..απλά μου αρέσουν!! Και σε όποιον δεν αρέσει το θέμα που δημιούργησα να μην μπαίνει!

νυφικο δεν φοραει η γυναικα μονο στο γαμο,,

φανταστητεεε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν το εχει ηδη..

στα ενηλικα παιγνια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Όντως είναι τέλειο αλλά όχι για νυφικό
Σε 1,5 μήνα θα γίνω νονά και ευχαρίστως θα το φορούσα αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα με μπερδέψουν με την λαμπάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
απο τους ξενους..

τα ελληνικα ηταν πολυχρωμα και πολυ σεμνοτερα..


Άγγελε μιας και έκανες την αρχή κι είναι και ενδιαφέρουσα (το "σεμνότερα" το παραβλέπω γιατί ούτε τότε θα έπαιζε ντεκολτέ, ούτε τώρα κεφαλομάντηλο:P), δε δίνεις κανένα link για περισσότερες εικόνες ή πληροφορίες?

Ευκαιρία να γίνει πιο ενδιαφέρουσα η συζήτηση;)

(όπως σε κάποιες περιπτώσεις που η παράδοση βρίσκει τρόπο να επιβιώσει ακόμα και με ντεκολτέ:D...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 192754_104788089604489_100002198958078_47103_3456891_o.jpg
    192754_104788089604489_100002198958078_47103_3456891_o.jpg
    397.9 KB · Εμφανίσεις: 151

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Άγγελε μιας και έκανες την αρχή κι είναι και ενδιαφέρουσα (το "σεμνότερα" το παραβλέπω γιατί ούτε τότε θα έπαιζε ντεκολτέ, ούτε τώρα κεφαλομάντηλο:P), δε δίνεις κανένα link για περισσότερες εικόνες ή πληροφορίες?

Ευκαιρία να γίνει πιο ενδιαφέρουσα η συζήτηση;)

(όπως σε κάποιες περιπτώσεις που η παράδοση βρίσκει τρόπο να επιβιώσει ακόμα και με ντεκολτέ:D...

ενταξει ειπαμε παραδοση αλλα το συγκεκριμενο μου θυμιζει περισσοτερο το παραδοσιακο καρο τραπεζομαντιλο του πικ νικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
ενταξει ειπαμε παραδοση αλλα το συγκεκριμενο μου θυμιζει περισσοτερο το παραδοσιακο καρο τραπεζομαντιλο του πικ νικ.

Δεν διαφωνώ ότι για εμάς εδώ δείχνει κάπως ενώ για τις σκωτσέζες που ξέρουν ότι κάθε διαφορετικό tartan αντιπροσωπεύει και μια διαφορετική οικογένεια της περιοχής, μπορεί να έχει ακόμα κάποια σημασία.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι τόσοι και τόσο ταλαντούχοι έλληνες σχεδιαστές αφήνουν ανεκμετάλλευτες παραδοσιακές πινελιές που θα μπορούσαν να εντάξουν στα σχέδια τους και να τα κάνουν ξεχωριστά... (αν έχετε κάποια φωτό περί του αντιθέτου, ευπρόσδεκτη!)
Πολλές φορές τα νυφικά και οι γάμοι στην Ελλάδα μου θυμίζουν εκείνους τους ομαδικούς γάμους στην Κίνα όπου τα δυτικά λευκά νυφικά μοιάζουν τόσο παράταιρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να παντρευόσασταν σύντομα να την καταλάβω την πρεμούρα με τα νυφικά. Αλλά το βρίσκω πραγματικά θλιβερό, μετά από τόσους αγώνες των γυναικών να αντιμετωπίζονται ως ισότιμες και να μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και να κάνουν καριέρα, τελικά να καταλήγουν να ονειρεύονται γάμους και νυφικά από τα 15. Και όχι τίποτα, τέτοιες γυναίκες *και* οι περισσότεροι άντρες τις βρίσκουν απωθητικές, πλέον έχουν ξυπνήσει και αυτοί και θέλουν και μια Α προσωπικότητα.

Υπερβάλεις.
Το ότι κάποια λέει ότι της αρέσει το τάδε νυφικό δεν σημαίνει ότι είναι καμένη για γάμο, ή ότι θα γίνει στο μέλλον από τις υστερικές που θα θέλουν στεφάνι πριν τα 30 και παιδί πριν τα 40,ή ότι προσβάλει τους αγώνες των γυναικών για ισοτιμία, ή θα πρέπει να είμαστε αναίσθητες ξέρω γω και να ενδιαφερόμαστε μόνο για καριέρα, λεφτά κτλ. Από πότε απαγορεύονται αυτά; Μη τρελαθούμε τελείως. :P
Και προπάντων δε ψάχνει κανείς για γαμπρό στο στέκι για να ενδιαφέρεται το τι θα κάνουν *και* οι περισσότεροι άντρες. Ένα τόπικ είναι και απλά ποστάρεις.:P
Εξάλλου υπάρχει και θέμα "Πώς φαντάζεστε το γάμο σας", αν θεωρείς θλιβερό και αυτό πάω πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Υπερβάλεις.
Το ότι κάποια λέει ότι της αρέσει το τάδε νυφικό δεν σημαίνει ότι είναι καμένη για γάμο, ή ότι θα γίνει στο μέλλον από τις υστερικές που θα θέλουν στεφάνι πριν τα 30 και παιδί πριν τα 40,ή ότι προσβάλει τους αγώνες των γυναικών για ισοτιμία, ή θα πρέπει να είμαστε αναίσθητες ξέρω γω και να ενδιαφερόμαστε μόνο για καριέρα, λεφτά κτλ. Από πότε απαγορεύονται αυτά; Μη τρελαθούμε τελείως. :P
Και προπάντων δε ψάχνει κανείς για γαμπρό στο στέκι για να ενδιαφέρεται το τι θα κάνουν *και* οι περισσότεροι άντρες. Ένα τόπικ είναι και απλά ποστάρεις.:P
Εξάλλου υπάρχει και θέμα "Πώς φαντάζεστε το γάμο σας", αν θεωρείς θλιβερό και αυτό πάω πάσο.

Πες τα...έχω υποστηρικτή!!!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Υπερβάλεις.
Το ότι κάποια λέει ότι της αρέσει το τάδε νυφικό δεν σημαίνει ότι είναι καμένη για γάμο, ή ότι θα γίνει στο μέλλον από τις υστερικές που θα θέλουν στεφάνι πριν τα 30 και παιδί πριν τα 40,ή ότι προσβάλει τους αγώνες των γυναικών για ισοτιμία, ή θα πρέπει να είμαστε αναίσθητες ξέρω γω και να ενδιαφερόμαστε μόνο για καριέρα, λεφτά κτλ. Από πότε απαγορεύονται αυτά; Μη τρελαθούμε τελείως. :P
Και προπάντων δε ψάχνει κανείς για γαμπρό στο στέκι για να ενδιαφέρεται το τι θα κάνουν *και* οι περισσότεροι άντρες. Ένα τόπικ είναι και απλά ποστάρεις.:P
Εξάλλου υπάρχει και θέμα "Πώς φαντάζεστε το γάμο σας", αν θεωρείς θλιβερό και αυτό πάω πάσο.
Άλλο να έβλεπα 30χρονες γυναίκες να το συζητούν, να το καταλάβω. Αλλά 15 χρονών κορίτσια, αντί να έχουν όνειρα και φιλοδοξίες να ονειρεύονται να ντυθούν νυφούλες (ακόμη κι αν δεν το βλέπουν για σύντομα, το ονειρεύονται όμως), προσωπικά με θλίβει. Αν εσένα σου φαίνεται ευχάριστο, πάσο, αλλά εμένα θα εξακολουθεί να με θλίβει.

(και δεν είμαι από τους ανθρώπους που αρέσκονται να βάζουν όρια στο τι θα κάνουν οι έφηβοι και πότε για να νιώθουν οι ίδιοι πιο νέοι. Όσοι είναι καιρό εδώ θα θυμούνται και τις απόψεις μου για το θέμα του σεξ στην εφηβεία για παράδειγμα. Αλλά υποθέτω ο καθένας έχει τα προσωπικά του όρια, και αυτό εδώ ξεπερνάει τα δικά μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top