Δραστηριότητες στο Σπίτι

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βλέποντας τον καιρό σήμερα, δεδομένης της κρίσης και αφραγκίας, αλλά και συζώντας με κάποιον που δουλευει 12ωρα, λέω να συγκεντρώσουμε ιδέες για διασκεδαστικά πραγματα που μπορούμε να κάνουμε μέσα στο σπίτι. Επειδή τα "κλασσικά"* τα έχω εξαντλήσει, πείτε τι κάνετε εσείς.

*"κλασσικα": ταινίες, buzz, χαρτιά, επιτραπέζια 2 ατόμων, guitar hero, internet

To ξέρω ότι καλώντας κόσμο σπίτι καλύπτεται πολύ μεγαλύτερο φάσμα ιδεών, αλλά μετακόμισα προσφατα και δεν ξέρω κανέναν εδώ κοντά. Οπότε το αποκλείω αυτό προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ομαδικό μαγείρεμα εχει πολύ πλάκα. Άμα είστε μόνο κορίτσια, οτιδήποτε έχει σχέση με μάσκες, cocooning, μια ανανέωση του σπιτιού όπως βάψιμο ή μια μετακίνηση, και φυσικά ταινίες.. Εγω σ αυτα έχω περάσει καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Καραόκε, παζλ, και όλα τα παραπάνω που είπατε φυσικά. ίσως και μαθήματα χορού από βίντεο που κυκλοφορούν και στο ίντερνετ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για μονος: βιβλιο, internet (πραγματικα ατελιωτο και για ολα τα γουστα...:P), videogames, γυμναστικη, παρατηρηση ταβανιου, παρατηρηση γειτονιας, βελτιστοποιηση τεχνικων χτυπιματος του φραπε... και αλλα πολλα...:P

Με παρεα δεν εχει φαση, μην καλεις κοσμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ομαδικό μαγείρεμα εχει πολύ πλάκα. Άμα είστε μόνο κορίτσια, οτιδήποτε έχει σχέση με μάσκες, cocooning, μια ανανέωση του σπιτιού όπως βάψιμο ή μια μετακίνηση, και φυσικά ταινίες.. Εγω σ αυτα έχω περάσει καλά..

Πω, ειχαμε κάνει με μια φιλη μάσκα ομορφιάς και καλά, σαν εμετός είχε βγει :P
Επίσης, βάζουμε μουσική και κωλοχτυπιόμαστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πω, ειχαμε κάνει με μια φιλη μάσκα ομορφιάς και καλά, σαν εμετός είχε βγει :P
Επίσης, βάζουμε μουσική και κωλοχτυπιόμαστε :P

Πόσο τα ζηλεύω αυτά...ήμουν αγοροκόριτσο και όλο άντρες φίλους έχω, δεν τα έχω ζήσει καθόλου αυτά και μου έχει βγει ετεροχρονισμένα. Τώρα δεν ξέρω καν πως να κάνω παρέα με κοπέλες, νιώθω ότι δεν ξέρω πως να φερθώ και να μιλησω. Και τι δεν θα έδινα για μια εμπειρία μάσκας από ξερατά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
νομίζω πως η καλύτερη συντροφιά στο σπίτι μόνος σου είναι ένα καλό βιβλίο..!εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ και να βλέπω ταινίες,να λύνω σταυρόλεξα,γυμναστική κτλ
βέβαια αν όλα αυτά τα έχεις βαρεθεί μια άλλη πολύ καλή λύση είναι να κάνεις μια ανακαίνιση στο σπίτι γενικά ή σε ένα δωμάτιο μόνο ειδικά...φυσικά να την κάνεις μόνη σου πχ με το να βάψεις τοίχους και έπιπλα θα αλλάξεις τελείως το δωμάτιο και θα σου ρθει και τσάμπα...έτσι και θα έχεις κάτι να κάνεις και με το αποτέλεσμα θα δείς με άλλο μάτι το χώρο ;)
plus κανόνισε να βρείς γρήγορα παρέα γιατί τίποτα δεν συγκρίνεται με το κάψιμο στον καναπέ...και αν η παρέα σου περιέχει και τα δύο φύλα θα περάσεις τέλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όταν είσαι μόνος στο σπίτι υπάρχουν τόσα πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις! :)
Παζλ, σταυρόλεξα, ταινίες, γυμναστική, μαγειρική, διάβασμα, μουσική! Αρκεί να έχεις διάθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Tαινιες,μαγειρεμα,κουβεντουλα και καμια "ανανεωση" σε θεματα ομορφιας!;)αμα υπαρχει καλη παρεα ακομα και μεσα στο σπιτι περνας σουπερ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
αααχ τι μου θύμησες τώρα..
σαν φοιτήτρια με την συγκάτοικο μου εκτός απο τα κλασικά μαγειρέματα (που εκεί είναι λίγο επικίνδυνο, γιατί αν ξέρουν και οι δυο κοπέλες να μαγειρεύουν μπορεί να γίνει σφαγή), κάναμε και βραδιές κομμωτικής (βάφαμε η μια τα μαλλιά της άλλης, κάναμε μάσκες και χτενίσματα), και το καλύτερο ήταν βραδυά μόντελινγκ... φτιαχνόμασταν και βγαίναμε φωτογραφίες (μερικές μάλιστα πολύ πολύ καλές)..

Ξέρω ακούγονται πολύ ψωνίστηκα όλα αυτά, αλλά ειλικρινά αν αισθάνεσαι καλά με τον άλλον και τα παίρνετε στη πλάκα είναι πολύ ωραία!

Τώρα έχω φύγει απο αυτό και μου λείπει (θέλετε να μαζευτούμε οοοολες μια μέρα? θα ρίξουμε γέλιο ) οπότε περιορίζομαι σε επιτραπέζια, μαγειρέματα με το αμόρε, κρασάκι, αργιλέ..

α και το άλλο που κάναμε! φτιάχναμε δωρα ή πράγματα για εμάς. παίρναμε ειδικές μπογιές για ρούχα απο χαρτοπωλείο και πολύ φτηνά μπλουζάκια-κάλτσες-βρακιά, και φτιάχναμε πάνω τα σχέδια που θέλαμε.. ακούγεται κίτς,το ξέρω αλλά δεν είναι!

αυτά ήταν τα καλύτερα.. αλλά είναι όπως το είπε η amy001 "άμα υπάρχει καλή παρέα, και μέσα στο σπίτι περνάς σούπερ".. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ολα τα είπατε. Και τίποτα απ'αυτά να μην κάνεις, αμα πιάσεις την πάρλα με κρασάκι χειμωνιάτικα, πέρασε ωραία η βραδιά. Το καλοκαίρι τα μαζέματα με μεζεδες και κοκτειλς είναι σούπερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιες΄μέρες που με πιάνει κυριολεκτικά τρέλα και ξεσηκώνω τις ντουλάπες, κάνω ξεσκαρτάρισμα στα ρούχα, καλλυντικά, παπούτσια, τα πάντα!
Μετά κάνω και μια κούρα ομορφιάς και κοιμάμαι τέλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntinos oumpou

Νεοφερμένος

Ο Ntinos oumpou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
:alljumpy: ΤΑ ΠΆΝΤΑ ΟΜΩΣ..... ΑΡΚΕΊ ΝΑ ΥΠΆΡΧΕΙ ΔΙΆΘΕΣΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αμα υπαρχει διαθεση τα παντα γινονται:Χαζεμα στο Ιντερνετ,γυμναστικη(αγαπημενη ασχολια),ακροαση μουσικης,επιτραπεζια,ακομη και...σατυρα(μιμηση προσωπων στυλ Μητσικωστα).:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πολύ καλά όλα αυτά, απλά έψαχνα και πράγματα με το boyfriend γιατί έχουμε κολλήσει με το κλασσικό dvd άντε και κανένα multiplayer στο playstation τις καθημερινές και θέλω να προτείνω κάτι άλλο για δύο άτομα, μέσα στο σπίτι.
Θα ήθελα να του κάνω κανένα beaute αλλά δεν κάθεται! Μάλλον νομίζει ότι θα του θίξει τον ανδρισμό αμα τον πασαλείψω με μάσκες και του βάλω αγγουράκια στα μάτια. :/:
Για εκτός σπιτιού καθημερινή δεν το συζητάω γιατί σχολάει αργά και εδώ στο χωριό που μένουμε δεν έχει τίποτα οπότε οι μετακινήσεις είναι ένα θέμα. Ασε που δεν έρχεται κανείς εδώ γιατί όλοι τσιγκουνεύονται την βενζίνη (και την διαδρομή φαντάζομαι).
Εχετε κανένα καλό παιχνίδι για δύο άτομα, κατά προτίμηση όχι playstation?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Παιχνίδια με χαρτιά; Τάβλι; Επιτραπέζια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν είναι μέρα, νοικοκυριό! :P
Να βοηθάνε λίγο, τι σόι φίλοι είναι; :P

Mέρα νοικοκυριού σήμερα όπως καταλαβαίνετε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εχετε κανένα καλό παιχνίδι για δύο άτομα, κατά προτίμηση όχι playstation?
Για pc δηλαδή ή επιτραπέζιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top