Ξέσπασμα ρατσιστικών, ξενοφοβικών, ομοφοβικών επιθέσεων στην Ελλάδα ;

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Τι νύχτα. Βγαίνουμε με μια φίλη μου και ένα date της, πίνουμε, τρώμε, πίνουμε, μαγευόμαστε σε μια ανοιχτή βραδιά ταγκό στην Ερμού και καταλήγουμε sodade, πίνει ο τύπος, τσαντίζεται αυτή, φεύγει. Τον παίρνω παραμάσχαλα να τον πάω Ομόνοια να πάρει το 500 να πάει σπίτι του, δεν είχα λεφτά για ταξί, στο δρόμο περνάνε φίλοι και γνωστοί με μηχανάκια και αυτοκίνητα και έπεσε καλιάρντεμα, φτάνουμε ομόνοια και σταματάει μια μηχανή με δύο Έλληνες και μας λέει "Είστε γκέι;" τους λέω "Ναι, τρέχει πρόβλημα;" και φεύγουν, καθόμαστε στην στάση δεν προλαβαίνω να ανοίξω το πακέτο από τα τσιγάρα σκάνε οι τύποι τρέχοντας νίντζα στυλ "ποιόν είπες γκέι ρε;" φωνάζουν και αρχίζουν το ξύλο. Έφαγα μπουνιές, έβγαλα αίματα, είδα το πεζοδρόμιο δίπλα μου, είδα να κλωτσάνε το παιδί στο κεφάλι. Έδωσα και εγώ, έβγαλα το κινητό κάλεσα το 100 και έφυγαν τρέχοντας. Τρέχει ο Πακιστανός περιπτεράς, τρέχει και ένα πρεζάκι η Πωλίνα, έφτασε και η αστυνομία. Τους λέω θέλω να το καταγγείλω ως ομοφοβικό περιστατικό καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό; Τους εξήγησα. Οι μπάτσοι πολύ συνεργάσιμοι και ανθρώπινοι. Τους λέω πριν λίγες μέρες πέρναγα από Ακαδημίας και Ζωοδόχου Πηγής που έχετε τα ματ με το αγόρι μου και μας κορόιδευαν οι αστυνομικοί, σήμερα έφαγα ξύλο εδώ, για να καταλάβετε τι παίζει. Ο Πακιστανός μου λέει συγνώμη που δεν βοήθησα, αλλά κάθε μέρα τρώμε ξύλο από αυτούς δεν ήθελα να μπλέξω την ώρα που δουλεύω, η Πωλίνα μου σκούπιζε τις πληγές με νερό, την κέρασα το μισό πακέτο τσιγάρα και μου λέει μια Yamaha μαύρη ΧΤ ήταν δεν πρόλαβα να δω νούμερο, σάμπως πρόλαβα εγώ; Πήγα στο τμήμα κατήγγειλα το περιστατικό το παιδί κώλωσε την είχε ακούσει και από τα χτυπήματα. Λέω στην αστυνομία φοβάμαι να πάω σπίτι μου, εκεί έξω είναι δύο τύποι που πριν 10' με δείραν, μπορεί να με πάει ένα περιπολικό σπίτι μου, στα Εξάρχεια μένω, δίπλα, μου λένε όχι. Φεύγω, περπατάω μόνος μου στην Πατησίων, παίρνω το αγόρι μου, κλαίω. Αύριο θα πάρω το δικηγόρο. Και pepper spray. Σκοτεινές εποχές.


πηγη: Παρατηρητήριο Ρατσισμού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.

Ωραια. Θλιβερο γεγονος. Ομως τωρα τι ακριβως αναμενετε; Μια ομαδα ετεροφυλοφιλων μελων θα αρχισει να υποστηριζει με φοβερο ρομαντισμο τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων, για να αισθανθουν φιλανθρωποι δικαιοι αντιρατσιστες που σεβονται τη διαφορετικοτητα. Μια αλλη ομαδα θα αρχισει να αισθανεται αηδιασμενη. Μια αλλη ομαδα μελων θα αρχισει να βριζει του αστυφυλακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Σαν γεγονος το ανεφερε το παιδι,οπως τοσα αλλα γεγονοτα γινονται ολοκληρα θεματα.
Ρε θα επρεπε να ξερει πως ομονοια βραδυ δεν.
Δερνουν για ψυλλου πηδημα.

Ρε δεν παμε καλα.

Και για οποιον προτρεξει,ναι οκ η φτωχια των μεταναστατων υποβαθμισε ετσι καποια κεντρα της αθηνας,αλλα ειναι πασιφανες πως πολλοι κομπλεξαρισμενοι ελληναρες βρισκουν καταφυγιο σε αυτες τις γειτονιες.
Ειναι σαν εκεινο το επισοδιο του 3ου νομου,που μια παρεα "γαμιαδων" σκοτωσε στο ξυλο εναν γκει,και στην τελικη σε εκεινη την παρεα ενας φλωρακος πηδαγε τον ζουπερ ουαου γαμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Μια ομαδα ετεροφυλοφιλων μελων θα αρχισει να υποστηριζει με φοβερο ρομαντισμο τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων, για να αισθανθουν φιλανθρωποι δικαιοι αντιρατσιστες που σεβονται τη διαφορετικοτητα.
Τι εννοεις για να ''αισθανθουν''?Αυτοι που υπερασπιζουν τα ανθρωπινα δικαιωματα το κανουν επειδη το πιστευουν δεν εχουν αναγκη να αισθανουν κατι απο τα παραπανω.Εσυ που εισαι ομοφοβικος αντρακλας να φανταστω το κανεις για να νιωσεις περισσοτερο αντρας που δεν υπερασπιζεσε τους μιαρους ομοφυλοφιλους?:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Δεν επιδεικνυεις την πρεπουσα σοβαροτητα στο θεμα.:(

Ποια σοβαρότητα; Είναι ένα περιστατικό βίας από κάτι κομπλεξάκια που πήγαν να το παίξουν μάγκες σε έναν γκέι. Όλα τ' άλλα είναι π@π@ριές. Άκου παρατηρητήριο ρατσισμού, λολ. Ο αντιρατσισμός έγινε επάγγελμα. Εγώ αυτό ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ποια σοβαρότητα; Είναι ένα περιστατικό βίας από κάτι κομπλεξάκια που πήγαν να το παίξουν μάγκες σε έναν γκέι. Όλα τ' άλλα είναι π@π@ριές. Άκου παρατηρητήριο ρατσισμού, λολ. Ο αντιρατσισμός έγινε επάγγελμα. Εγώ αυτό ξέρω.

Επιτελους ενα σοβαρο ατομο εδω μεσα =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Τι εννοεις για να ''αισθανθουν''?Αυτοι που υπερασπιζουν τα ανθρωπινα δικαιωματα το κανουν επειδη το πιστευουν δεν εχουν αναγκη να αισθανουν κατι απο τα παραπανω.Εσυ που εισαι ομοφοβικος αντρακλας να φανταστω το κανεις για να νιωσεις περισσοτερο αντρας που δεν υπερασπιζεσε τους μιαρους ομοφυλοφιλους?:eek:

Μπραβο εισαι πολυ εξυπνος. Φοβερη ευφυια. Τι σπουδαζεις καμαρι μου και αντιληφθηκες με τετοια ευκολια οτι παριστανω τον ομοφοβικο αντρακλα; Μηπως ψυχολογια;

Ηδη εχεις αποδειξει οτι εκ φυσεως δεν εισαι αντιρατσιστης και υπερασπιστης δικαιωματων γιατι βιαζεσαι να κρινεις τους ανθρωπους, βρισκεις αφορμες να κατηγορησεις, νιωθεις καλυτερος οταν κανεις κατι τετοιο, χαρακτηριστικα των ομοφοβικων που δεν καταπιεζουν τα πραγματικα τους στοιχεια οπως εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ηδη εχεις αποδειξει οτι εκ φυσεως δεν εισαι αντιρατσιστης και υπερασπιστης δικαιωματων γιατι βιαζεσαι να κρινεις τους ανθρωπους, βρισκεις αφορμες να κατηγορησεις, νιωθεις καλυτερος οταν κανεις κατι τετοιο, χαρακτηριστικα των ομοφοβικων που δεν καταπιεζουν τα πραγματικα τους στοιχεια οπως εσυ.
Ναι καλα νταξ :clapup: αν παρουμε το προηγουμενο μηνυμα σου υπαρχει μια εμμεση ειρωνικη διαθεση για τους ''υπερασπιστες των δικαιωματων των ομοφυλοφιλων''(λες και ειναι κακο να υπερασπιζεσαι τα δικαιωματα μια ανθρωπινης ομαδας) οτι το κανουνε απο καποια συναισθηματικη σκοπιμοτητα για να νιωσουν αντιρατσιστες κλπ κλπ Οποτε για να μην σε κατηγορουν αδικα οπως λες αναφερουμε μια κατασταση χωρις σχολιασμο ή εφευρισκοντας σκοπιμοτητες απο το μυαλο μας (βασικο σημειο της εκθεσης Γ Λυκειου ηταν:eek:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω το εν λόγω θέμα.Έγινε μια ρατσιστική επίθεση σε κάποια άτομα.Οκ εμέις τώρα τι περιμένετε να πούμε?Να τους πούμε μπράβο για την πράξη τους?Να δείξουμε πόσο ανοιχτόμυαλοι είμαστε που στηρίζουμε τα δικαιώματα των gay?
Η βία είναι(σχεδόν) πάντα ανεπίτρεπτη και καταδικαστέα από όπου κ αν προέρχεται.Τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το *σχεδόν* μ' άρεσε.
Θα' θελα πολύ να ακούσω το λόγο για το σχεδόν σου.
Τεςπα. Αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το *σχεδόν* μ' άρεσε.
Θα' θελα πολύ να ακούσω το λόγο για το σχεδόν σου.
Τεςπα. Αύριο.

Αν ας πούμε σου επιτεθεί ο Μπάμπης ο πιπινοθραύστης για να σε βιάσει εσύ μην τον βαρέσεις γιατί η βία είναι κατακριτέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyote

Νεοφερμένος

Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
aka αυτοάμυνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ε ντάξει μωρέ αυτό δεν είναι καν βια, αλλά αυτοάμυνα. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δηλαδή αν εγώ μαλώσω με έναν έξω και αρχίσει να πέφτει ξύλο εγω θα κάτσω να τις φάω?Είναι και άλλες περιπτώσεις που εγώ τη δικαιολογώ όταν κάποια άτομα σε φτάνουν στα όρια σου η προσβάλλουν εσένα και τις αξίες σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε ντάξει μωρέ αυτό δεν είναι καν βια, αλλά αυτοάμυνα. >.<

Με τα λόγια θα αυτοαμυνθείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε με πιάνεις. Προφανώς και θα προστατέψεις τον εαυτό σου με κάθε τρόπο, αλλά δε το θεωρώ βία με την ευρύτερη έννοια, καθώς το κάνεις από άμυνα. Ούτε καν διώκεται.


Είναι και άλλες περιπτώσεις που εγώ τη δικαιολογώ όταν κάποια άτομα σε φτάνουν στα όρια σου η προσβάλλουν εσένα και τις αξίες σου
Εδώ ήθελα να καταλήξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πω τι λες τωρα??Πάλι καλα που ''κατέληξες''!!Λοιπόν εγώ δικαιολογώ τη βία όταν πχ αν κάποιος βρίσει ακραία εμένα η την οικογενειά μου,αν με χλευάσει και με υποτιμήσει σαν άτομο,αν με τη συμπεριφορά του με έχει φτάσει στο αμην και πολλές άλλες περιπτώσεις τέτοιου είδους.Αυτή είναι η αποψή μου και δε δέχομαι σχόλια του τύπου ''εδω ήθελα να καταλήξω'' χωρίς να δικαιολογήσεις την άποψη σου με επιχειρήματα.Βγες και πες πχ οτι αν κάποιος σε προσβάλει ακραία εσυ θα κάτσεις και θα πεις και ευχαριστώ αλλα σχόλια σαν το παραπάνω αλλού
Υ.Γ επειδή έχουμε βγει offtopic αν θες απάντησε μ σε μνμ γιατί αυτός ο διάλογος δεν αφορά κανέναν σε αυτό το topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Το πρόβλημα ξέρετε ποιο είναι; Ότι έχουμε γεμίσει παρατηρητήρια και ΜΚΟ ρατσισμού, φασισμού, ανθρωπίνων δικαιωμάτων, μεταναστών, ομοφυλοφίλων οι οποίοι μας τα έχουν πρήξει κάθε φορά που σπάει το νύχι ενός γκέι ή βρίσκουμε χτυπημένο μετανάστη! Τι να κάνουμε, υπήρχαν και θα υπάρχουν! Να πάμε να κλαφτούμε στο παρατηρητήριο και να μιλάμε για "έξαρση του ρατσισμού"; Ο συγκεκριμένος γκέι, σαν κάποια κλαψομούν@, αντί να πάει να το καταγγείλει στην αστυνομία και μόνο, θεώρησε ότι έπρεπε να το πει και στο παρατηρητήριο, λες και θα γίνει κάτι από τους επαγγελματίες αντιρατσιστές! Αλλά το ξέχασα, το κράτος είναι κακό και φασιστικό ενώ τα παρατηρητήρια και οι ΜΚΟ πάνε αντίθετα στο ρεύμα, άσχετα αν τα ΤΣΕΠΩΝΟΥΝ χοντρά από κρατικά ή ευρωπαϊκά κονδύλια, από τα οποία εξαρτώνται άμεσα! Είπαμε, το κράτος είναι κακό, αλλά το κρατικό ρευστό καλοδεχούμενο. Εν τω μεταξύ, είναι τόσο γελοίοι όλοι αυτοί οι "παρατηρητές", που φτάσανε στο σημείο να είναι λιγότερα τα μέλη από όλες αυτές τις οργανώσεις, αφού μπορεί κάποιος να είναι ιδρυτής 2-3 τέτοιων παρατηρητηρίων και να το διαχειρίζεται μόνος του, αναρτώντας μόνο σε μία ιστοσελίδα του κ*λου περιστατικά ρατσιστικής βίας για να δικαιολογεί την άθλια ύπαρξή του.

Άντε γεια (όπως θα έλεγε κι ο Τάκης) ευαίσθητοι του πάτου (να μην πω του απόπατου).

Μια προσφορά της STOP THE BULLSHIT production...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το πρόβλημα ξέρετε ποιο είναι; Ότι έχουμε γεμίσει παρατηρητήρια και ΜΚΟ ρατσισμού, φασισμού, ανθρωπίνων δικαιωμάτων, μεταναστών, ομοφυλοφίλων οι οποίοι μας τα έχουν πρήξει κάθε φορά που σπάει το νύχι ενός γκέι ή βρίσκουμε χτυπημένο μετανάστη! Τι να κάνουμε, υπήρχαν και θα υπάρχουν! Να πάμε να κλαφτούμε στο παρατηρητήριο και να μιλάμε για "έξαρση του ρατσισμού"; Ο συγκεκριμένος γκέι, σαν κάποια κλαψομούν@, αντί να πάει να το καταγγείλει στην αστυνομία και μόνο, θεώρησε ότι έπρεπε να το πει και στο παρατηρητήριο, λες και θα γίνει κάτι από τους επαγγελματίες αντιρατσιστές! Αλλά το ξέχασα, το κράτος είναι κακό και φασιστικό ενώ τα παρατηρητήρια και οι ΜΚΟ πάνε αντίθετα στο ρεύμα, άσχετα αν τα ΤΣΕΠΩΝΟΥΝ χοντρά από κρατικά ή ευρωπαϊκά κονδύλια, από τα οποία εξαρτώνται άμεσα! Είπαμε, το κράτος είναι κακό, αλλά το κρατικό ρευστό καλοδεχούμενο. Εν τω μεταξύ, είναι τόσο γελοίοι όλοι αυτοί οι "παρατηρητές", που φτάσανε στο σημείο να είναι λιγότερα τα μέλη από όλες αυτές τις οργανώσεις, αφού μπορεί κάποιος να είναι ιδρυτής 2-3 τέτοιων παρατηρητηρίων και να το διαχειρίζεται μόνος του, αναρτώντας μόνο σε μία ιστοσελίδα του κ*λου περιστατικά ρατσιστικής βίας για να δικαιολογεί την άθλια ύπαρξή του.

Άντε γεια (όπως θα έλεγε κι ο Τάκης) ευαίσθητοι του πάτου (να μην πω του απόπατου).

Μια προσφορά της STOP THE BULLSHIT production...

Όπα ρε φιλάρα,μισό γιατί βρίσκεις.

Αν στην Ελλάδα υπήρχε σαφές νομικό πλαίσιο για τη διαχείρηση της ομοφοβίας και των διακρίσεων στη βάση του σεξουαλικού προσανατολισμού να καταλάβω γιατί τέτοιες καμένες απόψεις να έχουν απήχηση.Προφανώς όμως ο οχετός της ομοφοβίας στην Ελλάδα είναι τραγικών διαστάσεων.Εδώ να πούμε ένα νόμο στις αρχές του έτους που είναι ελάχιστη ασφαλιστική δικλίδα εναντίον της ομοφοβίας δε μπόρεσαν να περάσουν.

Τώρα δε ξέρω το κάψιμο του κάθε μπάζου εκεί έξω που τρώει φρίκη γιατί δεν αντέχει τις ΜΚΟ αλλά ο ακτιβισμός σε αυτά τα πραγμάτα και ειδικά σε μια τόσο backward χώρα όπως η Ελλάδα θα επρέπε να είναι επιβεβλημένος μαζί με τη συστηματική επιμόρφωση και της αστυνομίας και όλων των εμπλεκομένων φορέων.

Η ομοφοβία είναι απλά μια κατάπτυστη ιδεοληψία με σκοπό το απόλυτο dehumanizing των γκέι διεθνώς και πρέπει παραδειγματικά να τσακίζεται με τις πιο swift και άτεγκτες πολιτικές.Τα κροκοδείλια δάκρυα της κάθε πικραμένης για τους ΜΚΟ δε πρέπει να μας λένε κάτι.Αλλού είναι η ουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Γιατί να θεσπίσουμε ειδικό νόμο για την ομοφοβία ρε φίλε, αφού εντάσσεται σε νόμους περί ελαφρών ή βαριών σωματικών βλαβών. Γιατί να είναι ειδικός νόμος; Επειδή έχει διαφορετικό κίνητρο; Μα όλα τα περιστατικά έχουν διαφορετικό κίνητρο (ζήλια, συμφέροντα, αντιδικία, ρατσισμός, ομοφοβία, χρήμα, εξουσία, καθημερινότητα), μήπως να θεσπίσουμε διαφορετικό νόμο για όλα αυτά;
Τι διαβάζω εδώ μέσα... λες και ο νόμος περί ομοφοβίας θα λύσει την κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top