Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ποτέ Σάμσουνγκ!!! Θα το μετανιώσετε πικρά!!!Τουλάχιστον τα παλιά μοντέλα δεν λένε ...τωρα για τα καινούργια που έχουν βγει...δεν ξέρω... δεν θα διάλεγα αφής ... μου τη σπάνε!!!
Άσε σε καταλαβαίνω. Εγώ είχα 4 χρόνια ένα νόκια με κουμπιά το οποίο δεν είχε πάθει ποτέ τίποτα (από μόνο του τουλάχιστον εγώ του διάλεισα 2 φορές την οθόνη :redface: ) και φέτος που με το έκλεψαν και πήγα να πάρω καινούργιο είχα πάθει σοκ δεν ήξερα ποιο να πάρω. Ήμουν σε φάση "τι διάολο από άλλον πλανήτη έρχομαι;" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα sony δεν είναι καλά κινητά και ορισμένα είναι και σα παντόφλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα sony δεν είναι καλά κινητά και ορισμένα είναι και σα παντόφλες.

Ενώ τα samsung δεν είναι; :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Εγώ θα έπαιρνα αυτό 100%.:D

Ναι πολύ καλή επιλογή αυτή. Σου του προτείνω και εγώ αυτό.

Πλέον πιστεύω πως έχει πεθάνει οι σκέψεις του τύπου .."είμαι φαν της τάδε εταιρείας κινητής τηλεφωνίας..κτλ..",
πλέον νομίζω έχουμε περάσει σε σκέψεις του τύπου ..."είμαι φαν του τάδε λογισμικού..(android or ios πλέον...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι πολύ καλή επιλογή αυτή. Σου του προτείνω και εγώ αυτό.

Πλέον πιστεύω πως έχει πεθάνει οι σκέψεις του τύπου .."είμαι φαν της τάδε εταιρείας κινητής τηλεφωνίας..κτλ..",
πλέον νομίζω έχουμε περάσει σε σκέψεις του τύπου ..."είμαι φαν του τάδε λογισμικού..(android or ios πλέον...)

Καλά... :redface: Μιας και εμένα μου κολλούσαν τα sony ίσως είναι ώρα να αλλάξω εταιρεία... :whistle: Πφφφ! Οκ παιδιά! Σας ευχαριστώ πολύ!! :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγω εχω Sony, τριχες ειναι αυτα που λενε για προβληματικα κινητα. Το ποσοστο χρηστων Sony που αντιμετωπιζουν προβλημα ειναι ιδιο με το ποσοστο χρηστων καθε μαρκας κινητου. Αλλοι βγαζουν σκαρτο το S3 γιατι τους εβγαλε bugs και σε αλλους τρεχει σαν το πηραν τωρα. Ειναι καθαρα στη συσκευη που θα πεσεις. Το Android πλεον ειναι ισαξιο του iOS, εχει πολλες φορες τις ιδιες εφαρμογες και φυσικα ειναι τελειως ανοιχτο, δν εχει περιορισμους. Ακομα ομως και για χρηστες που το χρησιμοποιουν για τη δουλεια, το Android κερδιζει πολυ γρηγορα εδαφος. Στις ΗΠΑ που το iPhone ειχε επικρατησει κατα κρατος, το Android εχει πλεον το 52% της αγορας smartphones. Στο μεσο χρηστη που θελει ενα κινητο γρηγορο για τηλεφωνα/μηνυματα και mobile internet το Android εχει επικρατησει καθως μπορεις να αποκτησεις εξαιρετικη συσκευη με τα μισα λεφτα απο το αντιστοιχο iPhone

Μεχρι 300€ οι προτασεις μου ειναι Galaxy S3 και Xperia T (το οποιο εχω εγω). Αν εχετε λιγα παραπανω να διαθεσετε πηγαινετε στο Nexus 4. Το S4 mini χανει απο το S3 γιατι εχει χειροτερη οθονη (ουτε καν HD) και διπυρηνο επεξεργαστη αντι για τετραπυρηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεχρι 300€ οι προτασεις μου ειναι Galaxy S3 και Xperia T (το οποιο εχω εγω). Αν εχετε λιγα παραπανω να διαθεσετε πηγαινετε στο Nexus 4. Το S4 mini χανει απο το S3 γιατι εχει χειροτερη οθονη (ουτε καν HD) και διπυρηνο επεξεργαστη αντι για τετραπυρηνο.

Αυτό το είχα σημειώσει και εγώ όταν κοιτούσα τα xperia. :'( Πάλι είμαι σε δίλημμα γαμώ το... :/:

Τέσπα, σ' ευχαριστώ πολύ και εσένα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτό το είχα σημειώσει και εγώ όταν κοιτούσα τα xperia. :'( Πάλι είμαι σε δίλημμα γαμώ το... :/:

Τέσπα, σ' ευχαριστώ πολύ και εσένα! :D

Το S3 με το Τ ειναι περιπου ισαξια κι ας μην το παραδεχονται οι Samsung-fanboys. Στις μετρησεις επεξεργαστη το Τ παροτι διπυρηνο βγαζει καλυτερα νουμερα, ραμ εχουν την ιδια, καμερα το Τ εχει 13 εναντι 8, ειναι πιο ωραιο σχεδιαστικα, ειναι unibody κατασκευη και δν χαλαει σε 20 κομματια αν σου πεσει, οθονη εχουν και τα δυο HD σε 720p και ειναι και 60€ φθηνοτερο (οταν το πηρα εγω ηταν 100€ φθηνοτερο) 225 εναντι 285.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Στο μεσο χρηστη που θελει ενα κινητο γρηγορο για τηλεφωνα/μηνυματα και mobile internet το Android εχει επικρατησει καθως μπορεις να αποκτησεις εξαιρετικη συσκευη με τα μισα λεφτα απο το αντιστοιχο iPhone
To αντίστoixo κινητό της apple είναι το iPhone 4s είναι περίπου 80 - 100 ευρώ πιο ακριβό αλλά το δεύτερο, έχοντας καλύτερη ποιότητα κατασκευής, δικαιολογεί τη διαφορά στη τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
To αντίστoixo κινητό της apple είναι το iPhone 4s είναι περίπου 80 - 100 ευρώ πιο ακριβό αλλά το δεύτερο, έχοντας καλύτερη ποιότητα κατασκευής, δικαιολογεί τη διαφορά στη τιμή.

Το 4s ηταν καλο αλλα οταν ηταν καινουριο, τωρα πλεον ειναι μικρο. Και οι 3,5'' σε συγκριση με τις 4,5'' HD εχουν τεραστια διαφορα στην καθημερινοτητα. Ειδικα οταν αυτα τα κινητα που παρα το μεγεθος της οθονης τους δν χαρακτηριζονται παντοφλα...

Το πρωτο που πρεπει να κανει καποιος ειναι να συγκρινει iOS και Android, τα μονα σοβαρα λειτουργικα που κυκλοφορουν στην αγορα. Το Android για καποιον σχετικα καινουριο στα Smartphones που δν εχει ορεξη να τα πολυψαξει μπορει να ειναι λιγο περιπλοκο στην αρχη, το iOS ειναι πιο φιλικο στον αρχαριο χρηστη...

Αν καποιος αγορασει Windows Phone θα ηθελα να τον ρωτησω γιατι εκανε τη συγκεκριμενη επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν αγοράσουμε ένα καινούριο κινητό πρέπει να το φορτίσουμε κανά 10ωρο και μετά να το χρησιμοποιήσουμε; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης100

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οταν αγοράσουμε ένα καινούριο κινητό πρέπει να το φορτίσουμε κανά 10ωρο και μετά να το χρησιμοποιήσουμε; :redface:
Νομίζω ναι.Τουλάχιστον το ίδιο έχω ακούσει κι' εγώ.Το δικό μου κινητό το φόρτιζα μία ημέρα πριν το χρησιμοποιήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ναι.Τουλάχιστον το ίδιο έχω ακούσει κι' εγώ.Το δικό μου κινητό το φόρτιζα μία ημέρα πριν το χρησιμοποιήσω.

Ok! Ευχαριστώ πολύ!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οταν αγοράσουμε ένα καινούριο κινητό πρέπει να το φορτίσουμε κανά 10ωρο και μετά να το χρησιμοποιήσουμε; :redface:

Γνωστη ρηση των υπαλληλων στα μαγαζια που δν εχει κανενα νοημα. Μερικα κινητα ειναι και φορτισμενα ηδη οταν τα παιρνεις, οπως τα Apple. Ποτε δν εχω κανει αυτη τη 10ωρη φορτιση και ποτε δν ειχα προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωστη ρηση των υπαλληλων στα μαγαζια που δν εχει κανενα νοημα. Μερικα κινητα ειναι και φορτισμενα ηδη οταν τα παιρνεις, οπως τα Apple. Ποτε δν εχω κανει αυτη τη 10ωρη φορτιση και ποτε δν ειχα προβλημα...

Μου δείχνει ότι είναι γεμάτο. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οταν αγοράσουμε ένα καινούριο κινητό πρέπει να το φορτίσουμε κανά 10ωρο και μετά να το χρησιμοποιήσουμε; :redface:
Εγώ όταν το πήρα ήταν γεμάτο και με είπαν να το αφήσω να μείνει από μπαταρία και να το βάλω κλειστό να φορτίσει 8 ώρες (αν θυμάμαι καλά το νούμερο). Φυσικά εγώ μόλις έμεινε λίγη μπαταρία το έβαλα να φορτίσει κανονικά και τέλος. Και μια χαρά είναι το κινητό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ όταν το πήρα ήταν γεμάτο και με είπαν να το αφήσω να μείνει από μπαταρία και να το βάλω κλειστό να φορτίσει 8 ώρες (αν θυμάμαι καλά το νούμερο). Φυσικά εγώ μόλις έμεινε λίγη μπαταρία το έβαλα να φορτίσει κανονικά και τέλος. Και μια χαρά είναι το κινητό :P

Eγώ πάλι το άφησα να φορτίσει! :hehe: Κάτι τέτοιο διάβασα σε μια ιστοσελίδα της εταιρείας... :redface:



Εχουμε εγγύηση προς το παρόν! :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χαχαχαχα :P Εγώ όχι ότι περίμενα να φτάσει η μπαταρία 10% για να το βάλω να φορτίσει απλά ντάξυ έτυχε να πάει τόσο το είδα και το έβαλα. Σιγά τώρα μη κοιτάμε οδηγίες χρήσης :pfff::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οταν αγοράσουμε ένα καινούριο κινητό πρέπει να το φορτίσουμε κανά 10ωρο και μετά να το χρησιμοποιήσουμε; :redface:
Οχι και το 9ωρο αρκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top