Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιο πηρες;

Αυτό:



Πρώτη φορά αγοράζω κινητό από την samsung. Ελπίζω να μου βγει σε καλό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό:



Πρώτη φορά αγοράζω κινητό από την samsung. Ελπίζω να μου βγει σε καλό. :P
The girl and her new smartphone :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
The girl and her new smartphone :P.

χαχαχαχα!

Βασικά παιδιά ευχαριστώ και πάλι όσοι με βοηθήσατε!! Να 'στε καλά! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχαχαχα!

Βασικά παιδιά ευχαριστώ και πάλι όσοι με βοηθήσατε!! Να 'στε καλά! :D :D
Δεν κάνει τίποτα, χαίρομαι να βοηθάω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης100

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για το Sony Experia Z1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Aυτό με την φόρτιση ίσχυε για τα παλιά κινητά! Οι καινούριες μπαταρίες θέλουν πρώτα να ξοδέψεις όση έχει ήδη και μετά μια πλήρη φόρτιση! Αυτό πρέπει να ακολουθούμε συνήθως...Πλήρη αποφόρτιση, πλήρη φόρτιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aυτό με την φόρτιση ίσχυε για τα παλιά κινητά! Οι καινούριες μπαταρίες θέλουν πρώτα να ξοδέψεις όση έχει ήδη και μετά μια πλήρη φόρτιση! Αυτό πρέπει να ακολουθούμε συνήθως...Πλήρη αποφόρτιση, πλήρη φόρτιση!

It's too late, my dear. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Λοιπόν, κι όμως, θα φύγω από Νόκια
Προφητική απόφαση, πλέον έφυγε και η ίδια η nokia, μετά από κρίση προσωπικότητας, από τον εαυτό της.
Είχε στα χέρια της λειτουργικό αξιόλογο και αντί να δώσει προτεραιότητα στη (σωστή) μετεξέλιξη του ώστε να παραμείνει αυτόνομη, υιοθέτησε ....win, το κοριτσάκι με τα δυο κεφάλια και σώμα ψαριού, για άκρως μαζοχιστές :P

Βέβαια, οι συσκευές παραμένουν στα ίδια υψηλά στάνταρς, αλλά μονόδρομος πλέον είναι το iphone! ;)

ΥΓ Tι, υπάρχουν και τα....σαμσούνγκ? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Βέβαια, οι συσκευές παραμένουν στα ίδια υψηλά στάνταρς, αλλά μονόδρομος πλέον είναι το iphone! ;)

ΥΓ Tι, υπάρχουν και τα....σαμσούνγκ? :eek:

Υπάρχουν..υπάρχουν... και μάλιστα κάνουν τα "κεφάλια" της apple να γυρίζουν...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Προφητική απόφαση, πλέον έφυγε και η ίδια η nokia, μετά από κρίση προσωπικότητας, από τον εαυτό της.
Είχε στα χέρια της λειτουργικό αξιόλογο και αντί να δώσει προτεραιότητα στη (σωστή) μετεξέλιξη του ώστε να παραμείνει αυτόνομη, υιοθέτησε ....win, το κοριτσάκι με τα δυο κεφάλια και σώμα ψαριού, για άκρως μαζοχιστές :P

Βέβαια, οι συσκευές παραμένουν στα ίδια υψηλά στάνταρς, αλλά μονόδρομος πλέον είναι το iphone! ;)

ΥΓ Tι, υπάρχουν και τα....σαμσούνγκ? :eek:

Με τι κριτηριο ειναι μονοδρομος το iPhone?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με τι κριτηριο ειναι μονοδρομος το iPhone?

Με το κριτήριο ότι πουλάει (και καλά) μούρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά μόνο εγώ όταν πήρα κινητό κοίταξα (κυρίως) ποιο είναι πιο οικονομικό; Ξέρω γω μάρκες και τέτοια σιγά λίγο πολύ να χει αυτά που θες σιγά μη πρέπει να ναι iphone για να κάνει τη δουλειά του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά μόνο εγώ όταν πήρα κινητό κοίταξα (κυρίως) ποιο είναι πιο οικονομικό; Ξέρω γω μάρκες και τέτοια σιγά λίγο πολύ να χει αυτά που θες σιγά μη πρέπει να ναι iphone για να κάνει τη δουλειά του :P

Συμφωνώ. Εξάλλου το iphone είναι υπερεκτιμημένο. :rolleyes: Στην ουσία, το μηλαράκι πληρώνουν όσοι το αγοράζουν... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Συμφωνώ. Εξάλλου το iphone είναι υπερεκτιμημένο. :rolleyes: Στην ουσία, το μηλαράκι πληρώνουν όσοι το αγοράζουν... :whistle:
A γεια σου :P Ε όπως και να το κάνεις το θεωρώ ηλίθιο να δώσει κάποιος 700 ευρώ για κινητό. Εγώ πχ πήρα αυτό και είμαι ντάξυ φθηνό ήταν τα βασικά τα είχε so εγκρίθηκε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Με τι κριτηριο ειναι μονοδρομος το iPhone?

Το προσωπικό μου γούστο, και την εκτίμηση των χαρακτηριστικών βάσει γνώσεων του αντικειμένου και προσωπικής εμπειρίας.Αυτό δεν ζητάει να καταθέσουμε ο θεματοθέτης ή μήπως κάτι άλλο που δεν κατάλαβα εγώ αλλά εσύ....ναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οταν λες οτι ειναι μονοδρομος κατι χωρις να ξεκαθαριζεις οτι ειναι αποκλειστικα δικη σου αποψη, ειναι σα να λες κατι που ισχυει γενικα. Και απο οτι φαινεται παγκοσμιως, πλεον το iPhone δν ειναι μονοδρομος. Η προσωπικη σου αποψη ειναι απολυτα σεβαστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Το προσωπικό μου γούστο, και την εκτίμηση των χαρακτηριστικών βάσει γνώσεων του αντικειμένου και προσωπικής εμπειρίας.Αυτό δεν ζητάει να καταθέσουμε ο θεματοθέτης ή μήπως κάτι άλλο που δεν κατάλαβα εγώ αλλά εσύ....ναι?

Kαι βάση εκτίμησης των χαρακτηριστικών και εμπειρίας σου θεωρείς οτι ένα κινητό που κοστίζει 700 ευρώ δικαιολογημένα έχει μια μέτρια κάμερα, ένα κλειστό λειτουργικό και μια μικρή οθόνη για τα σημερινά δεδομένα? :worry:
Τόσο ώστε να το θεωρείς και μονόδρομο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
Προφητική απόφαση, πλέον έφυγε και η ίδια η nokia, μετά από κρίση προσωπικότητας, από τον εαυτό της.
Είχε στα χέρια της λειτουργικό αξιόλογο και αντί να δώσει προτεραιότητα στη (σωστή) μετεξέλιξη του ώστε να παραμείνει αυτόνομη, υιοθέτησε ....win, το κοριτσάκι με τα δυο κεφάλια και σώμα ψαριού, για άκρως μαζοχιστές :P

Βέβαια, οι συσκευές παραμένουν στα ίδια υψηλά στάνταρς, αλλά μονόδρομος πλέον είναι το iphone! ;)

ΥΓ Tι, υπάρχουν και τα....σαμσούνγκ? :eek:

Το προσωπικό μου γούστο, και την εκτίμηση των χαρακτηριστικών βάσει γνώσεων του αντικειμένου και προσωπικής εμπειρίας.Αυτό δεν ζητάει να καταθέσουμε ο θεματοθέτης ή μήπως κάτι άλλο που δεν κατάλαβα εγώ αλλά εσύ....ναι?
Το μόνο που μου αρέσει στα iPhone είναι το πρόγραμμα Siri.
ΥΓ.:Τα XPERIA της Sony για τα σκουπίδια υποθέτω λες ότι είναι,έτσι?Το Z1 το είδες?Ξεπερνά κατά πολύ(κάμερα,λειτουργικό,οθόνη,ανθεκτικότητα,επεξεργαστής) τα iPhone.Κι αυτό τα αξίζει τα λεφτά του,όπως και ορισμένα μοντέλα της Samsung.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Kαι βάση εκτίμησης των χαρακτηριστικών και εμπειρίας σου θεωρείς οτι ένα κινητό που κοστίζει 700 ευρώ δικαιολογημένα έχει μια μέτρια κάμερα, ένα κλειστό λειτουργικό και μια μικρή οθόνη για τα σημερινά δεδομένα? :worry:
Τόσο ώστε να το θεωρείς και μονόδρομο?
Δεν κοστίζουν 700 ευρώ όλα τα iphone. To iphone 5s έχει τη καλύτερη κάμερα σε κινητό τηλέφωνο. Όσο για το μέγεθος της οθόνης είναι κάτι υποκειμενικό καθώς η αύξηση της οθόνης μειώνει τη φορητότητα και επίσης το "bigger is better" δεν ισχύει.

Το μόνο που μου αρέσει στα iPhone είναι το πρόγραμμα Siri.
ΥΓ.:Τα XPERIA της Sony για τα σκουπίδια υποθέτω λες ότι είναι,έτσι?Το Z1 το είδες?Ξεπερνά κατά πολύ(κάμερα,λειτουργικό,οθόνη,ανθεκτικότητα,επεξεργαστής) τα iPhone.Κι εκείνο τα αξίζει τα λεφτά του,όπως και ορισμένα μοντέλα της Samsung.

Το iphone 5s έχει ισάξια (αν όχι καλύτερη) κάμερα, καλύτερο λειτουργικό καλύτερη οθόνη και καλύτερες επιδόσεις σε σχέση με το xperia. Πάντως σε σχέση με το S4 της Samsung προτιμώ το XPERIA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top