Τι όνειρο είδατε χθες;

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Το πρωτο ονειρο διακοπηκε; Τους σκοτωσες τελικα;:D
ξυπνησα οταν ημουν στο «κρυσφηγετο» μου
και ετοιμαζα τα οπλα διαβαζοντας πληροφοριες για αυτους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Τις λύσεις των ασκήσεων που είχα στα μαθηματικά κατεύθυνσης...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ξυπνησα οταν ημουν στο «κρυσφηγετο» μου
και ετοιμαζα τα οπλα διαβαζοντας πληροφοριες για αυτους :P

Που σημαινει οτι στη συνεχεια του ονειρου σου θα εφερνες σε περας την αποστολη σου και θα γλυτωναμε απο αυτους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Που σημαινει οτι στη συνεχεια του ονειρου σου θα εφερνες σε περας την αποστολη σου και θα γλυτωναμε απο αυτους:)
ναι :D
αφου ηταν καποιοι δικοι μας
αλλα κ ξενους
μια ξανθια γερμανιδα (καγκελαριο)στα 55+ :whistle::whistle: :P:P
υγ. ονοματα δε λεμε :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ναι :D
αφου ηταν καποιοι δικοι μας
αλλα κ ξενους
μια ξανθια γερμανιδα (καγκελαριο)στα 55+ :whistle::whistle: :P:P
υγ. ονοματα δε λεμε :whistle:

Αντε να καθαριζει ο τοπος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ειδα εναν γνωστο μου Ιερεα να καθεται σε μια καφετερια με μαυρα ρασα. Πηγα να τον χαιρετησω και καθισα μαζι του ως συνηθως. Μια μερα πριν, ειδε τον ιδιο μια φιλη μου με τα ιδια ρασα στην ιδια καφετερια. Ψαξαμε την σημασια και ελεγε αρρωστια, ψυχικη καταρρευση κλπ κλπ:worry: βλεπω πολυ σπανια ονειρα ομως ειναι συμβολικα ολα. Τα φωτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αλλά τους τελευταίους 2 μήνες πριν ξυπνήσω, ενώ ακούγεται το ξυπνητήρι βλέπω το ίδιο όνειρο-συνειρμό δεν ξέρω πως λέγεται και τελικά δεν ξυπνάω. Βλέπω λοιπόν ενώ χτυπά το ξυπνητήρι ή νιώθω τελοσπάντων ότι ακούω κάποιον ήχο(που στην πραγματικότητα είναι του ξυπνητηριού) και αυτό το πράγμα στο υποσεινήδητό μου πάντα μα πάντα λειτουργεί αρνητικά...δηλαδή ή θα το συνδυάζω στον ύπνο μου με ήχο τηλεφώνου που πχ δεν θα το σηκώνουν οι γονείς μου και θα εκνευρίζομαι, λέγοντάς τους στο όνειρό μου πάντα γιατί δεν το σηκώνεται ενώ χτυπάει τόση ώρα με νεύρα, ή πχ ότι είναι το θηροτηλέφωνο και είναι χαλασμένο το κουμπάκι και έχω εκνευριστεί όσο δεν πάει γιατί χτυπαει συνέχεια και δεν μπορώ να το φτιάξω ή πάλι άλλες φορές αυτός ο ήχος δεν με απασχολεί στον ύπνο μου και συνεχίζω να κοιμάμαι ενώ χτυπάει το ξυπνητήρι παρόλα αυτά όμως έχω νεύρα μέσα μου και αρνητικά συναισθήματα ενώ κοιμαμάι με αποτέλεσμα όταν ξυπνάω, εφόσον έχω καταλάβει το ξυπνητήρι μετά από καμιά ώρα, να ξυπνάω κακόκεφη ή κουρασμένη από όλο αυτό το περίεργο συναίσθημα. Και δεν ξέρω γιατί, ίσως φταίει πως όλο το χειμώνα ξυπνούσα πάρα πολύ πρωί, πχ στις 5 ή και νωρίτερα και τώρα προσπαθώ να συνεχίσω αυτό το πρόγραμμα αλλά ο οργανισμός μου αντιστέκεται γιατί έχει κουραστεί ίσως με αυτό τον τρόπο; Ποιος ξέρει τι μου συμβαίνει;;;; πραγματικά θα σκάσω!:/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Καλα μονο εσυ τοχεις?Ολοι τοχουμε?Δεν ξερεις τα στρουμφακια που εβγαλαν το τραγουδι μην με ξυπνας απτις εξι,πριν ο ηλιος κ η μερα να φεξει.Τι ανησυχεις?
Ξυπνας αρνητικα γιατι θες να κοιμηθεις,,τι το αναλυεις τοσο?Κ να το αναλυσεις τι απαντησεις θα παρεις?Οτι νυσταζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Καλά μην τα παίρνεις κι εσύ τόσο...απλώς το βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και άρχισε να με προβληματιζει, αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Καλά μην τα παίρνεις κι εσύ τόσο...απλώς το βλέπω σχεδόν κάθε μέρα και άρχισε να με προβληματιζει, αυτό..
κούραση και εκνευρισμός
λογικά αυτά έχεις

ον τοπικ

μόλις τώρα θυμήθηκα τι είδα :P

κάποιος ήθελε να με σκοτώσει
και επειδή είχα τάσεις αυτοκτονίας (στο όνειρο :P)
κάθησα να με σκοτώσει
αλλά όσο κ να με πυροβολούσε δεν πέθαινα :P:P:P

τι σημαίνει άραγε;;; :hmm::hmm::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Ήμουνα (λέει) στην μόνος στην έρημο...
... ο ήλιος έκαιγε. Διψούσα πολύ. Ένοιωθα τη γλώσσα μου, το στόμα μου και το λαιμό μου στεγνά και ξερά. Διψούσα, διψούσα, διψούσα. Δεν μπορούσα να περπατήσω, σερνόμουν πάνω στην καυτή άμμο. Σε μια στιγμή ένοιωσα να χάνω τις αισθήσεις μου. Και τότε...
...ξύπνησα, πήγα στο ψυγείο, ήπια μονορούφι μια κανάτα νερό, γύρισα στο κρεβάτι μου και ξανακοιμήθηκα σαν πουλάκι.
----------------------------------
Για τη σημασία των ονείρων:
Στον ύπνο μας απλά βλέπουμε ότι υπάρχει (συνειδητά ή υποσυνείδητα) στο μυαλό μας. Όλα τα σχετικά με όνειρα συμβολικά, σημαδιακά, προφητικά κλπ, είναι απλώς μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
οτι ξαναμετακομιζα αφοτου ειχα μετακομισει προσφατως αφοτου ειχα αλλαξει σπιτι ξανα
χαχαχα
χαχα
χα :')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Οτι εστρωνα ενα κρεβατι κι ερχοταν καποιος και μου το χαλαγε :mpinelik: :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
δεν βλεπω ονειρα :( εκτοσ αμα βλεπω κ δεν τα 8υμαμαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phneloph !!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Οτι ξαναρχιζα αγγλικα για να δωσω proficiency και ημουν σε τετοια φαση


και αφου ξυπνησα μετα απο λιγο σκεφτηκα οτι πρεπει να παω να κανω τις ασκησεις μου:'(
τι ανακουφιση που ηταν ονειρο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Οτι ξαναρχιζα αγγλικα για να δωσω proficiency και ημουν σε τετοια φαση
Δυστυχώς το όνειρο αυτό βγαίνει αληθινό, καθώς το proficiency έχει ημερομηνία λήξης. Έτσι, αν και όταν χρειαστεί να πας για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό, θα πρέπει να ξαναδώσεις εξετάσεις (αν όχι για proficiency, οπωσδήποτε για IELTS), οπότε τότε θα είσαι στη φάση αυτή:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ήταν κουλό :P Ετρωγα με τους φιλους μου σουβλακια σε κηδεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Είχα αυγά φιδιού στην τσέπη μου και τα πήγαινα 10 το βράδυ σ' ένα κέντρο γενετικής-εξωσωματικής (το οποίο ήταν πάνω από το κτηνιατρείο) , το οποίο φυσικά ήταν κλειστό , και μετά καθόμουν στο δρόμο , τρομοκρατημένη μήπως είχαν σπάσει τα αυγά . ήμουν στην παλιά μου γειτονιά και δεν ήξερα προς τα πού να πάω..... Αυτά θυμάμαι.
Υ.Γ. το κέντρο δεχόταν αυγά φιδιού με τα τσουβάλια !!
Γενικά έχω ιστορικό στα κουλά όνειρα. Δεν υπάρχει νύχτα που να μη βλέπω ένα τουλάχιστον...Απορώ τι υπάρχει στο υποσυνείδητό μου ώρες-ώρες !!

:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ότι αποφοίτησα από το λύκειο με βαθμό 24,5 :confused:
Και με βαθμό 4 στη φυσική :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top