Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απο topshop αγορασα προχτες σορτσακι νουμερο 12 αγγλικο. Απο αλλα high street μαγαζια φοραω 8-10, και επισης πριν απο μερικα χρονια φοραγα το ιδιο και απο topshop. Τους μπηκαν στο πλυσιμο???
Ελεος βρε παιδια, ποιος φοραει 6 εαν εμενα δεν μου κανει το 10?:worry:

Αυτο το βρισκω αθλιο. Παρατηρω διαφορες σε μαγαζια που επαιρνα συγκεκριμενα πραγματα χωρις καν να τα δοκιμασω γιατι ηξερα τοσο τι μου καθεται σαν νουμερο, που πιανουν το 1 νουμερο διαφορα χαλαρα..
Δεν εχω καταλαβει πραγματικα γιατι γινεται αυτο. Στο κατω κατω, αντικειμενικα να το δεις, η μεση ελληνιδα δεν ειναι και μοντελο σε αναλογιες! Εκτος απ'το να γινονται εκνευριστικοι τι καταφερνουν, αφου οι μισοι θα παρουν ενα νουμερο μεγαλυτερο, και θα αποκλειστουν αυτοι που θα φορουσαν large γιατι πλεον θα χει παει το νουμερακι τους στο 666 xl.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτο το βρισκω αθλιο. Παρατηρω διαφορες σε μαγαζια που επαιρνα συγκεκριμενα πραγματα χωρις καν να τα δοκιμασω γιατι ηξερα τοσο τι μου καθεται σαν νουμερο, που πιανουν το 1 νουμερο διαφορα χαλαρα..
Δεν εχω καταλαβει πραγματικα γιατι γινεται αυτο. Στο κατω κατω, αντικειμενικα να το δεις, η μεση ελληνιδα δεν ειναι και μοντελο σε αναλογιες! Εκτος απ'το να γινονται εκνευριστικοι τι καταφερνουν, αφου οι μισοι θα παρουν ενα νουμερο μεγαλυτερο, και θα αποκλειστουν αυτοι που θα φορουσαν large γιατι πλεον θα χει παει το νουμερακι τους στο 666 xl.?

έχω μία υποψία ότι γίνεται για καθαρά κερδοσκοπικούς λόγους
βλέπεις όσο μεγαλώνει το νούμερο, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι χρειάζονται και περισσότερο ύφασμα και ανεβαίνει η τιμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω βασικα και το νοημα του να μικρυνεις τα ρουχα. Αν στο κατω κατω υπαρχει τοσος κοσμος που ειναι τοσο αδυνατος, βγαλε και νουμερο 4 ξερω γω. Size 0 που λενε. Αμερικα γιναμε.:P

Στο μαγαζι παντως που λεω εγω ΚουΕ, οι τιμες ειναι οι ιδιες για ολα τα νουμερα. Οποτε δεν νομιζω οτι το κανουν γιαυτο που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι αλλά μπορεί να λένε ότι έβγαλαν πιο πολλά "μεγάλα" νούμερα, άρα ανεβάζουν τις τιμές όλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Αλήθεια έχετε ακούσει για μερικά τρόφιμα που λένε ότι έχουν "αρνητικές θερμίδες"? Ότι δηλαδή ο οργανισμός καταναλώνει περισσότερες θερμίδες για να τα κάψει από όσες του δίνουν αυτά τα ίδια. Μιλάνε για μερικά λαχανικά κι επίσης και το κρέας της γαλοπούλας αν δεν κάνω λάθος, ότι έχουν αυτή την ιδιότητα. Έψαξα στο internet αλλά δε βρήκα κάποια ικανοποιητική απάντηση. Οι απόψεις διίστανται. Μερικοί λένε ότι αυτό ισχύει και μερικοί όχι. Any info available?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ισχύει.

«Υπάρχουν τρόφιμα με αρνητικές θερμίδες»
Μύθος – Κυκλοφορεί η θεωρία ότι υπάρχουν τρόφιμα με αρνητικές θερμίδες. Σύμφωνα με τη θεωρία ορισμένα τρόφιμα κατά την αφομοίωση τους από τον οργανισμό προκαλούν μεγαλύτερη δαπάνη ενέργειας από ότι η ενεργειακή τους αξία, δηλαδή περιέχουν λιγότερες θερμίδες από αυτές που καταναλώνει ο οργανισμός μας για να τις πέψει. Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν ερευνητικά δεδομένα που να στηρίζουν την παραπάνω θεωρία . Η λίστα των τροφίμων με «αρνητικές θερμίδες» αποτελείται στην ουσία από φρούτα και λαχανικά τα οποία είναι χαμηλά σε θερμίδες, έχουν μεγάλη περιεκτικότητα σε νερό και είναι πλούσια σε φυτικές ίνες επομένως προάγουν το αίσθημα του κορεσμού και δίνουν λίγες θερμίδες. Επομένως η τακτική κατανάλωσή τους οδηγεί μοιραία σε ολιγοθερμιδική διατροφή στην οποία τελικά οφείλεται η ενδεχόμενη απώλεια βάρους.
Κι εδώ δες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν ισχύει.

Σίγουρα;;; Εγώ ξέρω για το σέλινο, το βραστό αυγό και τον ανανά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όλα τα τρόφιμα έχουν θερμίδες. Υποτίθεται ότι κάποια ενεργοποιούν το μεταβολισμό, ή εν πάσει περιπτώσει απαιτούν "κάψιμο" θερμίδων για να μεταβολιστούν... Αλλά δες το Έντιτ που έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Όλα τα τρόφιμα έχουν θερμίδες. Υποτίθεται ότι κάποια ενεργοποιούν το μεταβολισμό, ή εν πάσει περιπτώσει απαιτούν "κάψιμο" θερμίδων για να μεταβολιστούν... Αλλά δες το Έντιτ που έκανα.


Θενξ Γίδι... άρα να σταματήσω να μασουλάω σέλινα :P.... Πλάκα κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, αν όντως έχουν αρνητικές θερμίδες, μπορείς να τα βουτάς στο αντίστοιχο θερμιδικό σοκολάτας, και απλά θα παίρνεις 0 Kcal τη μέρα! :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Κοίτα, αν όντως έχουν αρνητικές θερμίδες, μπορείς να τα βουτάς στο αντίστοιχο θερμιδικό σοκολάτας, και απλά θα παίρνεις 0 Kcal τη μέρα! :P ;)


Τι καλά που θα ήταν!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
...να ένας τέλειος τρόπος για δίαιτα!
Σέλινο (που δεν μου αρέσει καθόλου) βουτυγμένο σε σοκολάτα!
Έτσι είναι σίγουρο ότι και τη σοκολάτα (που τώρα λατρεύω) δεν θα θέλω να ξαναδώ, και δεν θα θέλω να φάω και τίποτα άλλο! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
δεν είναι ρατσισμός το ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΝΤΩΣ νούμερα στα ρούχα?
Βασικά νομίζω ότι ο όρος "ρατσισμός" για κάτι τέτοιο ακούγεται λίγο βαρύς. Είναι σαν να λέμε ότι είναι ρατσισμός που στα ψυγεία του περίπτερου της γειτονιάς μου ΔΕΝ έχει Έψα αλλά έχει μόνο fanta, ή που τα σουβλατζίδικα της Αθήνας έχουν τζατζίκι για τα σουβλάκια και δεν έχουν σκέτο γιαούρτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά νομίζω ότι ο όρος "ρατσισμός" για κάτι τέτοιο ακούγεται λίγο βαρύς. Είναι σαν να λέμε ότι είναι ρατσισμός που στα ψυγεία του περίπτερου της γειτονιάς μου ΔΕΝ έχει Έψα αλλά έχει μόνο fanta, ή που τα σουβλατζίδικα της Αθήνας έχουν τζατζίκι για τα σουβλάκια και δεν έχουν σκέτο γιαούρτι :P

μακράν άκυρη η παρομοίωση :P
καμία σχέση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
μακράν άκυρη η παρομοίωση :P
καμία σχέση :P
Βασικά θέλω να πω ότι ο καταστηματάρχης μπορεί να εστιάσει σε αυτό που θεωρεί ότι πουλάει περισσότερο και γιαυτό και έκανα την παρομοίωση.
Επίσης όσον αφορά ειδικά τα ρούχα υπάρχει και η άποψη ότι από κάποια μεγέθη και πάνω ή κάτω, το σχέδιο του ρούχου χάνει το νόημα του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας και καλως σας βρήκα! καινουρια στο φόρουμ,και πιο αποφασισμένη απο ποτέ στο θέμα διαιτα.θελω να φτάσω και να σταθεροποιηθω στα 58 κιλα[τώρα 62],αλλα χάνοντας κυρίως λίπος. Ζητείται λίγη συμπαράσταση μεχρι το τέλος του καλοκαιριού! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά έχω καταλήξει ότι η μόνη λύση να χάσεις κιλά είναι η πολλή δουλειά (αρκεί να σου αρέσει, ώστε να συγκεντρώνεσαι). Ξεχνιέσαι και δεν τρως συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Ή γενικά το να κάνεις κάτι που σου αρέσει πολύ.
Για παράδειγμα, εγώ όταν κατεβαίνω στην αγορά στο κέντρο, βλέπω βιτρίνες, κάνω βόλτα, πίνω καφέ (φραπέ σκέτο πάντα) και γενικά και το φαγητό ξεχνάω και περπατάω άνετα για τουλάχιστον 5-6 ώρες και είμαι υπέρ του δέοντος ευχαριστημένη.
Ειδικά αν πετύχω και τίποτα προσφορές...Γιάχου :clapup:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, καλό αυτό Φανή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ σωστό αυτό που λες Φανή, αυτό ήταν και το πνεύμα της απάντησης μου, να κάνεις κάτι που σου αρέσει, είτε είναι δουλειά, είτε χόμπι, είτε οτιδήποτε άλλο. Απλά να σου αρέσει πολύ και να σε κρατάει απασχολημένη.

Γιατί σκέτο φραπέ; Αν βάλεις γάλα 0% και γλυκαντικό μια χαρά θα είναι και δεν θα βγει πολλές θερμίδες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top