Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά ούτε το γάλα 0% ούτε η ασπαρτάμη είναι υγιεινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ή γενικά το να κάνεις κάτι που σου αρέσει πολύ.
Για παράδειγμα, εγώ όταν κατεβαίνω στην αγορά στο κέντρο, βλέπω βιτρίνες, κάνω βόλτα, πίνω καφέ (φραπέ σκέτο πάντα) και γενικά και το φαγητό ξεχνάω και περπατάω άνετα για τουλάχιστον 5-6 ώρες και είμαι υπέρ του δέοντος ευχαριστημένη.
Ειδικά αν πετύχω και τίποτα προσφορές...Γιάχου :clapup:!


Αρχική Δημοσίευση από Carrie Brashaw:
"Shopping is my cardio"

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνω οσο δεν παιρνει. Εχω κλεισει 8ωρο περπατωντας και δεν παραπονεθηκα στιγμη (με γρηγορο βαδισμα λεμε ε:P).
\m/

Παντως τα κιλα τα βαζω σιγουρα σε περιπτωσεις που δεν περναω καλα, η δεν εχω τιποτα να ασχοληθω και μενω στο σπιτι, οπου η πορτα του ψυγειου δεν προλαβαινει να κλεισει, απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εδώ τα ίδια, ρε γμτ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συνεχίστε να μου μαμάτε κι άλλο την ψυχολογία
μια χαρά τα πάτε :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, αλλά ούτε το γάλα 0% ούτε η ασπαρτάμη είναι υγιεινά...
Όντως, αλλά ΚΑΙ δίαιτα και υγειινή διατροφή είναι πολύ βασανιστήριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όντως, αλλά ΚΑΙ δίαιτα και υγειινή διατροφή είναι πολύ βασανιστήριο :P

Εννοώ, καλύτερα να βάζει γάλα 1.5%, αλλά κι από αυτό λίγο, αν θέλει η ίδια.
Η ασπαρτάμη είναι έτσι κι αλλιώς καλό να καταναλώνεται σε μέτρο, κι αυτό δεν έχει να κάνει με δίαιτες κλπ...

συνεχίστε να μου μαμάτε κι άλλο την ψυχολογία
μια χαρά τα πάτε :P:P:P:P

Γιατί καλέ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μεχρι δυο κουταλιες ζαχαρη παντως ειναι κυριλε να βαζεις στους καφεδες σου(συνολικα)..δε χρειαζονται υποκαταστατα για τοσο μικρες ποσοτητες. Αν βαζεις 3 κουταλιες ζαχαρη και πινεις 3 καφεδες τη μερα εννοειται αλλαζει το πραγμα, αλλα ειναι προτιμοτερο να μειωσεις την ποσοτητα ζαχαρης παρα να συνηθισεις στις ζαχαρινες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά πάντως έχω διαπιστώσει ότι είναι πιο ευχάριστος ο καφές με ΠΟΛΥ γάλα και ελάχιστη ή καθόλου ζάχαρη (και πιο light, αν το γάλα είναι <1.5%)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά αυτό είναι θέμα γεύσης. Αν κάποιος κάνει δίαιτα, κι όχι απλά "προσέχει", πρέπει να ξέρει ότι το πολύ γάλα στον καφέ -έστω και με χαμηλά λιπαρά- είναι 100 θερμίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, αλλά αυτό είναι θέμα γεύσης. Αν κάποιος κάνει δίαιτα, κι όχι απλά "προσέχει", πρέπει να ξέρει ότι το πολύ γάλα στον καφέ -έστω και με χαμηλά λιπαρά- είναι 100 θερμίδες.
Αν θυμάμαι καλά το 0% γάλα έχει 35 θερμίδες τα 100 γραμ., το πλήρες ~70-80 και το 1.5% κάπου στο ενδιάμεσο.
Οπότε πώς προκύπτει ότι το πολύ γάλα στον καφέ είναι 100 θερμίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενα ποτηρι γαλα 1,5% εχει λιγοτερο απο 100 θερμιδες..ποση ποσοτητα να βαλεις πια σ'εναν καφε?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
42 έχει υποτίθεται το 1% λιπαρά, 48 το 1.5%, αλλά αν πίνει παραπάνω από έναν καφέ κάποιος; Εγώ πίνω δύο πχ, πολλοί πίνουν περισσότερους.
Ένα φλιτζάνι είναι 250 mL, άρα ένα ποτήρι γάλα πάνω από 100 θερμίδες.

Και πάντα εξαρτάται για τι καφέ μιλάμε, πολλοί τον πίνουν white, latte, άρα βουαλά.
Δεν είπα ότι ο ένας καφές θα έχει 100 θερμίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Παλιά έπινα καφέ με 2-3 κουταλιές ζάχαρη και τόνους γάλα! Δηλαδή δεν έπινα φραπόγαλα, έπινα γαλόφραπε σερμπέτι!
Κατά τη διάρκεια μιας δίαιτας ξεκίνησα τις ζαχαρίνες.
Ήταν δίαιτα που δεν επέτρεπε καθόλου το γάλα.
Κάποια στιγμή σιχάθηκα τη γεύση της ζαχαρίνης και είπα να δοκιμάσω τον σκέτο καφέ.
Την πρώτη μέρα ήταν σαν να έπινα φάρμακο.
Την δεύτερη κάπως καλύτερα. Είχε αρχίσει να μου αρέσει.
Από την τρίτη και μετά ήταν πια συνήθεια. Άρχισα να καταλαβαίνω και να εκτιμάω την πραγματική γεύση του καφέ.
5 χρόνια μετά δεν μπορώ πια να πιω καφέ με ζάχαρη ή γάλα. Μου φαίνεται σαν να τρώω γαλακτομπούρεκο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ο καφες για μενα εχει ΚΑΙ γάλα ΚΑΙ ζαχαρινες. αγαπημενος ο latte του starbucks, σε αλλες καφετεριες δεν μου αρεσει ΚΑΝ η ποιότητα του εσπρεσσο που βαζουν, ενώ σπάνια ξέρουν ΠΩΣ να φτιαξουν ΚΡΥΟ λαττε! [λες και θελει επιστημη...]
ομως ακριβώς επειδή έχει αρκετές θερμίδες, τον πίνω σαν ενδιάμεσο γεύμα, μαζι με 2 φρυγανιες.... το χειμώνα στο γραφείο φτιάχνω γαλλικό οπότε ελέγχω το αποτέλεσμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ο καφες για μενα εχει ΚΑΙ γάλα ΚΑΙ ζαχαρινες. αγαπημενος ο latte του starbucks,

Μόλις σε συμπάθησα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να σημειωσω μονο, οτι δεν ειναι καθολου τυχαιο που οσοι κανουν διατροφη πινουν τον καφε τους μπλακ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Να σημειωσω μονο, οτι δεν ειναι καθολου τυχαιο που οσοι κανουν διατροφη πινουν τον καφε τους μπλακ....:)

Δηλαδή; Εκτός από τις θερμίδες υπάρχει και άλλος λόγος ; Γιατί κάτι ιστορίες έχω ακούσει από γιατρούς ότι η ζάχαρη αυξάνει την έκκριση ινσουλίνης και ευνοεί την εναπόθεση λίπους :worry:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό ισχύει γενικά για τους περιττούς υδατάνθρακες, μόνο που η ζάχαρη δεν έχει θρεπτικά συστατικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θα σου πω αυτο που ξερω εγω...
Ειναι γνωστο οτι η ζαχαρη κανει κατακρατηση υγρων και δημιουργει κυτταριτιδα...
Αλλα και η καφεινη κανει μια απο τα ιδια, εαν καποιος πινει πανω απο δυο καφεδες την ημερα...(λεπτομερειες δε θυμαμαι, το ζουμι κρατησα απο αυτο που μου ειχαν πει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top