Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Ντρέπομαι που το παραδέχομαι, αλλά εγώ είμαι 1.80 κι έχω ένα μικρό μικρό μικρό κόμπλεξ με το ύψος μου...
σε παντρευομαι λογω υψους και μονο!!! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
σε παντρευομαι λογω υψους και μονο!!! :D:P

Έτσι, αυτά είναι.
Γάμος σε γερές βάσεις.
Σίγουρα θα κρατήσει για πάντα.

:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Λοιπόν, είμαι 1.63 χωρίς τα χέρια στην ανάταση και χωρίς παπούτσια! (μέτρηση πριν 4 χρόνια.. να κόντυνα αποκλείεται,να ψήλωσα χλωμό, οπότε είναι επίσημο) :P Δεν με νοιάζει το ύψος του άλλου! Άμα είναι αρκετά έως πολύ πιο ψηλός, εν ανάγκη το τακούνι είναι ο καλύτερος φίλος της γυναίκας! (οι κυρίες καταλαβαίνουν τι εννοώ... ) Άμα είναι στα ίδια ή λίγο πιο ψηλός, flat παπουτσάκι και φύγαμε! Να ναι καλά η βιομηχανία υπόδησης! Άμα είναι πιο κοντός, εμένα δεν με ενοχλεί, αν ενοχλεί εκείνον, λύσεις βρίσκονται! -Δεν θα κοντύνω... ΠΡΟΦΑΝΩΣ! Αλλά μπορούμε να το ξεπεράσουμε! ;) - ΤΟ ΘΕΜΑ είναι να συνεννοούμαστε και να είμαστε καλά μαζί, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες! Θα συμφωνήσω με ένα προηγούμενο post: δεν μας νοιάζει κύριοι ούτε τι ύψος έχετε, ούτε τι βάρος, ούτε αν είστε μελαχρινοί με γαλαζοπράσινα μάτια.. ούτε... ούτε.. ούτε... Τα εξωτερικά σας γνωρίσματα μας απασχολούν την πρώτη στιγμή που σας γνωρίζουμε! Αν είστε εσωτερικά αυτό που θέλουμε, όλα τα άλλα πάνε περίπατο! Τις περισσότερες από εμάς, μας νοιάζει να μας κάνετε να νιώθουμε ότι μαζί σας μπορούμε να είμαστε ο ΕΑΥΤΟΣ μας!!! Για αυτό, μην ανησυχείτε για το ύψος σας, αλλά για τον χαρακτήρα σας! ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Έτσι, αυτά είναι.
Γάμος σε γερές βάσεις.
Σίγουρα θα κρατήσει για πάντα.

:P:P:P:P:P:P

ποτέ δεν ξέρεις!
τα καλυτερα συμβαίνουν εκεί που δεν το περιμένεις (απο την εμπειρία μου τουλαχ. σιγουρα!) :clapup::clapup::clapup:
Φυσικά και θα κρατησει για παντα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Καλα κανεις. Κανεις δεν θα σε παρει που εισαι τοσο ψηλη.
το μεγαλύτερο κόμπλεξ πάντως το έχεις εσύ.εγώ ευτυχώς βρήκα έναν ανώμαλο κ με πήρε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TURNLEFT

Νεοφερμένος

Ο TURNLEFT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλα κανεις. Κανεις δεν θα σε παρει που εισαι τοσο ψηλη.
εγω μια κοπελα σε αυτο υψος θα προτημουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
το μεγαλύτερο κόμπλεξ πάντως το έχεις εσύ.εγώ ευτυχώς βρήκα έναν ανώμαλο κ με πήρε;)

Πόσο ύψος έχεις;
Το κόμπλεξ μου το ενισχύουν αυτοί που το επισημαίνουν, δηλαδή σχεδόν όλοι. Δεν ξέρω γιατί έχω κόμπλεξ. Αν ήξερα, πιθανώς θα το ξεπερνούσα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Εμένα όταν μου λένε "μα καλα, ποσο ψηλος εισαι!!" ώρες ώρες νιώθω μια περιφάνεια αλλο πράμμα :P
Και είμαι 1,96-97 (με παπουτσια ομως )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
το αγορι μου ειναι 1.90 και γω ενα 1.66......και νιωθω πολυ χαλια......και αναγκαζομαι και φοραω 7 ποντα.............εσεισσ λετε οτι οντωσ ειναι ενα προβλημα????τι αλλο να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
τι help βρε κοπελια τι να κανουμε? να του κοψουμε τα ποδια?:bleh:
φορα ψηλοτακουνα και τελος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ντάξει είσαι υπερβολική ε;; :P
Σιγά μη κυκλοφορείς με τακούνι για να μη φαίνεται διαφορά. Φόρεσε ό,τι θες χωρίς να κομπλάρεις, συνήθεια είναι, θα συνηθίσεις και στο τέλος θα σ' αρέσει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
ερε συ με παιρναει 25 ποντους σχεδον..ειναι εστιτη η διαφορα.οσο ναναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
1,60 και ήμουν με 1,87. Πόσοι είναι; 27 πόντοι;
Με all star κυκλοφορώ χρόνια τώρα, οπότε άσε τα τακούνια και μην έχεις ανασφάλειες, δεν είναι τόσο τραγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
το αγορι μου ειναι 1.90 και γω ενα 1.66......και νιωθω πολυ χαλια......και αναγκαζομαι και φοραω 7 ποντα.............εσεισσ λετε οτι οντωσ ειναι ενα προβλημα????τι αλλο να κανω?
Να σταματήσεις να το σκέφτεσαι και να χαρείς το φίλο σου...!!!
Μην δημιουργείτε προβλήματα χωρίς να υπάρχουν......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
1.76-1.80 η κοπέλα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Να νιωθεις ομορφα. η φιλη μου εχει συζυγο, 1 90 και η ιδια ειναι 1 55. και δεν εχει τηεμα με το υψος φωραει χαμηλα παπουτσια. την θαυμαζω για αυτο αλλα προσωπικα θα εβαζα τακουνια, το κανω ουτος η αλλος μιας κι εγω το ιδιο υψος, εχω. αντρες 180 και 186 μου λενε οτι μια χαρα υψος εχεις ( παρ ολ αυτα εχω θεμα με αυτο) εσυ ομως δεν θα επρεπε να νιωθεις ετσι θα το συνιθισεις. μαλιστα να του πεις οτι ειναι κια κοντος για σενα, θα δεις που θα σου ανεβει η ψυχολογια. το χωπει εγω και τους αρεσει αυτη η ατακα :)

και κατι αλλο κοριτσια. πολυ μεγαλη συμασια εχει το πως σας κανει ο αντρας να εσθανεστε. και πολυ κομπλεξ να εχετε. θα συναντισετε εναν δυμετρο και θα σας φυγει αμεσως και μπορει ενας κοντος να σας κανει να εσθανεστε λιγη για αυτον. προσωχη στις επιλογες !!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τοσο ωστε συν τα κερατα να μην πιανει στις πορτες..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

steki_online

Νεοφερμένος

Ο steki_online αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι άντρας, 26 χρονών και 1.60 ύψος.
Η κοπέλα μου είναι επίσης 26 χρονών και 1.62 ύψος.
Ομολογώ ότι θα μου άρεσε να ήμουν λίγο πιο ψηλός αλλά όχι ότι είναι και κανένα πρόβλημα.
Η μόνη περίπτωση που νιώθω λίγο άβολα είναι όταν πάω σε κανένα club. Φοράνε όλες 12ποντα και νιώθω λίγο περίεργα.
Βρήκα όμως τη λύση... σταμάτησα να πηγαίνω club :)
Πάντως ένα σας λέω... αν ήμουν γυναίκα, όσο κοντή κι αν ήμουν, τακούνια θα φόραγα μόνο σε ειδικές περιπτώσεις, κι αυτό επειδή καταντήσαμε να είναι παράξενο να πας κάπου καλά και να μη βάλεις.
Υπάρχει λόγος που ο Θεός έκανε τις γυναίκες πιο κοντές από τους άντρες. Για να είναι cute (γλυκές).
Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε να ψηλώνετε και να φτάνετε τους άντρες. Είναι ωραίο η γυναίκα να είναι κοντή, όπως είναι ωραίο ο άντρας να είναι ψηλός.
Και εκτός από το θέμα ύψους, υπάρχει και το θέμα της εμφάνισης (της αισθητικής). Όταν βλέπω γυναίκες με 12ποντα μου παραπέμπει σε στυλ sexy bitch. Ok θα μου πείτε σε κάποιους αρέσει άρα έγγυται σε 'σας αν θέλετε να δείχνετε γλυκές-ομορφούλες (όπως δηλαδή σας έπλασε ο Θεός) ή αν θέλετε να δείχνετε δυναμικές-ανεξάρτητες κ.τ.λ. Προσωπικά πάντως δεν έμεινα ποτέ να κοιτάω γυναίκα με τακούνια που κρατάει τη τσάντα με στυλάκι και περπατάει σα να κάνει πασαρέλα.

Σημείωση: Τα πιο πάνω θα τα έλεγα ακόμα κι ήμουν 1.90 και αποτελούν προσωπικές εκτιμήσεις. Δεν αντιπροσωπεύω όλο τον αντρικό πληθυσμό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Ειμαι 1,72 και ημουν σε σχεση με ενα παιδι 2,10^^ Ενιωθα νανος αλλα οκ.
Γενικα ομως θελω ο αλλος να με περναει κανα'δυο κεφαλια *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top