Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

γλικουλα

Νεοφερμένος

Η γλικουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ειμαι 1,47 και ειμαι πρωτη γυμνασιου...,,,,,,,,,,,,ολα τα παιδια της πρωτης ειναι 1,54 και π;νω,,,,,,,,,,,,,,......νιο8ω πολυ κοντη,............το αγορι που μου αρεσει ειναι 1,63 και με περναει πολυ.........πολλα παιδια με κοροιδευουν......αλλα πως βγηκα εγω κοντη η μαμα μου 1,80 ο μπαμπας 1,91 και τα αδερφφια ο ενας 1,87 και ο αλλος 1,83...μου λενε οτι 8α 4ιλοσω τι λετε?
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Κοίτα,αν τεντώνεσαι ώστε να φτάσεις σε ψηλά ράφια,ενδεχομένως να ψηλώσεις.
Εκτός και αν μείνεις στο ράφι. :look:

:P

1η γυμνασίου είσαι ακόμα,εννοείται πως θα ψηλώσεις.
Έχεις δρόμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Βασικα, εχεις καιρο ακομα μεχρι να ολοκληρωθει η αναπτυξη σου, οποτε μην σκοτιζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Το ύψος της είναι περίπου 2.5 εκατομμύρια έτη φωτός.Και η ειρωνεία είναι ότι την λένε κι Ανδρομέδα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
Ειμαι 1,47 και ειμαι πρωτη γυμνασιου...,,,,,,,,,,,,ολα τα παιδια της πρωτης ειναι 1,54 και π;νω,,,,,,,,,,,,,,......νιο8ω πολυ κοντη,............το αγορι που μου αρεσει ειναι 1,63 και με περναει πολυ.........πολλα παιδια με κοροιδευουν......αλλα πως βγηκα εγω κοντη η μαμα μου 1,80 ο μπαμπας 1,91 και τα αδερφφια ο ενας 1,87 και ο αλλος 1,83...μου λενε οτι 8α 4ιλοσω τι λετε?
Στην ηλικία σου στο το ύψος συμβαίνουν περίεργες και γρήγορες αλλαγές. Σίγουρα θα ψηλώσεις κι άλλο. Δεν είναι απίθανο, σε λίγους μήνες να είσαι εσύ 1,73 και το αγόρι που σου αρέσει 1,68. Τι θα πεις τότε?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
1η γυμνασίου είσαι ακόμα,εννοείται πως θα ψηλώσεις.
Έχεις δρόμο.:P

Βασικα, εχεις καιρο ακομα μεχρι να ολοκληρωθει η αναπτυξη σου, οποτε μην σκοτιζεσαι.
Πληροφοριακά και μόνο... παίζει και η έμμηνος ρύση ρόλο στο μέχρι πότε παίρνουν ύψος τα κορίτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
Πληροφοριακά και μόνο... παίζει και η έμμηνος ρύση ρόλο στο μέχρι πότε παίρνουν ύψος τα κορίτσια.
Όχι και τόσο. Άσχετα με το ότι πολλοί έτσι νομίζουν, δεν ισχύει ότι με την εμφάνιση της περιόδου σταματά η ανάπτυξη ενός κοριτσιού. Δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για αυτό. Απλά, κάποιες φορές τυχαίνει. Το γράφω γιατί πριν λίγες ημέρες ήμουν παρών σε σχετική συζήτηση με παιδίατρο.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
αχ!πως με εκνευρίζει όταν τα αγόρια θέλουν ψηλές γυναίκες...........και τι μας νοιαζει που εισαι 1.85;;;;;;;;;ας τα φτιαξεις με μια 1.60 ποιος χεστηκε;;;;;;;;;
έλεος!
έχουμε ξεπεράσει (σε κάποιο ποσοστό) τα θέματα καταγωγής και μόρφωσης που θα έχει το ταίρι μας και μας νοιάζει το ύψος του

ε λοιπον ειμαι 1.60.άμα τα φτιάξω με αυτόν που θέλω (που είναι γύρω στο 1.75) δεν θα φορέσω ποτέ τακούνι!θα κυκλοφορώ με σταράκια!

ο άντρας που θα είναι μαζί μου,να είναι περήφανος για τις ιδέες μου,για τη συμπεριφορά μου,για την ευγένειά μου,να του αρέσουν τα μάτια μου,τα μαλλιά μου,οι γάμπες μου και όχι αν τον φτανω στο μποι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
με φουντώσατε βραδυάτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Όχι και τόσο. Άσχετα με το ότι πολλοί έτσι νομίζουν, δεν ισχύει ότι με την εμφάνιση της περιόδου σταματά η ανάπτυξη ενός κοριτσιού. Δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για αυτό. Απλά, κάποιες φορές τυχαίνει. Το γράφω γιατί πριν λίγες ημέρες ήμουν παρών σε σχετική συζήτηση με παιδίατρο.
Οκ. Πάω πάσο τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
ο άντρας που θα είναι μαζί μου,να είναι περήφανος για τις ιδέες μου,για τη συμπεριφορά μου,για την ευγένειά μου,να του αρέσουν τα μάτια μου,τα μαλλιά μου,οι γάμπες μου
Ξέχασες μερικά σημαντικά προσόντα σου ακόμα που ενδιαφέρουν πολύ τους άντρες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Ξέχασες μερικά σημαντικά προσόντα σου ακόμα που ενδιαφέρουν πολύ τους άντρες.



συγγνώμη για την παράλειψη,αλλά ειλικρινά είναι το πιο ηλίθιο πράγμα που έχω ακούσει,να διακρίνουμε το ποιες γυναίκες είναι κατάλληλες για τους άνδρες αναλογα με το υψος

*ας παραθέσω ένα λινκ,που γράφει για τις πιο κοντές,αλλα με τις περισσότερες επιτυχίες στους άνδρες

https://www.womenonly.gr/summary.asp?catid=26928&subid=2&pubid=128783931&imgid=105491731

η ομορφότερη κατά τη γνώμη μου :eva longoria
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
...να διακρίνουμε το ποιες γυναίκες είναι κατάλληλες για τους άνδρες αναλογα με το υψος....
Ο Σον Κόνερι και η σύζυγός του...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα πάντως μαρέσουν οι κοντές, τις ξιλές τις θεωρώ λίγο άχαρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Εμένα πάντως μαρέσουν οι κοντές, τις ξιλές τις θεωρώ λίγο άχαρες

πες τα αγορι μου πες τα!

οοοοοοοοριστε μας.
*ότι και καλα,αυτοί που προτιμούν τις ψηλές τους κάθονται :redface: ;) :whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η γυναίκα πρέπει να είναι μινιον να αισθάνεσαι ότι πρέπει να τη προστατέψεις άμα με ρίχνει ένα κεφάλι τι να τη κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Μας το πήρε καμιά ψηλή το παλικάρι και χουμε τόσα νεύρα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Μας το πήρε καμιά ψηλή το παλικάρι και χουμε τόσα νεύρα?:P

σε καμια περίπτωση :pfff::pfff::pfff:
άμα κάποι το πάρει το παλικάρι ,θα ακούει στο όνομα τρελή φιλόσοφος!!!!!!!!!!!

απλά επειδή είμαι κοντούλα με πνίγει το δίκιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ω μα τί θυμήθηκα η απαίσια.

-Σε είπε κοντό!
-Τι;;; Φερε γρήγορα την καρέκλα,να δω ποιός είναι!

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Εγώ πάλι ποτέ δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο καλό ο 1,90 κάνει σεξ με την 1,50...:hmm:

Ο 1.90, σου λέει άνετα. Την σηκώνεις άνετα, την πας όπου θες άνετα! :P

Αρκεί να μην είναι 100 κιλά, διότι εκεί παρουσιάζονται τεχνικές δυσκολίες.

, τις ξιλές τις θεωρώ λίγο άχαρες

Θα συμφωνήσω. Τα είχα με μια κοπέλα κοντά στο ύψος μου, έβαζε και 15 ποντους τακούνι και η όλη εικόνα έδειχνε άκομψη. Ίσως έφταιγε και το γεγονός ότι ήταν υπερβολικά αδύνατη, κάτι που δεν μου αρέσει καθόλου, μα καθόλου στις γυναίκες (και γενικά όσες προσπαθούν να γίνουν μοντέλα με κουλές δίαιτες, με κάνουν και βαριέμαι).
Το ιδανικό για εμένα ύψος είναι από 1,60 εως 1,70 το οποίο θεωρώ ως μέσο όρο των γυναικών. Πάντα αυτές ήταν του γούστου μου. Από 1,60 και κάτω υπολογίζω τις κοντές και από 1,70 και πάνω τις ψηλές. Πάντως όσες λέτε εδώ μέσα, πως 1,60 είστε κοντές.... Τι να πώ? :confused:
Είστε στο σωστό ύψος girls. Τα μοντέλα είναι καλά για τα διαφημιστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όχι και τόσο. Άσχετα με το ότι πολλοί έτσι νομίζουν, δεν ισχύει ότι με την εμφάνιση της περιόδου σταματά η ανάπτυξη ενός κοριτσιού. Δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για αυτό. Απλά, κάποιες φορές τυχαίνει. Το γράφω γιατί πριν λίγες ημέρες ήμουν παρών σε σχετική συζήτηση με παιδίατρο.

O παιδιατρος δεν ηταν και πολυ ειλικρινης ομως ε? Τα κοριτσια συνεχιζουν να *αναπτυσονται* μετα την εναρξη της εμμηνορησιας, αλλα οχι τοσο πολυ σε υψος. Στο μεγαλυτερο ποσοστο των περιπτωσεων το υψος μιας γυναικας βρισκεται στο 90% του μεγιστου του στην αρχη της περιοδου. Δηλαδη απο κει και περα θα ψηλωσει, αλλα οχι ιδιαιτερα πολυ (παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, μιλαμε για την κανονικη κατανομη).

Η αναπτυξη ομως δεν σταματαει τοτε, αλλωστε μετα την περιοδο θα παρει την γυναικια μορφη, θα αυξηθει η οστεικη πυκνωτητα κτλ. Ο λογος ειναι οι ορμονες, τα οιστρογωνα ειναι γνωστο οτι κλεινουν τα επιφυσια στα οστα που προκαλουν την αυξηση στο υψος.

αχ!πως με εκνευρίζει όταν τα αγόρια θέλουν ψηλές γυναίκες...........και τι μας νοιαζει που εισαι 1.85;;;;;;;;;ας τα φτιαξεις με μια 1.60 ποιος χεστηκε;;;;;;;;;
έλεος!
έχουμε ξεπεράσει (σε κάποιο ποσοστό) τα θέματα καταγωγής και μόρφωσης που θα έχει το ταίρι μας και μας νοιάζει το ύψος του

Αρα να φανταστω εσενα δεν σε νοιαζει αν ο αντρας σου ειναι 1.65, 50 κιλα ε? Δεν εχεις προβλημα αν ειναι ετσι:



Ενα ενδιαφερον στατιστικο οι αντρες θεωρουν οτι αυτο που αρεσει στις γυναικες ειναι 10 κιλα μυς περισοτερο απο οτι οντως αρεσει στις γυναικες και καπου 5-10 εκατοστα σε υψος πιο κατω απο οτι οντως αρεσει στις γυναικες.

Αναλογα οι γυναικες θεωρουν οτι πρεπει να ιεναι 10 κιλα ΛΙΓΟΤΕΡΟ απο οτι ΟΝΤΩΣ αρεσει στους αντρες και 10 εκ πιο ψηλες απο οτι οντως αρεσει στους αντρες.

sucks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top