Εδώ κάνουμε δίαιτα!

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Και τί τρως δόκτωρα???:confused:

τα ίδια που έτρωγα πριν απλά λιγότερες ποσότητες, αλλά αν φάω ένα γλυκό (όχι του κουταλιού, αλλά ένα από τα υπόλοιπα γλυκά που είναι σκουπίδια) μια μέρα στις τόσες, θα φροντίσω το βράδυ να μην φάω καθόλου αν γίνεται. Γλυκά μόνο του κουταλιού δεν παχαίνουν καθόλου, αλλά μόνο μια φορά στις 15 μέρες γιατί η ζάχαρη ανοίγει την όρεξη. 'Ολα τα υπόλοιπα τα κανονίζω μόνος μου με το νόμο της μισής ποσότητας. Αν έτρωγα π.χ ένα πιάτο πατάτες, τώρα θα φάω 6-7 πατάτες έτσι να μου περάσει, ή μπορεί να φάω πολλές πατάτες αλλά τότε δεν θα φάω τίποτα άλλο. Αν έτρωγα μακαρόνια, τώρα τρώω μισό πιάτο, δηλαδή δεν κόβω τίποτα γιατί θα λαλήσω. Δύο φρυγανιές του τοστ το πρωι παλιά ; Τώρα μόνο μία. Επίσης πάντα όταν τρώω σαλάτα δεν τρώω φρούτο ή όταν φάω φρούτο δεν τρώω σαλάτα. Και πρωτείνες πιο πολύ παρά υδατάνθρακες σε αναλογία. Με την ίδια λογική αυτοπεριορισμός στα μισά για όλες τις κατηγορίες φαγητών. Και καθημερινή άσκηση εννοείται, που την είχα παρατήσει τότε που πήγαν να με διαλύσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν :P Την ώρα της άσκησης μερικές πολύ βαθειές εισπνοές - εκπνοές βοηθάνε στον καθαρό αέρα, όσος μας απέμεινε, και μερικά τεντώματα εκτός γυμναστικής, όπως κάθεστε, αντί να φάτε πασατέμπους κάντε μερικά τεντώματα. Αυτά τα απλά. Και δυστυχώς για να γυρίσει ο ήλιος θέλει ακόμα δουλειά πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
τα ίδια που έτρωγα πριν απλά λιγότερες ποσότητες, αλλά αν φάω ένα γλυκό (όχι του κουταλιού, αλλά ένα από τα υπόλοιπα γλυκά που είναι σκουπίδια) μια μέρα στις τόσες, θα φροντίσω το βράδυ να μην φάω καθόλου αν γίνεται. Γλυκά μόνο του κουταλιού δεν παχαίνουν καθόλου, αλλά μόνο μια φορά στις 15 μέρες γιατί η ζάχαρη ανοίγει την όρεξη. 'Ολα τα υπόλοιπα τα κανονίζω μόνος μου με το νόμο της μισής ποσότητας. Αν έτρωγα π.χ ένα πιάτο πατάτες, τώρα θα φάω 6-7 πατάτες έτσι να μου περάσει, ή μπορεί να φάω πολλές πατάτες αλλά τότε δεν θα φάω τίποτα άλλο. Αν έτρωγα μακαρόνια, τώρα τρώω μισό πιάτο, δηλαδή δεν κόβω τίποτα γιατί θα λαλήσω. Δύο φρυγανιές του τοστ το πρωι παλιά ; Τώρα μόνο μία. Επίσης πάντα όταν τρώω σαλάτα δεν τρώω φρούτο ή όταν φάω φρούτο δεν τρώω σαλάτα. Και πρωτείνες πιο πολύ παρά υδατάνθρακες σε αναλογία. Με την ίδια λογική αυτοπεριορισμός στα μισά για όλες τις κατηγορίες φαγητών. Και καθημερινή άσκηση εννοείται, που την είχα παρατήσει τότε που πήγαν να με διαλύσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν :P Την ώρα της άσκησης μερικές πολύ βαθειές εισπνοές - εκπνοές βοηθάνε στον καθαρό αέρα, όσος μας απέμεινε, και μερικά τεντώματα εκτός γυμναστικής, όπως κάθεστε, αντί να φάτε πασατέμπους κάντε μερικά τεντώματα. Αυτά τα απλά. Και δυστυχώς για να γυρίσει ο ήλιος θέλει ακόμα δουλειά πολύ.

τέλεια...!πολυ χρησιμα...

ευχομαι να συνεχισεις καλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ασκηση, ασκηση, ασκηση. Αφηστε τους περιορισμους στις διατροφες, μειωστε την ποσοτητα των γευματων και γυμναστειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
1,5 κιλό πλήν μέσα σε μία βδομάδα. 8 κιλά μέσα σε 4 μήνες περίπου. Και συνεχίζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
1,5 κιλό πλήν μέσα σε μία βδομάδα. 8 κιλά μέσα σε 4 μήνες περίπου. Και συνεχίζω....
Πώς το κανες, γιατί εχω πάρει κανα 3 κιλο μέσα στην εξεταστική.:(:xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πολύ απλό. Έχω μειώσει αισθητά τις μερίδες των φαγητών και έχω αυξήσει την κατανάλωση νερού. Σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω και γυμναστήριο και ελπίζω να τα καταφέρω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Στηρίζουμε Μάρω :clapup: και ελπίζουμε να βάλουμε κι εμείς μυαλό γιατί 10 κιλά μέσα σε 3 χρόνια πάνε πολλά:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Στηρίζουμε Μάρω :clapup: και ελπίζουμε να βάλουμε κι εμείς μυαλό γιατί 10 κιλά μέσα σε 3 χρόνια πάνε πολλά:'(
Απόφαση χρειάζεται....Τίποτα άλλο!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Κι εγώ στηρίζω Μάρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ....Τί συγκίνηση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Mπραβο Μάρωωωωω :-) :-) :-)
Μετά απο αρκετό καιρό κατάφερω και γω να χάσω 1 kg.
4 ακόμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μπράβο helga!!!!!Μπράβο!!!!

Υπομονή και επιμονή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ουαου ρε. Μπραβο Μαρω:clapup:
Επιμονη θελει οντως.
Και γω θελω να χασω 5 κιλα, αλλα δεν βλεπω προκοπή. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πάρε απόφαση οτι θες οντως να κανεις δίαιτα και θα το πετυχεις...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω εβαλα 2 κιλα (αλλα εχασα ποντους). Εχω σταματησει εδω και καιρο να ασχολουμαι με το βαρος μου. Περισσοτερο να στοχευετε στην μειωση του σωματικου λιπους παρα στο ποσα κιλα δειχνει η ζυγαρια :) Εννοειται πως πανω απο ολα η γυμναστικη. Οι διαιτες (κυριως αυτες που σου στερουν γλυκα, λιπαρα κτλ) ειναι αχρηστες. Αντι για διαιτα θα μπορουσατε να περπατατε περισσοτερο ή να τρεχετε 30 λεπτα καθημερινα. Ετσι θα κανετε και καλο στον εαυτο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
εγω εβαλα 2 κιλα (αλλα εχασα ποντους). Εχω σταματησει εδω και καιρο να ασχολουμαι με το βαρος μου. Περισσοτερο να στοχευετε στην μειωση του σωματικου λιπους παρα στο ποσα κιλα δειχνει η ζυγαρια :) Εννοειται πως πανω απο ολα η γυμναστικη. Οι διαιτες (κυριως αυτες που σου στερουν γλυκα, λιπαρα κτλ) ειναι αχρηστες. Αντι για διαιτα θα μπορουσατε να περπατατε περισσοτερο ή να τρεχετε 30 λεπτα καθημερινα. Ετσι θα κανετε και καλο στον εαυτο σας!

Είναι ανάλογα το άτομο. Ένα άτομο με νορμάλ ΔΜΣ ίσως ναι να κανει αυτο που λες...Ενας ομως που εχει μεγαλυτερο απο το φυσιολογικο ΔΜΣ τοτε θα πρεπει να κανει και διατροφη και αυτο που λες.:)


Αααα...Και μην ξεχάσετε να ερωτευτείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

din@

Νεοφερμένος

Η Κων/να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγω εξαιτιας ενος προβληματος υγειας πηρα 20 κιλα!:redface:φρικαρα τελειως!!!με τη βοηθεια διαιτολογου εχασα τα 11 και συνεχιζω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
20 κιλά?Τουλάχιστον εχεις χασει ενα μεγαλο μερος...Μπράβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top