Απαγόρευση καπνίσματος ή άτμισμα σε δημόσιους χώρους

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το μαγαζι που εχω στο νου μου, εχει χωρο για μη καπνιστες, αλλα δε τον χρησιμοποιει (θυμησου που λεγαμε να παμε για cappucino! ε, εκει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σωβρακομιλείς;;;;
Ε, όχι... αν έχεις δύο ορόφους, ρε φίλε, χώρισέ τα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Σωβρακομιλείς;;;;
Ε, όχι... αν έχεις δύο ορόφους, ρε φίλε, χώρισέ τα...

τι λεμε τωρα!!!

ποιους δυο οροφους καλε,και ο κατω οροφος χωρισμενος ειναι....αλλα οοοοοοοχι, ΟΛΟΙ πρεπει να ντουμανιασουν,αμε!

γιαυτο και γω ξεκοψα:P

τωρα πλεον μονο εξω,μονο αν εχει λιακαδα,τελος.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πού να δείτε καπνιστές σε αμφιθέατρα. Να δίνεις εξετάσεις και να 'χει ντουμανιάσει η αίθουσα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε παιζει αυτο ε! πες μου οτι κανεις πλακα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Δεν νομίζω να κάνει. Κι εγώ έχω πετύχει, και δεν είμαι και ένθερμη φοιτήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σε εμας δε συνεβαινε ποτε κατι παρομοιο.... ουτε πρωτα, ουτε τωρα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στην Νομική πάντως πριν την ανακαίνιση, καπνίζαν κανονικά στις πίσω σειρές εν ώρα μαθήματος.. Ήταν τεράστια αμφιθέατρα πάντως στα οποία στάνταρ έλειπαν και μερικά τζάμια κι έμπαζε! :P Αχ, αθάνατη Σαριπόλων που να 'σαι τώρα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α καλά... εγώ είχα τσακωθεί με καθηγητή για αυτό, και είχα αλλάξει τμήμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δε παιζει αυτο ε! πες μου οτι κανεις πλακα...
Όχι δεν σου κάνω πλάκα. Έδινα μάθημα κι εντός του αμφιθεάτρου κάπνιζαν φοιτητές. Φυσικά κι έκανα φασαρία. :|

Αν είναι δυνατόν δηλαδή. Μήπως να φέρουμε και παξιμαδάκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πού να δείτε καπνιστές σε αμφιθέατρα. Να δίνεις εξετάσεις και να 'χει ντουμανιάσει η αίθουσα. :|


Νόμιζα πως είχε σταματήσει αυτό [στα δικά μου τα χρόνια σε κάποια μαθήματα γινόταν χαμός από κάπνισμα] αλλά νόμιζα -δλδ έχω κάνει επιτήρηση και να μπαίνει ο καθηγητής και να το απαγορεύει- ότι δεν συμβαίνει πλέον!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
τς τς τς τς τς!!!
αντικαπνιστεςςςςςς!!!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ρε! πλάκα κάνετε? κατά τη διάρκεια των εξετάσεων σας αφήνανε και καπνίζατε;!!! Θα τρελλαθώ!
Καλά που πήγα σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού (αναφορικά τουλάχιστον με το κάπνισμα!)



(.... και είμαι καπνίστρια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ρε! πλάκα κάνετε? κατά τη διάρκεια των εξετάσεων σας αφήνανε και καπνίζατε;!!! Θα τρελλαθώ!
Καλά που πήγα σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού (αναφορικά τουλάχιστον με το κάπνισμα!)



(.... και είμαι καπνίστρια!)

Βασικά δεν μας επιτρέπουν!!! Απαγορεύεται απο τους κανονισμους να καπνίζουν μέσα στην αίθουσα! Αυτό βέβαια δεν προβληματίζει ιδιαίτερα τους καπνιστές! Εκτός από τους κανόνες δεν σέβονται και τους συμφοιτητές τους... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απαγορεύεται, αλλά σιγά μην το σεβαστούν. :/:


Πρέπει να έρθεις στη δύσκολη θέση να το φωνάξεις για να σταματήσουν.
XRZ μου, ναι, ακόμα καπνίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τελικα ειναι στο αιμα του Ελληνα ο γραψ@ρχιδισμος και η ολικη ελειψη σωστης συμπεριφορας ετσι?
Και μετα παραπονιομαστε γιατι στο εξωτερικο μας εχουν μονο για να ερθουν διακοπες και να ξεδωσουν οπως δεν μπορουν στην χωρα τους ή που μας εχουν για κ΅λοχανιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Απαγορεύεται, αλλά σιγά μην το σεβαστούν. :/:


Πρέπει να έρθεις στη δύσκολη θέση να το φωνάξεις για να σταματήσουν.
XRZ μου, ναι, ακόμα καπνίζουν.


τι να πω....

νταξ... κι εγώ καπνίζω αλλά μέσα στις εξετάσεις ουδέποτε... δεν μου φταίει ο άλλος δίπλα μου να πρέπει να μυρίζει τον καπνό μου ενώ προσπαθεί να περάσει το μάθημα... και είχα μάλιστα χαρεί όταν είδα καθηγητές να βάζουν φωνή σε εξετάσεις για το θέμα με την έννοια "επιτέλους, έγινε το αυτονόητο" :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το βάζω κι εδώ... Επιτέλους ας γίνει κάτι, δε θα πάθουν τίποτα οι καπνιστές, να βγαίνουν έξω για ένα τσιγάρο. ΆΛλοι το κάνουν στους -5 βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το βάζω κι εδώ... Επιτέλους ας γίνει κάτι, δε θα πάθουν τίποτα οι καπνιστές, να βγαίνουν έξω για ένα τσιγάρο. ΆΛλοι το κάνουν στους -5 βαθμούς.

Εχεις αρχισει να γραφεις επικινδυνα πραγματα:P
Δλδ μιλας για καθολικη απαγορευση σε ο,τι αφορα κλειστους χωρους?
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, απαράδεκτο το βρίσκω σε δημόσιες υπηρεσίες, νοσοκομεία, σχολές, κλπ.
Αλλά σε χώρους διασκέδασης είναι πολύ βασικό να εφαρμοστεί ο διαχωρισμός, ο σωστός διαχωρισμός (τέρμα τα "μα κύριέ μου, οι καπνιστές είναι από το διάδρομο και μετά!!!)...
Και έχω δει να εφαρμόζεται η ολική απαγόρευση, και όλα μια χαρά ήταν!! Γνωρίζονται και οι καπνιστές μεταξύ τους, τουρτουρίζοντας δίπλα στον πορτιέρη!!

;)
ΟΚ, πλάκα κάνω. Ωστόσο θα μου άρεσε να προωθείται και να ευνοείται η ιδιωτική πρωτοβουλία των καταστηματαρχών για ολική απαγόρευση. Γϊνεται αλλού και έχει μεγάλη επιτυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top