Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Παραδείγματα έδωσα σε προηγούμενα ποστ.
Έχω ακούσει και ατάκες του τύπου : 1) "πλήρωσε εσύ, έχεις λεφτά'' , τη στιγμή που έρχεται ο λογαριασμός και βγάζουμε και οι δυο να πληρώσουμε. Χαριτολογόντας βέβαια αλλά ...
2) σε κοντινό ταξίδι αυθημερόν μετά από πρόσκλησή του,"βάζω εγώ τη βενζίνη, κερνάς τους καφέδες?'' , με ερωτηματικό βέβαια διατυπωμένη και αφού είχαμε ήδη ξεκινήσει. Το ότι θα προσφερθώ να κάνω κίνηση να κεράσω είναι αυτονόητο αλλά ξέρεις όταν ο άλλος μου χρεώνει και τα μισά της βενζίνης -1 ώρα το πολύ συνολικά πήγαινε-έλα- και για ισοφάρισμα ζητάει να του πληρωσω τους καφέδες, ε μα ΕΛΕΟΣ.
3) το καλύτερο: στα πλαίσια του να με βοηθήσει κάποιος επειδή είχα περιορισμένο χρόνο, προθυμοποιήθηκε να παέι στο σούπερ μάρκετ να μου πάρει 5 πράγματα. Φυσικά και έδωσα τα χρήματα προκαταβολικά και για παν ενδεχόμενο το ποσό ήταν αρκετά μεγαλύτερο από την αξία των προιόντων. Ρέστα δεν είδα ποτέ.

Οι τρεις παραπάνω περιπτώσεις αφορούν τρία διαφορετικά άτομα.
'Αρχισα να αναρωτιέμαι αν τραβάω τέτοιους τύπους αλλά συμβαίνουν και σε άλλες και έχω πολλά παραδείγματα.
Οπότε ας πούμε ότι πολλοί άντρες συμπεριφέρονται κατ' αυτόν τον τρόπο για να μην γενικεύουμε κιόλας. Επίσης τέτοια συμπεριφορά πριν από 30 χρόνια θα ηταν ανεπίτρεπτη είχε δεν είχε η γυναίκα λεφτά.-

Μα εδω μιλαμε για αντρες τσιφουτηδες..Οπως ειπε και ο χαος,ανετα βρισκεις τετοιες συμπεριφορες και απο γυναικες..

Λοιπον..Γυρναμε το χρονο 30 χρονια πισω..Ειναι ενας τσιγκουνης τυπος(οπως καλη ωρα αυτοι απο τις ιστοριες σου)..Λες οτι μια τετοια συμπεριφορα θα ηταν ανεπιτρεπτη..Αρα πριν 30 χρονια αυτος ο τυπος απλα θα καταπιεζε την τσιγκουνια του για να μην εκτεθει κοινωνικα..

Αν αυτος ο τυπος ομως συνεχιζε να ηταν μερος της ζωης σου (ειτε ως σχεση,ειτε ως φιλος), μετα απο λιγο καιρο δεν θα εβγαζε στην επιφανεια την τσιγκουνια και τη μιζερια του??

Εγω αν ημουν γυναικα δεν θα ηθελα εναν αντρα που να κερναει (η γενικα να μην ειναι τσιγκουνης) λογω των κοινωνικων συνθηκων που επικρατουν,αλλα εναν αντρα που ανεξαρτητα αν θα τον πουνε τσιγκουνη,ευνουχισμενο ή οτιδηποτε αλλο να με κερναει οποτε το νιωθει και να μην ειναι μιζερος με τα λεφτα..

Αρα αυτοι οι τυποι των παραδειγματων σου δεν θα μου εκαναν και πριν 30 χρονια και τωρα..Ισα,ισα η εποχη μας ειναι προτιμοτερη, αφου αυτοι οι τυποι καλυπτομενοι απο την "ισοτητα",βγαζουν τον αληθινο τους εαυτο πιο νωρις,δινοντας σου τη δυνατοτητα να τους κρινεις απο την αρχη..

Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Μα εδω μιλαμε για αντρες τσιφουτηδες.

μακρια ειτε ειναι αντρας ειτε ειναι γυναικα. ΜΑΚΡΙΑ ειναι αρρωστια και μονο δυστυχια φερνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως, προσωπικά όσο με ενοχλούν οι άνθρωποι που θεωρούν ότι ο άντρας ΠΡΕΠΕΙ να πληρώσει, άλλο τόσο με ενοχλούν και οι γυναίκες που δηλώνουν με περισσή περηφάνια οτι δεν ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ να τις κεράσει ο άλλος. Χαλαρώστε και λίγο, για ραντεβού πρόκειται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ήμασταν έξω μια παρέα και συνοδευόμουν. όταν αποφασίσαμε να φύγουμε και ήρθε ο λογαριασμός, ναι μεν πλήρωσε ο συνοδός μου το ένα ποτήρι κρασί που είχα παραγγήλει αλλά δέχτηκε μετά τα χρήματα που του έδωσα. Την όλη κίνηση αντελήφθη κάποιος από την παρέα και τον άκουσα που του είπε "καλά ρε μ@@@@@ παίρνεις λεφτά από την κοπέλα.? Σημειωτέον ήμουν η πιο μικρή από την παρέα και ο συνοδός μου δεν έχει οικονομικό πρόβλημα.


όταν τα αχ γίνονται ωχ,

τότε το prime χάνει την pride χροιά του, άρα παύει να'ναι τέτοιο :/:

Χώρισέ τον, είναι μπούρδας καραβάγγος (το φελέγγι του)

Δε θα καταλάβεις για πότε θα γίνει εκμισθωτής σου..


Και βέβαια για άλλη μια φορά επιβεβαιώνονται οι στίχοι της Αγγελικούλας (Γκερέκου):

"Αλήτη έρωτα και πάλι με διάλεξες,
αλήτη έρωτα και πάλι με πλάνεψες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Τέλος, με την ίδια λογική, θα μπορούσε κανείς να υποστηρίξει ότι οι γυναίκες εκμεταλλεύονται την ισότητα, η οποία ισχύει μόνο σε όσα θέσφατα του αντροκρατικού προτύπου τις βλάπτουν, ενώ αντίθετα απαιτούν τη διατήρηση όσων σημείων του ίδιου προτύπου τις ευνοούν, με το πρόσχημα της κοινωνικής ευγένειας, του να είναι κάποιος "κύριος" (αλλά όχι και αφέντης, μην ξεχνιόμαστε), ή του μη ευνουχισμού. Θα είχε άδικο άραγε, διαβάζοντας το παρόν θέμα;
Δε θα μπορουσε να το υποστηρίξει?

Δε μεροληπτούν συνεχώς κατ' αυτόν τον τρόπο οι γυναικες? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πάντως, προσωπικά όσο με ενοχλούν οι άνθρωποι που θεωρούν ότι ο άντρας ΠΡΕΠΕΙ να πληρώσει, άλλο τόσο με ενοχλούν και οι γυναίκες που δηλώνουν με περισσή περηφάνια οτι δεν ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ να τις κεράσει ο άλλος. Χαλαρώστε και λίγο, για ραντεβού πρόκειται...

συμφωνω απολυτα!:D
κανας φουρνος θα γκρεμισε.;)

για φεμινιστρια καλα τα λες...;):P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyBoy

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πάντως, προσωπικά όσο με ενοχλούν οι άνθρωποι που θεωρούν ότι ο άντρας ΠΡΕΠΕΙ να πληρώσει, άλλο τόσο με ενοχλούν και οι γυναίκες που δηλώνουν με περισσή περηφάνια οτι δεν ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ να τις κεράσει ο άλλος. Χαλαρώστε και λίγο, για ραντεβού πρόκειται...
Συμφωνω απολυτως. Πρεπει να κερναμε σε ειδικες περιστασεις και στο πρωτο ραντεβου. Μετα ειναι καλο να κανουμε την κινηση για να πλιρωσουμε μια φορα σε καθε 3 ραντεβου αλλα να μην επιμενουμε αν η γυναικα αρνειται. Προσωπικα το θεορω προσβολει να με κερασει μια γυναικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θεορω προσβολει να με κερασει μια γυναικα...
\\

δηλαδη αν ειναι πλουσια και εσυ δεν εχεις λεφτα καθολου παυεις να εισαι ανδρας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyBoy

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
\\

δηλαδη αν ειναι πλουσια και εσυ δεν εχεις λεφτα καθολου παυεις να εισαι ανδρας?
Αν δεν εχεις λεφτα δυσκολα μπλεκεις με μια πλουσια και αν το κανεις την πας καπου που μπορεις να πληρωσεις εστω μισα μισα. Αλλα και παλι ειναι δυσκολο να ειναι αυτη πλουσια γιατι δεν θα αντεξει τα μαγαζια που συχναζεις και λοιπα. Αν παλι ειναι πολυ καψουρα και δεν την νοιαζει τπτ αλλο τοτε οπου και να την πας δεν θα την νιαξει αρκει να ειναι μαζι σου. Αρα την πας καπου που να μπορεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να πλιρωσεις μισα μισα ή ο καθενας τα δικα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν δεν εχεις λεφτα δυσκολα μπλεκεις με μια πλουσια και αν το κανεις την πας καπου που μπορεις να πληρωσεις εστω μισα μισα. Αλλα και παλι ειναι δυσκολο να ειναι αυτη πλουσια γιατι δεν θα αντεξει τα μαγαζια που συχναζεις και λοιπα. Αν παλι ειναι πολυ καψουρα και δεν την νοιαζει τπτ αλλο τοτε οπου και να την πας δεν θα την νιαξει αρκει να ειναι μαζι σου. Αρα την πας καπου που να μπορεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να πλιρωσεις μισα μισα ή ο καθενας τα δικα του...

Τα λεφτα πανε στα λεφτα!
Πανε οι εποχες ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗ(που εγω προσωπικα τις λατρευω!! και την ιδια αλλα και την εποχη της!:) )
Πλουσιου σημερα δεν υπαρχουν πλην καποιων εξαιρεσεων, υπαρχουν καποιοι που ειναι πιο καλα οικονομικα και αλλοι λιγο χειροτερα.
Αν οι διαφορα ειναι αισθητη, συνηθως χωριο μεταξυ του ζευγαριου δε γινεται.
δυστυχως,το οικονομικο παιζει χοντρο θεμα στις σχεσεις, κι αυτο γιατι ετσι μας μεγαλωσαν, να μοχθησουμε να βγαλουμε φραγκα, ναμαστε οικονομικα ανεξαρτητοι διοτι η προηγουμενη γενια τα κανε μανταρα και οι γυναικες εξολοθρευονταν οικονομικα.
Αν ο ενας κερασει και μια και δυο και δεκα μετα θα νιωσει θυμα. Αυτο λαμβανω απο αυτα που βλεπω κι ακουω γυρω μου.

Εκτος αν υπαρχει συνναλαγη μεταξυ τους, ο ενας δινει αυτο που εχει κι ο αλλος παλι αυτο που εχει.
Αν τοχουν σκεφτει και οι δυο ωριμα αυτο, τοτε δε θα υπαρχει κανενα προβλημα μεταξυ τους.
δουναι και λαβειν.
Αλλα αρκετα δυσκολο στη σημερινη εποχη αυτο για να γινει κατανοητο.
Νομιζουν ολοι πως με τα λεφτα κατακτουν τον κοσμο και ξεχνουν αλλα πολυτιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν ταιριαζουν πραγματικα οι ανθρωποι σαν χαρακτηρες τα λεφτα ειναι παλιοχαρτα για την τουαλετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
αν ταιριαζουν πραγματικα οι ανθρωποι σαν χαρακτηρες τα λεφτα ειναι παλιοχαρτα για την τουαλετα..

Σιγουρα ομως δεν μπορεις να ταισεις με χαρτι απο την τουαλετα το παιδακι σου....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι αλλα τα λεφτα αν ταιριαζουν οι ανθρωποι και αποδιδουν καλα μαζι μπορουν να τα παραγουν...

οι χαρακτηρες ομως δεν μπορουν να αλλαξουν τελειως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyBoy

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οσο και να κανουμε τους ανωτερους παντοτε θα ειμαστε υποχρεωμενοι να κανονιζουμε την ζωη μας βασει των κωλο χρηματων -συγνωμη για την εκφραση- ας μην κοροϊδευομαστε.... Παρολα σιγουρα ο ερωτας μπορει να νικαει τις περισσοτερες φορες αλλα οι περισσοτεροι δεν αντεχουμε την αποσταση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτως. Πρεπει να κερναμε σε ειδικες περιστασεις και στο πρωτο ραντεβου. Μετα ειναι καλο να κανουμε την κινηση για να πλιρωσουμε μια φορα σε καθε 3 ραντεβου αλλα να μην επιμενουμε αν η γυναικα αρνειται. Προσωπικα το θεορω προσβολει να με κερασει μια γυναικα...
Σε τι ακριβώς συμφωνείς; Αφού άλλο λες εσύ, άλλο λέω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyBoy

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε τι ακριβώς συμφωνείς; Αφού άλλο λες εσύ, άλλο λέω εγώ.

Δεν συμφωνω μαζι σου αλλα με τον Αγγελο.

Οπα συγγνωμη δικο μου λαθος αναφερθικες σε παλια διμοσιευση. Τεσπα εγω λεω οτι συμφωνω στο οτι ειναι σπαστικο οταν οι γυναικες σπαζονται με το να τις κερνας. Επισης πιστευω οτι ο αντρας δεν χρειαζεται να κερναει παντα αλλα ειναι καλο να κανει την κινηση ΧΩΡΙΣ να επιμενει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_mystery_

Νεοφερμένος

Ο _mystery_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.Δεν κερνάω ποτέ στο πρώτο ραντεβού.Βασικά δεν είμαι υπερ των ραντεβού.Όταν με ενδιαφέρει κάποια προτιμώ να βγούμε φιλικά για έναν καφέ,χωρίς την ψυχολογική πίεση του ραντεβού.Απλά και φιλικά,2 άνθρωποι που θέλουμε να γνωριστούμε καλύτερα.Έτσι το βλέπω.Επίσης μερικές φορές ο άνδρας με το πορτοφόλι του προσπαθεί να δελεάσει την γυναίκα,να ξέρετε όμως μια αληθινή γυναίκα δεν δέχεται "νταβατζιλίκια",γιατί περί αυτού πρόκειται.Ακόμα με το να πληρώνει/σε κάποιος πολλές φορές προσπαθεί να αντισταθμίσει τα κενά του χαρακτήρα του.Να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι κατά του κεράσματος...αλλά κερνάω την κοπέλα μου,όχι κάποια που μπορεί να αποδειχθεί λιγότερο ενδιαφέρουσα απο το...πλύσιμο των πιάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex-k

Νεοφερμένος

Ο Alex-k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εγώ όταν βγαίνω μόνος πληρώνω τον λογαριασμό μου και έτσι θέλω και όταν βγαίνω με παρέα να πληρώνει ο καθένας τα δικά του η έστω για να μην παιδεύουμε το γκαρσόνι στο περίπου μισά μισά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
σχετικα με τις εξοδους απο τη στιγμη που ο αντρας θελει να τη ξαπλωσει στο κρεβατι υποσυνειδητα (και συνειδητοτατα βεβαια) θα πρεπει να κανει την κινηση να πληρωσει τον καφε της. ετσι γινοταν παντα.
και φυσικα δε μπορω να πιστεψω αυτα που λενε- μαρεσει η παρεα της, κλλπ. αφου σκοπος ειναι αλλος και για να το κερδισει κανει αυτο.
εγω το επιτρεπω στον αντρα κανοντας ομως παντα την κινηση νανοιξω πορτοφολι. αν ομως δω πως δεν το κανει με εξοργιζει

Ξαναδιαβάζοντας αυτό το θέμα είδα αυτό. Και πραγματικά μου κάνει τρομερή εντύπωση, θέλω λοιπόν να ρωτήσω την αγαπητή φίλη μου Μάιντ:

Ξέρεις οτι πληρώνοντας ο άλλος θέλει να σε ρίξει στο κρεβάτι.

Παρ' όλα αυτά δέχεσαι να πληρώσει.

Και επιπλέον, αν δεν προσφερθεί να πληρώσει, εξοργίζεσαι.

Οπότε δέχεσαι οτι ο άλλος σε βλέπει σαν κρέας, κι αντί να σε προσβάλλει κάτι τέτοιο, σε εξοργίζει αν δεν πάει να πληρώσει.

Είναι έτσι ή κάνω λάθος;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλα τοτε.. φιλεναδα Χιμελα ειχα αλλα στο μυαλο μου.
Σε καποια εχω μεινει η ιδια βεβαια σε αποψεις, θα τα ξαναπω για να βαλω την τελεια μου σαυτο το υπεροχο θεματακι που πεταχτηκαν τα ματια ολων εξω και πολυ ειχα γελασει τοτε.:P Συγνωμη αλλα μου βγαινε γελιο, που χαν πεσει ολοι πανω μου, λες και με ηξεραν. Ειδες τι κανει ενα ποστ?:)

Ο ανδρας πρεπει να ναι τζεντλμαν και να κερνα στα ραντεβου τα πρωτα. Ειναι θεμα κυρους πως να το κανουμε, ευγενιας.
Ναι οτι βγαινει ραντεβου μαζι σου, σημαινει πως σε γουσταρει και ονειρευεται.. Δε μου χει τυχει δηλαδη να βγω με καποιον ερωτικα και να μη με γουσταρει. Θαταν σοκ κιολας αυτο για μενα, θαλεγα κατι δε παει καλα. Ο αντρας αρχικως ετσι δειχνει πιστευω την προσωπικοτητα του απο αρχαιοτατων χρονων, ειμαι παραδοσιακη, ενω θα κανω την κινηση να πληρωσω. Κι εχω πληρωσει μην αγχωνεσαι.
Εχω πληρωσει σε σχεση και παραπανω αποσο φανταζεσαι και αποσα εχουν δωσει οι ''καλουλες'' του ειδους.
Σεβομαι τον ανδρα παρα πολυ για να σκεφτω ποτε να πω κατι χυδαιο η να το δω εκμεταλλευσιμα. Εν πασει περιπτωσει, οι σχεσεις μου με τους ανδρες κατα πλειοψηφια παραπονα τετοια δν ειχαν.
Παμ παρακατω.

Ελα τωρα μωρε Χιμ, σαν κρεας. Ε βεβαια στην αρχη σε βλεπει σα κρεας, αμα εισαι κι εντυπωσιακη. Δεν ειναι κακο. Αμα δε σε ξερει σαν ανθρωπο, σαν τι θα σε δει?
Ε με τον καιρο αν σε γνωρισει καλυτερα η θα σε ερωτευτει ή θα μεινει στα του εντυπωσιασμου ή θα ξενερωσει.
Κι εμεις ετσι λειτουργουμε, μονο που εμεις ως γυναικες, στο πισω μερος του κεφαλιου μας βλεπουμε τον ανδρα σαν υποψηφιο πατερα των παιδιων μας. Εγω οχι σιγουρα, μιλω για το μεγαλυτερο ποσοστο του γυναικειου πληθυσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top