Τα Ζώδια αποκαλύπτουν το φιλί σας

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τώρα εσένα τι να σου πω;
Από περιέργεια. :P
Εγω πάντως - το ξέρω πως θες ΔΙΑΚΑΩΣ να μάθεις, κι αλλιώς δε θα κοιμηθείς το βράδυ - ειμαι υδροχόος!

Πριν απο λίγες μέρες λοιπόν (θα πω κι αυτο και το λήγω με τα ζουδια) εκεί που λέγαμε με μια φίλη μου (Υδροχόος κι αυτή που επίσης δε πιστεύει ούτε στα ζούδια ούτε πουθενά δηλαδή) για τις πανελλήνιες μου κάνει "με το ζόρι διαβάζω αυτές τις μέρες" και της λέω "ε τώρα οτι μπορούμε, αλλά κι έτσι ακόμη κάτι βγαίνει", βλέπουμε μετά από 1 λεπτό στη TV λεζάντα "Υδροχόοι... Έστω και το ζόρι, κάτι πετυχαίνετε! " (sic) . Μισή ώρα γέλαγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Κάτι τελευταίο...
Σελήνη που έχεις; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κάτι τελευταίο...
Σελήνη που έχεις; :hehe:
Σε τροχιά γύρω από τη Γη και σε μέση απόσταση 384.403 km.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Περιττό να πω, ότι ούτε και εγώ πιστεύω στα ζώδια ή ζωάκια (όπως τα λέω εγώ). Το μόνο που ξέρω σχετικά με αυτά είναι δύο-τρία υποτιθέμενα "χαρακτηριστικά" του δικού μου ζωδίου (Ταύρος) και φυσικά το μήνα που αντιστοιχεί σε αυτό. (Εγώ τιμώ τη γέννησή μου στις 16 του -κόκκινου- Μάη :P )
Α! Ξέρω και την "παροιμία" που λένε και καλά για τους Ταύρους: "Ταύρος στο ζώδιο, Ταύρος και στο κρεβάτι." ( την έμαθα από το γνωστό σε όλους μας, "Κωνσταντίνου &Ελένης", όπου ο μονογαμικός Μάνθος... περιαυτολογεί για τις επιδόσεις του!:P )

Πάντως, απορώ πως όλοι αυτοί οι μπαγαπόντηδες "επιστήμονες" αστρολόγοι, έχουν τόση μεγάλη απήχηση και γνωρίζουν τόση ευρεία αποδοχή. Είναι να τρελαίνεσαι. Άσε που και στην τηλεόραση, στις 10 διαφημίσεις, η μία θα είναι στάνταρ για κάποιον "περίφημο" αστρολόγο-κρυσταλλομάντη-ταρώ-κοκ που είναι έτοιμος να "δώσει απάντηση στο μεγάλο σου ερώτημα" και να "δώσει τέλος στα διλήμματα σου". Μα ρε μ@λάκα ευκολόπιστε τηλεθεατή, άμα ήξερε να λύσει τα δικά σου μελλοντικά θέματα, δε θα μπορούσε να κάνει κάτι και για τα δικά του??? Να κερδίσει το λαχείο στο Τζόκερ ξέρω εγώ;;; Μα πόσο ηλίθιοι είναι μερικοί άνθρωποι ρε παιδιά τελικά. Πραγματικά πόσο.

Τίποτα, τίποτα.Εκνευρίστηκα τώρα. Μία είναι η λύση. Θα πάω να διαβάσω κάτι, έτσι ανάλαφρο, για να χαλαρώσω.


Περιοδικό Αστρολόγος: Οδηγεί τα βήματά σου...

:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν κάνω πλάκα. Αυτές τις μέρες δεν είναι λίγοι οι μαθητές, μαθήτριες και γονείς, που επισκέπτονται αστρολόγους και μέντιουμ για να πάρουν πρόβλεψη σχετική με τα θέματα των πανελληνίων. Έλεος!!!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Μόλις διάβασα το ΥΓ σου, Δία.
Ντάξει, δε το περίμενα αυτό, αλλά ναι, είναι γεγονός τελικά. Το έχουν τερματίσει κάποιοι. Έλα παιδιά, μη διαβάζουμε άλλο. Πάμε να διαβάουμε καλύτερα τις προβλέψεις για κάθε μέρα -ξεχωριστά παρακαλώ- των Πανελληνίων, και τα έχουμε τα 19.999 μόρια στο τσεπάκι μας! Ώρε τι άλλο θα ακούσουμε...

Προς το παρών, ας ακούσουμε ένα σχετικό με τα ...Άστρα, τραγούδι:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαζευτήκατε εδώ όλοι οι ορθολογιστές και κρίνετε την πανάρχαια επιστήμη της αστρολογίας και τη βγάζετε κουραφέξαλα. Παρόλα αυτά είμαι σίγουρος ότι το ζώδιό σας το έχετε διαβάσει και ας κάνετε στα φανερά ότι δε σας νοιάζει. Η κυρία Λίτσα Πατέρα είναι μια σύγχρονη Πυθία, που απλόχερα δίνει ελπίδα και αποτρέπει μελλοντικές συμφορές με τις έγκυρες προβλέψεις της. Οι αρχαίοι Έλληνες, Κινέζοι, Βαβυλώνιοι, οι Μάγιας όλοι είχαν ανακαλύψει την αληθινή γνώση και την αξία τω ζωδίων. Κρίμα που σήμερα κάποιοι κακοπροαίρετοι για λόγους που δεν έχω πλήρως καταλάβει, προσπαθούν να ρίξουν λάσπη στους μελλοντολόγους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
@Ξεχασμένος, τρολλάρεις φαντάζομαι. Άλλο η Αστρονομία (που ναι, είναι βεβαίως επιστήμη και χρησιμοποιεί το αστρικό «φόντο» πάνω στο οποίο προβάλλεται ο Ηλιος) και άλλο η παπαρολογία και η «προνοητική δεισιδαιμονία» της Αστρολογίας. Άλλο πράγμα είναι η επιστημονική μεθοδολογία και άλλο η απάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αφηστε τωρα τις επιστημες.
Με τι ζωδια ταιριαζει η γυναικα σκορπιος;;
Ειμαστε και ανισσοροπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αφηστε τωρα τις επιστημες.
Με τι ζωδια ταιριαζει η γυναικα σκορπιος;;
Ειμαστε και ανισσοροπες...

Mε ταύρο. Είναι κι αυτός συγκροτημένος, όπως ο σκορπιός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Mε ταύρο. Είναι κι αυτός συγκροτημένος, όπως ο σκορπιός.

Με οσους ταυρους αντρες ξερω υπηρχε παντα μια κοντρουλα. Ενδιαφερουσα κοντρουλα, δε μπορω να πω... Αλλα δεν εγινε ποτε κατι ερωτικο. Να το εχω υποψη μου αμα ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αφηστε τωρα τις επιστημες.
Με τι ζωδια ταιριαζει η γυναικα σκορπιος;;
Ειμαστε και ανισσοροπες...

Ανισορροπες οι σκορπινες?? Μας καταδικαζεις αυτοκαταστροφικο πλασμα!:P Εγω παλι, ως σκορπινα, αντιθετως εχω αισθανθει πολυ ισορροπημενη συγκριτικα με αλλα ζωδια! :whistle: Παρολαυτα θα σου πω πως ταιριαζουμε με ολα τα ζωδια ή με κανένα, η επιλογη ειναι δικη μας:D Θα ελεγα πως περισσοτερο τα βρισκουμε με τα αντιθετα μας, καθως μας συμπληρωνουν (φωτια δλδ) ή με τα εντελως ομοια μας, καθως βρισκουμε πολλα κοινα σημεια (νερο). Τωρα, γη και αερας νομιζω ειναι λιγο μπερδεμα, εχουν τελειως διαφορετικη ιδιοσυγκρασια. Βεβαια, πρεπει να υπολογιζεις παντα περαν του Ηλιου, την Σεληνη και καποιους οικους, δε θυμαμαι ποιοι ειναι, υπαρχει ενα θεμα που χει ανεβασει η Νεραιδα και τα λεει αναλυτικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ που είμαι Σκορπιός και ενδιαφέρομαι για Σκορπιό πάντως, τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ωχ τι εγινε, σκορπιοφωλια εχει?? :D Δεν ξερω για σας αλλα εγω μια ανισορροπια την εχω :redface:

Απο νερο μη μου πεις να ξαναμπλεξω με ιχθυ. Δεν τους μπορω! Για φιλοι ειναι τελειοι αλλα για δεσμο ΟΧΙ! Καρκινους θελω να δοκιμασω καποια στιγμη. Με τις γυναικες καρκινους τα παω πολυ καλα οποτε ισως και με τους αντρες να ειναι το ιδιο.

Οι υδροχοοι αερας ειναι? Πολυ συχνα μου αρεσουν εμφανισιακα κι ελεγα μηπως... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Οι ιχθύες είμαστε γαμάτοι. Μήπως έφταιγε το κινέζικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Οι ιχθύες είμαστε γαμάτοι. Μήπως έφταιγε το κινέζικο?

Χαχα,
ισως.
Μη σας παρει κι ολους η μπαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οι υδροχοοι ναι αερας ειναι.. Υπαρχουν αρκετα ζευγαρια νερο αερα αλλα αυτο δε σημαινει ειναι απολυτως ταιριαστα!
Μπαλατσινου κωστοπουλος ενα παραδειγμα!
Βεβαια θα μου πεις και η μενεγακη με λατσιο νερο κ φωτια ειναι αλλα χωρισαν.. Ομως παλι με φωτια εμπλεξε (ματεο) Τι να πεις αγνωσται αι βουλαι..
Παντως αμα σου αρεσει εσενα, βουρ στον πατσα κ μην κολλας στο ζωδιακο. Οταν θα τον γνωρισεις καλυτερα, κανε του εναν πληρη αστρολογικο χαρτη ναχεις και το κεφαλι σου ησυχο :P
(Φυσικα αστειευομαι... Τον χαρτη βεβαια θα τον κανεις.. αλλα δε θα κολλησεις κι εκει χαχαχ!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Οι υδροχοοι ναι αερας ειναι.. Υπαρχουν αρκετα ζευγαρια νερο αερα αλλα αυτο δε σημαινει ειναι απολυτως ταιριαστα!
Μπαλατσινου κωστοπουλος ενα παραδειγμα!
Βεβαια θα μου πεις και η μενεγακη με λατσιο νερο κ φωτια ειναι αλλα χωρισαν.. Ομως παλι με φωτια εμπλεξε (ματεο) Τι να πεις αγνωσται αι βουλαι..
Παντως αμα σου αρεσει εσενα, βουρ στον πατσα κ μην κολλας στο ζωδιακο. Οταν θα τον γνωρισεις καλυτερα, κανε του εναν πληρη αστρολογικο χαρτη ναχεις και το κεφαλι σου ησυχο :P
(Φυσικα αστειευομαι... Τον χαρτη βεβαια θα τον κανεις.. αλλα δε θα κολλησεις κι εκει χαχαχ!!)

Ααα, αυτη τη στιγμη δεν εχω καποιο συγκεκριμενο υποψηφιο στο νου μου! Αλλα στο παρελθον υπηρξαν καποιοι υδροχοοι :D
Πως κανουμε πληρη αστρολογικο χαρτη να κανω τον δικο μου? Υπαρχει καποιο καλο site? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
´´καλό´ σαιτ δεν ξερω ποιο ειναι, για μενα ολα ιδια ειναι... Πατα στο google αστρολογικος χαρτης ή καλυτερα γενεθλια ανάλυση και θα σου βγαλει ενα σωρό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ είμαι Δίδυμος και ο φίλος μου Ταύρος και ταιριάζουμε πάρα πολύ. Εμείς οι Δίδυμοι είμαστε αγχώδεις, ενώ οι Ταύροι είναι πολύ ψύχραιμοι άνθρωποι κι έτσι κρατιούνται οι ισορροπίες. Τώρα για το πώς φιλάει, ε εντάξει δεν έχω παρατηρήσει κάτι το ιδιαίτερο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top