Παιδί-κουτάβι

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πριν λίγο που είχα βγει για ψώνια, είδα μια μαμά που τράβαγε το 2-3 ετών παιδί της με κάτι που έμοιαζε με τα λουριά που δένουμε τα σκυλιά για να τα πάμε βόλτα!:mad: Μου ήρθε να την βρίσω!:mad: Είχα ακούσει για κάτι τέτοια αλλά δεν το είχα δει στην πράξη! Μήπως σε εσάς φαίνεται φυσιολογικό και είμαι τρελή;:P Μήπως να σκίσω τα πτυχία μου;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ελεος?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
???????????????????????????

Υπάρχουν τέτοια εξαρτήματα στην αγορά;;;

ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τωωωωρα;:)
Νταξ δεν ειναι και τοι πιο τρελο εχω δει.:P (Μαλλον επειδη το εχω ψιλοσυνιθισει)
Απλως ειναι σαν αυτο που εχουν για τα σκυλια.Δεν το φοραει στον λαιμο το παιδι εννεοιται,αλλα το περνας στο θυλακι του παντελονιου π.χ. και η μητερα/πατερας το "ελεγχει" αναλογα την αποσταση που θελει να κυκλοφορει το παιδι.

Κι εγω ρωταω...μα καλα.Τοσο δυσκολο ειναι στο φιναλε να κρατας το παιδακι σου απο το χερι και να το εχεις διπλα σου, ή αλλιως να κοιτας που ειναι και που πηγαινει;
Σε ενα Σ.Μαρκετ δηλαδη δεν μπορεις να το κρατας απο το χερι ή να το προσεχεις συνεχεια;:confused:
Παιδι σου ειναι δεν ειναι σαλαμι.
Αποξενωση γονιου παιδιου σου λεει μετα...ελα μου ντε!Περιεργο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειχα δει μια φορα και εγω ενα παιδακι που του ειχανε ενα λουρακι γυρο απο το χερι. Αυτο ειναι τελιος ηλιθιο... Και μη χοιροτερα... Οπως λεει και ο Μαριος παιδι σου ειναι, δεν μπορεις να το ελενχεις; Ελεος δλδ... Αμα ενας γονιος δεν θελει να χασει την ανεση του για να κοιταει που ειναι το παιδι και προτιμαει να το εχει δεμενο σαν να ητανε κανενα ζωο φαντασου τι γονεας ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Συμφωνείτε μαζί μου οπότε δεν είμαι για δέσιμο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συμφωνείτε μαζί μου οπότε δεν είμαι για δέσιμο.:D

Ε αφου δεν εισαι πια παιδακι γιατι να σε δεσουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΚΡΟΝΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α, έχετε μείνει πίσω! :P Κοιτάξτε εδώ: https://www.elieman.com/kidconnect.htm
Εναλλακτικό του λουριού... :mad:

Ένα πράγμα αναρωτιέμαι: Όταν το παιδί είναι 2-3ων ετών το δένεις με ένα λουρί (ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ)
όταν φτάσει στην εφηβεία πως το ελέγχεις?
Εδώ μαθαίνεις το σκυλί σου να περπατάει πλάι σου χωρίς λουράκι, το παιδί σου θα δέσεις? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μεταξυ μας απο το λουρι...προτιμοτερο ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...είναι λίγο πιο ανθρώπινο και high-tech
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δείτε κι εδώ. Αυτά ήξερα.

https://babycage.net/babycage.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το τελευταιο ειναι μαμακια.Εχουν παρει κλουβι σκυλου (ακριβως το ιδιο πουλανε στο κτηνιατρειο που δουλευει η μητερα μου!) εχουν κοτσαρει και ενα μωρο κουκλα μεσα κι ηρθε κι εδεσε το γλυκο.
Αμφιβαλω εαν εχει αγορασθει εστω κι ενα τετοιο γι' αυτο τον σκοπο.
Τα υπολοιπα γενικοτερα ισχυουν και τα εχουν για περιορισμο των παιδιων στο σπιτι.Για να παοφυγουν ζημιες-ατυχηματα.

Οπως και να εχει,τετοια links με τετοια "καλουδια" υπαρχουν παρα πολλα.Ο κοινος παρανομαστης ειναι οτι πλεον οι γονεις για τον οποιοδηποτε λογο δεν μπορουν ή δεν ειναι διατεθημενοι να αφιερωσουν στα παιδια τους τον απαραιτητο χρονο,την απαραιτητη αγαπη κτλ κτλ κι ετσι βρισκουν τις παραπανω "ευκολες" λυσεις.
Κριμα...πραγματικα κριμα!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Καλέ έχω πάθει σοκ...ιδιαίτερα με τα κλουβιά...
Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούν τέτοια "προϊόντα". Ο Χριστός και η Παναγία!
Δεν πάμε καθόλου καλά... μα καθόλου όμως!
Τι θέλουν οι γονεις και κανουν παιδιά αν είναι να τα περιορίζουν έτσι και να μην έχουν την ευθύνη τους;;;
Καλύτερα να μην κάνουν παιδιά!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ευτυχώς τα κλουβιά είναι hoax παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι εγω ρωταω...μα καλα.Τοσο δυσκολο ειναι στο φιναλε να κρατας το παιδακι σου απο το χερι και να το εχεις διπλα σου, ή αλλιως να κοιτας που ειναι και που πηγαινει;
Σε ενα Σ.Μαρκετ δηλαδη δεν μπορεις να το κρατας απο το χερι ή να το προσεχεις συνεχεια;:confused:
Παιδι σου ειναι δεν ειναι σαλαμι.
Αποξενωση γονιου παιδιου σου λεει μετα...ελα μου ντε!Περιεργο...


+89304265826,34254
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν ήρθε ο μαστερ πληροφωριων, Τι λουρί ναι μεν ειναι τραβιγμένο αλλα βγηκε με ένα σκοπό την μείωση ατυχημάτων απο απροσεξια γονέων, δηλαδή βγήκε απο την αμερική ότα είχαν δει την άυξηση ατυχημάτων απο παιδιΑ που έφεβγαν απο το χέρι των γονειών τους και χανόντουσαν ή χτυπούσαν. Αυτά τα λουριά ειναι φτιαγμένα για τον πρώτο καιρό που το παιδί περπατάει και ειναι ατίθασο, έτσι έχει ελευθερία κινήσεων και η μητέρα ούτε το καταπιέζει ουτε της φέυγει, δεν μου αρέσει αυτό αλλα οι μητέρες με παιδιά που φρεσκοπροχωράνε θα καταλάβουν μετά απο τα παραπάνω τι εξηπηρετεί. Ξέρω ότι φένωμαι κακός άνθρωπος αλλα έτσι σώζοντε(ελάχιστα βέβαια) παιδια απο ανέυθηνες μητέρες που μπορεί να τα χάσουν (ξέρω με μησήτε τώρα) αλλα αυτά ξέρω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ευτυχώς τα κλουβιά είναι hoax παιδιά!

Τι εννοείς; Μούφα; Πώς το καταλαβαίνεις;:worry: Πάντως αν το site αυτό είναι ένα αστείο θα το χαρακτήριζα πετυχημένο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top