Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
και ο μεσος ισπανοσ, ιταλος, ΓΑΛΛΟΣ ειναι far more classy απο το κιτσο στη γωνια.

λολ?

Βασικά δεν υπάρχουν και πολλοί κίτσοι πια, έτσι μου φαίνεται.Κάτσε να πάω να ρωτήσω αν μένω Ελλάντα και θα σου πω :hmm:

Όπως και να'χει μαντάμ, αυτό που θέλω να πω είναι ότι γενικά οι ισπανίδες,ιταλίδες,ΓΑΛΛΙΔΕΣ εμένα αυτό μου βγάζουν, just SOME classes above the average greek girl.Γνώμη μου, τελείως υποκειμενική.Το μόνο που έκανες είναι να μου τη πεις, και δεν είναι ούτε ευγενικό, ούτε καν λες και τίποτα.Άσε που είναι και οφφ τόπικ.

Βασικά αντέκρουσες μόνος σου το επιχείρημά σου... Απλώς σε ενημερώνω...
Αν ζούσες στην Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία θα μας τα έλεγες λίγο διαφορετικά...

Γιεα, ντάξει, ΟΚ μετά έγραψα "ή τουλάχιστον έτσι μας φαίνονται", οπότε η άποψη μου γίνεται μάλλον κατανοητή έτσι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
πωωωωω.... οι Ελληνίδες δεν είστε-είμαστε καθόλου εξοικειωμένες με την απόρριψη...:hmm:
Λέει ο άνθρωπος ότι θεωρεί πιο ελκυστικές τις αλλοδαπές, και αμέσως ¨ο κίτσος στη γωνία¨... (Παρεμπιπτόντως μου αρέσουν πιο πολύ οι Έλληνες Κίτσοι από τους αλλοδαπούς)
Μην ανησυχείτε Ελληνίδες! Καμία δεν θα σας-μας πάρει το στέμα! Άλλωστε, έχουμε πολλούς υποστηρικτές...
¨με λένε κυτταρίτιδα, αντιπαθώ τις αλλοδαπές και συχνάζω στην Ελλάδα. Ρίχνω ψήφο εμπιστοσύνης στις Ελληνίδες!¨ :devil:
(ξέρω, δεν σας αρέσει το σχόλιο... ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
πωωωωω.... οι Ελληνίδες δεν είστε-είμαστε καθόλου εξοικειωμένες με την απόρριψη...:hmm:
Λέει ο άνθρωπος ότι θεωρεί πιο ελκυστικές τις αλλοδαπές, και αμέσως ¨ο κίτσος στη γωνία¨... (Παρεμπιπτόντως μου αρέσουν πιο πολύ οι Έλληνες Κίτσοι από τους αλλοδαππούς)
Κατά τ'άλλα , επειδή βλέπω έναν υπερβάλλοντα ζήλο που με χαλάει... ¨με λένε κυτταρίτιδα, αντιπαθώ τις αλλοδαπές και συχνάζω στην Ελλάδα. Ρίχνω ψήφο εμπιστοσύνης στις Ελληνίδες!¨ :devil:
(ξέρω, δεν σας αρέσει το σχόλιο... ;) )

Μα ο μοναδικός λόγος για τον οποίο μια γυναίκα θα μπορούσε να σχηματίσει αρνητική γνώμη για τις αλλοδαπές είναι το γεγονώς πως φοβάται την απόριψη για χάρη του Διαφορετικού. Βέβαια φοβάται ισάξια και την απόρριψη για χάρην μιας άλλης γυναίκας της ίδιας εθνικότητας, απλά αναφορικά με τις αλλοδαπές έχουν σχηματιστεί μύθοι που τις θέλουν ελευθέρων ηθών, δίχως αναστολές και τα σχετικά, και οι οποίοι μύθοι δεν έχουν καμία απολύτως επιστημονική βάση !!!

Από την άλλη, εμένα προσωπικά, αν κάποιος μου πει "προτειμώ την αλλοδαπή από εσένα" δεν θα με πειράξει καθόλου! Απλά προσπερνώ!

Ερώτηση: αντιπαθείς τις αλλοδαπές επειδή βγαίνουν πρώτες στις προτυμίσεις των αντρών, ή για άλλον λόγο?

Και κάτι ακόμη... Ας μην ξεχνάμε εμείς οι γυναίκες(λόγο ότι είμαι γυναίκα) πως υπάρχουν πολλά αντικά αλλοδαπά πρότυπα που θα προτειμούσαμε έστω και για μια νύχτα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μα ο μοναδικός λόγος για τον οποίο μια γυναίκα θα μπορούσε να σχηματίσει αρνητική γνώμη για τις αλλοδαπές είναι το γεγονώς πως φοβάται την απόριψη για χάρη του Διαφορετικού. Βέβαια φοβάται ισάξια και την απόρριψη για χάρην μιας άλλης γυναίκας της ίδιας εθνικότητας, απλά αναφορικά με τις αλλοδαπές έχουν σχηματιστεί μύθοι που τις θέλουν ελευθέρων ηθών, δίχως αναστολές και τα σχετικά, και οι οποίοι μύθοι δεν έχουν καμία απολύτως επιστημονική βάση !!!

Από την άλλη, εμένα προσωπικά, αν κάποιος μου πει "προτειμώ την αλλοδαπή από εσένα" δεν θα με πειράξει καθόλου! Απλά προσπερνώ!

Ερώτηση: αντιπαθείς τις αλλοδαπές επειδή βγαίνουν πρώτες στις προτυμίσεις των αντρών, ή για άλλον λόγο?

Και κάτι ακόμη... Ας μην ξεχνάμε εμείς οι γυναίκες(λόγο ότι είμαι γυναίκα) πως υπάρχουν πολλά αντικά αλλοδαπά πρότυπα που θα προτειμούσαμε έστω και για μια νύχτα !!!
Μα δεν αντιπαθώ τις αλλοδαπές! Αντιθέτως! Τις αποδέχομαι όσο αποδέχομαι και μία Ελληνίδα...
Με χαλάνε οι κολλημένες γυναίκες ,ανεξαρτήτου εθνικότητας, που την έχουν δει αυθεντίες και δεν δέχονται την απόρριψη...
υγ στην γειτονιά μου έχουν ανοίξει ένα ψιλικατζίδικο 2 αλβανίδες.... Οκ, οι κοπέλες είναι γκομενάρες... Δεν έχουν δώσει κανένα δικαίωμα, είναι νοικοκυρές, πεντακάθαρες,ευγενέστατες, μια χαρά είναι οι κοπέλες.... Το ξερετε ότι οι Ελληνίδες γειτόνισες προτιμούν να πάνε σε ψιλικατζίδικο 5 τετράγωνα πιο πέρα, από το να πάνε στις γκομενάρες Αλβανίδες;;; Μόνο και μόνο επειδή είναι γκομενάρες και είναι Αλβανίδες....;) Μου κάνει τις προάλλες η θεία μου η Κούλα,¨την είδα στο κομμωτήριο τη μία. Μάθανε και τα κομμωτήρια...¨ Τί να της πεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Με χαλάνε οι κολλημένες γυναίκες ,ανεξαρτήτου εθνικότητας, που την έχουν δει αυθεντίες και δεν δέχονται την απόρριψη...

γενικως θα συμφωνησω μαζι σου, προσωπικα δεν εχω κανενα λογο να ασχολουμαι με καμια γυναικα ειτε ειναι της ιδιας εθνικοτητας ή αλλης. εγω κοιταζω τι κανω εγω γενικως στη ζωη μου.

απο την αλλη αυτο το θεμα οτι θεωρουν αυθεντιες και δεν δεχονται την απορριψη θα σου πω μετα βεβαιοτητως οτι τουλαχιστον οι ρωσσιδες θεωρουν τον εαυτο τους σκαλια ανωτερες απο μας, οτι ειμαστε εντελως αχρηστοι σαν λαοι και οτι το μονο που εχουμε καταφερει ειναι να μιλαμε για την αρχαια ελλαδα και τους ολυμπιακους ενω αυτοι σαρωνουν τα μεταλλια και εχουν πολιτισμο και μεις δεν εχουμε τιποτα. αυτα τα λεω γιατι πολλες φορες ημουν παρουσα και με διαφορετικα ατομα που η αποψη τους ηταν η ιδια για μας απλα δεν την λενε προς τα εξω τοσο ευκολα οπως αντιλαμβανεστε γιατι δεν συμφερει.
οι αντρες μας ειναι χαζα και τα κανουν οτι θελουν, εμεις οι γυναικες δεν εχουμε ιδεα πως να ντυθουμε και γενικοτερα μας υποτιμουν. και ολα αυτα απο ανθρωπους που ερχονται ηθελημενα στον τοπο μας, ζουν , εργαζονται , παντρευονται κλπ.

λοιπον θεωρω οτι καλο θα ηταν ο καθενας μας να κοιταζει τι κανει αυτος στη ζωη του, κανεις δεν ειναι ανωτερος κανενος, ολοι κατω απο το θεο ειμαστε και στην τελικη οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα. θυμωνω πραγματικα οταν ακουω ανθρωπους να λενε οι ελληνιδες δεν ειναι καλες γιατι βρε συ τι εισαι? ο θεος ο καλοκαιρινος? ανθρωπος εισαι και συ και κατσε βρες εκει περα εναν ανθρωπο να συνεννοησε και αστα αυτα. απο την αλλη να ασχολουμαστε εμεις αν αυτες ειναι καλυτερες και να αναλωνομαστε σε ανωφελες καταστασεις δεν εχει καμια σημμασια. ας δουμε τι θα κανουμε με τη ζωη μας η καθε μια και καθενας και ολα τ'αλλα ειναι χαζομαρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Λέει ο άνθρωπος ότι θεωρεί πιο ελκυστικές τις αλλοδαπές, και αμέσως ¨ο κίτσος στη γωνία¨.
αλλο να πεις,,προτιμω την ταδε εθνικοτητα,απο τις ελληνιδες..δεκτον και δικαιον..

και αλλον οι αλλοδαπες-ποιες συγκεκριμενα?και οι φιλιππινεζες πχ?-ειναι γενικα καλυτερες απο τις ελληνιδες..

οι αγγλιδες πχ,,δεν ξερω αν ειναι classy αλλα ολοι ξερουν οτι πινουν και μεθουν ξερνανε σε βαθμο που οι ελληνιδες δεν θα φανταζονταν..

ποσο classy ειναι,,μεσα στα μπαρ να μην νοειται βιασμος ή παρενοχληση, λογω μεθυσιου?οπως ισχυει στην αγγλια πχ?που ξερω απο την αδελφη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
παπουτσι απο τον τοπο σου και ας ειναι μπαλωμενο

ο σοφος λαος μας κατι ξερει και οι παροιμιες παντα ειναι επικαιρες..

ελληνιδα ελληνιδα ελληνιδα.
βεβαια δεν ειμαι ρατσιστης... αλλα προτιμω ελληνιδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
γιατί μου φαίνεται ότι όσοι υποστηρίζουν ότι οι αλλοδαπές είναι μακράν καλύτερες από τις Ελληνίδες, είναι επιρρεπείς στο να γίνουν αργότερα γεροντάκια που θα τους τρώνε τα λεφτά οι Ρωσσίδες; :worry:
τουλάχιστον παραδεχθείτε το ρεεε:D οι Ελληνίδες σας γηροκομούν, οι αλλοδαπές θα σας έχουν γραμμένους και θα τρέχουν με τα τεκνά όταν εσάς θα σας πέφτει η μασέλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατί μου φαίνεται ότι όσοι υποστηρίζουν ότι οι αλλοδαπές είναι μακράν καλύτερες από τις Ελληνίδες, είναι επιρρεπείς στο να γίνουν αργότερα γεροντάκια που θα τους τρώνε τα λεφτά οι Ρωσσίδες;
απλα εχουν φαει πολλες χυλοπιτες απο Ελληνιδες και εχουν παθει αλλεργια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos1819

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!και για να εξηγησω την αποψη μου με επιχειρηματα θα πω οτι μια αλλοδαπη εστω και μετριας εμφανισης σε συγκριση με μια Ελληνιδα αντιστοιχης εμφανισης προσεχει πολυ περισσοτερο τον εαυτο της!το εχω δει με τα ματια μου και συνεχιζω να το βλεπω!με το που θα παντρευτει η Ελληνιδα και θα κανει 2 κουτσουβελα παχαινει αποκταει κυταριτιδα αρχιζει και αλλαζει την συμπεριφορα της εννοειτε προς το χειροτερο προς τον συζηγο της και η κατασταση θυμιζει κοσοβο!η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γιατι να μπαινει ταμπελα και γιατι αλλοδαπη να θεωρειται μονο η ρωσιδα και η βουλγαρα? Αλλες εθνικοτητες δν υπαρχουν? Δηλαδη αν σου γυαλισει μια Ολλανδεζα/Γερμανιδα/Αγγλιδα/Αμερικανα/Ιταλιδα και τα βρισκετε δν θα κατσεις μαζι της "γιατι δν ειναι ελληνιδα''?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!και για να εξηγησω την αποψη μου με επιχειρηματα θα πω οτι μια αλλοδαπη εστω και μετριας εμφανισης σε συγκριση με μια Ελληνιδα αντιστοιχης εμφανισης προσεχει πολυ περισσοτερο τον εαυτο της!το εχω δει με τα ματια μου και συνεχιζω να το βλεπω!με το που θα παντρευτει η Ελληνιδα και θα κανει 2 κουτσουβελα παχαινει αποκταει κυταριτιδα αρχιζει και αλλαζει την συμπεριφορα της εννοειτε προς το χειροτερο προς τον συζηγο της και η κατασταση θυμιζει κοσοβο!η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!

:whatever:
Μιλάς για ΟΛΕΣ τις Ελληνίδες κρίνοντας από τις ελάχιστες με τις οποίες έχεις εμπειρία;
Δηλαδή ΟΛΕΣ οι Ελληνίδες μετά το γάμο κάνουν αυτά που αναφέρεις;
Και οι αλλοδαπές οποιασδήποτε εθνικότητας είναι καλύτερες απο όλες τις Ελληνίδες και μετά το γάμο τρέχουν σε κομμωτήρια και γυμναστήρια; :whistle: Να σου ξεκαθαρίσω φίλε μου οτι αλλοδαπές θεωρούνται και γυναίκες από τριτοκοσμικές χώρες που δε νομίζω να έχουν τέτοιες δυνατότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!και για να εξηγησω την αποψη μου με επιχειρηματα θα πω οτι μια αλλοδαπη εστω και μετριας εμφανισης σε συγκριση με μια Ελληνιδα αντιστοιχης εμφανισης προσεχει πολυ περισσοτερο τον εαυτο της!το εχω δει με τα ματια μου και συνεχιζω να το βλεπω!με το που θα παντρευτει η Ελληνιδα και θα κανει 2 κουτσουβελα παχαινει αποκταει κυταριτιδα αρχιζει και αλλαζει την συμπεριφορα της εννοειτε προς το χειροτερο προς τον συζηγο της και η κατασταση θυμιζει κοσοβο!η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!

Oυτε ο Ελληνας παραμενει ο μαναρος που παντρευτηκες..εγω βλεπω γυρω μου οτι παχαινουν στο φουλ και δε περιποιουνται τον ευατο τους γιατι περιποιηση δεν ειναι μονο το ωραιο σωμα...αυτες που περιγραφεις μαλλον δε δουλευουν και περνουν τη μερα τους στα κομμωτηρια που δεν ειμαι και τοσο σιγουρη οτι παει για να αρεσει συγκεκριμενα σε σενα μονο; τοση αυτοπεποιθηση πια...και δε μου λες αφου ολη μερα τρεχει σε κομμωτηρια και ινστιτουτα ομορφιας απο που ακριβως βρισκει τα λεφτα να τα κανει; απο την αφιλοκερδη υπηρεσια πασακο που σου προσφερει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miltos1819

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
:whatever:
Μιλάς για ΟΛΕΣ τις Ελληνίδες κρίνοντας από τις ελάχιστες με τις οποίες έχεις εμπειρία;
Δηλαδή ΟΛΕΣ οι Ελληνίδες μετά το γάμο κάνουν αυτά που αναφέρεις;
Και οι αλλοδαπές οποιασδήποτε εθνικότητας είναι καλύτερες απο όλες τις Ελληνίδες και μετά το γάμο τρέχουν σε κομμωτήρια και γυμναστήρια; :whistle: Να σου ξεκαθαρίσω φίλε μου οτι αλλοδαπές θεωρούνται και γυναίκες από τριτοκοσμικές χώρες που δε νομίζω να έχουν τέτοιες δυνατότητες.
Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60 τοτε μαλλον δεν πρεπει να εχω αρκετη εμπειρια!Ο θειος μου που λες παντρευτηκε μια αλλοδαπη απο την τριτοκοσμικη μολβαδια οπως αναφερεις αλλα ειναι τρισευτηχησμενος!Ηταν παντρεμενος με Ελληνιδα και ειδα απο κοντα το ποσο δυστηχησμενος ηταν!εχω και αρκετους φιλους που εχουν παντρευτει αλλοδαπες και ειναι μια χαρα!το ιδιο δεν μπορω να πω για τους φιλους μου που ειναι παντρεμενοι με Ελληνιδες!Να σου αναφερω μονο μια περιπτωση του φιλου μου του Ηλια που παντρευτηκε Ελληνιδα δασκαλα.Μολις του ηρθε μεταθεση σε νησι τον χωρισε και παντρευτηκε εναν συναδελφο της δασκαλο φυσικα!βεβαια τα σπασμενα πληρωνει το μικρο κοριτσακι που εχασε τον πατερα της για παντα!οσο για τα χρηματα που αναφερεις πολλες κοπελες απο τις τριτοκοσμικες χωρες εργαζονται σε δουλειες παρα πολυ δυσκολες που πιθανοτατα εσυ δεν θα πηγαινες οπως να καθαριζουν σπιτια,να προσεχουν ηλικιωμενους και ετσι εχουν χρηματα για να προσεξουν την εμφανιση τους!δεν μπορω να καταλαβω ολο αυτο το μενος σας προς τις αλλοδαπες γυναικες?καταλαβετε επιτελους οτι επειδη περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos1819

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Oυτε ο Ελληνας παραμενει ο μαναρος που παντρευτηκες..εγω βλεπω γυρω μου οτι παχαινουν στο φουλ και δε περιποιουνται τον ευατο τους γιατι περιποιηση δεν ειναι μονο το ωραιο σωμα...αυτες που περιγραφεις μαλλον δε δουλευουν και περνουν τη μερα τους στα κομμωτηρια που δεν ειμαι και τοσο σιγουρη οτι παει για να αρεσει συγκεκριμενα σε σενα μονο; τοση αυτοπεποιθηση πια...και δε μου λες αφου ολη μερα τρεχει σε κομμωτηρια και ινστιτουτα ομορφιας απο που ακριβως βρισκει τα λεφτα να τα κανει; απο την αφιλοκερδη υπηρεσια πασακο που σου προσφερει;
σε πληροφορω οτι εχω κανει αρκετες σχεσεις με αλλοδαπες γυναικες και καμια απο αυτες δεν ηρθε για τα λεφτα μου!τωρα αν σου πω οτι καποιες απο αυτες κανανε και 4 δουλειες και ειχανε περισσοτερα λεφτα απο εμενα τι θα πεις?σου αναφερω μια προσφατη μονο σχεση που ειχα και η εν λογω κοπελα κοιτουσε 2 παιδια,κοιτουσε μια ηλικιωμενη και τα πρωινα καθαριζε σπιτια!ποσες Ελληνιδες εσυ ξερεις που δουλευουνε σε αυτες τις δουλειες?και αν θες αποδειξεις πηγαινε σε ενα νοσοκομειο βραδυ και δες οι αποκλειστικες νοσοκομες τι εθνικοτητας ειναι?και το μεροκαματο ειναι 100 ευρω που δεν νομιζω οτι ειναι λιγα?εγω ψηφιζω τις αλλοδαπες γιατι ειναι πιο συνηδητοποιημενες σαν γυναικες!με ψυχολογουσαν ισως καλυτερα και ηξεραν ποτε εχω νευρα και δεν μιλουσαν ακαταπαυστα οπως καποιες ιδιας εθνικοτητας με εμενα!οσο για την καθαριοτητα του σπιτιου αστο καλυτερα να μην μιλησω και γινω κακος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
είναι δύσκολο να κάνεις σχέση με αλλοδαπή, άλλες χώρες, άλλη κουλτούρα, άλλη νοοτροπία.

για καλοκαιρινό έρωτα σε κανά νησί και μέχρι εκεί.

ψηφίζω ελλάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελλάδα και μόνο. Ο miltos μάλλον κρίνει από τις μανάδες μας που είναι από άλλες εποχές, πιστεύω πως η Ελληνίδα προσέχει τον εαυτό της και δεν παχαίνει κλπ όσο ο άντρας της δεν έχει κοιλάρα 9 μηνών εγκυμοσύνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60 τοτε μαλλον δεν πρεπει να εχω αρκετη εμπειρια!Ο θειος μου που λες παντρευτηκε μια αλλοδαπη απο την τριτοκοσμικη μολβαδια οπως αναφερεις αλλα ειναι τρισευτηχησμενος!Ηταν παντρεμενος με Ελληνιδα και ειδα απο κοντα το ποσο δυστηχησμενος ηταν!εχω και αρκετους φιλους που εχουν παντρευτει αλλοδαπες και ειναι μια χαρα!το ιδιο δεν μπορω να πω για τους φιλους μου που ειναι παντρεμενοι με Ελληνιδες!Να σου αναφερω μονο μια περιπτωση του φιλου μου του Ηλια που παντρευτηκε Ελληνιδα δασκαλα.Μολις του ηρθε μεταθεση σε νησι τον χωρισε και παντρευτηκε εναν συναδελφο της δασκαλο φυσικα!βεβαια τα σπασμενα πληρωνει το μικρο κοριτσακι που εχασε τον πατερα της για παντα!οσο για τα χρηματα που αναφερεις πολλες κοπελες απο τις τριτοκοσμικες χωρες εργαζονται σε δουλειες παρα πολυ δυσκολες που πιθανοτατα εσυ δεν θα πηγαινες οπως να καθαριζουν σπιτια,να προσεχουν ηλικιωμενους και ετσι εχουν χρηματα για να προσεξουν την εμφανιση τους!δεν μπορω να καταλαβω ολο αυτο το μενος σας προς τις αλλοδαπες γυναικες?καταλαβετε επιτελους οτι επειδη περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!

Τωρα που μου είπες οτι ειναι 60 με επεισες! Συγχαρητήρια.
Με το να αναφέρεις παραδείγματα δεν επιβεβαιώνεις κατι. Μπορώ κ γω να σου δώσω άπειρα.
Μα ποιος σου είπε οτι υπάρχει " μένος" προς τις αλλοδαπές ; :confused:
Εγω σχολίασα την άποψή σου την οποία θεωρώ ηλίθια.Δε μπορείς να βάζεις σε ενα σακί όλες τις ελληνίδες ούτε όλες τις αλλοδαπές . Η ατομικότητα σου λεει κάτι;
Γενικά για να στο πω ωμά και με όλο το θάρρος λες ψιλομαλακιες. ( για να μην το πω σκέτο)
Άλλο να πεις " εγω προτιμώ τις αλλοδαπές" και εντελώς διαφορετικό αυτό που είπες εσύ.

Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
σε πληροφορω οτι εχω κανει αρκετες σχεσεις με αλλοδαπες γυναικες και καμια απο αυτες δεν ηρθε για τα λεφτα μου!τωρα αν σου πω οτι καποιες απο αυτες κανανε και 4 δουλειες και ειχανε περισσοτερα λεφτα απο εμενα τι θα πεις?σου αναφερω μια προσφατη μονο σχεση που ειχα και η εν λογω κοπελα κοιτουσε 2 παιδια,κοιτουσε μια ηλικιωμενη και τα πρωινα καθαριζε σπιτια!ποσες Ελληνιδες εσυ ξερεις που δουλευουνε σε αυτες τις δουλειες?και αν θες αποδειξεις πηγαινε σε ενα νοσοκομειο βραδυ και δες οι αποκλειστικες νοσοκομες τι εθνικοτητας ειναι?και το μεροκαματο ειναι 100 ευρω που δεν νομιζω οτι ειναι λιγα?εγω ψηφιζω τις αλλοδαπες γιατι ειναι πιο συνηδητοποιημενες σαν γυναικες!με ψυχολογουσαν ισως καλυτερα και ηξεραν ποτε εχω νευρα και δεν μιλουσαν ακαταπαυστα οπως καποιες ιδιας εθνικοτητας με εμενα!οσο για την καθαριοτητα του σπιτιου αστο καλυτερα να μην μιλησω και γινω κακος!

4 δουλειες ε; πωπω ...απορω πως προλαβαινουν να πανε κομμωτηριο και ινστιτουτο για νυχι ρε παιδι μου... και ποτε προλαβαινε να σε υπηρετει...και δε μιλουσαν ακαταπαυστα; εννοεις μιλαει ο αλλος, οταν διαταζεις...φιλε μου το προβλημα σου εγω πιστευω ειναι οτι με το μυαλο που κουβαλας απλα η Ελλληνιδα δε σε θελει δεν ειναι οτι δε σου κανουν ...απο αυτα που λες πρεπει να χεις φαει πολυ ακυρο...και απλα εχεις βρει καποια μειονεκτηματα και καλα για να νιωθεις καλα ...και μη μου λες παραδειγματα γιατι εχω κ γω να σου πω για πολλα αλλα και μαλιστα αντθετα...που γινονται και πρωτοσελιδα στις εφημεριδες και οχι μονο...αν εσυ ψαχνεις υπηρετρια αυτο ειναι αλλο...φιλε μου εχεις θεματα πολλα γιατι δεν θες η αλλη να ειναι εγωιστρια αλλα εσυ ομως εισαι με αυτα που λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top