Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αυτή κι αν είναι γενικολογία, σχεδόν η επιτομή της. Κατά κανόνα υπονοεί "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους είμαι...ξεχωριστός" :D

Όμως, κάθε άνθρωπος είναι μέρος ενός συνόλου, που σημαίνει ότι σε ...γενικές γραμμές όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε και κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες, θα εκπλαγεί κανείς από την συμπεριφορική ομοιότητα των...διαφορετικών προσωπικοτήτων ;)

Αρέσει πάντως, σαν γενικός κανόνας, να ακούει κάποιος ότι είναι...μοναδικός! :baby:

Yπ' αυτή την έννοια ενδεχόμενα, έχεις δίκιο. Όμως ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές καταβολές, τρόπο σκέψης, αντίληψης των πραγμάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Εγώ στο θέμα (που απ' ότι βλέπω έχει ανοιχτεί το 2007) ένα έχω να πω.

Εσείς στην Ελλάδα κυνηγάτε τις αλλοδαπές και όσοι πάμε εξωτερικό κυνηγάμε τις Ελληνίδες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άδωνις

Νεοφερμένος

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εξωτερικό κυνηγάμε τις Ελληνίδες. :P
Εκεί όμως είναι αλλοδαπές! ;)

Yπ' αυτή την έννοια ενδεχόμενα, έχεις δίκιο. Όμως ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές καταβολές, τρόπο σκέψης, αντίληψης των πραγμάτων...

Φυσικά, όσο δεν ζορίζουν πολύ τα πράγματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τα συναισθήματα αλλάζουν άρδην αγαπητή μου, το πήδημα, πέρα από μερικές...παραλλαγές, παραμένει βασικό ένστικτο.
Άλλο παράδειγμα παρακαλώ :)
Ενστικτό και μόνο για σένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,589 μηνύματα.
Μου φαίνεται πολύ περίεργο που αυτό το θέμα δεν συνεχίστηκε ποτέ από το 2013. Η κόντρα Ελληνίδες vs Αλλοδαπές κρατάει από την δεκαετία του 80' για να μην πω από την αρχαιότητα που ο Μέγας Αλέξανδρος προτίμησε τις Περσίδες. :lol:

Μέχρι φέτος πίστευα ότι μόνο οι Έλληνες έχουμε αυτό το πρόβλημα, να μην τα βρίσκουν με τίποτα μεταξύ τους τα δύο φύλα. Αλλά προς μεγάλη ανακούφιση παρατήρησα και μπορώ να πω με σιγουριά ότι ΚΑΝΈΝΑΣ λαός δεν αγαπά το αντίθετο φύλο της χώρας του. Ακούς εδώ τους Έλληνες να εκθειάζουν συνεχώς τις Σουηδέζες και μόλις ρωτάς την γνώμη των Σουηδών μόνο εμετό που δεν κάνουν μπροστά σου και με την σειρά τους εκθειάζουν τις νότιες γυναίκες ( Ελληνίδες, Ιταλίδες κλπ). Μέχρι και στην Άπω Ανατολή συμβαίνει αυτό που όταν τους λέμε εμείς τα otaku ( anime lovers ) πόσο τυχεροί είναι σε αυτό το θέμα οι Ασιάτες βγάζουν σπυριά και με την σειρά τους λένε καλύτερα οι δυτικές γυναίκες ( και ας είναι φοβισμένοι με το cultural difference που το παίρνουν πολύ στα σοβαρά εκεί ).

Υ.Γ. μην νομίζετε ότι η κόντρα είναι από την μεριά των αντρών μόνο. Με μία Ιταλίδα που είχα μιλήσει είχε πει οι Έλληνες είναι μακράν καλύτεροι των Ιταλών ενώ αντιθέτως οι Ελληνίδες φίλες μου λένε έντονα οι Ιταλοί είναι μακράν καλύτεροι όλων :lol::lol:. Βγάλτε άκρη.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοινώς το γρασίδι του γείτονα είναι καλύτερο από το δικό μου. Τι είχα Γιάννη, τι είχες πάντα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top