Έξωση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Αφου δεν ειναι ενοικιαστης ρε παιδια. Εφοσον δεν υπαρχει συμβολαιο πως μπορει να θεωρηθει ενοικιαστης?

Επισης γιατι μπορει να σου κανει μηνυση αν του κοψεις το ρευμα? Εφοσον ειναι στο ονομα του ιδιοκτητη δεν μπορει να κοψει οποτε θελει το ρευμα? Δηλαδη αν εγω μπω σε κανα ξενοικιαστο και κανω καταληψη πρεπει να μου κανει μηνυση ο αλλος για να με διωξει? Μπορω εγω να του κανω μηνυση οτι μου εκοψε το ρευμα στο σπιτι του που μπηκα με το ετσι θελω?

Περιεργα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,565 μηνύματα.
Ναι αλλά μένει καιρό εκεί μέσα και πλήρωνε χρήματα που ήταν αδηλωτα στην εφορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Και πως μπορει να το αποδειξει? Κι εγω στην περιπτωση που εγραψα παραπανω θα μπορουσα να ισχυριστω οτι πληρωνω τον ιδιοκτητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αφου δεν ειναι ενοικιαστης ρε παιδια. Εφοσον δεν υπαρχει συμβολαιο πως μπορει να θεωρηθει ενοικιαστης?

1)Επισης γιατι μπορει να σου κανει μηνυση αν του κοψεις το ρευμα? 2)Εφοσον ειναι στο ονομα του ιδιοκτητη δεν μπορει να κοψει οποτε θελει το ρευμα? 3)Δηλαδη αν εγω μπω σε κανα ξενοικιαστο και κανω καταληψη πρεπει να μου κανει μηνυση ο αλλος για να με διωξει? Μπορω εγω να του κανω μηνυση οτι μου εκοψε το ρευμα στο σπιτι του που μπηκα με το ετσι θελω?

Περιεργα πραγματα

1)Φυσικά και δεν μπορείς να κάνεις το οτιδήποτε απο την στιγμή που δεν πληρώσεις το 100ευρω που είναι υποχρεωτικά για την έγκληση που θα υποβάλεις η δικαιοσύνη δεν τον αναγνωρίζει σαν καταληψία κτηρίου.Εμας το 2007 ενοικιαστής έφυγε αφήνονταν 2 ενοίκια απλήρωτα και το κλειδί μας το άφησε λέγοντας μας έχω πράγματα μέσα αλλά μπορείτε να μπείτε.Καλέσαμε αστυνομικούς και μπήκαν πρώτοι και μετά εμείς για να μην βρούμε μπελά.Εσύ τι νομίζεις οτι θα μας να τον βουτήξεις να του τραβήξεις και 5-6 κλωτσοσκάμπιλα και να φύγει έξω με τα πράγματα του?Μακάρι να ήταν έτσι έλα όμως που δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
1)Φυσικά και δεν μπορείς να κάνεις το οτιδήποτε απο την στιγμή που δεν πληρώσεις το 100ευρω που είναι υποχρεωτικά για την έγκληση που θα υποβάλεις η δικαιοσύνη δεν τον αναγνωρίζει σαν καταληψία κτηρίου.Εμας το 2007 ενοικιαστής έφυγε αφήνονταν 2 ενοίκια απλήρωτα και το κλειδί μας το άφησε λέγοντας μας έχω πράγματα μέσα αλλά μπορείτε να μπείτε.Καλέσαμε αστυνομικούς και μπήκαν πρώτοι και μετά εμείς για να μην βρούμε μπελά.Εσύ τι νομίζεις οτι θα μας να τον βουτήξεις να του τραβήξεις και 5-6 κλωτσοσκάμπιλα και να φύγει έξω με τα πράγματα του?Μακάρι να ήταν έτσι έλα όμως που δεν είναι.

Δεν καταλαβα αν καταλαβες τι εγραψα. Το ρευμα ειναι στο ονομα του ιδιοκτητη οποτε μπορει να το κοψει οποτε θελει. Αυτο με το 100ρικο μπορει να ισχυει αλλα που κολλαει. Με λιγα λογια εξηγησε μου γιατι δεν μπορει να κοψει νερο και ρευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και στη δική σου περίπτωση χρηστάρα νοικιάζατε χωρίς συμβόλαιο και χωρίς αποδείξεις; γιατί αν όχι καταλαβαίνεις πως δεν είναι το ίδιο έτσι; όταν αυτά δεν υπάρχουν δεν υπάρχουν και έννοιες ενοικιαζόμενο-ενοικιαστής. Υπάρχει μόνο ιδιοκτήτης.

Μην αναφέρομε κιόλας πως αν ο τύπος δεν εχει τραβήξει φωτογραφίες με εκείνον να κάθεται στο καναπέ του σπιτιού του αμφιβάλλω αν μπορεί να αποδείξει πως ζούσε ποτέ εκεί. Είναι σαν να σου χώσει κάποιος 2 σφαλιάρες επειδή του την είπες στο φανάρι και μετά να τον ψάχνεις να τον μηνύσεις για ξυλοδαρμό. Καλή τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Και στη δική σου περίπτωση χρηστάρα νοικιάζατε χωρίς συμβόλαιο και χωρίς αποδείξεις; γιατί αν όχι καταλαβαίνεις πως δεν είναι το ίδιο έτσι; όταν αυτά δεν υπάρχουν δεν υπάρχουν και έννοιες ενοικιαζόμενο-ενοικιαστής. Υπάρχει μόνο ιδιοκτήτης.

Μην αναφέρομε κιόλας πως αν ο τύπος δεν εχει τραβήξει φωτογραφίες με εκείνον να κάθεται στο καναπέ του σπιτιού του αμφιβάλλω αν μπορεί να αποδείξει πως ζούσε ποτέ εκεί. Είναι σαν να σου χώσει κάποιος 2 σφαλιάρες επειδή του την είπες στο φανάρι και μετά να τον ψάχνεις να τον μηνύσεις για ξυλοδαρμό. Καλή τύχη.

Λέμε οτι η νομοθεσία δεν αναγνωρίζει τον παραβάτη ως καταληψία αν δεν σκάσεις το 100ευρω το κράτος σε θεωρεί φιλοξενούμενο.Το έγκλημα είναι κατ έγκληση δηλαδή θέλει μήνυση επομένως οταν ο τύπος παρουσιαστεί στο τμήμα και πει οτι θέλω να του κάνω μήνυση για αυτοδικία γιατί μου έκοψε το ρεύμα για να με πετάξει απ 'εξω το όργανο δεν μπορεί να ξέρει αν πράγματι είσαι καταληψίας θα πράξει με τα όσα του πει ο τύπος και απο εκεί και πέρα βρείτε μεταξύ σας στο δικαστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Λέμε οτι η νομοθεσία δεν αναγνωρίζει τον παραβάτη ως καταληψία αν δεν σκάσεις το 100ευρω το κράτος σε θεωρεί φιλοξενούμενο.Το έγκλημα είναι κατ έγκληση δηλαδή θέλει μήνυση επομένως οταν ο τύπος παρουσιαστεί στο τμήμα και πει οτι θέλω να του κάνω μήνυση για αυτοδικία γιατί μου έκοψε το ρεύμα για να με πετάξει απ 'εξω το όργανο δεν μπορεί να ξέρει αν πράγματι είσαι καταληψίας θα πράξει με τα όσα του πει ο τύπος και απο εκεί και πέρα βρείτε μεταξύ σας στο δικαστήριο

Αν το οργανο τον ρωτησει ''Να σε πεταξει εξω απο που?'' αυτος τι θα απαντησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αν το οργανο τον ρωτησει ''Να σε πεταξει εξω απο που?'' αυτος τι θα απαντησει?

Μου παραχώρησε το σπίτι και μένω μέσα δωρεάν οποιαδήποτε δικαιολογία μπορεί να βρεί δεν θα είναι έτσι κι αλλιώς ο ενοικιαστής μπροστά στο τμήμα όταν θα συντάξεις μήνυση.Απο εκεί και πέρα τα ο λόγος σου και ο λόγος μου στο δικαστήριο απόδειξε τα.Νομίζω οτι το να σε έχει φεσώσει με ενοίκια και λογαριασμούς και να βρεθείς και κατηγορούμενος είναι αυτό που λέμε και γ@μημένος και δαρμένος γι αυτό ακολουθούμε την νομική οδό γιατί απο το 2010 και μετά χωρίς το 100 ευρώ ο νόμος δεν κάνει τίποτα.Αν εγώ κλέψω το αυτοκίνητο σου και δεν με πιάσουν επι τόπου την ώρα που προσπαθώ να το κλέψω πρέπει να κινηθείς νομικά πληρώνοντας παράβολα δικαστηρίου και μηνύσεις προκειμένου να πάρεις και το αυτοκίνητο σου πίσω και να με πιάσουν εμένα.H πες οτι εγώ σου ρίχνω μπουνιά στο πρόσωπο τι πάει να πεί οτι καλά σου έκανα?Οχι απλά οτι τα δικαστήρια έχουν εισπρακτικό ρόλο εδώ και κάποια χρόνια και αν δεν πληρώσεις δίκιο για την μπουνιά που έφαγες δεν θα βρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top