Τι θα θέλατε να γίνετε πραγματικά στη ζωή σας;

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
πιλοτος στη φορμουλα 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Θέλω να γίνω μεγάλη ψυχολόγος, να ανακαλύψω νέα πράγματα, νέες θεωρίες, νέους κόσμους. Να φτιάξω ένα σπίτι μέσα στο δάσος με μια αυλή με πολλά πολά δέντρα λουλούδια κτλ. Ααα και πολλές γάτες και σκίουρους. Να ζήσω εκεί με τον σύντροφό μου.
Πολύ ρομαντικό οκ, το ξέρω. Αλλά μια μέρα θα το καταφέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Μικρή ήθελα να γίνω δημοσιογράφος. Εκφωνήτρια ειδήσεων για την ακρίβεια.
Στο γυμνάσιο, βέβαια, επειδή έκατσα και είπα όλη την Οδύσσεια του Ομήρου απ εξω στη φιλόλογό μου, μου είπε πως θα έπρεπε να γίνω διαφημίστρια. Ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς συνδέεται ο Όμηρος με τη διαφήμιση :hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Μικρή ήθελα να γίνω δημοσιογράφος. Εκφωνήτρια ειδήσεων για την ακρίβεια.
Στο γυμνάσιο, βέβαια, επειδή έκατσα και είπα όλη την Οδύσσεια του Ομήρου απ εξω στη φιλόλογό μου, μου είπε πως θα έπρεπε να γίνω διαφημίστρια. Ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς συνδέεται ο Όμηρος με τη διαφήμιση :hmm:.

Αβυσσος το μυαλο της φιλολογου


Εγω οταν ημουν τσιπιρικι ηθελα να γινω δικαστης "να τους κλεισω ολους μεσα" και μαλιστα ειχα και κολλημα με το σφυρι, τη ρομπα και αυτο το ασπρο περουκινι :P Μετα το γυρισα σε βιολογος και τελος μαθηματικος, αλλα ευτυχως στο τελος ηρθα στα συγκαλα μου (νοτ).

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μικρή ήθελα να γίνω δημοσιογράφος. Εκφωνήτρια ειδήσεων για την ακρίβεια.
Στο γυμνάσιο, βέβαια, επειδή έκατσα και είπα όλη την Οδύσσεια του Ομήρου απ εξω στη φιλόλογό μου, μου είπε πως θα έπρεπε να γίνω διαφημίστρια. Ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς συνδέεται ο Όμηρος με τη διαφήμιση :hmm:.

Ίσως, μετά το τέλος της παραδόσης ήθελε να αγοράσει όλους τους τόμους. :P

Εγώ ήθελα να γίνω τεχνικός υπολογιστών, τώρα θέλω να γίνω δικηγόρος... Αύριο που θα θέλω κάτι άλλο, θα σας ενημερώσω... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θελω να πραγματοποιηθει το κειμενο κατω απο το ονομα μου... ''...επαγγελεται φυσικός και μας γράφει από Ιταλία...''
Αυριο που θα θελω κι εγω κατι αλλο θα σας ενημερωσω κι εγω :D
Πριν 3 μηνες ηθελα να παω πληροφορικη, περσυ ηθελα φιλολογος (ασχετοοοο), πιο παλια ηθελα ηθοποιος, ενδυματολογος, μουσικος, φωτογραφος... :P:P:P
Αλλα αυτο που θελω απο την δευτερα δημοτικού μεχρι τωρα, ειναι να γινω δασκαλα... Η καθηγητρια (φυσικος, φιλολογος, οτι λαχει :P)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνω αυτό που είμαι, στρατιωτικός. Έχω ήδη εκπληρώσει ένα όνειρό μου..
αλλά και περαιτέρω θα ήθελα να ταξιδέψω σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του κόσμου, όπου είναι εφικτό να περπατήσει, κολυμπήσει, και να πετάξει άνθρωπος.. ταυτόχρονα με τη δουλειά μου όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ως στρατιωτικός και ως Νατοικιά λογικά συμμετέχοντας σε αυτές τις υπέροχες αποστολές θα γνωρίσεις πολύ κόσμο. ;)


Εγώ θέλω να γίνω Καθηγητής.Ο στόχος είναι Πανεπιστημίου ή γενικά στην τριτοβάθμια.Αν δε μας βγει θα κοιτάξουμε για δευτεροβάθμια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Το μόνο που θα ήθελα όσο τίποτα άλλο στην ζωή μου είναι να μπορέσω να κάνω κάποιους ανθρώπους να νιώσουν καλά με τον εαυτό τους. Δεν μιλάω για δικούς μου ανθρώπους, μιλάω για οποιονδήποτε έχει ανάγκη να νιώσει καλά και η ίδια η κοινωνία του στερεί αυτό το αίσθημα. Θα ήθελα αφού κάνω τις σχετικές σπουδές να ασχοληθώ με ανθρώπους που αντιμετωπίζουν νοητικά ή/και κινητικά προβλήματα ή να εργαστώ σε κάποιο απεξάρτησης ή ίσως και να ασχοληθώ με παιδιά που αντιμετωπίζουν μαθησιακές δυσκολίες. Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσα να κάνω οτιδήποτε σχετικό!! Το ξέρω πως είναι περίεργο και πως οι περισσότεροι αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα ήθελαν είναι να αποκτήσουν χρήματα ή φήμη μέσω της δουλειάς τους αλλά πιστεύω πως εγώ θα ένιωθα πολύ πιο ευτυχισμένη αν έβλεπα περισσότερους ανθρώπους να χαμογελάνε! Αυτό από εμένα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εχω περασει στο Πανεπιστημιο και ακομα δν εχω αποφασισει τι θα γινω οταν μεγαλωσω, εχω χρονια ακομα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Θα θελα να χα πολύπλευρες γνώσεις, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα το κυνηγήσω αυτό. :P
Για δουλειά δεν έχω πρόβλημα, αρκεί να δίνει αρκετά λεφτά για να ζω άνετα και να έχω προσωπική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εγώ θέλω να γίνω ακτιβίστρια της Greenpeace.Tύπου να τρέχω στον Ατλαντικό και να κάνω χαλάστρα στα φαλαινοθηρικά,να κρεμιέμαι από κτήρια κρατώντας πανό και να κάνω καταδύσεις σε κοραλλιογενείς υφάλους υπερασπιζόμενη την καρέτα-καρέτα :D

Επίσης,πάντα μεγάλο μου όνειρο θα είναι να γίνω κτηνίατρος,αλλά παραιτήθηκα στην πορεία,αφού δεν το είχα καθόλου με τα θετικά μαθήματα :worry:
Θα συμβιβαστώ με το να γίνω εθελόντρια σε κάποια φιλοζωική :P

Τέλος,θέλω πολύ πολύ να κάνω πάρα πάρα πάρα πολλά ταξίδια παντού,σε όλο το κόσμο,κυρίως σε χώρες που έχουν τελείως διαφορετική κουλτούρα,ήθη και έθιμα από την δικιά μας.

Αυτά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Να είμαι ερευνητής επιστήμονας και να δουλεύω σε κάποιο project ή έρευνα,να έχω ένα golden retriever,σύντροφο,κρύο,χιόνια,βροχές και συννεφιά,και να βγαίνω στη φύση κάθε μέρα βόλτα με το σκύλο.Αυτά για τα late 30's.Πρίν θέλω πιο έξαλα πράγματα,να σπουδάζω,να μορφώνομαι,να κάνω φοιτητική ζωή αξέχαστη και να αποκτήσω νέες εμπειρίες.Ταξίδια,γνωριμίες,σχέσεις κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χμμ..αυτό που θα ήθελα να είμαι για όλη την υπόλοιπη ζωή μου είναι μια επιτυχημένη φιλόλογος! :happy:
Σε λίγους μήνες θα βρίσκομαι στο πρώτο σκαλάκι του στόχου μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μεχρι σημερα που μιλαμε οσα ηθελα να κανω και να γινω τα εζησα. Απωθυμενα δηλαδη μηδενικα. Απο εδω και στο εξης αισθανομαι πως η ζωη μου αλλαζει δραματικα απο ολες τις αποψεις κι εχω μπει σε διλημματα. Μου εχουν δοθει δυο κλαρακια, ενα απο τα οποια πρεπει να διαλεξω. Το καθε ενα απο αυτα με οδηγει και καπου αλλου. Ο κρονος εχει κανει για τα καλα την δουλεια του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγω θα θελα απλα να γινω σοφος... οχι μονο απο γνωσεις αλλα κ απο εμπειριες ζωης και βιωση ποκιλων καταστασεων/συναισθηματων κτλ ;/ :Ρ τωρα ας ξεκινησω απο δικηγορος κ θα δουμε που θα καταληξει ,,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Μεχρι σημερα που μιλαμε οσα ηθελα να κανω και να γινω τα εζησα. Απωθυμενα δηλαδη μηδενικα. Απο εδω και στο εξης αισθανομαι πως η ζωη μου αλλαζει δραματικα απο ολες τις αποψεις κι εχω μπει σε διλημματα. Μου εχουν δοθει δυο κλαρακια, ενα απο τα οποια πρεπει να διαλεξω. Το καθε ενα απο αυτα με οδηγει και καπου αλλου. Ο κρονος εχει κανει για τα καλα την δουλεια του...

αχ ο ατιμος ο κρονος :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνω βιολόγος και να είμαι όλο σε ερευνητικά προγράμματα και τέτοια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Θα' θελα να μελετάω τα αστέρια...Γενικά ό,τι έχει σχέση με τον ουρανό και το σύμπαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Θα' θελα να μελετάω τα αστέρια...Γενικά ό,τι έχει σχέση με τον ουρανό και το σύμπαν :P

ε τι το ψαχνεις τοτε?
γινε αστρολογος ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top