Τι θα θέλατε να γίνετε πραγματικά στη ζωή σας;

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνω διάσημη για κάποιο βιβλίο που θα γράψω, το έχω μεγάλο άχτι... :inlove:

Και δασκάλα θα ήθελα να γίνω, θα έδινα τα πάντα για να γίνω δασκάλα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εχω αρκετα ονειρα,που μαλλον φανταζουν ουτοπικα...

Θελω να τελειωσω το ιστορικο αρχαιολογικο απθ, να κανω ενα μεταπτυχιακο στην αιγυπτιολογια και να ασχοληθω με τον τομεα της ερευνας...

Μακαριιι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνω πολύ καθηγητής πανεπιστημίου και να ασχοληθώ
είτε με την φιλοσοφία πίσω από τις κοινωνικές επιστήμες ή με μαθηματικά οικονομικά.
Εναλλακτικά θα ήθελα να κάνω ταξίδια,να γνωρίζω και να βοηθάω ανθρώπους,σε κάποιο διεθνή οργανισμό ή στο διπλωματικό σώμα.

όνειρα τρελά,όνειρα απατηλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δασκαλα χωρις συνορα οπως λεμε γιατρος χωρις συνορα ... ε κατι τετοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νΑίφος

Δραστήριο μέλος

Η νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνω διάσημη για κάποιο βιβλίο που θα γράψω, το έχω μεγάλο άχτι... :inlove:

Κι εγώ, από μικρή! Με ρωτούσαν τι ήθελα να γίνω και εγώ τους έλεγα συγγραφέας.. :redface:

Και δασκάλα θα ήθελα να γίνω, θα έδινα τα πάντα για να γίνω δασκάλα :redface:

Γίνε..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κι εγώ, από μικρή! Με ρωτούσαν τι ήθελα να γίνω και εγώ τους έλεγα συγγραφέας.. :redface:
Αν γράφεις καμιά φορά και κανένα λογοτεχνικό κείμενο, καμιά ιστοριούλα δηλαδή και αν κάποια στιγμή έχεις ένα ικανοποιητικό υλικό, θα μπορούσες να το εκδόσεις και έτσι θα γίνεις συγγραφέας. Εγώ πολλές φορές είχα ξεκινήσει αλλά έμενε στην πρώτη σελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Να γυρίσω όλο τον κόσμο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελοκρουσμενη

Νεοφερμένος

Η Αγγελοκρουσμενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ζωγράφος!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κι εγώ, από μικρή! Με ρωτούσαν τι ήθελα να γίνω και εγώ τους έλεγα συγγραφέας.. :redface:
Κι εγώ σε τέτοια φάση ήμουν, μόνο που το έλεγα απλά επειδή μου φαινόταν ενδιαφέρον και διάβαζα βιβλία... Όταν είδα ότι όντως είχα -λίγο- ταλέντο και μου άρεσε κιόλας, ποιός με έπιανε!!!

Να ήταν τόσο απλό... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Το δικό μου όνειρο ήταν πάντα να γίνω μεγάλη μπασκεμπολίτρια, σε εθνικές και δεν σημαζεύεται (από μικρή το είχα καψούρα) :P
Πλέον αυτό μου φαίνεται όνειρο απατηλο μιας και μετά από παύση κάποιου χρόνου αυτό συνετέλεσε στο να αργησω να έρθω ξανά στην επιθυμητή φυσική κατάσταση και εκτός αυτού βλέπω πως υπάρχει πολύ πονηριά ,κακία και πολλά διευθαρμένα άτομα σε αυτούς τους χώρους που εκμεταλεύονται καταστάσεις. Άρα για να πάει κάποιος ψηλά πρέπει να χει σίγουρα κάποιο δυνατό μέσο. Βέβαια ποτέ μην λες ποτέ. Δεν έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το άθλημα και δεν σκοπεύω μιας και στα άμμεσα σχέδια μου είναι να παρακολουθήσω Σχολή Προπονητικής και να πάρω άδεια άσκησης επαγγέλματος :D
Είμαι της άποψης πως όταν κάτι θες πολύ τότε εσύ ο ίδιος το επιδιώκεις να γίνει ασυνείδητα!
Eύχομαι ολονών τα όνειρα να βγουν αληθινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Ελπίζω να πραγματοποιηθεί σύντομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunflower_

Νεοφερμένος

Η sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το δικό μου όνειρο είναι να ανοίξω ένα μικρό καφέ, ότι να ναι θα μου πείτε, αλλά θέλω τόσο πολύ να έχω ένα δικό μου μικρό μαγαζάκι με πολλές ποικιλίες καφέ και σπιτικά γλυκά, να παίζει ωραία μουσικούλα και γενικά να έχει φουλ παρεϊστικο κλίμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Πιο μικρή (και τώρα δε λέω όχι :P) ήθελα να έχω δικό μου ραδιοφωνικό σταθμό, που θα παίζει κομμάτια που οι άλλοι σταθμοί δε βάζουν ποτέ ή βάζουν σπάνια. Να παίζω όμορφη μουσική, ανεξάρτητα από το είδος ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πετυχημένη σχεδιάστρια μόδας, πάμπλουτη ( σε φάση ότι αν δούλευα για να φάω, δε θα το απολάμβανα, ενώ πάμπλουτη είμαι τέρμα χαλαρή) γεμάτη έμπνευση και ικανοποίηση. Αχχχ όνειρααα :( fml
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειμαι ικανοποιημενη απο την ζωη μου, ολα βαινουν καλως.
Εχω καποιο μελλοντικο ονειρο το οποιο με καλη θεληση και τυχη θα πραγματοποιησω.
Αλλα δε λεω ποτε τι θα κανω, πριν το κανω. :P

Πετυχημένη σχεδιάστρια μόδας, πάμπλουτη ( σε φάση ότι αν δούλευα για να φάω, δε θα το απολάμβανα, ενώ πάμπλουτη είμαι τέρμα χαλαρή) γεμάτη έμπνευση και ικανοποίηση. Αχχχ όνειρααα :( fml
Και γιατι οχι; Μωρε, σημασια εχει να κανεις αυτο που σαρεσει, το χρημα οταν γινεται αυτοσκοπος χανεις την ουσια, το απο που ξεκινησα..
Εγω πιστευω θα τα καταφερεις αρκει να κανεις αργα κ σταθερα βηματα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Να γίνω μεγαλοεπιχειρηματίας (από αυτούς τους μεγιστάνες που δεν ξέρουν τι έχουν κι έτσι).Οι επιχειρήσεις μου θα είναι σε ανθρωπιστικούς-θεωρητικούς κλάδους και θα απορροφούν αμέσως πτυχιούχους θεωρητικών σχολών (κέντρα εκμάθησης ξένων γλωσσών,μεταφραστικά γραφεία,εκδοτικοί οίκοι,διαφημιστικές, βιβλιοπωλεία,τύπος (εφημερίδες,περιοδικά,...),κόμικς,..... με δραστηριότητα σε όλες τις χώρες του κόσμου ανεξαιρέτως (τα κεντρικά θα είναι στη Γαλλία)!!!
(εννοείται πως τα μισά κέρδη θα πήγαιναν δωρεές σε πανεπιστήμια σε Γαλλία και Ελλάδα καθώς και σε δημιουργία σχολείων σε χώρες της Αφρικής,της Ασίας και της Ν. Αμερικής για φτωχά παιδιά αλλά και για ενήλικες που θέλουν να μάθουν γράμματα και μετά θα προωθούσα όσα παιδιά άξιζαν για σπουδές στην Ευρώπη με δικά μου τα έξοδα (μαντέψτε ποιο θα είναι το κύριο μάθημα!!!):):):)

FRANCAIS BIEN SUR!!! αλλά και γερμανικά ως μάθημα επιλογής πάντως ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ τα παιδιά δεν θα κάνουν αρχαία ελληνικά,για νέα ελληνικά το συζητάμε


Ελπίζω να πραγματοποιηθεί σύντομα...

Αν τα όνειρά μου γίνουν πραγματικά,θα σε προσλάβω για καθηγήτρια!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να γίνω μεγαλοεπιχειρηματίας (από αυτούς τους μεγιστάνες που δεν ξέρουν τι έχουν κι έτσι).Οι επιχειρήσεις μου θα είναι σε ανθρωπιστικούς-θεωρητικούς κλάδους και θα απορροφούν αμέσως πτυχιούχους θεωρητικών σχολών (κέντρα εκμάθησης ξένων γλωσσών,μεταφραστικά γραφεία,εκδοτικοί οίκοι,διαφημιστικές, βιβλιοπωλεία,τύπος (εφημερίδες,περιοδικά,...),κόμικς,..... με δραστηριότητα σε όλες τις χώρες του κόσμου ανεξαιρέτως (τα κεντρικά θα είναι στη Γαλλία)!!!
(εννοείται πως τα μισά κέρδη θα πήγαιναν δωρεές σε πανεπιστήμια σε Γαλλία και Ελλάδα καθώς και σε δημιουργία σχολείων σε χώρες της Αφρικής,της Ασίας και της Ν. Αμερικής για φτωχά παιδιά αλλά και για ενήλικες που θέλουν να μάθουν γράμματα και μετά θα προωθούσα όσα παιδιά άξιζαν για σπουδές στην Ευρώπη με δικά μου τα έξοδα (μαντέψτε ποιο θα είναι το κύριο μάθημα!!!):):):)

FRANCAIS BIEN SUR!!! αλλά και γερμανικά ως μάθημα επιλογής πάντως ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ τα παιδιά δεν θα κάνουν αρχαία ελληνικά,για νέα ελληνικά το συζητάμε



Αν τα όνειρά μου γίνουν πραγματικά,θα σε προσλάβω για καθηγήτρια!!! :clapup:
Ευχαριστω:redface: θα περιμενω :P:P
Και σε μεταφραστικο δουλευω και σε εκδοτικο οικο και σε οτι θελεις:P:P
Ευχομαι καλη επιτυχια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Θα ήθελα να ήμουν κόρη εφοπλιστή :inlove: :P
Πέρα από αυτό το τρελό όνειρο όμως, θα ήθελα να γίνω ηθοποιός και να με ξέρει πολύς κόσμος ή να κάνω ένα επάγγελμα που να μου επιτρέπει να ταξιδέψω όσο το δυνατόν σε περισσότερες χώρες! :inlove: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θα ήθελα να είμαι ευτυχισμένη. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Το ίδιο ευτυχισμένη πιστεύω θα ήμουν και με λεφτά και χωρίς, είτε στο χωριό μου είτε στη Νέα Υόρκη, αρκεί η ίδια να τα είχα καλά με τον εαυτό μου και να έκανα κάτι που αγαπώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνω πετρούνιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top