Η εισδοχή ξένων στο Πανεπιστήμιο Κύπρου

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Η εισδοχή ξένων στο Πανεπιστήμιο Κύπρου

Η Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Κύπρου ανακοίνωσε ότι, όπως κάθε χρόνο, οι Κύπριοι με Διπλή Υπηκοότητα, οι Κύπριοι που ανήκουν σε θρησκευτικές ομάδες, οι Ξένοι Υπήκοοι, καθώς και οι Κύπριοι και Έλληνες της Διασποράς που είναι απόφοιτοι Σχολής Μέσης Εκπαίδευσης, αναγνωρισμένης από τις αρμόδιες αρχές της χώρας όπου διαμένουν, μπορούν να υποβάλουν αίτηση για εισδοχή στο Πανεπιστήμιο με βάση τις εξετάσεις GCSE/IGCSE ή άλλες ισοδύναμες εξετάσεις. Η περίοδος υποβολής των αιτήσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010 είναι από τη Δευτέρα, 2 Απριλίου μέχρι την Πέμπτη, 30 Απριλίου 2009.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να εξασφαλίσουν έντυπα αιτήσεων και όλες τις σχετικές πληροφορίες από τα γραφεία της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, Κτίριο Συμβουλίου – Συγκλήτου Αναστάσιος Γ. Λεβέντης (ισόγειο) στην Πανεπιστημιούπολη ή από την ιστοσελίδα της Υπηρεσίας www.ucy.ac.cy/fmweb καθώς και από το τηλέφωνο + 22 894021.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για να καταλαβω, αν εγω, που ειμαι Ελληνας και Σουηδος υπικοος, ζω στην Ελλαδα, και φοιτω σε ελληνικο λυκειο, θελω να περασω σε πανεπιστιμιο της Κυπρου πρεπει τωρα να το δηλωσω με αυτην την δηλωση, μια και του χρονου δινω πανελληνιες; (επειδη σκευτομαι και την εναλακτικη της Κυπρου, αλλα δεν εχω προλαβει να το ψαξω, σημερινη ιδεα ητανε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kρόνε θα δώσεις το GCSE, αναγκαστικά.


Άντε, κ εγώ ψήνομαι για 2ο πτυχίο.
Φλούκερ μας δέχεσαι; Ο κρόνος το 1/3 του νοικιού και εσύ τα υπόλοιπα.
Άντε, θα σας φτιάχνω και καμμιά από τις ξακουστές μακαρονάδες μου,
διαίτης (νερόβραστες) και με σάλτσα-έκπληξη (αόρατη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

Dark-kronos
Προτείνω να πάρετε τηλέφωνο στα τηλέφωνα της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Ένωσης που αναγράφονται στην ανακοίνωση για καλύτερη ενημέρωση. Ο κωδικός αριθμός της Κύπρου από Ελλάδα είναι 00357. Ως Σουηδός μπορείτε να πάρετε μέρος με αυτή την διαδικασία και ως Έλληνας υπήκοος έχετε τη δυνατότητα να υποβάλετε αίτηση το καλοκαίρι με μία ξεχωριστή διαδικασία βάσει της βαθμολογίας σας στις εξετάσεις.

Rembeskes. Καλή η πρότασή σου για συγκατοίκηση. Ελπίζω να μη ροχαλίζετε το βράδι και να μη μ` αφήνετε να κοιμηθώ. Όσο για τις μακαρονάδες, τις λατρεύω. Έμεινα στην Ιταλία δώδεκα μέρες και κάθε βράδι έτρωγα μακαρόνια. Αλλά διαφορετικό είδος κάθε φορά και με διαφορετικό τρόπο μαγειρεύματος.. Είναι αφάνταστος ο αριθμός ειδών μακαρονιών που έχουν εκεί και οι τρόποι με τους οποίους τα μαγειρεύουν. Εσύ πόσα είδη και με πόσους τρόπους ξέρεις να τα μαγειρεύεις ?
Κι αφού πρόκειται να συγκατοικήσουμε, πρόφερέ με καλύτερα Φλάκερ και όχι Φλούκερ..




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top