Συζήτηση για... τρίχες!

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Εμάς τα Hondos εδώ είναι αίσχος και επομένως δεν μπήκα καν στον κόπο να ψάξω.
Βρήκα μία συνταγή και την δοκίμασα.
Το σπρέι είναι ΓΑΜΑΤΟ. Και μπορώ να βάζω άφοβα όσο θέλω εφόσον είναι φυτικό.:)

Για πες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία τις λεγόμενες no tangle brushes;
Εγώ παρήγγειλα πρόσφατα αυτήν, επειδή μου τη δίνει που στις κανονικές βούρτσες μένει νερό μέσα κάθε φορά που τις πλένεις:

Tangle Teezer Aqua Splash (Pink Shrimp)

κι αυτήν, για να την κουβαλάω μαζί μου στην τσάντα μου:

Tangle Teezer Compact Styler (Shaun The Sheep)

Ορίστε και το link για τη σελίδα τους: https://www.tangleteezer.com/index.php

Δεν τις έχω παραλάβει ακόμα, αλλά ανυπομονώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βασικά φαίνεται όντως καλή όμως δε με βολεύει διότι δεν έχει λαβή και δεύτερον σου μιλάω εγώ που βουρτσίζω το μαλλί μόνο υγρό διότι είμαι σγουρομάλλα ότι αν βάλεις λίγο conditioner & τα χτενίσεις δεν έχεις πρόβλημα.
[Νομίζω]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι όντως, μπορεί να φαίνεται παράξενο στην αρχή το ότι δεν έχει λαβή, αλλά φαντάζομαι είναι θέμα συνήθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία τις λεγόμενες no tangle brushes;
Εγώ παρήγγειλα πρόσφατα αυτήν, επειδή μου τη δίνει που στις κανονικές βούρτσες μένει νερό μέσα κάθε φορά που τις πλένεις:

Tangle Teezer Aqua Splash (Pink Shrimp)

κι αυτήν, για να την κουβαλάω μαζί μου στην τσάντα μου:

Tangle Teezer Compact Styler (Shaun The Sheep)

Ορίστε και το link για τη σελίδα τους: https://www.tangleteezer.com/index.php

Δεν τις έχω παραλάβει ακόμα, αλλά ανυπομονώ!
συγγνώμη κιόλας,αλλά νομίζω ότι σα πολλή φασαρία και έξοδα γίνονται για μια χτένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
συγγνώμη κιόλας,αλλά νομίζω ότι σα πολλή φασαρία και έξοδα γίνονται για μια χτένα...
Τις έχεις δοκιμάσει και το λες; :hmm: Όσο για την τιμή, δεν τη βρίσκω και τόσο υψηλή. Από το internet που τις παρήγγειλα, μου βγήκαν 14 € η μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έλα ρε παιδιά, μην τρελαθούμε τώρα, που θα δίνουμε 10+ ευρώ για μία χτένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εντάξει, φυσικά ο καθένας κρίνει μόνος του πόσα λεφτά είναι πολλά για το καθετί, αλλά εγώ δεν τη βρήκα τόσο εξωφρενική την τιμή, ώστε να το σκεφτώ πολύ, αν θα τις δοκιμάσω ή όχι. Ούτε η πρώτη ούτε (δυστυχώς) η τελευταία μου αποτυχημένη αγορά θα είναι. :P Μόλις με το καλό τις παραλάβω, θα σας πω, αν τα άξιζαν τα λεφτά τους ή όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
2) Εγώ μέχρι την πέμπτη δημοτικού το είχα ΠΡΟΚΑ. Μετά το έκανα πολύ φυλλαριστά και άρχισαν να σγουραίνουν και τώρα έχω καταλήξει με μπουκλάκια. <3

κι εγώ μια απ τα ίδια,μόνο που το φυλλάρησα στην 6η δημοτικου:cry_x:,αλλά πριν ήταν ίσια με φύτρες σγουρές και η κομμώτρια μου μού έλεγε ότι αργά ή γρήγορα θα σγουρύνουν...
και τώρα ανήκω στους ζουλού:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
2) Εγώ μέχρι την πέμπτη δημοτικού το είχα ΠΡΟΚΑ. Μετά το έκανα πολύ φυλλαριστά και άρχισαν να σγουραίνουν και τώρα έχω καταλήξει με μπουκλάκια. <3

κι εγώ μια απ τα ίδια,μόνο που το φυλλάρησα στην 6η δημοτικου:cry_x:,αλλά πριν ήταν ίσια με φύτρες σγουρές και η κομμώτρια μου μού έλεγε ότι αργά ή γρήγορα θα σγουρύνουν...
και τώρα ανήκω στους ζουλού:redface:
Γενικά,αν κάμια κομμώτρια σας πει έχεις σγουρή ρίζα ή τα μαλλιά σου θα σγουρύνουν,
Μην τολμήσετε να τα φυλλάρετε.
Εγώ 3 φορές τα φύλλαρα και το πληρώνω τώρα με σγουρό μαλλί ως τους ώμους.
Διαφορετικά θα'ταν πιο μακρύ.:(
Πάντως πείτε με παράξενη και΄γω 10 ευρώ για μια βούρτσα που στην τελική,σιγά τη χρήση που της κάνω,δε θα τα έδινα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, απ΄ό,τι φαίνεται, εγώ είμαι η παράξενη της υπόθεσης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, απ΄ό,τι φαίνεται, εγώ είμαι η παράξενη της υπόθεσης. :P
Αα μπα.
Δε δίνεις 6 ευρώ για μάσκα μαλλιών.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Αα μπα.
Δε δίνεις 6 ευρώ για μάσκα μαλλιών.:|
Άστο σου λέω. :P Γενικά, μου αρέσει να δοκιμάζω διάφορα προϊόντα και μάρκες κι αν διαπιστώσω ότι αξίζουν, μπορεί να δώσω πολλά λεφτά για σαμπουάν, conditioner, μάσκες κλπ. Άλλοι πάλι είναι της άποψης ότι τα προϊόντα κομμωτηρίου δεν υπερτερούν σε τίποτα έναντι αυτών που βρίσκεις στα σουπερμάρκετ. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το σαμπουάν Colour Goddess της σειράς Colour Combat της Bed Head, Tigi:

κι αναμένω να μου έρθει και το conditioner, για να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη για τη σειρά αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
2) Εγώ μέχρι την πέμπτη δημοτικού το είχα ΠΡΟΚΑ. Μετά το έκανα πολύ φυλλαριστά και άρχισαν να σγουραίνουν και τώρα έχω καταλήξει με μπουκλάκια. <3

κι εγώ μια απ τα ίδια,μόνο που το φυλλάρησα στην 6η δημοτικου:cry_x:,αλλά πριν ήταν ίσια με φύτρες σγουρές και η κομμώτρια μου μού έλεγε ότι αργά ή γρήγορα θα σγουρύνουν...
και τώρα ανήκω στους ζουλού:redface:
Ό,τι χειρότερο οι φύτρες σε εμάς τις σγουρομάλλες πραγματικά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ό,τι χειρότερο οι φύτρες σε εμάς τις σγουρομάλλες πραγματικά.:/:
Και εγώ έχω φύτρες με ίσια μαλλιά όμως και τις μισώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και εγώ έχω φύτρες με ίσια μαλλιά όμως και τις μισώ:P
Στα σγουρά είχα ακόμα χειρότερα. Ας ήταν ίσιες οι φύτρες μου κι θα έκανα πανηγύρι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Στα σγουρά είχα ακόμα χειρότερα. Ας ήταν ίσιες οι φύτρες μου κι θα έκανα πανηγύρι. :P

Σε νιώθω :( Δεν έχω ΜΙΑ φωτογραφία από το δημοτικό που να μην προεξέχουν δύο μίνι θάμνοι πλάγια στο κούτελο μου :P Από το γυμνάσιο και μετά ανακάλυψα τον αφρό, το ζελέ, και το μερικό ίσιωμα οπότε κάπως σώζω την κατάσταση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στα σγουρά είχα ακόμα χειρότερα. Ας ήταν ίσιες οι φύτρες μου κι θα έκανα πανηγύρι. :P
Χαχα νταξ έχεις δίκαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σε νιώθω :( Δεν έχω ΜΙΑ φωτογραφία από το δημοτικό που να μην προεξέχουν δύο μίνι θάμνοι πλάγια στο κούτελο μου :P Από το γυμνάσιο και μετά ανακάλυψα τον αφρό, το ζελέ, και το μερικό ίσιωμα οπότε κάπως σώζω την κατάσταση :D
Κι εγώ βάζω αφρό και τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους, γιατί με πιστολάκι οι φύτρες γίνονται "τέρατα". Τώρα κάπως έχω αφήσει το μαλλί μου να μακρύνει αρκετά για τα δεδομένα μου(κι εγώ τα έχω φιλάρει στο παρελθόν 3-4 φορές) και έχει βελτιωθεί κάπως η κατάσταση. Το μερικό ίσιωμα κάπως το σώζει πράγματι, αλλά και λίγο να ιδρώσεις, χαλάει εντελώς. Καμία κρέμα που να βάζουμε και να τις κατευνάζει έστω για κάποιες ώρες υπάρχει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κι εγώ βάζω αφρό και τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους, γιατί με πιστολάκι οι φύτρες γίνονται "τέρατα". Τώρα κάπως έχω αφήσει το μαλλί μου να μακρύνει αρκετά για τα δεδομένα μου(κι εγώ τα έχω φιλάρει στο παρελθόν 3-4 φορές) και έχει βελτιωθεί κάπως η κατάσταση. Το μερικό ίσιωμα κάπως το σώζει πράγματι, αλλά και λίγο να ιδρώσεις, χαλάει εντελώς. Καμία κρέμα που να βάζουμε και να τις κατευνάζει έστω για κάποιες ώρες υπάρχει;:P

Ναι και εγώ δεν χρησιμοποιώ πιστολάκι καθώς και οι φύτρες κοιταζουν το θεό μετά και δε μ'αρέσει η υφή των μαλλιών μου, σαν να τα ξεραίνει. Εγώ τα έχω φιλάρει ελάχιστα γιατί φοβάμαι ότι δεν θα μεγαλώνουν μετά καθόλου και θα είμαι καταδικασμένη :P Το μερικό ίσιωμα ενδείκνυται για χειμώνα μονο, το καλοκαίρι και λόγω ζέστης και λόγω θάλασσας δεν αξίζει. ;) Εγώ κάτι τέτοιο δεν έχω ανακαλύψει ακόμα πάντως, και ο αφρός μου κάνει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top