Πόσες ώρες δουλεύετε την ημέρα;

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
40 λεπτα ειν'καλαααααα.. 1,30 ωρα χωρις κινηση εδω! :|
Στο Sincity αμαρτίες πληρώνουμε.Εγώ είμαι στο 40' και μου φαίνεται βουνό!Βασικά κυρίως με απασχολεί το πρωινό ξύπνημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ, όλο 15ωρα δουλεύω. 18 επίσης. Κι ανυπομονώ για διακοπέεεςςς...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στο Sincity αμαρτίες πληρώνουμε.Εγώ είμαι στο 40' και μου φαίνεται βουνό!Βασικά κυρίως με απασχολεί το πρωινό ξύπνημα.

40 λεπτακια δεν ειναι τιποτα παιδια, καλα ειστε!
Κι εμενα το πρωινο ξυπνημα με αγχωνε, αλλα ευτυχως σ'αυτη τη δουλεια ολοι ειμαστε του υπνου και σκαμε μυτη κατα τις 11-12 κι ας φυγουμε αργοτερα. Πρακτικο και ειναι στις ωρες που ο εγκεφαλος ειναι ξυπνιος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Τώρα ένας καθηγητής -σαν εμένα- τί να πεί;;; Σαφώς οι ώρες της δουλειάς μας είναι πολύ λίγες σε σχέση με οποιαδήποτε ίσως άλλη εργασία, αλλά υπάρχει νομίζω ποιοτική διαφορά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Συνολικά την εβδομάδα 37-38 ώρες (ανάλογα πότε πέφτουν και τα ρεπό). Αυτές βέβαια είναι οι ώρες χωρίς το σύνηθες παραπάνω μισαωράκι σε σχεδόν καθημερινή βάση, πού βέβαια δεν πληρώνεται.

Αν δεις το σύνολο των ωρών λές "οκ, καλά είναι". Αν δεις την κούραση και την πίεση θες να φύγεις (λες να φύγω;;; :hmm::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vas

Νεοφερμένος

Η vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δούλευα επι 6 συναπτά έτη με βάρδιες(πρωί,απόγευμα,βράδυ,σαββατοκύριακα,αργίες κλπ)8ωρο βέβαια αλλά τι να το κάνεις αμα αλλάζεις χρόνο στη δουλειά(πρωτοχρονιά) και τρως το αρνί μέσα στο τάπερ πάνω στο γραφείο(Πάσχα):|Ευτυχώς τώρα δουλεύω 5ήμερο 8ωρο πρωινό Δευτέρα έως Παρασκευή.Επιτέλους τα κατάφερα μετά από 6 χρόνια!:clapup::clapup:Βέβαια κάνω 1 ώρα και να φτάσω με την κίνηση...έλεος η Αθήνα δεν παλεύεται πλέον είναι για γεραααααα νεύρα!Και όποιος αντέξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Χαχα ωραίο θέμα!!!Από την πρώτη μέρα στην επαγγελματική μου σταδιοδρομία ενώ πάντα είχα 8ωρο και πενθήμερο, ΣΠΑΝΙΑ έφευγα στο 8ωρο. Σημειωτέον ποτέ δεν έφυγα από δουλειά λόγω ωραρίου (γιατί πάντα μου αρέσει η δουλειά μου οπότε το γουστάρω και το κάνω) και στην επόμενη δουλειά μου πάλι έτσι θα είμαι...(ο άνθρωπος δεν αλλάζει).

* Δεδομένο ότι είμαι ικανοποιημένη από χρήματα, έτσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να πηγαίνεις στην δουλειά 6 μέρες,:angry: έστω και εάν συνολικά οι ώρες που εργάζεσαι είναι οι ίδιες? Τραγικό μου φαίνεται.:/:

Απ' ότι καταλαβαίνω στον ιδιωτικό τομέα το να ξεπεράσεις το 8ωρο είναι σύνηθες φαινόμενο, ε? Και δεν πληρώνεσαι υπερωρίες γι' αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Απ' ότι καταλαβαίνω στον ιδιωτικό τομέα το να ξεπεράσεις το 8ωρο είναι σύνηθες φαινόμενο, ε? Και δεν πληρώνεσαι υπερωρίες γι' αυτό?

Αναλογα με τον εργοδοτη και την συμφωνια που κανεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
4- 5 ώρες την ημέρα , 20-25 ώρες εβδομαδιαίως , και τον υπόλοιπο χρόνο είναι ελεύθερος για ski στον Παρνασσό, snowmobile, internet chat, κυνήγι, gym, και ψώνια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Xm, τώρα που έχω κι εγώ πρόγραμμα...
Πρέπει να κλείνω κάθε μέρα 8.5 ώρες! Δηλαδή 8.5 ώρες καθαρή δουλειά συν δυο σύντομες παύσεις για καφέ! Το μεσημεριανό είναι εκτος.
Αλλα αν έχω μαζεμένες υπερωρίες, μπορώ να πάρω off... Αλλα θα επανέλθω με το τιπαίζει όταν έχουμε παράδοση...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
τυπικό 8ωρο.τώρα το πόσο δουλεύω εξαρτάται με το τι κόσμος υπάρχει για να δουλέψω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Περιπου 15 ωρες τα Παρασκευο-Σαββατο-Κυριακα,
και περιπου 7 ωρες συνολικα απο Δευτερα εως και Πεμπτη. :)

Το βασικο ειναι οτι εγω ρυθμιζω το ωραριο μου, τις απαιτησεις μου και τις αποδοχες μου. Ειμαι δηλαδη, το αφεντικο του εαυτου μου.;)

Σε περιοδο με πολλη δουλεια, μονο δουλευω και αν μεινει χρονος, κοιμαμαι :)

Και σε περιοδο που κανω παραπανω απο μια δουλειες, υπολογιστε +5 ωρες για καθε μια απο τις καθημερινες, απο Δευτερα ως Πεμπτη.

Τα λατρευω ΟΛΑ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
9:00-1:30 και 5:30-9:00 κάθε μέρα αλλα...

πάντα 5-10 λεπτά ποιό νωρίς και άλλες φορές είμαι εδώ απο τις 8 ή 8:30
Τα μεσημέρια πάντα φέυγω 2παρά ποτέ στην ώρα μου:mad:

Το απόγευμα πάλι 5-10 λεπτά ποιό νωρίς και το βράδυ δεν θυμάμε πότε ήταν η τελευταία φορά που έφυγα 9:hmm: εχω φυγει και 11:30 μέχρι εκεί...

Πάντως το βράδυ συνήθως φέυγω κατα τις 9:30 10παρά..

Οσο για τις μέρες υπηρξαν και φορές που είμουν όλη την ημέρα, απο τις 8 μέχρι τις 10:30 σερύ, χωρίς φαί χωρίς τίποτα μόνο με καφέ.. είπετε τίποτα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω συνηθως ειμαι στο γραφειο 9.30-18.00, αλλα ολο κατι διαλλειματα για τσαι, κατι σεμιναρια, δεν καταλαβαινω πως περναει η ωρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
σταθερο ωραριο 7,30-3,00 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πλέον κλείνω 8.5 ώρες και τα μαζεύω αμέσως, άρα μετά τις 17.30 δεν κάθομαι, και έχω βρει την υγεία μου... Αλλα μετά έχω διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι διαβαζεις Γιδακι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ψάχνομαι βασικά για το phD... να βρω θέμα και ιδέες... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ψάχνομαι βασικά για το phD... να βρω θέμα και ιδέες... :)
Αυτο φανταστηκα βασικα... καλη επιτυχια σου ευχομαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top