PlayStation 3

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Γειά σας και Καλά Χριστούγεννα!

Σκέφτομαι να πάρω ένα PlayStation 3, θέλω να μου πείτε αν είναι καλή επένδυση,
σε σύγκριση με άλλες κονσόλες, αν και ακριβό. :)

Ευχαριστώ πολύ,
Αιμίλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έχω στην κατοχή μου ένα playstation 3 και ένα wii

Το wii είναι πολύ καλύτερο (ειδικά με τα νέα παιχνίδια του) δεν χάνω ποτέ το ενδιαφέρον μου (το έχω από τότε που βγήκε).
Το playstation 3 το βαρέθηκα πριν καλά το αγοράσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
To wii ειναι πιο διασκεδαστικο αλλα σε gaming(γραφικα κτλ) ως προς το συνολο νομιζω το ps3 υπερεχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Έχω στην κατοχή μου ένα playstation 3 και ένα wii

Το wii είναι πολύ καλύτερο (ειδικά με τα νέα παιχνίδια του) δεν χάνω ποτέ το ενδιαφέρον μου (το έχω από τότε που βγήκε).
Το playstation 3 το βαρέθηκα πριν καλά το αγοράσω.
Εξαιρετικά ατυχής η σύγκριση των δύο, Γιώργη μου. Πρώτον, απευθύνονται σε άλλα κοινά: το wii είναι fun console ενώ το ps3 next-gen. Δεύτερον, η οποιαδήποτε σύγκριση ανάμεσα στην x έκδοση του y παιχνιδιού στις δύο κονσόλες αν μη τι άλλο αποδεικνύει ότι το ps3 είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο, τόσο από άποψης γραφικών όσο κι από άποψης gameplay (δες πχ την έκδοση του fifa για wii και δες και την αντίστοιχη του ps). Τρίτον, ΜΗΝ κοιτάς τις πωλήσεις της κάθε κονσόλας. Όπως είπα και πριν, ο κάθε άνθρωπος έχει άλλα γούστα και προτιμήσεις (βίτσια;:P). Δε λέω, ωραίο το wii remote αλλά δεν είναι του γούστου μου.


Γι' αυτό Αιμίλιε, όρισε τις προτεραιότητές σου στο gaming. Τί είδους παιχνίδια σε ενδιαφέρουν και κυρίως, τί budget διαθέτεις; :)


bonus vid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το wii είναι και θα είναι η καλύτερη κονσόλα νέα γενιάς. Η στρατηγική της nintendo στηρίζεται σε καλά παιχνίδια. Όλες οι κοσνόλες της νιτεντο αποτελούνται από 2 γενιές παιχνιδιών στο wii η δεύτερη γενιά παιχνιδιών δεν έχει καμιά σχέση με την πρώτη. Στην δεύτερη γενιά προσπαθεί να κάνει μεταφορές παλιών της επιτυχιών, ενώ το γραφικά έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

Σε γενικές γραμμές τα παιχνίδια του wii είναι καλύτερα από του ps3.

Στο fifa δεν εχει γίνει πολύ καλή μεταφορά (αλλά τα περισσότερα παιχνίδια έχουν φτιαχτεί ειδικά για το Wii και δεν στηρίζεται στις μεταφορές (που είναι μεγάλο λάθος για μια παιχνιδοκονσόλα).

To red steel 2 χωρίς αμφιβολία το καλύτερο first person shooter. H medal of honor το έχω παίξει και στις 2 κονσόλες η έκδοση του wii είναι σαφώς καλύτερη καθώς έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στον χειρισμό.

Το grand slam tennis είναι το καλύτερο τέννις όλων των εποχών. Τα παιχνίδια για το wii εχουν μεγάλη ποικιλία και δε σε κάνει να βαριέσαι. Το ps3 είναι πολύ βαρετό περιμένω το καινούριο grand turismo (να δω μήπως αναθεωρήσω). Επιπλέον το wii εχει το καλύτερο σύστημα οnline.

Η φορητή κονσόλα της νιντεντο πουλάει σαν τρελή ενώ η φορητη κοσνολα της σονυ είναι ίσως η μεγαλύτερη αποτυχία της ως τώρα αν και τεχνολογικά πολύ πιο ανεπτυγμένη από την κοσνόλα της νιντεντο. (κάτι παρομοιο σε μιρότερο βαθμό συμβαίνει και στις κανονικές κονσόλες)



Αιμίλιε εγώ σου προτείνω να πάρεις wii ότι τύπος κοσνολάκια και να είσαι. Αν θέλεις να παίζεις που και που ένα προ εβολουτιον ή να περιμένεις το καινουριο grand turismo παρε ps3. Πάντως πραγματικά εγώ δε βρίσκώ κανένα ενδιαφέρον σε μια κοσνόλα με τόσο ίδια παιχνίδια και με τοσο βαρετό χειρισμό (και το ps1 ίδιο joypad είχε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Με κλειστά μάτια σου προτείνω να το πάρεις (το playstation3)
Είναι η καλύτερη κονσόλα που υπάρχει αυτή την στιγμή. Τέλεια γραφικά και τέλεια παιχνίδια.
Ενσωματώνει τον καλύτερο επεξεργαστή που υπάρχει (τον εννιαπύρινο cell) και είναι πολύ μπροστά σε τεχνολογία γενικότερα.
Ακόμα που αλλού θα βρεις παιχνίδια όπως το
uncharted
killzone
gran tourismo
little big planet
infamous κτλ?
Αν όμως θες να παίζεις και κάτι σε στυλ wii υπάρχει και το ps move που κοστίζει 30 ευρώ και επειδή τα έχω δοκιμάσει και τα δύο (wii remote, ps move) το δεύτερο είναι ΠΟΛΥ πιο ακριβές στις κινήσεις.
Εσύ αποφασίζεις.

Η φορητή κονσόλα της νιντεντο πουλάει σαν τρελή ενώ η φορητη κοσνολα της σονυ είναι ίσως η μεγαλύτερη αποτυχία της ως τώρα αν και τεχνολογικά πολύ πιο ανεπτυγμένη από την κοσνόλα της νιντεντο. (κάτι παρομοιο σε μιρότερο βαθμό συμβαίνει και στις κανονικές κονσόλες)

Όντως το DS πουλάει πολύ. Έχει ένα και η ξαδελφή μου που είναι 6 χρονών όπως και πολοί συμμαθητές της. Δεν κάνω πλάκα.
Το ότι το psp είναι η μεγαλύτερη αποτυχία που το στηρίζεις. Δεν είναι και κάτι τρελό αλλά ίσα ίσα που δεν θυμίζει gameboy colour όπως το DS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η κυκλοφορία του ps move είναι η απόδειξη ότι το wii είναι καλύτερο (πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει η sony).
Το wii δεν είναι μόνο το wii sport (παιχνίδι 2 ετών) και το sport resort. Το ότι υπάρχουν και αυτά ανεβάζει bonus η κοσνόλα.

Αν θέλουμε να κρίνουμε το wii remote με το ps move πρέπει να το κρίνουμε μαζί με το wii motion +

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Μα και το psmove θα έχει και άλλα παιχνίδια εκτός από αυτά τα απλά. Μέχρι και το killzone 3 θα υποστηρίζει.
Κοίτα πάλι το βιντεάκι σου εκεί στην αρχή που παίζε πινκ πόνκ και κοίτα ότι μπορεί να πάει την ρακέτα παντού, όπου αυτός πάει το χέρι του.
Kαι μετά κοίτα και αυτό

Παρατήρησε ότι στο wii είναι προκαθορισμένες 5-6 θέσεις που μπορείς να πας την ρακέτα. Δεν κάνεις ότι θέλεις.

EDIT
δες το εδώ καλύτερα

Η ρακέτα πάει ακόμα και δίπλα στο φιλέ.
Ακόμα η ρακέτα παίρνει και άλλες γωνίες πλάγιες και κάθετες και δεν κινείται σε δύο προκαθορισμένους άξονες όπως το wii
Αυτό είναι ένα απλό παράδειγμα για την ακρίβεια που δίνει το psmove.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συγκρίνεις ένα παιχνίδι παλιό σχετικά του wii με ένα καινούριο παιχνίδι του ps3. To sport resort έγινε σαν demo (όπως και το wii sport) για να δείξει τις τότε δυνατότητες τουwii remote και αργότερα wii motion plus. To psmove το θεωρώ ως μια καλή αντιγραφή ( ίσως καλύτερη από το πρωτότυπο) του συστήματος του wii. Παρόλα αυτά η nintendo δεν κάθεται σίγουρα με σταυρωμένα χέρια (είχε όλο το χρόνο που οι άλλοι αντιγράφανε να σχεδιάσει μια καλή στρατηγική). O xρόνος θα δείξει αν όχι δίκιο απλώς αυτή η κίνηση της sony δεν είναι ούτε καινοτόμος ούτε πρωτότυπη (είναι απλώς μια αντιγραφή). Το σημαντικότερο είναι να πείσει τις εταιρίες να επενδύσουν στο σύστημα αυτό πραγμα που το wii έχει καταφέρει ήδη και πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Το wii είναι και θα είναι η καλύτερη κονσόλα νέα γενιάς
Όσο κι ο Παπανδρέου πρωθυπουργός της χώρας. :rolleyes:

Σε γενικές γραμμές τα παιχνίδια του wii είναι καλύτερα από του ps3.



Μήπως να άλλαζες κανάλι; :smoke:




Στο fifa δεν εχει γίνει πολύ καλή μεταφορά (αλλά τα περισσότερα παιχνίδια έχουν φτιαχτεί ειδικά για το Wii και δεν στηρίζεται στις μεταφορές (που είναι μεγάλο λάθος για μια παιχνιδοκονσόλα).
Μήπως να αναρωτιόσουν ΓΙΑΤΙ οι developers δεν γράφουν τον κώδικα εξ' ολοκλήρου για Wii; Μήπως γιατί οι δυνατότητές του είναι περιρισμένες σε σχέση με των άλλων next-gen consoles;
Πάντως ειλικρινά τώρα, δεν έχω ακούσει κανέναν μέχρι σήμερα να λέει "Πάμε να παίξουμε κανά pro στο Wii ρε συ... :P". Prove me if i'm wrong. :)

To red steel 2 χωρίς αμφιβολία το καλύτερο first person shooter. H medal of honor το έχω παίξει και στις 2 κονσόλες η έκδοση του wii είναι σαφώς καλύτερη καθώς έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στον χειρισμό.
Δεν έχεις παίξει σοβαρά fps λογικά. :P
Αν θες να παίξεις σοβαρό fps, πολύ απλά κοιτάς στα pc games, όχι στις κονσόλες.

Πάρε και ένα review για το red steel.
Συνοπτικά:
Θετικά:
- Ο χειρισμός είναι επιτέλους αυτός που όλοι ονειρευόμασταν το 2005...
- Εξαιρετικός τεχνικός τομέας, με αποκορύφωμα τη μουσική επένδυση
- Απολαυστικό και λειτουργικότατο motion based gameplay που συνεχώς εμπλουτίζεται με νέες κινήσεις αλλά…
Αρνητικά
- …ίσως ξενίσει μερικούς με την παραδοσιακή του λογική, που γενικότερα επικρατεί στον τίτλο
- Οι αποστολές είναι σκέτη αγγαρεία
- Το σενάριο υπάρχει, για να υπάρχει

Γενική Βαθμολογία Gameover: 7.0
7.0 βαθμολογία το καλύτερο fps; :confused:

Και μιας και αρέσκεσαι και στις πωλήσεις, το red steel ΠΑ-ΤΩ-ΣΕ. Πιο απλά δεν μπορώ να το πω, λυπάμαι. :/:

Το grand slam tennis είναι το καλύτερο τέννις όλων των εποχών.
Who really cares? :P

Τα παιχνίδια για το wii εχουν μεγάλη ποικιλία και δε σε κάνει να βαριέσαι.


Θα μου επιτρέψεις να έχω την ακριβώς αντίθετη άποψη χωρίς να είμαι το ίδιο απόλυτος με σένα όμως. :)

Το ps3 είναι πολύ βαρετό περιμένω το καινούριο grand turismo (να δω μήπως αναθεωρήσω).
Σε πιάνω συνεχώς ανενημέρωτο. :(
Το Gran Turismo 5 κυκλοφορεί εδώ και 1 μήνα στα καταστήματα. Περιττό να πω ότι σάρωσε τα πάντα. :)

Επιπλέον το wii εχει το καλύτερο σύστημα οnline.
link?
Το playstation online έχει σίγουρα περισσότερους χρήστες online από αυτό του Wii. Παρ' όλα αυτά δεν έχω δει σημάδια lag όσες φορές κι αν έχω συνδεθεί... :hmm:

Η φορητή κονσόλα της νιντεντο πουλάει σαν τρελή ενώ η φορητη κοσνολα της σονυ είναι ίσως η μεγαλύτερη αποτυχία της ως τώρα αν και τεχνολογικά πολύ πιο ανεπτυγμένη από την κοσνόλα της νιντεντο. (κάτι παρομοιο σε μιρότερο βαθμό συμβαίνει και στις κανονικές κονσόλες)
Είναι σαν να λέμε ότι το fiat punto, που πουλάει σαν τρελό γενικά, είναι καλύτερο από τη lamborghini gallardo, παρά το γεγονός ότι το τιμόνι της δεύτερης κοστίζει όσο το fiat ολόκληρο. :xtipao: Nice... :stupid:
Δε γίνεται να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. 100 ευρώ διαφορά στην τιμή δεν είναι αμελητέο ποσό, εξάλλου (παλαιότερα η διαφορά ήταν στα 200 ευρώ, i think). Για να μην αναφερθώ και στη διαφορά της τιμής ενός παιχνιδιού της έκδοσης για Wii έναντι του ίδιου τίτλου για ps3. Οπότε, αν θέλουμε να μιλάμε με αριθμούς, πρέπει να κοιτάμε και το budget. Fair enough.


Εντελώς πληροφοριακά btw, το τελευταίο εξάμηνο η κονσόλα της sony έχει τις μεγαλύτερες πωλήσεις παγκοσμίως. :)

Πάντως πραγματικά εγώ δε βρίσκώ κανένα ενδιαφέρον σε μια κοσνόλα με τόσο ίδια παιχνίδια και με τοσο βαρετό χειρισμό (και το ps1 ίδιο joypad είχε)
Μιλάμε για το πιο γνωστό και ταυτόχρονα ζηλευτό gamepad που υπήρξε ποτέ. Όταν ανακοινώθηκε η κυκλοφορία του ps3, η sony στα αρχικά τη σχέδια είχε σκοπό να αλλάξει ριζικά το στυλ του χειριστηρίου το ps. Σύσσωμη η ps community, απαίτησε το χειριστήριο να μείνει ως έχει. Για τα παιχνίδια δε θα απαντήσω, απλά αναφέρω ότι το ps έχει τα περισσότερα αποκλειστικά δικαιώματα τίτλων (συμφωνίες με developers) από όλες τις άλλες κονσόλες μαζί. Το ότι σου ξινίζουν όλα όσα φέρουν την επωνυμία του ps, είναι δικό σου πρόβλημα.
Συνεπώς, ανήκεις σε αυτή τη μικρή μειοψηφία που ψάχνει να πιαστεί από κάπου για να βρει μειονεκτήματα.


Αυτά τα ολίγα Φόκε. Πριν απαντήσεις με κοτσάνες του στυλ "το x είναι καλύτερο", φρόντισε να έχεις και επιχειρήματα, ναι; :)
Fanboyism is a bad thing.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


O λόγος που το wii πουλάει περισσότερο από το playstation είναι ότι το πρώτο έχει χακαριστεί. Το playstation χαραρίστηκε πρόσφατα αλλά δεν παίζει το online. Aυτός είναι ο λόγος που το n64 δεν πουλούσε στο παρελθόν ακόμα και αν ήταν φθηνότερο από το xbox, playstation 1. Δεν κρίνω από περιοδικά κρίνω από προσωπική εμπειρια καθώς έχω και τις δυο κοσνόλες. Ελπίζω το grand tourismo να αξίζει γιατί ως τώρα το ps3 την θεωρώ την χειρότερη μου αγορά. Μόνο fifa παίζω γιατί στο wii δεν βλέπεται


Όσο αφορά το red steel 2 (δεν αναφερόμουνα στο 1 που παρέθεσες εσύ). H διαφορά με τα fps του playstation είναι ότι ο μαχητής είσαι εσύ. Στο playstation απλώς πατάς κουμπάκια :down:. Το red steel 2 εκμεταλεύεται πλήρως τις δυνατότητες του wii motion + Προσωπικά το joypad του playstation το θεωρώ με διαφορά το χειρότερο από όλα (xbox, gamecube, n64, wii). Δεν χρειάζετε το videaki μιλάει μόνο του.

Σε άλλα παιχνίδια όπως τα star wars δεν ελέγχεις εσύ τον jedi με τον joypad όπως στο ps. Aντίθετα είσαι εσύ ο jedi και το wii remote είναι το φωτοσπαθό σου.


Δεν θα χρησιμοποιήσω άλλα λογικά επιχειρήματα αλλά θα αλλάξω τακτική και θα εφαρμόσω επίκληση στο συναίσθημα.

Δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά με ενδιαφέρει το gameplay και σε αυτό το wii είναι κλάσεις ανώτερο. Μιλώ στους παλιούς gamers οι καινούρια απλώς δεν ξέρουν τι σημαίνει διασκεδάζω . Aν θέλετε να νιώσετε όπως νιώθατε παλιά. Aν έχετε νοσταλγήσει την παλιά εποχή που παίζαμε με τις ώρες το ίδιο παιχνίδι και δεν το βαριόμασταν (micro machines, mario kart (καμία σχέση με την σαχλαμαρα gex kart)). Αν έχετε νευριάσει για την κατάσταση που δημιουργήθηκε στην gaming κοινότητα μετά την έλευση του ps1 σας προτρέπω να αγοράσετε το Wii. Θα νιώσετε μια καινούρια εμπειρία διαφορετική από αυτή που μας πλασσάρουν τόσα χρόνια microsoft και sony. Όταν οι άλλοι θεωρούν αναχρονιστηκά τα 2d η nintendo συνεχίζει και βγάζει τέτοιες επιτυχίες όπως το paper mario και το donkey kong country return.

wii 4 ever
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Όσο αφορά το red steel 2 (δεν αναφερόμουνα στο 1 που παρέθεσες εσύ). H διαφορά με τα fps του playstation είναι ότι ο μαχητής είσαι εσύ. Στο playstation απλώς πατάς κουμπάκια :down:. Το red steel 2 εκμεταλεύεται πλήρως τις δυνατότητες του wii motion +.
Κάνε τον κόπο και διάβασε το post μου. Η παραπομπή είναι για το red steel 2.

Προσωπικά το joypad του playstation το θεωρώ με διαφορά το χειρότερο από όλα (xbox, gamecube, n64, wii).
Και εκατομμύρια άλλοι ως το καλύτερο ever. So what?

Δεν θα χρησιμοποιήσω άλλα λογικά επιχειρήματα...
Πού 'ντα; :ermm:

:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο για το red steel 2 είχεs review για το 2 . Eμένα μου άρεσε πάρα πολυ.

Εσεις οι playstation maniac περιμένετε εδώ και χρόνια το gran turismo. Kαι εμείς οι wiiδες απολαμβάνουμε κάθε λίγο λαμπρές επιτυχίες.

Όπως το epic mickey, το donkey kong country return, το mario galaxy 2 10ρι στην βαθμολογία του ign
το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς για το περιοδικό gamemaster https://uk.wii.ign.com/objects/143/14354736.html

Το wii απόδειξε για μια ακόμη χρονιά πως einai η κορυφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσουμε κάτι :)

Το budget είναι μέχρι, πές, 400?
Είμαι fan τών FPS, πιο πολύ Call of Duty...
Θα παίζω σε HDTV μάλλον.

Έχω Wii, καλούτσικο, και για FPS πρωτοποριακό, γιατί στοχέυεις όπου θέλεις με τον Controller.

Ως τώρα μου φαίνεται πολύ καλό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Εσεις οι playstation maniac περιμένετε εδώ και χρόνια το gran turismo. Kαι εμείς οι wiiδες απολαμβάνουμε κάθε λίγο λαμπρές επιτυχίες.
Λυπάμαι αν έδωσα την εντύπωση του playstation maniac, αλλά δεν είμαι. Έγραψα όσα γνώριζα για το θέμα και μόνο. Χωρις εμπάθειες, χωρίς τίποτα. Δυστυχώς η sony δεν μου δίνει επιχορήγηση για να την κολακεύω για τα προϊόντα της ακόμα. :/:

Το wii απόδειξε για μια ακόμη χρονιά πως einai η κορυφή.
Και συ για ακόμη ένα post ότι είσαι fanboy. :(

Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσουμε κάτι :)

Το budget είναι μέχρι, πές, 400?
Είμαι fan τών FPS, πιο πολύ Call of Duty...
Θα παίζω σε HDTV μάλλον.

Έχω Wii, καλούτσικο, και για FPS πρωτοποριακό, γιατί στοχέυεις όπου θέλεις με τον Controller.

Ως τώρα μου φαίνεται πολύ καλό. :)
Αν σε ενδιαφέρει το hd, Wii γιοκ. Κοίτα σε playstation 3 και Xbox 360 only.

Ξαναλέω όμως, αν το θες μόνο για fps, γνώμη μου είναι να κοιτάξεις να στήσεις έναν πύργο με το όποιο κεφάλαιο διαθέτεις. Τα καλύτερα fps είναι pc games.-

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
μη δικαιολογείσαι ρε Ονούφριε....
και εμένα έτσι μου λένε όλοι..., εκφράσου ελεύθερα
κάντο και εσύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Fanboyism is a bad thing.
:thumbup:

Εσεις οι playstation maniac περιμένετε εδώ και χρόνια το gran turismo. Kαι εμείς οι wiiδες απολαμβάνουμε κάθε λίγο λαμπρές επιτυχίες.

Όπως το epic mickey, το donkey kong country return, το mario galaxy 2 10ρι στην βαθμολογία του ign
το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς για το περιοδικό gamemaster https://uk.wii.ign.com/objects/143/14354736.html

Έλα πες την αλήθεια...μας δουλεύεις!!
Πως γίνεται να είναι λαμπρή επιτυχία ένα παιχνίδι με τον mickey?? :hmm:


Μην με θεωρήσεις προκατειλημμένο, αλλά πλέον θεωρώ ότι τέτοιου είδους παιχνίδια είναι για μικρά παιδάκια. ;)

Για μένα το καλύτερο παιχνίδι ever (και από ποιότητα, και από γραφικά και από εξυπνάδα και από σενάριο) είναι το uncharted 2 (και το 1 βέβαια)






νομίζω ότι το σύγχρονο gaming δεν είναι παιχνιδάκια με τον mickey και με γορίλες που σκαρφαλώνουν σε δέντρα και μαζεύουν μήλα ούτε μπορώ να δεχτώ ότι είναι επιτυχία το supermario που το έπαιζα όταν ήμουν 3ων. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Επίσης είμαι φανατικός PC Gamer (Call of Duty :D), αλλά για αγωνιστικά παιχνίδια και για να παίζω multiplayer με φίλους (στο σπίτι), προτιμώ κόνσολες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσουμε κάτι :)

Το budget είναι μέχρι, πές, 400?
Είμαι fan τών FPS, πιο πολύ Call of Duty...
Θα παίζω σε HDTV μάλλον.

Έχω Wii, καλούτσικο, και για FPS πρωτοποριακό, γιατί στοχέυεις όπου θέλεις με τον Controller.

Ως τώρα μου φαίνεται πολύ καλό. :)

Eπειδή έκανα την μεταβίβαση από wii σε playstation 3 πιστεύω πως θα σε απογοητεύσει αρκετά (όσο και ωραία γραφικά και να έχει). 'Exoντας παίξει το call of duty και ειδικά το red steel 2 (που εκμεταλλεύεται τις δυνατότητες του motion plus) σε wii δε μπορώ να γυρίσω στο μονότονο playstation 3 όσο ωραία γραφικα και να έχει.

Το wii το έχω χακαρισμένο έχω δοκιμάσει πολλά παιχνίδια και μπορώ να το κρίνω. Το ps3 δε το έχω χακάρει ακόμα (Αφού αν το χαράρω δε θα δουλευει το online) του. Παρόλα αυτά το πείρμα με δώρο γύρω στα 17 παιχνίδια συνεπώς έχω δοκιμάσει μεγάλη γκάμα και από αυτά τα παιχνίδια.

Το wii μου αρέσει ιδιαίτερα γιατί μου θυμίζει τα παιχνίδια που έπαιζα όταν ημουν γυμνάσιο. που μαζευόμσταν όλοι μαζί και παίζαμε με τις ώρες bomberman, nba jam.



:thumbup:



Έλα πες την αλήθεια...μας δουλεύεις!!
Πως γίνεται να είναι λαμπρή επιτυχία ένα παιχνίδι με τον mickey?? :hmm:


Μην με θεωρήσεις προκατειλημμένο, αλλά πλέον θεωρώ ότι τέτοιου είδους παιχνίδια είναι για μικρά παιδάκια. ;)

Για μένα το καλύτερο παιχνίδι ever (και από ποιότητα, και από γραφικά και από εξυπνάδα και από σενάριο) είναι το uncharted 2 (και το 1 βέβαια)

νομίζω ότι το σύγχρονο gaming δεν είναι παιχνιδάκια με τον mickey και με γορίλες που σκαρφαλώνουν σε δέντρα και μαζεύουν μήλα ούτε μπορώ να δεχτώ ότι είναι επιτυχία το supermario που το έπαιζα όταν ήμουν 3ων. ;)

Έτσι λέγανε και για το conker ότι είναι παιδικό. Ειδικά για το mickey το παιχνίδι είναι μοναδικό κάνει άναφορές από όλες τις κλασικές ταινίες της disney (το παιχνίδι απευθύνεται σε ιδιαίτερο κοινό και λίγοι θα καταλάβουν την αξία του όπως ακριβως και το conker). Ότι έχει σχεδιάκια δεν είναι για παιδάκια όπως και ότι εχει μπαμ μπουμ και σκοτωμους δεν είναι απαραίτητα για μεγάλους. (τα τελευταία στην ουσία σε μικρόυς στοχεύουν.).


Κοιτώντας σε ένα site τις τιμές των παιχνιδιών σας το λέω καθαρά δεν αξίζει να αγοράσετε καμία κοσνόλα και να δίνετε μια μικρή περιουσία για κάθε παιχνίδι. Τα θεωρώ υπερβολικά πολλά. Όποιος θέλει να αγοράσει οποιαδήποτε κοσνόλα να προτιμήσει να την πάρει μεταχειρισμένη (και το wii μου και το ps3 έτσι τα πήρα και καθόλου δε το μετάνιωσα).

Γενικά με 40- 61 ευρώ το παιχνίδι δε θα έπαιρνα τίποτα. Πηγαίνετε και αγοράζετε 61 ευρώ το παιχνίδι; Καλά λέω πως κρίση στην Ελλάδα δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Έτσι λέγανε και για το conker ότι είναι παιδικό. Ειδικά για το mickey το παιχνίδι είναι μοναδικό κάνει άναφορές από όλες τις κλασικές ταινίες της disney (το παιχνίδι απευθύνεται σε ιδιαίτερο κοινό και λίγοι θα καταλάβουν την αξία του όπως ακριβως και το conker). Ότι έχει σχεδιάκια δεν είναι για παιδάκια όπως και ότι εχει μπαμ μπουμ και σκοτωμους δεν είναι απαραίτητα για μεγάλους. (τα τελευταία στην ουσία σε μικρόυς στοχεύουν.).

H αλήθεια είναι ότι είναι θέμα γούστου. Σε εμένα μπορεί να μου αρέσει να παίζω κινηματογραφικές περιπέτειες και εσένα να παίζες tetris...

Γενικά με 40- 61 ευρώ το παιχνίδι δε θα έπαιρνα τίποτα. Πηγαίνετε και αγοράζετε 61 ευρώ το παιχνίδι; Καλά λέω πως κρίση στην Ελλάδα δεν υπάρχει.

Πρέπει να σκεφτείς βέβαια πως τα videogames είναι η δουλειά και το έργο κάποιων ανθρώπων που περιμένουν να βγάλουν κάποια λεφτά από αυτό. Το να κατεβάζεις πειρατικό λογισμικό δεν έχει ΚΑΜΙΑ διαφορά από το να κάνεις διάρρηξη σε ένα κατάστημα και να κλέβεις έναν υπολογιστή για παράδειγμα. Καμία όμως...
Οπότε μην το λες και τόσο περήφανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top