Τι ανάλυση χρησιμοποιείτε;

Τι ανάλυση χρησιμοποιείτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Να πώ πως πία χρησιμοποιώ 1600x1200 αφού ήρθε η καινούργια οθόνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
1280 χ 1024 εγώ σε 17αρα TFT.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DirectX

Νεοφερμένος

Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
1024x768 σε 17ʼʼ CRT & 1024x768 σε 14ʼʼ TFT (Laptop)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
1280x1024 σε 17" (νομίζω) TFT.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δεν ισχύει μόνο στις CRT...
απλά στις TFT η συχνότητα που το μάτι πιάνει το τρεμόπαιγμα είναι χαμηλότερα (νομίζω κοντά στα 60Ηz)...
Οχι, δε συμβαίνει αυτο. Οι TFT αναβουν ταυτόχρονα όλα τα pixels γι αυτό και δεν τρεμοπαίζει. H "συχνότητα ανανέωσης" αναφέρεται στη συχνότητα που έρχεται το σήμα συγχρονισμού (σε περίπτωση αναλογικού σήματος) απο το pc και άρα ειναι η συχνότητα με την οποία "ανανεώνεται" το τι δείχνουν τα pixels.
(υπάρχει ακόμα άνθρωπος με CRT? )
Εγώ έχω, η 2η μου οθόνη ειναι μια 15αρα Eizo σκυλί αγορασμένη το 96 και δουλεμένη επι 24ώρης σχεδόν βάσης απο τότε. Αυτή παίζει στα 1024 και στα 1280 η 17αρα TFT samsung 171s.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ 1024χ768 σε TFT 17'' και είναι μια χαρά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
1600X1200 21" Hitachi CRT στην δουλεια και 1280Χ1024 με Phillips 17" TFT στο σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Κανονική 1024x768
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Οχι, δε συμβαίνει αυτο. Οι TFT αναβουν ταυτόχρονα όλα τα pixels γι αυτό και δεν τρεμοπαίζει. H "συχνότητα ανανέωσης" αναφέρεται στη συχνότητα που έρχεται το σήμα συγχρονισμού (σε περίπτωση αναλογικού σήματος) απο το pc και άρα ειναι η συχνότητα με την οποία "ανανεώνεται" το τι δείχνουν τα pixels.

Εγώ έχω, η 2η μου οθόνη ειναι μια 15αρα Eizo σκυλί αγορασμένη το 96 και δουλεμένη επι 24ώρης σχεδόν βάσης απο τότε. Αυτή παίζει στα 1024 και στα 1280 η 17αρα TFT samsung 171s.
Μηπως το σκυλι σου ειναι η F35 ή F55?:D Αθανατες :clapup:

Ενα σκυλακι εχω eizo και εγω. Την τελευταια 17' CRT που εβγαλε. T566 σε αναλυση 1280χ1024 την εχω 5 χρονια και ο μετρητης λεει 6204 ωρες λειτουργιας μεχρι στιγμης:D Καμια (ουτε eizo) TFT δεν της πηγε κοντρα στα χρωματα ακομη. Και αν ειναι ξεκουραστη? Σε αυτη την αναλυση δουλευει στα "ανεκτα" 85Hrz. Μην πω για τα 120 Hrz στα 1024x768 και 100Hrz στα 1152χ 864.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στέφανος

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ωω και γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
μεγάλη ( 1152x864 )
Τόσο "βλέπει" η οθόνη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
1280*1024 και στα δύο πισι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
1280 χ 1024 στο γραφείο, εδώ έχω 1440 x 900 με 19άρα οθόνη Laptop!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Πλέον χρησιμοποιώ 1680 χ 1050 με οθόνη 22'' LG L226W:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsgiorgos

Νεοφερμένος

Ο tsgiorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1680 Χ 1050 native 22'' wide
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
1280x1024 σε 2x 19" οθόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
1440 x 900 (macbook pro) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael925508

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ ανέκαθεν χρησιμοποιώ 1280x1024, δε με καλύπτει κάτω από τόσο, άντε από 1024x768. Δείτε όμως κουλή ανάλυση που έχω βάλει στο virtual machine μου :P :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
1280χ1024. Μακαρι να πηγαινε παραπανω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top